ترور فیلیپس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
ترور فیلیپس
شخصیت اتومبیل‌دزدی بزرگ
Trevor Philips.Grand Theft Auto V.jpg
ترور فیلیپس در یک اثر هنری تبلیغاتی برای اتومبیل‌دزدی بزرگ ۵
اولین حضوراتومبیل‌دزدی بزرگ ۵ (۲۰۱۳)
آخرین حضوراتومبیل‌دزدی بزرگ آنلاین: سرقت (۲۰۱۵)
خالقراک‌استار نورث
با صدایاستیون آگ
ضبط حرکتاستیون آگ
اطلاعاتِ درون‌داستانی
جنسیتمرد
حرفهدزدی از بانک (پیش‌تر)
قاچاق‌چی اسلحه
فروشندهٔ مواد مخدر
مالک استریپ کلاب
وابستگیترور فیلیپس اینترپرایزس
خانوادهخانم فیلیپس (مادر)
رایان فیلیپس (برادر)
ملیتکانادایی

ترِوِر فیلیپس (به انگلیسی: Trevor Philips) متولد ۱۹۶۱ در کانادا، یکی از سه شخصیت اصلی و قابل کنترل بازی اتومبیل‌دزدی بزرگ ۵ (۲۰۱۳) است.

او در ابتدا برای کنترل و پیشبرد بازی آزاد نیست اما در مرحلهٔ اول یعنی قسمت proluge آزاد است و در دزدی به دو شخصیت دیگر یعنی مایکل دی سانتا و فردی بنام برد کمک می‌کند. تِرِوِر نسبت به دو شخصیت دیگر خشن‌تر است و خصوصیات ضد اجتماعی بیشتری دارد. شخصیت ترِوِر در کنار خشن و بی رحم بودن، خود انسانی پایبند به اصول رفاقتی و وفاداریست.

ترور اهل کشور کاناداست[۱] که پس از ناموفق بودن دزدی از بانک در سرآغاز بازی به سَندی شُورز در ایالت سن آندرس تغییر مکان می‌دهد، او پس از متوجه شدن خیانت مایکل به لوس سانتوس می‌رود و دزدی‌های خود را با مایکل و فرانکلین شروع می‌کند.[۲] این امر با برنامه‌ریزی‌های دقیق شخصی دیگری به نام لستر (به انگلیسی: Lester) شکل و بوی دیگری به خود می‌گیرد و کاملاً حرفه‌ای می‌شود ترور بسیار خشن بوده و در هر مرحله با لباس‌های کثیف ظاهر می‌شود این خصوصیات باعث شده که محبوب‌ترین شخصیت بازی شود. او تنها یک دوست دارد که نام او رون می‌باشد و رون در مراحل مختلف به او کمک‌های بسیاری می‌کند.

شخصیت ترور از بازیگر فیلم‌های هالیوودی به نام استیون آگ (Steven Ogg) الهام گرفته شده و کار صداگذاری آن را نیز خود استیون آگ انجام داده‌است. این شخصیت در سال‌های ظهورش یعنی سال‌های ۲۰۱۳–۲۰۱۴–۲۰۱۵ جز ده شخصیت محبوب بازی‌های رایانه بود.

منابع

  1. «Grand Theft Auto V: What We Know». PlayStation.Blog (به انگلیسی). ۲۰۱۳-۰۶-۲۸. دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۶-۱۶.
  2. "Grand Theft Auto V: Everything is bigger and better". Destructoid (به english). Retrieved 2020-06-16.