فورد فستیوا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
فورد فستیوا
1990 Ford Festiva L Plus -- 03-16-2012 2.JPG
دید کلی
شرکتکیا موتورز
مزدا
سایپا
فورد
تولید۱۹۸۶–۲۰۰۲
بدنه و شاسی
کلاسکامپکت کوچک
طرح‌بندیموتور جلو-محور جلو
گاه‌شمار
پیشینمزدا ۱۲۱ (براساس مزدا کازمو)
پسینفورد فیستا
مزدا ۱۲۱/مزدا روو/اتوزم روو (ژاپن)

فورد فستیوا (Ford Festiva) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۲ توسط فورد موتور تولید شده‌است. البته نمونه نخست این خودرو در ژاپن و توسط شرکت مزدا و با نام مزدا ۱۲۱ تولید شده بود. طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور جلو بوده‌است. این خودرو در سه نسل تولید شده‌است که نسل اول آن تحت برند سایپا در ایران به فروش می‌رسید. با نام پراید در ایران تولید شد.

نسل اول (۱۹۸۶)

نسل اول این خودرو در ژاپن با نام مزدا ۱۲۱ نیز عرضه می‌شد. جالب است بدانید گونه ای خاص از این نسل به نام شوگان، موتور ۳٫۱ لیتری داشت. این خودرو در کره هم با نام پراید به معنی غرور مدت کمی روی خط تولید بود و از سال ۱۹۹۳ تا سال ۲۰۲۰ این خودرو توسط سایپا تولید و عرضه می‌شد.

کمتر از ۱ سال بعد از تولید این خودرو مردم به دلیل بد بودن آن دستگاه از آن ناراضی بودند پس شرکت مزدا تولید این خودرو را متوقف کرد و بعد از تغییرات اساسی با نام مزدا ۱۲۱ وارد بازار کرد که موفق هم بود. سپس شرکت فورد آمریکا این خوروی ارزان قیمت را پس از خرید از شرکت مزدا با نام فورد فستیوا وارد بازار آمریکا نمود که با استقبال خوبی نیز مواجه شد. به دلیل ارزان قیمت بودن آن به یک خودروی دانشجویی مناسب تبدیل شد ولی به فاصله یک سال از تولید این خودرو سازمان امنیت بزرگراه‌های آمریکا آن را تأیید نکرد و با وجود استقبال گسترده و فروش بسیار زیاد فورد این خودرو را به کرهٔ جنوبی و شرکت کیا فروخت. در سال ۱۹۸۸ زمانی این خودرو به کیا آمده بود تصمیم گرفتند نام آن را تغییر بدهد و پراید گذاشتند در زبان کره ای پراید به معنای غرور است، ۴ سال بعد مردم کرهٔ جنوبی هم از این ماشین ناراضی شده و به دلیل سرعت کم و مصرف بنزین سه لیتری کیا موتورز تصمیم گرفت بخاطر بدی این ماشین آن را به سایپا به بفروشد و تولید آن در ایران از سال ۷۲ در شرکت سایپا آغاز شد؛ که بعد در کره جنوبی کیا تصمیم گرفت به جای پراید در مدل هایDMوFS و همچنین مدل سدان که به آن بتا نیز گفته می‌شد تولید می‌شده‌است. این خودرو هم‌اکنون در کره با نام کیا ریو تولید می‌شود تولید کند و در سال ۲۰۰۰ کیا خط تولید نسل نخست آن را به سایپا فروخت. البته قبل از این هم سایپا خودرو پراید را به صورت وارداتی به ایران عرضه می‌کرد.

در زمستان سال ۱۳۸۹ شرکت سایپا محصولات خود تولید محصولات خود را بر پایه پلتفرم پراید متوقف نمود و تولید بر اساس پلتفرم X100 را آغاز کرد و محصولات خود را با نام‌های جدید: سایپا ۱۱۱(مروارید)، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۴۱ تولید می‌کند. از سال ۱۳۹۳ فروش و عرضه پراید با موتور بهینه یورو۴ انجام شد که تغییراتی در سرسیلندر، منیفولد هوا و برنامه ecu ایجاد شد این تغییرات سبب افزایش توان موتور به ۷۲ اسب بود که از شتاب و قدرت بهتری بهره می‌برد. موتور بهینه یورو ۴ روی تمام محصولات x100 نصب شد.

نسل دوم (۱۹۹۳)

نسل دوم فورد فستیوا از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۰ تولید می‌شد.

نسل سوم (۱۹۹۶)

این خودرو در واقع نسل اول مزدا دمیو بود که در ژاپن با نام فورد فستیوا مینی واگن به فروش رسید. این نسل با دو موتور ۱٫۳ و ۱٫۵ لیتر و با جعبه‌دنده‌های ۳ دندهٔ خودکار، ۴ دندهٔ خودکار و ۵ دندهٔ دستی عرضه شد. نسل سوم فورد فستیوا از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۲ تولید می‌شد.

نگارخانه

جستارهای وابسته

منابع