کارل جانسون

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
کارل جانسون
رهبر شبکه Grove Street
شروع به کار
۱۹۹۵
پس از سوییت جانسون
اطلاعات شخصی
زاده ۱۹۷۱ (۴۷–۴۸ ساله)[۱]
لوس سانتوس
خدمات نظامی
وفاداری Grove Street

کارل جانسون یا (سی جی)CJ شخصیت اصلی بازی اتومبیل دزدی بزرگ سان اندریاس است که توسط سم هاسر و دن هاسر ساخته شده. او فردی سیاه‌پوست از خانواده جانسون است که هدف آن انتقام از بالاسا و گسترش Grove Street می‌باشد.

سرگذشت[ویرایش]

کارل جانسون فردی آفریقایی-آمریکایی زاده لوس سانتوس می‌باشد. از ابتدای بازی هدف او انتقام از بالاس و قاتل مادرش است و از ابتدا توسط بیگ اسموک و دوستان و برادرانش مأموریت پیدا می‌کند که کارهایی برای مقابله با باندهای تبهکار خیابانی و توزیع‌کننده های مواد مخدر انجام دهد. کاراکتر اصلی بازی است و ما او را کنترل می‌کنیم. در سال ۱۹۸۷، ۵ سال قبل از اتفاقات بازی، کارل که بخاطر مرگ برادرش برایان خودش را مقصر می‌داند، زندگی گنگستری خود را کنار گذاشته و به لیبرتی‌سیتی می‌رود، و در آنجا با شخصی به اسم ”جویی لیونه” به دزدی ماشین مشغول می‌شود! بازی با بازگشت سی‌جی بخاطر مرگ متدرشبورلی جانسون، شروع می‌شود، پس از رسیدن کارل، تعدادی از افراد فاسد گروه C.R.A.S.H پلیس به رهبری فرانک تنپنی دستگیر می‌شود و آن‌ها او را وادار می‌کنند تا در ازای امنیت خود و خانواده اش، برای این گروه کار کند. سی‌جی پس از رفتن به گرو استریت (Grove street) و دیدار با رفقای قدیمی و خانواده اش، در می‌یابد که گروه گنگسترهای آن‌ها، به شدت در خطر است و توسط بالاس‌ها تهدید می‌شود، او به گنگستر‌ها کمک می‌کند و آن‌ها را قوی می‌کند؛ ولی متأسفانه طولی نمی‌انجامد که سی‌جی در می‌یابد بیگ اسموک و رایدر (همان رفقای قدیمی!) به گروه خیانت کرده‌اند. در همان روز سوییت برادر کارل در یک تیراندازی زخمی می‌شود و سی جی او را نجات می‌دهد ولی پلیس‌ها به محل حادثه می‌رسند و پلیس های فاسد سی‌جی را دستگیر می‌کنند و او را در بیرون شهر میبرند. در این زمان گروه دوباره قدرت خود را از دست میدهد و سوییت برادر کارل به زندان می افتد. تمپنی و همدستان فاسد او کارل یا همون سی جی رو مجبور انجام کار هایی میکنند تو این زمان سی جی با سیزار نامزد خواهرش که تازه با هم آشنا شده بودند تماس گرفت درخواست کمک کرد و سیزار آدرس یکی از زن های فامیلش(دختر عمویش) که در همان اطراف است را میدهد و بعد گذشتن کمی مدت و دزدی سی جی و آن زن از بانک های شهر و کلی اتفاق نقل مکان به سَن فیِرو و آشنایی با فردی نابینا به نام ووزی که اصالتی چینی دارد و کلی ماموریت و اومدن سیزار و خواهر سی جی به سنفیرو و کلی ماموریت و کشت کشتن دوست قدیمی اش که به او نارو زد (رایدر)، یک پلیس نامحسوس پر قدرت و پارتی کلفت که فاسد نبود سی جی را مجبور به انجام کار هایی کرد که گرفتن مدرک خلبانی جزوش بود بعد گذشت مدتی این پلیس دیگر سراغ سی جی نیامد و تو این مدت سی جی با رپر بزرگی به نام (مَد داگ) آشنا شد او یک کتاب شعر داشت که (اُ جی لوک) یک رپر تازه وارد با کمک سی جی آن را دزدیده بود سی جی برای جبران با دوستان جدیدش به خانه ی مد داگ که دست خلاف کاران بود حمله کردن و آنجارا به بیت باکس برای خوندن رپ تبدیل کردند که بعد از گذشت مدتی پلیس نامحسوس سراغ سی جی اومد و به او چند ماموریت داد و بعد به سی جی خبر آزادی سوییت برادرش را داد و سی جی و سوییت در کنار هم همراه با دوستان بعد از چند ماموریت تمپنی و بیگ اسموک رو کشتند و گرو استریت به اوج خود برگشت و سی جی توانست انتقام مرگ مادرش را بگیرد. [۲][۳]

