گرلز جنریشن

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
گرلز جنریشن
Girls' Generation at DMC Festival 2015 MBC Radio DJ Concert 02.jpg
گرلز جنریشن در سپتامبر ۲۰۱۵

ایستاده از راست به چپ:

ته‌یئون، سئوهیون، یونآ، یوری و سانی

نشسته از راست به چپ:

هیویئون، تیفانی و سویانگ
اطلاعات پس‌زمینه
خاستگاه سئول، کرهٔ جنوبی
سبک کی-پاپالکتروپاپبابلگام پاپ
سال‌های فعالیت ۲۰۰۷ - اکنون
ناشر(ان) اس. ام. اینترتینمنتای‌ام‌آی رکوردز ژاپناینتراسکوپ رکوردز
همکاری‌های مرتبط تی‌تی‌اساوه! جی‌جیشهر اس. ام.
وب‌گاه www.girlsgeneration.smtown.com
اعضا ته‌یئونسئوهیونیونآیوریسانیهیویئونتیفانیسویانگ
اعضای قبلی جسیکا
Korean name
هانگول 소녀시대
هانجا 少女時代

گرلز جنریشن [ هانگول :소녀시대 (آوایی: سونیوشیده)؛ انگلیسی: Girls' Generation] یا به معنای لغوی فارسیِ آن "نسل دختران"، یک گروه دختر بسیار موفق اهل کره جنوبی است. این گروه توسط اس. ام. اینترتینمنت پایه‌گذاری شده و دارای هشت عضو به نام‌های ته‌یئون، سانی، تیفانی، هیویئون، یوری، سویانگ، یونآ و سئوهیون است. در ابتدا و در سال ۲۰۰۷؛ گرلز جنریشن با «نه» عضو به عرصهٔ موسیقی وارد شد اما در سپتامبر ۲۰۱۴ بود که نهمین عضو گروه یعنی جسیکا، از گروه جدا شد.

گرلز جنریشن کار خود را با تک آهنگ «به سوی دنیای جدید» آغاز کرد. اولین آلبوم آن‌ها «گرلز جنریشن» بود. با اینکه این آلبوم مقداری مورد توجه قرار گرفت اما موفقیت اصلی این گروه در سال ۲۰۰۹ و با تک‌آهنگ «وای!» بود؛ آن‌ها توانستند با این تک‌آهنگ رکورد صدر نشینی در جدول بانک موسیقی را با ۹ هفتهٔ متوالی ازآن خود کنند. همچنین تک‌آهنگ «وای!» توسط ملون محبوبترین ترانهٔ دههٔ ۲۰۰۰ کره جنوبی نام گرفت. گرلز جنریشن بعدها و در میانهٔ ۲۰۰۹ و اوایل ۲۰۱۰، محبوبیت خود را با تک‌آهنگ‌های آرزوتو بهم بگو، اوه! و فرار کن شیطان، فرار کن استحکام بخشید.

سبک موسیقایی گرلز جنریشن معمولاً اکتروپاپ و بابلگام پاپ است اما صدای این گروه ژانرهای متفاوتی مثل هیپ هاپ، آر اند بی و ای‌دی‌ام را شامل می‌شود.

گرلز جنریشن تا سال ۲۰۱۲ بیش از ۴٫۴ میلیون نسخه آلبوم و ۳۰ میلیون تک آهنگ دیجیتال فروخت. محبوبیت دیوانه‌وار این گروه در کره جنوبی لقب‌ها و عنوانهای زیادی مثل 《خوانندگان ملی》، 《گروه دخترانهٔ ملی》 را برایشان به دنبال داشته‌است. گرلز جنریشن همچنین به عنوان یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های «موج کره‌ای» و یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های «کی-پاپ» در سطح بین‌المللی محسوب می‌شود و اولین گروه دخترانهٔ آسیایی است که موفق به داشتن هفت موزیک ویدیو با بازدید بیش از ۱۰۰ میلیون بار در یوتیوب شده که این موزیک ویدیوها شامل 《وای!》، 《من یه پسر تور کردم》، 《پسران»، «آقای تاکسی»، 《اوه!》، 《فرار کن شیطان فرارکن》، 《شیردل》 هستند. علاوه بر این، گرلز جنریشن اولین گروه دخترانهٔ غیر ژاپنی‌ست که توانسته سه آلبوم از آلبوم‌های خود را به جایگاه اول در جدول آلبوم‌های اوریکون برساند و سه تور کنسرت ژاپنی آن‌ها موفق به جذبِ تعدادِ رکوردشکنِ ۵۵۰ هزار نفر تماشاچی شد، بیش از هر گروه دخترانهٔ کره‌ای دیگری.

در اواسط سال ۲۰۱۰، گرلز جنریشن قراردادی با کمپانی ای‌ام‌آی رکوردز ژاپن به منظور سرمایه‌گذاری در صنعت موسیقی ژاپن امضا کرد. اولین آلبوم آن‌ها در ژاپن به نام «少女 時代» (نسل دختران) توانست به رتبهٔ نخست جدول آلبوم‌های اوریکون دست پیدا کند و اولین گروه دخترانهٔ غیر ژاپنی باشد که آلبومش گواهی فروش بیش از یک میلیون نسخه را از «انجمن صنعت ضبط ژاپن» دریافت می‌کند.

