قهوه داغ (مد)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
مد قهوه داغ
Hot coffee.png
نمایی از بازی اتومبیل‌دزدی بزرگ: سن آندریاس در مد قهوه داغ
توسعه‌دهنده(ها)راک‌استار گیمز
ناشر(ها)پاتریک ویلدن‌برگ
طراح(ـان)راک‌استار گیمز
سریاتومبیل‌دزدی بزرگ
سکو(ها)مایکروسافت ویندوز
پلی‌استیشن ۲
ایکس‌باکس
تاریخ(های) انتشار۲۰۰۵
رسانهدانلود

مد قهوه داغ به طور معمول یک بازی‌کوتاه غیرقابل دسترس است که برای بازی اتومبیل‌دزدی بزرگ: سن آندریاس سال ۲۰۰۴، توسط راک‌استار نرت توسعه یافته است. با انتشار مد قهوه داغ در سال ۲۰۰۵ برای ویندوز، بازتاب‌های فراوانی برای این مد به وجود آمد.

در مد قهوه داغ، شخصیت اصلی بازی، کارل جانسون، شروع به آمیزش جنسی با دوست دختر مورد نظرش در بازی می‌کند. نام این مد، از پیشنهاد دوست دختر شخصیت اصلی به او در بازی، برای خوردن قهوه در خانه‌اش، یک واژه‌گزینی خوشایند برای آمیزش جنسی است.

اگرچه این مد بعد از مدتی به طور کامل از کار افتاد و تنها چند وقت پس از انتشار مد برای کامپیوتر در ۹ ژوئن ۲۰۰۵ فعال باقی ماند، و حتی برای نسخه پلی‌استیشن ۲ و ایکس‌باکس هم از کار افتاد ولی بعد از آن، مردم راه‌هایی را برای راه‌اندازی دوبارهٔ این مد با استفاده از ابزارهای هک پیدا کردند. در میانه‌های ژوئیه ۲۰۰۵، کشف این بازی‌کوتاه اختلاف نظرهای زیادی را از قانون‌گذاران و سیاست‌مداران به همراه داشت و باعث دوباره به رتبه کشیدن بازی به عنوان بازی بزرگسالان توسط نظام رده‌بندی سنی بازی‌های ویدئویی شد.

نسخه بروزشده بازی اتومبیل‌دزدی بزرگ: سن آندریاس برای بازگردانی رتبه قبلی توسط نظام رده‌بندی سنی بازی‌های ویدئویی، با حذف کامل این منتشر شد. پچ برای نسخهٔ اصلی بازی، قهوه سرد، برای مقابله با ویرایش اسکریپت‌ها طراحی شده بود و باعث غیرفعال شدن بازی، در صورت تلاش برای دسترسی می‌شد.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]