لوییزا می الکات

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
لوییزا می الکات
الکات در سن ۲۰ سالگی
الکات در سن ۲۰ سالگی
نام اصلی
لوییزا می الکات
زاده۲۹ نوامبر ۱۸۳۲
جرمن‌تون، فیلادلفیا، پنسیلوانیا
درگذشته۶ مارس ۱۸۸۸ (۵۵ سال)
بوستون
آرامگاهگورستان اسلیپی هالو، کنکورد، ماساچوست
زمینه کارینویسندگی
ملیتآمریکایی
کتاب‌هازنان کوچک، مردان کوچک، پسران جو، ؛ همسران خوب ،ارث، افسانه گل، جزیره عجیب، یک دختر دمده، زیر یاس بنفش، تراژدی‌های کامیل
پدر و مادرایموس برانسون الکات
ابیگیل می الکات
امضا

لوییزا می الکات (به انگلیسی: Louisa May Alcott) (زاده ۲۹ نوامبر ۱۸۳۲ - درگذشته ۶ مارس ۱۸۸۸) رمان‌نویس آمریکایی است که به سبب رمان‌های زنان کوچک، مردان کوچک و پسران جو و همسران خوب؛ مشهور است.

زنان کوچک حول موضوعات خانه خانواده الکات،[۱] ارکارد هوس در کنکورد، ماساچوست نوشته شده که بر مبنای زندگی واقعی نویسنده و سه خواهرش است.

شخصیت های داستان زنان کوچک در حقیقت پرتویی از زندگی واقعی او و سه خواهرش است . شخصیت مارگارت یا مگ مارچ در اصل خواهر بزرگ تر او، آنا آلکوت پرت است . جوزفین یا جو مارچ خود لوییزا می باشد و الیزابت یا بت مارچ در حقیقت خواهر کوچکش، الیزابت سووال آلکوت است که در سن بیست و دو سالگی در گذشت و آز آنجا که لوییزا به او بسیار علاقه داشت نامش را در رمان زنان کوچک تغییر نداد . ایمی مارچ هم کوچکترین خواهر او یعنی ابی می آلکوت می باشد .

ویژگی های مادر چهار خواهر مارچ به شدت شبیه به مادر خود لوییزا ، ابیگل می آلکوت است و شخصیت پدر این چهار خواهر بر پایه شخصیت پدر لوییزا و سه خواهرش یعنی آموس برانسون آلکوت ( فیلسوف و معلم معروف ) بنا شده است .

منابع[ویرایش]

  1. Alcott family home

پیوند به بیرون[ویرایش]