سومین آلبوم کره ای گروه به نام «پسران» در اکتبر ۲۰۱۱ منتشر شد و تبدیل به پرفروش‌ترین آلبوم همان سال در کره، با فروش بیش از ۳۸۰ هزار نسخه شد. یک نسخهٔ انگلیسی از تک‌آهنگ «پسران» به منظور توسعهٔ بازارکار گروه، توسط کمپانی اینتراسکوپ رکوردز منتشر شد. چهارمین آلبوم استودیویی گروه به نام «من یه پسر تور کردم» به همراه تک‌آهنگ «من یه پسر تور کردم» بیشترین توجه را از طرف رسانه‌های غربی دریافت کرد و در نتیجهٔ آن گرلز جنریشن جایزهٔ بهترین موزیک ویدیوی سال ۲۰۱۳ را از مراسم جوایز یوتیوب دریافت کرد. پنجمین آلبوم استودیویی گروه به نام «شیردل» در سال ۲۰۱۵ منتشر شد.

در سال ۲۰۱۷ گرلز جنریشن ششمین آلبوم استدیویی خود به نام «شب تعطیلات» را در گرامی‌داشت دهمین سالگرد پایه‌گذاری گروه، منتشر کرد. در اوت ۲۰۱۷ و پس از انتشار آلبوم «شب تعطیلات»، گرلز جنریشن توانست با فروش بیش از ۸۹ میلیون نسخه آلبوم و تک‌آهنگ فیزیکی و دیجیتال و پیشی گرفتن از گروه افسانه‌ای اسپایس گرلز، عنوان «پرفروش‌ترین گروه دخترانهٔ تاریخ موسیقی» را از آن خود کند.

در ۹ اکتبر سال ۲۰۱۷ اس. ام. اینترتینمنت اعلام کرد که سه عضو گروه یعنی تیفانی، سویانگ و سئوهیون قرارداد خود با این کمپانی را تمدید نکرده‌اند و برای تمرکز بر هنر بازیگری خود به کمپانی‌های دیگری مهاجرت و «اس.ام.» را ترک خواهند کرد.[۱] در نوامبر ۲۰۱۷ این اتفاق به وقوع پیوست؛ سویانگ با کمپانی «اکو گلوبال گروپ» قرارداد امضاء کرد، تیفانی برای تحصیل در رشتهٔ بازیگری به آمریکا برگشت و با «آژانس استعداد پارادیگم» پیوست و سئوهیون به کمپانی «نامو اکتورز» اضافه شد.

در اوت ۲۰۱۸ اس. ام. اینترتینمنت اعلام کرد که زیرگروه جدیدی به نام «گرلز جنریشن-اوه!جی‌جی» آغاز به کار خواهد کرد. اعضای این زیرگروه فقط شامل اعضایی‌ست که قرارداد خود با اس.ام. را تمدید کرده‌اند. این زیرگروه اولین آلبوم تک‌آهنگی خود را در پنجم سپتامبر منتشر کرد.

با وجود این تغییرات، تمامی اعضا و کمپانی‌ها اعلام کرده‌اند که هیچ تمایلی به منحل کردن «گرلز جنریشن» ندارند و گروه با هشت عضو به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

نام

طرفداران گرلز جنریشن در کنسرت این گروه که به «اقیانوس صورتی» معروف هستند.

نام کره‌ای بومی این گروه «소녀시대» (آوایی: سونیوشیده) و نام بین‌المللی آن‌ها «Girls' Generation» (آوایی: گرلز جنریشن) است؛ آن‌ها همچنین به نام‌های «SNSD» و «Soshi» که مخفف نام کره‌ایشان و «GG» که مخفف نام انگلیسی‌شان است، شناخته می‌شوند.[۲] نام «نسل دختران» بدین معنی است که «عصر فرمانروایی دختران فرا رسیده‌است.»

در ژاپن، گروه به عنوان «少女 時代» (آوایی: Shōjo Jidai) شناخته شده‌است.[۳] آن‌ها در کشورهای چینی زبان به عنوان «少女 时代» (آوایی: Shàonǚ Shídài) شناخته شده‌اند.[۴]

طرفداران گرلز جنریشن

طرفداران این را سوآن (소원)(تلفظ:So-Won) می‌نامند که در کره‌ای به معنای «آرزو» می‌باشد. این کلمه از آهنگ «آرزتو بهم بگو» ی گروه گرفته شده‌است. همچنین این کلمه در انگلیسی تلفظی شبیه به کلمهٔ So One به معنای «یکی و متحد» دارد. رنگ رسمی این گروه و طرفدارانشان صورتی رز پاستیلی      است.

اعضا

نام هنری نام اصلی تاریخ تولد موقعیت
فارسی کره‌ای فارسی کره‌ای
ته‌یئون 태연 کیم ته‌یئون 김태연 ۹ مارس ۱۹۸۹ ‏(۳۰ سال) رهبر • خوانندهٔ اصلی
سانی 써니 لی سون‌کیو 이순규 ۱۵ مهٔ ۱۹۸۹ ‏(۳۰ سال) خوانندهٔ اصلی
تیفانی 티파니 استفانی یانگ هوانگ 티파니 황 ۱ اوت ۱۹۸۹ ‏(۲۹ سال) خوانندهٔ اصلی
هیویئون 효연 کیم هیویئون 김효연 ۲۲ سپتامبر ۱۹۸۹ ‏(۲۹ سال) رقصندهٔ اصلی • خواننده • رپر
یوری 유리 کوان یوری 권유리 ۵ دسامبر ۱۹۸۹ ‏(۲۹ سال) رقصندهٔ اصلی • خواننده
سویانگ 수영 چویی سویانگ 최수영 ۱۰ فوریهٔ ۱۹۹۰ ‏(۲۹ سال) رقصندهٔ اصلی • خواننده • رپر
یونآ 윤아 ایم یونا 임윤아 ۳۰ مهٔ ۱۹۹۰ ‏(۲۹ سال) رقصندهٔ اصلی • چهره گروه • خواننده • رپر
سئوهیون 서현 سئو جوهیون 서주현 ۲۸ ژوئن ۱۹۹۱ ‏(۲۷ سال) خوانندهٔ اصلی • رقصنده • جوان‌ترین عضو (مکنه)

