اس‌ام استیشن

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
اس‌ام استیشن
SM Station.png
نماد اس‌ام استیشن
نوع پروژهموسیقی
مکانسئول
مالکاس.ام. اینترتینمنت
مؤسسلی سو-مان
کشورکره جنوبی
تاریخ تاسیس۳ فوریه ۲۰۱۶ (۲۰۱۶-02-۰۳)

اس‌ام استیشن (SM Station) یک پروژهٔ دیجیتالی تولید موسیقی است که توسط کمپانی اس.ام. اینترتینمنت و در سال ۲۰۱۶ پایه‌گذاری شد. این پروژه متعهد شد که از سوم فوریه سال ۲۰۱۶، هر جمعه یک تک‌آهنگ دیجیتال منتشر کند.[۱] اولین فصل این پروژه در سوم فوریه ۲۰۱۷ و با ۵۲ تک‌آهنگ به پایان رسید. دومین فصل نیز در سی و یکم مارس ۲۰۱۷ آغاز و با انتشار ۵۶ تک‌آهنگ، در ششم آوریل ۲۰۱۸ به پایان رسید.

تاریخچه

اس‌ام استیشن توسط لی سو-مان، بنیان‌گذار کمپانی اس.ام. اینترتینمنت، به عنوان زیرمجموعه‌ای از پروژهٔ عظیم «Neo Culture Technology» و در یک کنفرانس مطبوعاتی در بیست و هفتم ژانویه ۲۰۱۷ معرفی شد.[۲] هدف این پروژه نمایش و معرفی هنرمندان و تهیه‌کنندگان اس.ام. اینترتینمنت و همچنین مشارکت با هنرمندانی خارج از کمپانی است. این پروژه در سوم فوریه ۲۰۱۶ و با انتشار تک‌آهنگ «باران» از ته‌یان آغاز شد. این آهنگ با موفقیت بسیار روبرو شد؛ در جدول دیجیتال گائون اول شد و در برنامهٔ موسیقایی اینکی‌گایو جایگاه اول را از آن خود کرد.[۳][۴] تک‌آهنگ‌های بعدی که وارد لیست ده آهنگ برتر جدول دیجیتال گائون شدند عبارتند از «عشق بهاری» از وندی و اریک نام، «روز موعود» از بکهیون و کی. ویل، «مهم نیست» از بوآ و بین‌زینو، «پادشاه رقص» از اکسو و یو جه‌سوک، «همیشه در قلب منی» از جوی و سیول‌اونگ و «رؤیای شیرین» از کیم هیچول و مین کیونگ‌هون.

منابع

  1. "Taeyeon sweeps charts on inaugural week of S.M. project". Yonhap News. Yonhap News Agency. 3 February 2016. Retrieved 4 March 2016.
  2. Jackson, Julie (28 February 2016). "SM founder talks new boy band, future localization strategy". The Korea Herald. Herald Corporation. Retrieved 4 March 2016.
  3. "Gaon Digital Chart" (به کره‌ای). Gaon Music Chart. Archived from the original on March 13, 2016.
  4. "'인기가요' 태연, 'Rain'으로 방송 출연 없이 1위" (به کره‌ای). Naver. Naver Corporation. Retrieved February 14, 2016.