خانواده[ویرایش]

او دارای یک برادر کوچک تراز خود به نام برایان و یک برادر بزرگ‌تر از خود به نام سویت ویک خواهر به نام کندل می‌باشد. بچگی در محله‌ای که Melvin Haris ملقب به بیگ اسموک و lance wilson ملقب به رایدر زندگی می‌کردند بزرگ شدند و با هم دوستانی صمیمی بودند. رایدر هم از ۱۰ سالگی در کار خرید و فروش مواد مخدر بود. در سال ۱۹۸۴ گروه Groove Street توسط سین تأسیس شد،CJ در سال ۱۹۸۷ لوس سانتوس را ترک کرد و به Liberty City رفت، او در آنجا برای فرزند خانوادهٔ don salvatore leone کار می‌کرد و از این راه پول در میاورد، ولی در سال ۱۹۹۲ سوئیت به کارل زنگ می‌زند و خبر مرگ مادرشان را می‌دهد و کارل باز به لوس سانتوس بر می‌گردد. مدت کوتاهی پس از تشیع جنازه مادرش، کارل در میابد که سایر افراد خانواده اش و گروه سابق خود و خانواده grove street، در دردسر بزرگی افتاده‌اند و با گروه‌هایی، مشکلات زیادی دارند. کارل می‌بایست دوباره خود را وارد زندگی خیابانی و جنگ‌ها کند، چیزی که قبلاً سعی داشت از ان فرار کند. این کار برای کارل بسیار سخت است و باید باند خود را کنترل کند و کل ایالات سن اندریس را تحت کنترل بگیرد، جایی که پلیس‌های زیادی در آنجا هستند و کار او را سخت می‌کنند. کارل کل ایالات سن اندرس را زیر پا می‌گذارد و به همه جا سفر می‌کند تا کنترل خیابان‌ها را بدست بیاورد و خانواده خود را حفظ کند.[۴]

مواد مخدر[ویرایش]

ماموریت‌های زیادی برای کارل جانسون در بازی به وجود می‌آید که به مواد مخدر مربوط می‌شود، که سعی می‌کند با نابود کردن باند بالاس مواد مخدر را درمنطقه محدود کند. باند گروو استریت به‌طور کلی مخالف تجارت مواد مخدر است اما در بازی دونفر از دوستان کارل، یعنی اسموک ورایدر، معتاد می‌شوند وبا بالاس در حوزه تجارت مواد مخدر همکاری می‌کنند. در مرحله آخر بازی کارل، اسموک را که در حال کشیدن مواد مخدر است به قتل می‌رساند و از تمام بالاس ها انتقام می‌گیرد.


منابع[ویرایش]

  1. "Security council al-qaida sanctions committee adds ibrahim awwad ibrahim ali al-badri al-samarrai to its sanctions list". UN Security Council Department of Public Information. 5 October 2011. Retrieved 8 October 2011.
  2. بازگشت%20به%20Los%20Santos%20|%20نقد%20و%20بررسی%20GTA:%20San%20Andreas
  3. بازگشت به Los Santos | نقد و بررسی GTA: San Andreas
  4. بیوگرافی شخصیت‌های gta san andreas - انجمن - گیمفا