عضو سابق

نام هنری نام اصلی تاریخ تولد موقعیت
فارسی کره‌ای فارسی کره‌ای
جسیکا 제시카 جسیکا جانگ 제시카 정 ۱۸ آوریل ۱۹۸۹ ‏(۳۰ سال) خوانندهٔ اصلی

گاه‌شمار

تاریخچه

۰۸–۲۰۰۰: تشکیل و آغاز به کار

قبل از آغاز به کارِ گروه گرلز جنریشن، بعضی از اعضا به عنوان‌های دیگری وارد صنعت سرگرمی شده بودند. یونآ قبل از تبدیل شدن به یکی از خوانندگان گروه گرلز جنریشن، در حدود ۲۰۰ آزمون انتخابیِ فیلم‌های سینمایی، سریال و موزیک ویدیوها شرکت کرده بود.[۵] دیگر عضو گروه که قبل از پیوستن به گرلز جنریشن هم در صنعت موسیقی فعال حضور داشت، سویانگ بود. او در ژاپن عضو یک گروه دونفره به اسم Route θ بود اما این گروه یک سال بعد از آغاز فعالیت، یعنی در ۲۰۰۲ از هم فروپاشید.[۶][۷] اولین عضو گروه که به سیستم آموزشی اس.ام. وارد شد، جسیکا بود. وقتی در سال ۲۰۰۰ همراه با خواهرش کریستال - عضو گروه اف(اکس) از اس. ام. اینترتینمنت - در حال خرید بودند، توسط استعدادیابان کمپانی شناسایی شدند.[۸] در همان سال سویانگ و هیویئون در آزمون آزاد این کمپانی انتخاب شدند؛ در این آزمون هیویئون استعداد رقصش را به نمایش گذاشت. یوری، عضو دیگر گرلز جنریشن، پس از دستیابی به مقام دوم در مسابقهٔ رقصندهٔ جوان کمپانی در سال ۲۰۰۱، وارد سیستم آموزشی کمپانی شد. در سال ۲۰۰۲، یونآ در آزمون آزاد یکشنبه‌های اس.ام. شرکت کرد و آهنگ‌هایی از بوآ و بریتنی اسپیرز را خواند و بعد از انتخاب شدن، وارد سیستم تعلیماتی اس.ام. شد.[۹] سئوهیون جوان‌ترین عضو گروه نیز در مترو توسط یکی از استعدادیابان کمپانی کشف شد و بعدها در ۲۰۰۳ با خواندن شعرهای کودکانه آزمون داد و پذیرفته شد.[۱۰]

گرلز جنریشن در حال اجرا برای مسابقات والیبال ساحلی سال ۲۰۰۸

رهبر گروه، ته‌یئون نیز بعد از اول شدن در مسابقهٔ «خوانندهٔ جوان اس.ام.» در سال ۲۰۰۴، وارد سیستم آموزشی شد.[۱۱][۱۲] در همان سال، تیفانی در آزمون استارلایت در لس آنجلس شرکت کرد و پذیرفته شد.[۱۳][۱۴] آخرین عضو که به گروه اضافه شد سانی بود. او که از سال ۱۹۹۸ به مدت پنج سال در اس.ام. کارآموز بود، به کمپانی «استارورلد» پیوست و در حال آموزش برای تشکیل یک گروه دو نفره به نام «شیرین» بود. در سال ۲۰۰۷ و به توصیهٔ خوانندهٔ کره‌ای-ژاپنی «آیکونی‌کیو»، او به اس.ام. بازگشت و عضوی از گرلز جنریشن شد.[۱۵]

در ژوئیه ۲۰۰۷، دخترها اولین اجرای زندهٔ خود را در صحنهٔ «مدرسهٔ راک» شبکهٔ ام‌نت تجربه کردند. آن‌ها در این برنامه تک‌آهنگ خود به نام «به سوی دنیای جدید» را اجرا کردند.[۱۶] در ۵ اوت ۲۰۰۷ گرلز جنریشن به صورت رسمی آغاز به کار کرد و دوباره تک‌آهنگ «به سوی دنیای جدید» را ولی این‌بار دربرنامهٔ اینکی‌گایو از شبکهٔ اس‌بی‌اس اجرا کردند.[۱۷] در نوامبر همان سال، گرلز جنریشن اولین آلبوم خود به نام «گرلز جنریشن» را منتشر کردند. تک‌آهنگ‌های اصلی این آلبوم «عصرِ دختران»(گرلز جنریشن) و «بوسیدن تو» بود. لازم است ذکر شود که آهنگ «عصرِ دختران» بازخوانی آهنگی به همین نام از لی سئونگ‌چئول بود که برای اولین بار در سال ۱۹۸۹ اجرا شد. این آلبوم در سال ۲۰۰۷ با فروش بیش از ۵۶هزار نسخه، دوازدهمین آلبوم پرفروش سال ۲۰۰۷ شد.[۱۸] تا سال ۲۰۰۹ از این آلبوم در کشور کره بیش از ۱۲۰هزار نسخه فروش رفت.[۱۹] در مارس ۲۰۰۸، آلبوم «گرلز جنریشن» بار دیگر و این‌بار با نام «بیبی‌بیبی» منتشر شد.[۲۰] تک‌آهنگ اصلی این آلبوم نیز با همین نام و در ۱۷ مارس در فضای دیجیتال منتشر شد.[۲۱] این آلبوم کوتاه با فروش بیش از ۵۰هزار نسخه در کمتر از یک هفته توانست رکورد دیگری را برای گرلز جنریشن ثبت کند.

