شاون مایکلز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
شان مایکلز
شان مایکلز
لقب(ها)
Sean Mchaels
Shawn Michaels
The Heartbreak Kid (HBK)
The Showstopper Mr.Wrestlemania
قد معرفی‌شده ۱۸۵ سانتی‌متر
وزن معرفی‌شده ۱۰۲ کیلوگرم
زادروز ۲۲ ژوئیهٔ ۱۹۶۵ ‏(۵۳ سال)
آریزونا
محل زندگی سن آنتونیو[۱]
معرفی‌شده از سن آنتونیو
مربی(ها) خوزه لوتاریو
آغاز به کار اکتبر ۱۶, ۱۹۸۴
بازنشستگی مارس ۲۸, ۲۰۱۰

مایکل شاون هیکنباتم (متولد 22 ژوئیه 1965) که بیشتر با نام در رینگ یعنی شاون مایکلز شناخته می شود. شاون کشتی گیر بازنشسته WWE و بازیگر خواننده با ملیت آمریکایی است. از او به عنوان یکی از بزرگترین کشتی گیران WWE یاد شده.

شاون دائم در اختیار WWE بود. زمان مشهوریت او زمانی بود که به WWF آمد. شاون سال 1988 تا 1998 میلادی در حرفه خود بود تا اینکه از این حرفه جدا شد. او در سال 1998 تا 2000 کشتی نمی گرفت و نقش مدیر را داشت. در سال 2002 به حرفه ی خود برگشت و تا سال 2010 به حرفه خود ادامه داد. شاون تا سال 2016 نقش مربی کشتی گیران را داشت ولی در سال 2018 بعد 8 سال به رینگ بازگشت و مسابقه ای داد.

شاون در WWE و WWF از سال 1989 تا 2010 رویدادهای مهمی را انجام داده است. شاون توانسته در 5 بار رویداد Wrestlemania کمربند به دست آورد. او رهبر و بنیان گذار D-Generation X است. شاون حرفه خود را از AWA شروع کرد. او در سال 1985 گروه Rockers را با مارتی جنتی تشکیل داد. بعد از گرفتن کمربند تگ تیم AWA شاون به مارتی جنتی در سال 1992 خیانت کرد. شاون بعد این خیانت به WWF رفت و درخواست چلنج برای به دست آوردن کمربند کرد و توانست اولین کمربند بین قاره ای خود را به دست آورد. در این زمان شاون به یکی از سوپراستارها تبدیل شده بود.

شاون در طول حرفه خود توانست چهار بار کمربند سنگین وزن جهان را به دست آورد و همچنین او دو بار پیاپی برنده رویال رامبل در سال های 1995 و 1996شد. اولین رویداد مهم او WWE Grand Slam و آخرین رویداد مهم او WWE Crown Jewel در سال 2018 در عربستان سعودی بود. شاون در سال 2011 Hall of Famer شد. شاون کسی است که رکورددار بیشترین جایزه برای بهترین مسابقه هاست.

زندگی شخصی[ویرایش]

شاون در 22 ژوئیه 1965 در چاندلر آریزونا به دنیا آمد. او چهارمین فرزند خانواده از پنج فرزند است. او در خانواده ای نظامی بزرگ شد و بخشی از زندگی خود را در ریدینگ برکشایر انگلستان زندگی کرد. اما در سن آنتونیو تگزاس به زندگی خود ادامه داد. شاون در کودکی از اسم مایکل خوشش نمی آمد. پس خانواده و دوستانش او را شاون صدا می زدند و میزنند.

شاون در 12 سالگی می خواست یک کشتی گیر شود و می گفت که می خواهد در استعدادیابی مدرسه کشتی بگیرد. همراه با کمی خون مصنوعی. شاون در آن زمان یک ورزشکار بود. او از شش سالگی فوتبال آمریکایی بازی میکرد. او در تیم فوتبال آمریکایی خود نقش کاپیتان را داشت. شاون بعد از دبیرستان به دانشگاهی در سن مارکوس تگزاس رفت. اما دانشگاه را کنار گذاشت چون معتقد بود که دانشگاه به درد زندگی آن نمی‌خورد. پس او راه کشتی گیر شدن را ادامه داد.

حرفه[ویرایش]

اتحادیه ملی کشتی (1984-1985)[ویرایش]

مایکل شروع به کشتی گرفتن در سال 1984 با مربیگری خوزه لوتاریو از مکزیک شد. در ایتدای کار او نام درون رینگ خود را شاون مایکلز انتخاب کرد. بعد تمرین با لوتاریو او به اتحادیه ملی کشتی رفت. او در اولین بازی خود شکست خورد.

در ژانویه 1984 او به WCCW رفت. شاون در سال 1985 با مارتی جنتی گروه راکرز را تشکیل داد. و توانستند کمربند تگ تیم را همراه مارتی جنتی به دست آورد ولی بعد مدتی آن کمربندها را از دست داد.

ستاره های تگزاس (1985-1986)[ویرایش]

شاون بعد از WCCW به شهر تگزاس و لیگ ستاره های تگزاس رفت. او با نیک کینیسکی گروه نژاد آمریکایی را درست کرد. و صاحب کمربند تگ تیم ستاره های تگزاس شد.

انجمن کشتی گیران آمریکایی (1986-1987)[ویرایش]

شاون ناگهانی از ستاره های تگزاس جدا شد. شاون زمانی که به 20 سالش بود به این انجمن وارد شد. او دوباره با مارتی جنتی گروه راکرز را تشکیل داد و صاحب کمربند تگ نیم انجمن کشتی گیران آمریکایی شد.

فدراسیون جهانی کشتی (1987-1988)[ویرایش]

در سال 1987 گروه راکرز به فدراسیون جهانی کشتی یا WWF رفتند. البته تنها توانستند فقط دو هفته در WWF باقی بمانند و بعد AWA رفتند.

بازگشت دوباره به WWF[ویرایش]

گروه راکرز (1988-1991)[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. Nanda, Jay (۲۰۰۹-۰۶-۰۳). "It's always Sunny when the original diva's around". San Antonio Express-News: ۰۹T. [Tammy] Sytch has gone on record via YouTube detailing a 'nine-month' courtship in the ۱۹۹۰s with San Antonio native and World Wrestling Entertainment superstar Shawn Michaels