کریستین (کشتی‌گیر حرفه‌ای)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
ویلیام جیسن رسو
Christian Feb 2020.jpg
کریسچن
زادهٔ۳۰ نوامبر ۱۹۷۳ (۴۲ ساله)
ملیت کانادا
پیشهبازیگر، هنرمند و کشتی گیر حرفه‌ای
قد۱٫۸۸ متر
وزن۱۰۳ کیلوگرم

ویلیام جیسن رسو (به انگلیسی: William Jason "Jay" Reso) یک کشتی گیر حرفه‌ای و بازیگر است. او هم‌اکنون در کمپانی دبلیو دبلیو ای فعالیت می‌کند.

او در سال ۲۰۱۱ موفق شد ۳ بار قهرمان سنگین وزن جهان شود و در کمپانی tna در سال ۲۰۰۶ با نام Christian Cage فعالیت داشت و از رقیبان او در تی ان ای می‌توان به مانستر ابیس و استینگ اشاره کرد. او در سال ۲۰۰۸ دوباره وارد wwe شد.

ادج (Edge) بهترین دوست کریسچن بود که حتی در دوره دبیرستان نیز با هم درس خوانده بودند و با هم وارد کشتی کج شدند اما در سال ۲۰۱۱ با هم قطع رابطه کردند.ولی خوشبختانه چند وقت بعد دوباره با هم آشتی کردند. او قرار بود در رسلمنیای ۲۸ در تیم جان لورنایتس باشد اما توسط سی ام پانک مصدوم شد. او بعد از برنده شدن در battle royal کودی رودز را انتخاب کرد و بعد از شکست او در اور د لیمیت قهرمان intercontinental شد. سپس در نو وی اوت ریمچ را با کودی رودز برگزار کرد که آن بازی به برد کریسچن ختم شد. او کمربند را تا راو ۱۰۰۰ در دست داشت تا اینکه آم را به میز باخت و در راو ۱۰۰۱ هم ریمچ خود را برگزار کرد که به باخت کریسچن ختم شد. او در سال ۲۰۱۱ سه بار قهرمان کمربند سنگین وزن جهان شد.

^ a b c d "Christian's bio". World Wrestling Entertainment. Retrieved 2010-04-27

درشوراوبعدازبکلش۲۰۲۰ برای دفاع از بهترین دوستش یعنی ادج به رینگ بازگشت که رندی اورتون را به یک مسابقه چلنج کنه رندی هم قبول کرد قبل از شروع مسابقه ریک فلر با زدن ضربه لبلو به کریسشن فرصت پیروزی رندی را فراهم کرد و رندی هم از این فرصت استفاده کرد وبا زدن پانکیک کریسشن را شکست داد و کریسشن هم مثل ادج مصدومیت کرد