۱۰–۲۰۰۹: موفقیت غیرمنتظره و آغاز به کار در ژاپن

گروه در سی‌ویکمین جشنوارۀ موسیقی سای‌ورلد در سال ۲۰۰۹

با اینکه گرلز جنریشن در سال ۲۰۰۷ مورد توجه قرار گرفت اما در سال ۲۰۰۹ بود که به موفقیت و محبوبیتی طوفانی دست پیدا کرد. در ۷ ژانویه بود که گروه اولین آلبوم کوتاه خود به نام وای! را منتشر کرد؛ آلبومی که تا کنون بیش از ۱۰۰هزار نسخه در کره فروخته‌است.[۱۹] تک‌آهنگ «وای!» پس از یک هفته انتشار، توانست رتبهٔ نخست در برنامهٔ بانک موسیقی را ازآن خود کند. این تک‌آهنگ ۹ هفتهٔ متوالی در همین رتبه ماند و رکوردی را برای خود ثبت کرد؛ تا اینکه بعدها و در سال ۲۰۱۲، این رکورد توسط آهنگ گانگنام استایل از سای شکسته شد؛ سای ۱۰ هفته در این رتبه ماند.[۲۲][۲۳][۲۴] تک‌آهنگ «وای!» پرفروش‌ترین تک‌آهنگ سال ۲۰۰۹ شد.[۲۵] دومین آلبوم کوتاه گرلز جنریشن به نام آرزوتو بهم بگو و تک‌آهنگ اصلی آن در ژوئن ۲۰۰۹ منتشر شد.[۲۶] این آلبوم کوتاه توانست رکورد پرفروش‌ترین آلبوم را با فروش بیش از ۵۰هزار نسخه در کمتر از یک هفته بشکند و در جدول موسیقی تایلندی جی-میوزیک رتبهٔ هشتم را بدست آورد. در نوامبر ۲۰۰۹، اس. ام. اینترتینمنت اعلام کرد که اولین تور کنسرت گروه را برگزار خواهد کرد. نام این تور به سوی دنیای جدید بود و بلیط‌های کنسرت‌هایی که در کره برگزار می‌شد، در کمتر از سه دقیقه فروش رفت. این تور در دسامبر ۲۰۰۹ از شهر «سئول» (کره‌جنوبی)، در آوریل ۲۰۱۰ از «شانگهای» (چین) و در اکتبر ۲۰۱۰ از «تایپه» (تایوان) دیدن کرد.

گرلز جنریشن در فرش قرمز جشنواره دیسک طلایی - سال ۲۰۱۰

دومین آلبوم استدیویی گرلز جنریشن به نام اوه! در ژانویهٔ ۲۰۱۰ منتشر شد؛[۲۷] این آلبوم به صدر "جدول آلبوم گائون" رسید و تا سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۳۴هزار نسخه آلبوم فروخت.[۲۸][۲۹] همچنین تک‌آهنگ اصلی این آلبوم به رتبهٔ نخست جدول گائون رسید و با فروش بیش از ۳٫۳ میلیون نسخه، دومین پرفروشترین تک‌آهنگ سال ۲۰۱۰ شد.[۳۰][۳۱][۳۲] آلبوم "اوه!" بار دیگر و تحت عنوان فرار کن شیطان، فرار کن! در مارس همان سال منتشر شد و بار دیگر رتبه‌های نخست در جدول‌های موسیقایی را ازآن خود کرد.[۳۳][۳۴]تک‌آهنگ اصلی آلبوم نیز به موفقیت‌های مشابه دست پیدا کرد.[۳۵][۳۶] هر دو آلبوم "اوه!" و "فرار کن شیطان، فرار کن!" موفقیت‌های عظیم تجاری برای گرلز جنریشن بودند؛ این دو آلبوم به ترتیب دومین و چهارمین آلبوم پرفروش سال ۲۰۱۰ هستند.[۳۷]

