شاون مایکلز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از شان مایکلز)
پرش به ناوبری پرش به جستجو
شان مایکلز
شان مایکلز
لقب(ها)
Sean Mchaels
Shawn Michaels
The Heartbreak Kid (HBK)
The Showstopper Mr.Wrestlemania
قد معرفی‌شده ۱۸۵ سانتی‌متر
وزن معرفی‌شده ۱۰۲ کیلوگرم
زادروز ۲۲ ژوئیهٔ ۱۹۶۵ ‏(۵۳ سال)
آریزونا
محل زندگی سن آنتونیو[۱]
معرفی‌شده از سن آنتونیو
مربی(ها) خوزه لوتاریو
آغاز به کار اکتبر ۱۶, ۱۹۸۴
بازنشستگی مارس ۲۸, ۲۰۱۰

مايكل شاون هيكنباتم (متولد 22 ژوئيه 1965) كه بيشتر با نام در رينگ يعني شاون مايكلز شناخته مي شود. شاون كشتي گير بازنشسته WWE و بازيگر خواننده با مليت آمريكايي است. از او به عنوان يكي از بزرگترين كشتي گيران WWE ياد شده.

شاون دائم در اختيار WWE بود. زمان مشهوريت او زماني بود كه به WWF آمد. شاون سال 1988 تا 1998 ميلادي در حرفه خود بود تا اينكه از اين حرفه جدا شد. او در سال 1998 تا 2000 كشتي نمي گرفت و نقش مدير را داشت. در سال 2002 به حرفه ي خود برگشت و تا سال 2010 به حرفه خود ادامه داد. شاون تا سال 2016 نقش مربي كشتي گيران را داشت ولي در سال 2018 بعد 8 سال به رينگ بازگشت و مسابقه اي داد.

شاون در WWE و WWF از سال 1989 تا 2010 رويدادهاي مهمي را انجام داده است. شاون توانسته در 5 بار رويداد Wrestlemania كمربند به دست آورد. او رهبر و بنيان گذار D-Generation X است. شاون حرفه خود را از AWA شروع كرد. او در سال 1985 گروه Rockers را با مارتي جنتي تشكيل داد. بعد از گرفتن كمربند تگ تيم AWA شاون به مارتي جنتي در سال 1992 خيانت كرد. شاون بعد اين خيانت به WWF رفت و درخواست چلنج براي به دست آوردن كمربند كرد و توانست اولين كمربند بين قاره اي خود را به دست آورد. در اين زمان شاون به يكي از سوپراستارها تبديل شده بود.

شاون در طول حرفه خود توانست چهار بار كمربند سنگين وزن جهان را به دست آورد و همچنين او دو بار پياپي برنده رويال رامبل در سال هاي 1995 و 1996 شده‌است. (شاون مايكلز تنها كسي است كه نفر اول به رينگ آمده و برنده رويال رامبل شده). اولين رويداد مهم او WWE Grand Slam و آخرين رويداد مهم او WWE Crown Jewel در سال 2018 در عربستان سعودي بود. شاون در سال 2011 Hall of Famer شد. شاون كسي است كه ركورددار بيشترين جايزه براي بهترين مسابقه هاست.

زندگي شخصي[ویرایش]

شاون در 22 ژوئيه 1965 در چاندلر آريزونا به دنيا آمد. او چهارمين فرزند خانواده از پنج فرزند است. او در خانواده اي نظامي بزرگ شد و بخشي از زندگي خود را در ريدينگ بركشاير انگلستان زندگي كرد. اما در سن آنتونيو تگزاس به زندگي خود ادامه داد. شاون در كودكي از اسم مايكل خوشش نمي آمد. پس خانواده و دوستانش او را شاون صدا مي زدند و ميزنند.

شاون در 12 سالگي مي خواست يك كشتي گير شود و مي گفت كه مي خواهد در استعداديابي مدرسه كشتي بگيرد. همراه با كمي خون مصنوعي. شاون در آن زمان يك ورزشكار بود. او از شش سالگي فوتبال آمريكايي بازي ميكرد. او در تيم فوتبال آمريكايي خود نقش كاپيتان را داشت. شاون بعد از دبيرستان به دانشگاهي در سن ماركوس تگزاس رفت. اما دانشگاه را كنار گذاشت چون معتقد بود كه دانشگاه به درد زندگي آن نمي خورد. پس او راه كشتي گير شدن را ادامه داد.

حرفه[ویرایش]

اتحاديه ملي كشتي (1984-1985)[ویرایش]

مايكل شروع به كشتي گرفتن در سال 1984 با مربيگري خوزه لوتاريو از مكزيك شد. در ايتداي كار او نام درون رينگ خود را شاون مايكلز انتخاب كرد. بعد تمرين با لوتاريو او به اتحاديه ملي كشتي رفت. او در اولين بازي خود شكست خورد.

در ژانويه 1984 او به WCCW رفت. شاون در سال 1985 با مارتي جنتي گروه راكرز را تشكيل داد. و توانستند كمربند تگ تيم را همراه مارتي جنتي به دست آورد ولي بعد مدتي آن كمربندها را از دست داد.

ستاره هاي تگزاس (1985-1986)[ویرایش]

شاون بعد از WCCW به شهر تگزاس و ليگ ستاره هاي تگزاس رفت. او با نيك كينيسكي گروه نژاد آمريكايي را درست كرد. و صاحب كمربند تگ تيم ستاره هاي تگزاس شد.

انجمن كشتي گيران آمريكايي (1986-1987)[ویرایش]

شاون ناگهاني از ستاره هاي تگزاس جدا شد. شاون زماني كه به 20 سالش بود به اين انجمن وارد شد. او دوباره با مارتي جنتي گروه راكرز را تشكيل داد و صاحب كمربند تگ نيم انجمن كشتي گيران آمريكايي شد.

فدراسيون جهاني كشتي (1987-1988)[ویرایش]

در سال 1987 گروه راكرز به فدراسيون جهاني كشتي يا WWF رفتند. البته تنها توانستند فقط دو هفته در WWF باقي بمانند و بعد AWA رفتند.

بازگشت دوباره به WWF[ویرایش]

گروه راكرز (1988-1991)[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. Nanda, Jay (۲۰۰۹-۰۶-۰۳). "It's always Sunny when the original diva's around". San Antonio Express-News: ۰۹T. [Tammy] Sytch has gone on record via YouTube detailing a 'nine-month' courtship in the ۱۹۹۰s with San Antonio native and World Wrestling Entertainment superstar Shawn Michaels  Check date values in: |date= (help)