پرش به محتوا

زبان‌ها

On this Wikipedia the language links are at the top of the page across from the article title. Go to top.

تفاوت میان نسخه‌های «تابش الکترومغناطیسی»

با فرض حسن نیت ویرایش Saeedbiotech (بحث) خنثی‌سازی شد. (تل)
(اثر امواج الکترومغناطیسی بر باکتری ها)
(با فرض حسن نیت ویرایش Saeedbiotech (بحث) خنثی‌سازی شد. (تل))
 
از آنجا که زمین همواره در حالت شبه ترازمندی است، درمی‌یابیم به همان اندازه که از خورشید انرژی دریافت می‌کند، با تابش LW به فضا انرژی از دست می‌دهد. به این ترتیب، مناسب‌ترین شرایط برای زیست موجودات زنده در این کره خاکی فراهم می‌شود.
 
== اثر امواج الکترومغناطیسی بر باکتری ها ==
 
=== اثر منفی امواج الکترومغناطیسی بر رشد باکتری ها ===
در یک مطالعه محققین اثر موج الکترومغناطیسی 2450Mhz را بر روی رشد باکتری مورد بررسی قرار دادند. در این مطالعه باکتری ها به دو گروه تقسیم شدند و هر دو در دمای ثابت 37 درجه سانتیگراد نگهداری شدند.
 
سپس یکی از این گروه ها در معرض امواج الکترومغناطیسی قرار گرفت و گروه دیگر بدون وجود اومواج الکترومغناطیسی انکوبه گذاری شد. هر یک ساعت نمونه ای از باکتری E.Coli گرفته شد که بعد از اندازه گیری غلظت نوری نمونه ها ، متوجه شدند که امواج الکترومغناطیسی اثر منفی بر روی رشد باکتری ها داشته است.
 
=== اثر امواج الکترومغناطیسی همزمان با آنتی بیوتیک ها ===
در مطالعه دیگری محققین اثر امواج الکترومغناطیسی را همزمان با آنتی بیوتیک های مختلف روی E.Coli مورد برسی قرار دادند که نتایج نشان از تغییر کردن حساسیت باکتری ها به آنتی بیوتیک ها را دارد. در این مطالعه از آنتی بیوتیک های مختلفی مانند : تتراسایکلین ،کانامایسین،کلرامفنیکول، سفتریاکسون استفاده شد. که ویژگی های رشد باکتری مانند زمان فاز lag و نرخ رشد خاص باکتری به طور قابل توجهی تغییر کرد و همچنین موجب افزایش حساسیت باکتری ها به آنتی بیوتیک شد که شبیه اثرات آنتی بیتیک در غلظت های بالاتر بود. <ref>{{یادکرد وب|نویسنده=سعید کارگر|کد زبان=fa|تاریخ=جولای 10, 2017|وب‌گاه=بیوتکنولوژی|نشانی=http://bio-engineering.ir/effect-of-electromagnetic-on-bacteria/|عنوان=اثر امواج الکترومغناطیسی بر باکتری ها}}</ref>
 
== منابع ==
۵۵٬۳۰۲

ویرایش