قطار شهری مشهد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از متروی مشهد)
پرش به: ناوبری، جستجو
قطار شهری مشهد
لوگو قطار شهری مشهد
منطقه مشهد
بهره‌بردار شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد
آغاز به کار اسفند ۱۳۸۹
تعداد خطوط ۱(فعال)
متوسط سرعت (Km/h) ۳۶ کیلومتر در ساعت
تعداد ایستگاه ۲۲
ظرفیت جابجایی مسافر ۲۰٬۰۰۰ نفر در ساعت در هر جهت
وب‌گاه شرکت بهره برداری http://www.musroc.ir/index.html
وب‌گاه شرکت قطار شهری http://www.murco.ir/
LRT در حال حرکت از ایستگاه پارک ملت به سمت ایستگاه آزادی

به مجموعهٔ در حال احداث قطارهای شهری در شهر مشهد گفته می‌شود. شرکت قطار شهری مشهد مسئولیت ساخت و بهره برداری حمل و نقل ریلی درون شهری مشهد را بر عهده دارد. فاز اول خط شماره ۱ قطار شهری مشهد در تاریخ ۲ اسفند سال ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید.[۱]

مقدمه[ویرایش]

در شهر مشهد در شمال شرقی استان خراسان رضوی روزانه ۵ میلیون نفر جابه‌جا می‌شوند که این میزان طی ۱۰ سال آینده به ۸٫۵ میلیون نفر در روز خواهد رسید.

بر اساس مطالعات جامع حمل و نقل شهر مشهد و مطالعات توسعه شبکه حمل و نقل ریلی که توسط پژوهشکده حمل و نقل در دانشگاه صنعتی شریف انجام شده، شهر مشهد نیازمند ۴ خط مترو است. توسعه خطوط ریلی به شهرهای جدیدی چون شهر گلبهار در شمال و بینالود در جنوب نیز پیش‌بینی و مراحل تصویب آن نیز سپری گردیده است.[۲]

خطوط متروی مشهد[ویرایش]

نقشه خطوط مصوب قطار شهری مشهد

خط ۱[ویرایش]

خط شماره ۱ قطار شهری مشهد به طول ۲۵ کیلومتر فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد را به منطقه وکیل‌آباد متصل می‌کند. عملیات اجرایی ۱۹ کیلومتر از این مسیر (نخریسی به وکیل آباد) از آذر ماه سال ۱۳۷۹ آغاز گردید. ۱۰٫۵ کیلومتر به صورت زیرزمینی در تونل کم عمق و ۸٫۵ کیلومتر در مسیر همسطح احداث شده است. این خط در میدان تقی‌آباد (ایستگاه شریعتی) خط ۲ را قطع می‌کند. اجرای خط یک قطار شهری مشهد به صورت [۱] LRT انجام گرفته است.

خط ۲[ویرایش]

مسیر خط ۲ قطار شهری مشهد به طول ۱۴ کیلومتر از انتهای طبرسی شمالی پایین روستای کشف شروع می‌شود و به بسیاری از مراکز پرجمعیت آن منطقه سرویس‌دهی مستقیم دارد.

بعضی از مراکز جمعیتی مجاور که عمدتاً طبقات محروم در آنجا ساکن هستند با طی کمترین فاصله به یکی از ایستگاه‌های خط ۲ دسترسی خواهند داشت. در ادامه پس از قطع کمربندی صد متری (بزرگراه بسیج) این خط از منطقه طلاب و با فاصله اندکی از چهار راه مقدم طبرسی عبور خواهد کرد و سپس به میدان راه‌آهن و به میدان شهدا ادامه مسیر خواهد داد.

این خط سپس با عبور از میدان سعدی و میدان تقی‌آباد ضمن عبور از ایستگاه تقاطعی با خط ۱ دسترسی ویژه‌ای به زیست‌خاور خواهد داشت و در نهایت ایستگاه آخر خط مذکور با عبور از پارک کوهسنگی و میدان فضل بن شاذان (جام عسل) در انتهای بلوار فکوری خواهد بود.

خط ۳[ویرایش]

خط ۳ قطار شهری مشهد مسیر شهرک ابوذر تا قاسم آباد را با طول حدود ۲۴ کیلومتر (از جنوب شرق به شمال غرب و برعکس) پوشش می‌دهد.

خط ۳ قطار شهری مشهد از ترمینال اتوبوسرانی در انتهای خیابان امام رضا (ع) و تا فلکه آب و صحن جامع رضوی ادامه داشته، با عبور از چهار راه خسروی و چهار راه شهدا به میدان شهدا می‌رسد. در این مسیر نیز بیشترین سرویس را به زائرین حرم امام رضا (ع) و اقشار متوسط ارائه می‌نماید. این خط سپس تا میدان فردوسی ادامه می‌یابد و در میدان جانباز و از طریق بلوار جانباز به بزرگراه امام علی و سپس با طی تمام مسیر امامیه به اراضی امامیه می‌رسد. آخرین ایستگاه در محل احداث ترمینال جدید اتوبوسرانی برون شهری غرب مشهد خواهد بود.

۱۹ کیلومتر از طول خط ۳ شرق به غرب و برعکس بوده و دارای ۲۲ ایستگاه شامل ۱۱ ایستگاه زیرزمینی و ۱۱ ایستگاه همسطح است. حداکثر سرعت قطارها ۸۰ کیلومتر در ساعت و متوسط سرعت آنها ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود. همچنین ظرفیت جابجایی مسافر تا ۲۰٬۰۰۰ نفر در ساعت در هر جهت در نظر گرفته شده و مساحت اراضی مترو روی هم رفته ۴۶ هکتار است.

خط ۴[ویرایش]

خط ۴ قطار شهری مشهد به طول ۱۴ کیلومتر شهرک شهید رجایی را به خواجه ربیع (از شرق به شمال و برعکس) متصل می‌کند.

این خط از خواجه ربیع آغاز و با عبور از میدان شهدا با امتداد به سمت حرم مطهر از ضلع شمالی حرم عبور کرده و از میدان مصلی به سمت قلعه ساختمان و جاده سرخس طی مسیر خواهد کرد. این خط پس از احداث و بهره‌برداری با عبور از نزدیکی حرم مطهر بهترین دسترسی به حرم مطهر را برای زائران و مجاوران فراهم خواهد آورد.

جستارهای وابسته[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]

جستجو در ویکی‌انبار در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ قطار شهری مشهد موجود است.

منابع[ویرایش]

  1. . خبرگزاری فارس. 2 اسفند 1389. Retrieved 3 آذر 1390. 
  2. «سوالات متداول»(فارسی)‎. وب‌گاه شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد و حومه. بازبینی‌شده در ۲۳ بهمن ۱۳۹۰.