در میانهٔ سال ۲۰۱۰، گرلز جنریشن با کمپانی نایوتاویو رکوردز که اکنون به نام ای‌ام‌آی رکوردز ژاپن شناخته می‌شود، قرارداد امضا کرد و دامنهٔ فعالیت‌های خود را تا ژاپن گسترش داد.[۳۸] اولین دی‌وی‌دی منتشر شده از گروه در ژاپن شروع جدید گرلز جنریشن نام داشت که شامل ۷ موزیک ویدیو از این گروه به همراه یک نسخه فیلم ضبط‌شدهٔ اضافی بود.[۳۹] این آلبوم در جایگاه چهارم جدول دی‌وی‌دی اوریکون قرار گرفت.[۴۰] با این اتفاق، گرلز جنریشن اولین گروه دخترانهٔ غیر ژاپنی بود که به پنج دی‌وی‌دی برتر اوریکون راه پیدا کرد.[۴۱] این دی‌وی‌دی بیش از ۶۰هزار نسخه فروخت و گواهی طلایی را از انجمن صنعت ضبط ژاپن دریافت کرد.[۴۲][۴۳] در سپتامبر ۲۰۱۰، گرلز جنریشن نسخه ژاپنی «آرزتو بهم بگو» را به عنوان اولین نسخهٔ خود در ژاپن منتشر کرد.[۴۲] این آهنگ در رتبه چهارم در نمودار تک‌آهنگ‌های اوریکون ژاپن به ثبت رسید و گواهی را برای فروش دیجیتال بیش از ۲۵۰٬۰۰۰ نسخه از RIAJ دریافت کرد.[۴۴][۴۵] ماه بعد، این گروه دومین آهنگ ژاپنی خود به اسم «وای!» را منتشر کرد که به شماره دو در نمودار تک‌آهنگ‌های اوریکون رسید.[۴۲] «وای!» اولین تک‌آهنگ از یک گروه دخترانهٔ غیرژاپنی شد که از سال ۱۹۸۰ توانسته وارد سه رتبهٔ اول جدول شود.[۴۶] وای! موفق‌ترین تک‌آهنگ گرلز جنریشن در ژاپن است و توانست بیش از ۲۰۷٬۰۰۰ نسخه بفروشد وبا دستیابی به گواهی فروش یک میلیونی، در دسته‌بندی شخصیت‌های میلیونی انجمن صنعت ضبط ژاپن بگیرد.[۴۷][۴۸] در میان فعالیت‌های ژاپنی خود، آنها همچنین در تور جهانی SMTown Live '10 همراه با هم‌کمپانی‌های خود شرکت کردند که در ۲۱ اوت و در ورزشگاه المپیک جامسیل در سئول آغاز شد.[۴۹]

گرلز جنریشن در حال اجرای آهنگ جیغ در سال ۲۰۱۱

سومین آلبوم کوتاه کره ای گروه به نام «جیغ» (هانگول) در اکتبر ۲۰۱۰ منتشر شد.[۵۰]

این آلبوم در صدر جدول آلبوم‌های گائون و در جایگاه دوم جدول آلبوم‌های اوریکون قرار گرفت و سومین آلبوم پرفروش سال ۲۰۱۰ در کره جنوبی شد.[۳۷][۴۴][۵۱] همچنین تک‌آهنگ اصلی این آلبوم به نام «جیغ» در جایگاه اول جدول تک‌آهنگ‌های گائون قرار گرفت.[۵۲][۵۳]

در هر دو سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، گرلز جنریشن توانست جایزهٔ هنرمند سال را در جشنواره موسیقی سئول از آن خود کند. گرلز جنریشن چهارمین هنرمند کره‌ای و اولین گروه دخترانه‌ای بود که توانست در دو سال متوالی این عنوان را به خود اختصاص دهد.[۵۴][۵۵]

۱۲–۲۰۱۱: موفقیت در ژاپن، «پسران» و گسترش در سطح بین‌المللی

گرلز جنریشن موفقیت خود د ر ژاپن را با تک‌آهنگ «آقای تاکسی» و «فرار کن شیطان، فرار کن» ادامه داد. این آهنگ‌ها که در آوریل ۲۰۱۱ منتشر شدند، توانستند در رتبه دوم جدول تک‌آهنگهای اوریکون قرار بگیرند و تا آوریل ۲۰۱۷، توسط انجمن صنعت ضبط ژاپن گواهی فروش میلیونی را دریافت کنند.[۵۶][۵۷] بعد از انتشار سه تک‌آهنگ، اولین آلبوم ژاپنی آنها در ژوئن ۲۰۱۱ منتشر شد.[۵۸] برای تبلیغ این آلبوم، اولین تور خود در ژاپن را به نام اولین صحنه‌ی ژاپن آغاز کرد. این تور از ۳۱ می و در اوساکا شروع شد.[۵۸][۵۹] این آلبوم هم در صدر جدول آلبوم اوریکون قرار گرفت و گرلز جنریشن را به اولین گروه دخترانهٔ خارجی تبدیل کرد که به چنین موفقیتی دست پیدا می‌کند.[۶۰] در کمتر از یک ماه از انتشار این آلبوم بیش از نیم میلیون نسخه از آن فروش رفت و توانست گواهی دابل پلاتینیوم را از انجمن صنعت ضبط ژاپن دریافت کند.[۶۱][۶۲] این آلبوم در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ به ترتیب پنجم و پانزدهمین آلبوم پرفروش ژاپن شد و در کل بیش از ۸۰۰هزار نسخه فروخت.[۶۳] نسخهٔ بازپخش شدهٔ آلبوم «پسران» دسامبر ۲۰۱۱ منتشر شد و در رتبهٔ پنجم جدول آلبوم اوریکون قرار گرفت.[۶۴]ژدر ماه مه سال ۲۰۱۲، گرلز جنریشن توسط انجمن صنعت ضبط ژاپن گواهی یک میلیونی دریافت کرد، که نشان دهنده فروش یک میلیون نسخه آلبوم در ژاپن بود - این اولین بار بود که یک آلبوم از یک گروه دختران کره جنوبی توانسته بود چنین دستاوردی کسب کند.[۶۵][۶۶] این آلبوم در سال ۲۰۱۲، جایزه آلبوم سال را از جشنوارهٔ ام‌تی‌وی ژاپن را دریافت کرد.[۶۷] به دنبال ورود موفقیت‌آمیز گروه به ژاپن، گرلز جنریشن در کنار «کارا»، به عنوان محبوب‌ترین گروه دختران کره‌ای در ژاپن به‌شمار می‌رفت.[۶۸]

