کارل جانسون

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
کارل جانسون
رهبر شبکه گروو استریت
شروع به کار
۱۹۹۵
پس از سوییت جانسون
اطلاعات شخص
زاده ۱۹۷۱ (۴۶–۴۷ ساله)[۱]
خدمات نظامی
وفاداری گروو استریت

کارل جانسون یا cj شخصیت بازی اتومبیل دزدی بزرگ است که توسط سم هاسر و دن هاسر ساخته شده. شخصیت سی جی تاکنون در بازی‌های اتومبیل دزدی بزرگ حضور داشته‌است. او فردی سیاه‌پوست از خانواده جانسون است که هدف آن انتقام از بالاسا و گسترش گروو استریت می‌باشد.

سرگذشت[ویرایش]

کارل جانسون فردی آفریقایی آمریکایی زاده لوس سنتوس می‌باشد. ازابتدای بازی هدف او انتقام از بالاسا و قاتل مادرش است و از ابتدا توسط بیگ اسموک و دوستان و برادرانش مأموریت پیدا می‌کند که کارهایی برای مقابله با باندهای تبهکار خیابانی و توزیع‌کننده‌های مواد مخدر انجام دهد. کاراکتر اصلی بازی است و ما او را کنترل می‌کنیم. در سال ۱۹۸۷، ۵ سال قبل از اتفاقات بازی، کارل بخاطر مرگ برادرش برایان (خودش رو مقصر میدونه!) زندگی گنگستری خود را کنار گذاشته و به لیبرتیسیتی می‌رود، و در آنجا با شخصی به اسم ” جویی لیونه ” به دزدی ماشین مشغول می‌شود! بازی با بازگشت سی جی بخاطر مرگ متدرشبورلی جانسون، شروع می‌شود، پس از رسیدن کارل، تعدادی از افراد فاسد گروه C.R.A.S.H پلیس به رهبری تنپنی دستگیر می‌شود و آن‌ها او را وادار می‌کنند تا در ازای امنیت خود و خانواده اش، برای این گروه کار کند. سی جی پس از رفتن به گرو استریت (Grove street) و دیدار با رفقای قدیمی (!) و خانواده اش، در می‌یابد که گروه گنگسترهای آنها، به شدت در خطر است و توسط بالاس‌ها تهدید می‌شود، او به گنگستر‌ها کمک می‌کند و آن‌ها را قوی می‌کند؛ ولی متأسفانه طولی نمی‌انجامد که سی جی در می‌یابد بیگاسموک و رایدر (همون رفقای قدیمی!) به گروه خیانت کرده‌اند. در همان روز سوییت برادر کارل در یک تیراندازی زخمی می‌شود و سی جی اورا نجات می‌دهد ولی پلیس‌ها به محل حادثه می‌رسند سی جی را دستگیر می‌کنند و اورا در بیرون شهر ول می‌کنند. در این زمان گروه دوباره قدرت خود را از دست می‌دهد و کارل دوباره تلاش می‌کند که آن‌ها را بازگرداند.[۲][۳]

مأموریت‌ها[ویرایش]

بازی از جایی آغاز می‌شود که کارل جانسون را پس از خروج از فرودگاه دستگیر می‌کنند و پولهایش را از آن می‌گیرند و با خود می‌برند. پولسکی، هرناندز و تمپنی سه پلیس فاسد اورا در محله بالاسا رها می‌کنند. سی جی دوباره دوستانش را می‌بیند و از آن به بعد مأموریت‌های متعددی به او می‌دهند که در ۱۰۶ مرحله اتفاق می‌افتد. با گذراندن هر مرحله سی جی با مکان‌ها و افراد زیادی آشنا می‌شود تا انتقام بالاسا را بگیرد.

 • او برای در امان ماندن از بالاساها به محله خود می‌رود و وارد خانه بیگ اسموک می‌شود. بیگ اسموک اورا می‌بیند وباهم به قبرستان می‌روند.
 • وقتی که کارل جانسون، اسموک، رایدر و سویت در خیابان قدم می‌زنند، ماشین بالاسا به آن‌ها حمله و ماشین آنهارا منفجر می‌کنند. همگی به محله خود با دوچرخه برمی گردند.
 • کارل با رایدر ملاقات می‌کند. در این مرحله کارل به همراه رایدر به آرایشگاه می‌روند. سپس رایدر و کارل در یک رستوران با یک آشپز درگیر می‌شوند و فرار می‌کنند.
 • او سراغ سویت وبیگ اسموک می‌رود. آن‌ها اسپری را به کارل می‌دهند تا آرم بالاسا را خط بزنند و آرم گروو استریت را رنگ کنند.
 • ازبین بردن قاچاقچی مواد که در گروو نفوذ کرده‌است.
 • کارل و همه دوستانش برای غذا خوردن به رستوران می‌روند، اما ماشین بالاسا دیده می‌شود و همگی آن ماشین را تعقیب و منفجر می‌کنند.
 • در این مرحله کارل و اسموک با اسلحه ساز قدیمی گروو استریت ملاقات می‌کنند و تیراندازی و هدف‌گیری را یادمی‌گیرند.
 • کشتن بالاساها در بخشهایی از منطقه.

