گروه دخترانه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

گروه دخترانه یک فعالیت موسیقی مشهور دربرگیرندهٔ چند خوانندهٔ مونث در هماهنگی با یکدیگر است.

گروه‌های دخترانه در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ میلادی به عنوان دستهٔ خوانندگان جوان در همکاری با ترانه‌سرایان و تهیه‌کنندگان موسیقی پشت پرده به منظور خلق تک‌آهنگ‌ها که اغلب شامل محصولات خوش‌نما و حمایت‌شونده توسط موسیقی‌دانان استودیویی برتر بودند، پدیدار شدند. در دوره‌های اخیر، الگوی گروه دخترانه به دیسکو، آراندبی معاصر، و قالب‌های بر پایهٔ کانتری و نیز پاپ اطلاق می‌شود.

گروه آواز Labelle، در حدود ۱۹۷۵

در این‌جا تمایزی با بندهای دخترانه که در آن، زنان ساز نیز می‌نوازند، در نظر گرفته می‌شود، گرچه این واژه‌شناسی به‌طور جهانی اطلاق نمی‌گردد.[۱]

گروه‌های دخترانهٔ موفق کنونی شامل بلک پینک، توایس و رد ولوت از کره جنوبی، پوسی‌کت دالز، گرلیشس و پارادیزو گرلز از آمریکا، کویینزبری، نو اینجلز و مونروز از آلمان، شوگبیبز، ده ستردیز و گرلز الاود از انگلیس لیتل میکس، فیفت هارمون از بریتانیا یا پلی از سوئد است.

پانویس[ویرایش]

  1. برای مثال، گروه‌های آوازخوان شوگبیبز و گرلز الاود در این‌جا به عنوان «بند دخترانه» معرفی می‌شوند [۱] بایگانی‌شده در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۳ توسط Wayback Machine (مجلهٔ OK) و این‌جا [۲] (گاردین)، در حالی که نوازندگان گرل‌اسکول در این‌جا به عنوان «گروه دخترانه» بیان می‌شوند. [۳] (آی‌ام‌دی‌بی) و این‌جا [۴] (بلفست تلگرف).

منابع[ویرایش]