گرلز جنریشن در حال اجرای آهنگ «پسران» در سینمای سه‌بعدی ال‌جی در سال ۲۰۱۱

سومین آلبوم استودیوی کره‌ای گرلز جنریشن، «پسران» در اکتبر ۲۰۱۱ منتشر شد.[۶۹] این آلبوم در ایالات متحده توسط اینتراسکوپ رکوردز منتشر شد، که اولین آلبوم این گروه در آمریکا بود.[۷۰] برای کمک به اینکه این آلبوم با مخاطبان در سراسر جهان ارتباط برقرار کند، این گروه اولین بار در تلویزیون ایالات متحده در برنامه آخر وقت با دیوید لترمن در ۳۱ ژانویه و زنده با کلی و راین در ۱ فوریه حاضر شد و اجرا کرد.[۷۱] آنها همچنین در ۹ فوریه در برنامه تلویزیونی فرانسوی به نام تلویزیون لا گراند جورنال اجرا داشتند. در حالی که این آلبوم در کره جنوبی بسیار موفق بود، در ایالات متحده با اقبال روبرو نشد.[۷۲] در مقایسه با فروش ۴۶۰٬۹۰۰ نسخه در کره جنوبی،[۷۳] صدرنشینی در فهرست آلبوم گائون، تبدیل شدن به پرطرفدارترین آلبوم ۲۰۱۱ در کره جنوبی، پرفروش‌ترین آلبوم یک گروه دختر و دومین آلبوم پرفروش گائون از زمان راه اندازی این وبسایت در سال 2010،[۷۴] آلبوم «پسران» فقط ۲۱۰۰۰ بار در ایالات متحده دانلود دیجیتال شد.[۷۵] تک آهنگ «پسران» درصدر فهرست دیجیتال گائون قرار گرفت و بیش از ۳٫۰۳ میلیون نسخه در سال ۲۰۱۱ فروخت.[۷۶][۷۷]