ثروت و دستمزد[ویرایش]

سی جی برای انجام مأموریت‌ها، دستمزد‌هایی دریافت می‌کند که مجموع برای انجام تمام آن‌ها ۳۰۰ هزار دلار دریافت می‌کند. همچنین با زدن یک کد ۲۵۰هزار دلار به سی جی می‌دهد. املاک و مغازه‌های زیادی در شهر وجود دارند که سی جی توانایی خرید آن‌ها وسرمایه‌گذاری درآنها را دارد. ثروت این شخصیت در بازی می‌تواند به ۱ میلیارد دلار برسد.

خانواده[ویرایش]

او دارای یک برادر کوچک تراز خود به نام برایان و یک برادر بزرگ‌تر از خود به نام سویت ویک خواهر به نام کندل می‌باشد. بچگی در محله‌ای که Melvin Haris ملقب به بیگ اسموک و lance wilson ملقب به رایدر زندگی می‌کردند بزرگ شدند و با هم دوستانی صمیمی بودند. رایدر هم از ۱۰ سالگی در کار خرید و فروش مواد مخدر بود. در سال ۱۹۸۴ گروه Groove Street توسط سین تأسیس شد،CJ در سال ۱۹۸۷ لوس سانتوس را ترک کرد و به Liberty City رفت، او در آنجا برای فرزند خانوادهٔ don salvatore leone کار می‌کرد و از این راه پول در میاورد، ولی در سال ۱۹۹۲ سوئیت به کارل زنگ می‌زند و خبر مرگ مادرشان را می‌دهد و کارل باز به لوس سانتوس بر می‌گردد. مدت کوتاهی پس از تشیع جنازه مادرش، کارل در میابد که سایر افراد خانواده اش و گروه سابق خود و خانواده grove street، در دردسر بزرگی افتاده‌اند و با گروه‌هایی، مشکلات زیادی دارند. کارل می‌بایست دوباره خود را وارد زندگی خیابانی و جنگ‌ها کند، چیزی که قبلاً سعی داشت از ان فرار کند. این کار برای کارل بسیار سخت است و باید باند خود را کنترل کند و کل ایالات سن اندریس را تحت کنترل بگیرد، جایی که پلیس‌های زیادی در آنجا هستند و کار او را سخت می‌کنند. کارل کل ایالات سن اندرس را زیر پا می‌گذارد و به همه جا سفر می‌کند تا کنترل خیابان‌ها را بدست بیاورد و خانواده خود را حفظ کند.[۴]

مواد مخدر[ویرایش]

ماموریت‌های زیادی برای کارل جانسون در بازی به وجود می‌آید که به مواد مخدر مربوط می‌شود، که سعی می‌کند با نابود کردن باند بالاسا مواد مخدر را درمنطقه محدود کند. باند گروو استریت به‌طور کلی مخالف تجارت مواد مخدر است اما در بازی دونفر از دوستان کارل، یعنی اسموک ورایدر، معتاد می‌شوند وبا بالاسا در حوزه تجارت مواد مخدر همکاری می‌کنند. در مرحله آخر بازی کارل، اسموک را که درحال کشیدن مواد مخدر است به قتل می‌رساند و از تمام بالاساها انتقام می‌گیرد.


منابع[ویرایش]

 1. "Security council al-qaida sanctions committee adds ibrahim awwad ibrahim ali al-badri al-samarrai to its sanctions list". UN Security Council Department of Public Information. 5 October 2011. Retrieved 8 October 2011. 
 2. بازگشت%20به%20Los%20Santos%20|%20نقد%20و%20بررسی%20GTA:%20San%20Andreas
 3. بازگشت به Los Santos | نقد و بررسی GTA: San Andreas
 4. بیوگرافی شخصیت‌های gta san andreas - انجمن - گیمفا