ترانه‌شناسی

پیوند به بیرون

منابع

 1. ://www.billboard.com/articles/columns/k-town/7990482/girls-generation-seohyun-sooyoung-tiffany-leave-label
 2. "Girls' Generation Fans Explain the 'Optimism & Hope' of the K-Pop Girl Group". Billboard. August 19, 2015. Retrieved April 30, 2016.
 3. Schreiber, Mark (September 2, 2012). "Will the Takeshima dispute break the Korean wave?". The Japan Times. Retrieved April 1, 2013.
 4. "SM娱乐官方声明确认郑秀妍退团 少女时代将由8人活动" [SM Announce That SNSD Will Have 8 Members Following Jessica's Departure] (به Chinese). China Radio International. September 30, 2014. Retrieved May 2, 2015.
 5. 윤아 '연기 오디션 200번, 자신감 있는 태도 중요' [Yoona '200 acting auditions, confident attitude is important'] (به Korean). Nate News. December 1, 2013. Retrieved November 18, 2014.
 6. "Route 0 – profile" (به Japanese). R&C Japan Ltd. Archived from the original on February 16, 2006.
 7. Song Hye-jin (February 12, 2009). 데뷔 7년차 중견가수, '소녀시대' 멤버가 되다 [7 singers debut mid-year, 'Girls' Generation' ranked]. The Chosun Ilbo (به کره‌ای). Retrieved February 26, 2015.
 8. "제시카, '관객 앞에서의 제 목소리에 감동했어요' (Jessica 'the audience was impressed with the voice')" (in Korean). The Chosun Ilbo. February 18, 2009. Retrieved April 28, 2015.
 9. شهراس. ام. (2012). I AM: SMTOWN Live World Tour in Madison Square Garden (Blu-Ray). New York, U.S.: اس. ام. اینترتینمنت.
 10. "SNSD's Seohyun-f(x)'s Sulli past auditions 'Infinite Challenge' surprise audience" 소녀시대 서현-에프엑스 설리 과거 오디션 '무한도전' 깜짝등장. JoongAng Ilbo (به Korean). July 24, 2010. Archived from the original on January 3, 2015.
 11. Kim Soe-jung (January 18, 2008). "Schools for stardom groom pop wannabes". JoongAng Ilbo. Retrieved February 26, 2015.
 12. "Girls' Generation Making Its American Dream Come True". Billboard Korea. November 13, 2011. Retrieved February 26, 2015.
 13. "소녀시대 티파니 'LA 축제서 캐스팅'" [SNSD's Tiffany 'LA festival casting'] (به Korean). Newsen. August 1, 2007. Archived from the original on October 29, 2013. Retrieved May 3, 2015.
 14. 홀로 숙소 지키는 티파니 '이제서야 외로움이 몰려와요' [Tiffany keeps the hostel alone]. The Chosun Ilbo (به Korean). February 13, 2009. Retrieved April 28, 2015.
 15. "소녀시대 써니 SM 이수만 친조카 '슈가 후속 그룹 멤버 될 뻔'". The Asia Economy Daily (به Korean). November 30, 2007. Archived from the original on September 4, 2011. Retrieved June 15, 2010.
 16. 소녀시대, 19일 데뷔곡 '다시 만난 세계' 공개 [Girls' Generation debut song released on the 19th] (به Korean). iNews24. July 17, 2007. Retrieved April 28, 2015.
 17. 소녀시대, 8월 5일 '인기가요'서 데뷔식 치른다 [Girls' Generation debut on 'Inkigayo' on August 5]. Korea Economic Daily (به Korean). July 30, 2007. Archived from the original on March 5, 2016.
 18. 2007. 총결산 판매량 [2007 Statistics] (به Korean). Music Industry Association of Korea. Archived from the original on February 28, 2009.
 19. ۱۹٫۰ ۱۹٫۱ 소녀시대, 올 첫 10만장 돌파..2연속 10만장 판매 [Girls' Generation, two albums exceeding 100 thousand sales mark] (به Korean). Star News. March 17, 2009. Archived from the original on December 27, 2014. Retrieved April 28, 2015.
 20. "Baby Baby (소녀시대 Repackage)" (به Korean). Melon. Retrieved April 28, 2015.
 21. 팬들 아쉬워 [Disappointed fans] (به Korean). Newsen. April 13, 2008. Archived from the original on November 29, 2014. Retrieved May 3, 2015.
 22. Lee Jeong-hyeok (January 16, 2009). '소녀시대', KBS와 갈등?...2주 연속 출연 안해 [Girls' Generation Claim No.1 Position on KBS]. The Chosun Ilbo (به Korean). Retrieved January 16, 2009.
 23. "Girls Generation to Return With New Album". The Korea Times. June 15, 2009. Retrieved January 5, 2015.
 24. Song Cheol-min (2016). "The Meteoric Rise of Idol Groups in Korea". K-pop Beyond Asia. Korean Culture and Information Service. p. 56 & 68. ISBN 9788973755981. Retrieved April 28, 2016.
 25. Han Sang-hee (February 23, 2010). "Korea Launches First Official Music Charts Gaon". The Korea Times. Archived from the original on August 4, 2010.
 26. Kim Hyeong-u (June 23, 2009). 소녀시대 제로센 논란에 음반 발매일 29일로 연기 '문제 부분 삭제' [Girls' Generation's New Mini Album Titled 'Tell Me Your Wish'] (به کره‌ای). Newsen. Archived from the original on October 6, 2014.
 27. "Girls Generation to release 2nd album". The Korea Herald. January 21, 2010. Archived from the original on February 9, 2010.
 28. "Gaon Album Chart – Week 6 of 2010" (به Korean). Gaon Album Chart. Gaon Music Chart. January 24–30, 2010. Archived from the original on February 12, 2015.
 29. "가온 차트 역대 음반판매량 Top 100 (2010~2014)" [Top 100 Albums on Gaon Chart (2011~2014)] (به Korean). Korea Music Content Industry Association. Archived from the original on January 16, 2015.
 30. 치어리더로 변신한 소녀시대, 'Oh!' 뮤직비디오 27일 공개! [Girls' Generation Next Album 'Oh!' and Title Song Released on January 27]. The Chosun Ilbo. January 27, 2010. Retrieved April 29, 2015.
 31. "Gaon Digital Chart – Week 6 of 2010" (به Korean). Gaon Digital Chart. Gaon Music Chart. January 31, 2010. Archived from the original on November 5, 2013.
 32. "Gaon Download Chart – 2010" (به Korean). Gaon Download Chart. Gaon Music Chart. Archived from the original on February 28, 2014.
 33. "Run Devil Run by Girls' Generation". iTunes Store US. Apple Inc. Archived from the original on July 7, 2012.
 34. "Gaon Album Chart" (به Korean). Gaon Album Chart. Gaon Music Chart. March 21–27, 2010. Archived from the original on March 4, 2016.
 35. Baek Ki-hye (March 17, 2010). 블랙 소시' 베일 벗은 소녀시대, 신곡 음원 공개 [Girls' Generation Transform to Sexy Black Images]. Korea Economic Daily (به Korean). Archived from the original on July 5, 2015.
 36. "Gaon Digital Chart: Week 14, 2010" (به Korean). Gaon Digital Chart. Gaon Music Chart. Archived from the original on April 15, 2016.
 37. ۳۷٫۰ ۳۷٫۱ "2010 Yearly Album Chart" (به Korean). Gaon Album Chart. Gaon Music Chart. Archived from the original on February 13, 2011. Retrieved April 29, 2015.
 38. "Girls' Generation Poised for Big Time in Japan". The Chosun Ilbo. August 7, 2010. Retrieved February 26, 2015.
 39. Han Sang-hee (June 11, 2010). "Girls' Generation to debut in Japan". The Korea Times. Retrieved February 26, 2015.
 40. 少女時代到来~来日記念盤~ New Beginning of Girls' Generation [Girls' Generation – New Beginning of Girls' Generation] (به Japanese). Oricon. Retrieved April 29, 2015.
 41. 美脚"グループ・少女時代、韓国女性グル―プ初のDVD総合TOP5入り [Long-legged girl group Girls' Generation Reach Top Five on DVD Chart] (به Japanese). Oricon. August 18, 2010. Archived from the original on December 30, 2015.
 42. ۴۲٫۰ ۴۲٫۱ ۴۲٫۲ Schwartz, Rob (December 3, 2010). "Korea's Girls' Generation/SNSD Ready To Storm Japan". Billboard. Archived from the original on January 16, 2014.
 43. "February 2011 Report" (به Japanese). Recording Industry Association of Japan. Archived from the original on February 17, 2011.
 44. ۴۴٫۰ ۴۴٫۱ 少女時代の作品 (به Japanese). Oricon. Retrieved April 29, 2015.
 45. "March 2012 Report" (به Japanese). Recording Industry Association of Japan. Archived from the original on June 27, 2012.
 46. Kim, Sunny (October 26, 2010). "Girls' Generation Breaks a 30-Year-Old Oricon record and release 'Hoot'". MTV K. Archived from the original on December 3, 2010.
 47. Benjamin, Jeff (July 12, 2012). "Girls' Generation Push Japanese Domination With 'Paparazzi,' 1 Million Albums Sold". Billboard. Retrieved April 29, 2015.
 48. "February 2014 Report" (به Japanese). Recording Industry Association of Japan. Archived from the original on March 5, 2014.
 49. "SM Entertainment to launch world tour". The Korea Times. July 2, 2010. Retrieved July 5, 2010.
 50. Kim, Sunny (October 27, 2010). "Super Junior's Siwon To Make A Special Appearance In Girls Generation's 'Hoot' MV!". MTV K. Archived from the original on November 9, 2010.
 51. "Gaon Album Chart – Week 44 of 2010" (به Korean). Gaon Album Chart. Gaon Music Chart. October 24–30, 2010. Archived from the original on December 2, 2013.
 52. "Q&A on K-pop with Lars Halvor Jensen". HitQuarters. October 24, 2011. Retrieved October 27, 2011.
 53. "Gaon Digital Chart – Week 44 of 2010" (به Korean). Gaon Digital Chart. Gaon Music Chart. October 24–30, 2010. Archived from the original on November 5, 2013.
 54. 소녀시대, 서울가요대상 '대상'... 4관왕 '영예' [Girls' Generation Became the Fourth Act to Win 'Artist of the Year' Twice]. Star News. January 20, 2011. Retrieved January 21, 2011.
 55. 소녀시대 3관왕 지겹나? 이번에는 4관왕 [Girls' Generation Is the 4th Act to Win 'Artist of the Year' Twice]. Naver. January 20, 2011. Retrieved May 19, 2015.
 56. "Oricon's Weekly Chart April 25 – May 1, 2011" (به Japanese). Oricon. May 2011. Retrieved May 20, 2015.
 57. "少女時代「MR.TAXI」が配信ミリオン認定、平井堅「瞳をとじて」はダブル・プラチナ" [Girls' Generation's "Mr. Taxi" achieves "Million" Certification, Ken Hirai "Simply Closed My Eyes" Double Platinum] (به Japanese). Billboard Japan. Archived from the original on May 19, 2017.
 58. ۵۸٫۰ ۵۸٫۱ "South Korean girl group Girls' Generation tops Japanese chart". Yonhap. June 7, 2011. Retrieved December 27, 2014.
 59. Kim Yoon-mi (July 24, 2011). "Girl's Generation happy with broadening fan base". The Korea Herald. Retrieved May 15, 2015.
 60. 少女時代、オリジナルアルバムで初の週間1位を狙う [Girls' Generation Score A No.1 Album] (به Japanese). Oricon. June 2, 2010. Retrieved April 29, 2015.
 61. St. Michel, Patrick (September 13, 2011). "How Korean Pop Conquered Japan". The Atlantic. Retrieved April 29, 2015.
 62. خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام Asia Sentinel وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
 63. 2011 and 2012 year-end Oricon albums chart:
 64. خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام Oricon2 وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
 65. خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام kpopbyasia3 وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
 66. "May 2012 Report" (به Japanese). Recording Industry Association of Japan. Archived from the original on June 11, 2012.
 67. Lee Woo-young (June 24, 2012). "2PM, 2NE1, Girls' Generation win at Japan MTV awards". The Korea Herald. Retrieved February 26, 2015.
 68. Matsutani, Minoru (August 30, 2011). "K-pop striking chord with the young". The Japan Times. Retrieved April 30, 2015.
 69. "3집 The Boys" (به Korean). Naver. Retrieved April 29, 2015.
 70. Osei, Anthony (October 19, 2011). "Watch the New Music Video From the 9-Girl Korean Pop Group 'Girls' Generation'". Complex. Retrieved April 29, 2015.
 71. Edussuriya, Samantha (January 31, 2012). "SNSD Hits US Media Bullseye with 'Letterman' and 'Live With Kelly' Appearances". MTV. Archived from the original on September 13, 2012.
 72. "Girls' Generation appeared on two French TV channels after US tour". The Kyunghyang Shinmun. February 10, 2012. Retrieved December 11, 2014.
 73. "Gaon Album Chart: Week 44 of 2011" (به Korean). Gaon Album Chart. Archived from the original on February 6, 2015.
 74. "Top 100 Albums (2010–2015)" (به کره‌ای). Korean Music Content Industry Association. Archived from the original on June 10, 2016. Retrieved April 21, 2016.
 75. خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام BB_Korea_Dream3 وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
 76. "Gaon Digital Chart" (به Korean). Gaon Digital Chart. October 16–22, 2011. Archived from the original on November 5, 2013.
 77. "Gaon Yearly 2011 Download Chart" (به Korean). Gaon Digital Chart. Archived from the original on October 3, 2016.