کودی رودز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
کودی رودز
رودز در ۲۰۱۸
نام هنگام تولدکودی گَرِت رونِلز[۱]
زادهٔ۳۰ ژوئن ۱۹۸۵ ‏(۳۸ سال)[۱]
مریتا، جورجیا، U.S.[نیازمند منبع]
پیشه
 • ورزشکار کشتی حرفه‌ای
 • مدیر و مروج برنامه‌های کشتی‌حرفه‌ای
 • تاجر
 • بازیگر
کارفرمادبلیودبلیوئی
عنوانکشتی‌گیر wwe
همسر(ها)برندی رودز (ا. ۲۰۱۳)
والدینداستی رودز (پدر)
خویشاوندانگُلداست (برادر ناتنی)
مگنوم تی.ای (پدرخوانده)
فرد آتمن (عمو)
جری سگز (عمو)
شویلر اندروز (پسرعموی قانونی)
نام(های) رینگکودی[۲]
کودی آر[۳]
کودی رودز[۴]
کودی رونلز[۴]
استارداست
قد۶ ft ۳ in (۱٫۹۱ m)[۵]
وزن۲۲۰ پوند (۱۰۰ کیلوگرم)[۶]
معرفیشارلوت، کارولینای شمالی
د فیفت دیمنشن[۶]
ماریِتا، جورجیا[۷]
مربیآل اسنو
دنی دیویس
داستی رودز
رندی اورتن
ریکی مورتن
آغاز۲۰۰۶

کودی گرت رانلز رودز (به انگلیسی: Cody Garrett Runnels Rhodes) (زاده۳۰ ژوئن ۱۹۸۵) که بیشتر با نام کودی رودز شناخته می‌شد، کشتی‌گیر حرفه‌ای و بازیگر آمریکایی بود. او در رشته کشتی حرفه ای با کمپانی دبلیودبلیوئی قرارداد داشت. کودی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ در کمپانی دبلیودبلیوئی فعالیت می‌کرد. او دارای ۱۸۸ سانتی‌متر قد و نود و هشت کیلوگرم وزن است. او پس از مدتی حضور در ان جی پی دبلیو و رینگ آو هانر به همراه دوستان خود مت جکسون، نیک جکسون و کنی امگا در سال ۲۰۱۹ به اول الیت رسلینگ پیوستند. کودی رودز از عوامل و مدیران اصلی و برجسته این کمپانی بود. کودی اولین قهرمان کمربند تی ان تی در کمپانی آل الیت رسلینگ است. او در رسلمنیا ۳۸ به wwe بازگشت و ست رولینز را شکست داد. همچنین او برنده مسابقه رویال رامبل ۲۰۲۳ شده‌است. او در سال ۲۰۲۲ جز بهترین کشتی کج کارها در وزن خود شناخته شد.

اوهایو ولی رستلینگ ۲۰۰۶–۲۰۰۷[ویرایش]

او در ابتدا به اوهایو ولی رستلینگ که در آن زمان زیر مجموعهٔ کمپانی دبلیو دبلیو ای بود، رفت و با استفاده از نام اصلی خود توانست به پیشرفت چشمگیری دست پیدا کند. تگ تیم او به همراه‌شان اسپیرز توانست ۲ بار قهرمان کمربند تگ تیم او وی دبلیو شود.

عضو اصلی کمپانی[ویرایش]

تگ تیم با هاردکورهالی[ویرایش]

در تاریخ ۲ ژوئیه سال ۲۰۰۷ او اولین حضورش رو در تلویزیون داشت. او پس از مدتی با هاردکور هالی گروه تگ تیمی تشکیل دادند و توانستند یک بار قهرمان کمربند تگ تیم جهانی دبلیو دبلیوئی بشوند.

لگاسی (۲۰۰۸–۲۰۱۰)[ویرایش]

او پس از درگیری با هاردکورهالی که با هم تگ تیم بودند، به همراه تد دیبیاسی و رندی اورتون گروه لگاسی را تشکیل دادند که رندی اورتون رهبر گروه بود. از درگیری‌های مهم آنان می‌توان به درگیری آن‌ها با خانوادهٔ مکمن (وینس مکمن - استفانی مکمن - شین مکمن - تریپل ایچ) و گروه دی اکس (تریپل ایچ و شاون مایکلز) اشاره کرد. این گروه در رسلمنیای ۲۶ با برد رندی اورتون این گروه منحل شد.

کودی رودز جذاب ۲۰۱۰–۲۰۱۱ و قهرمانی بین قاره‌ای تا سال۲۰۱۲[ویرایش]

گیمیک جدید او بعد از لگاسی کدی جذاب بود. او در این مدت با کسانی همچون ری مستریو و کریسشن درگیر بود و حتی توانست در رسلمنیای ۲۷ ری مستریو را شکست دهد.

رودز با شکست دادن ازکیل جکسون توانست قهرمان کمربند بین قاره‌ای شود و برای دفاع از عنوان خود با کسانی همچون شیمس، بیگ شو و سین کارا درگیر بود.

تگ تیم رودز کالرز و درگیری با دیمن ساندو ۲۰۱۲–۲۰۱۳[ویرایش]

تگ تیم رودز کالر تشکیل شده از کودی رودز و دمین ساندو بود اما این همکاری درمانی این د بنک ۲۰۱۳ به پایان رسید وقتی رودز در آستانه پیروزی بود دمین ساندو با پرتاب رودز از نردبان برنده شد. اما رودز دست بردار نبود و وقتی که می‌خواست ساندو مانی این دبنک خود را کش کند رودز مانع شد و در اسمکدان چمدان ساندو را به خلیج مکزیک پرتاب کرد. درگیری به سامراسلم کشیده شد و رودز پیروز شد. درگیری بین ساندو و رودز مدتی بعد تمام شد.

تگ تیم شدن با برادر خود گلداست ۲۰۱۳ تا به امروز[ویرایش]

پس از فیس شدن او در کمپانی ودرگیری با رندی اورتون، تریپل ایچ او را به خاطر باخت در مقابل رندی اورتون اخراج کرد. او در مدتی که اخراج بود ازدواج کرد و حدود یک ماه از کمپانی دور بود. در این مدت گلداست برادر کودی رودز به کمپانی برگشت و با رندی اورتون بازی کرد و او هم نیز شکست خورد. پس از مدتی کودی به کمپانی برگشت با برادرش گلداست گروه تگ تیمی تشکیل دادند و موفق شدند پس از مدتی طولانی کمربند تگ تیم را از رومن رینز و سث رولینز در پی پر ویوی بتل گروند بگیرند و قهرمان جدید این کمربند شوند. در پی پی وی رویال رامبل برادران رودز این کمربندها را به گروه با تجربهٔ نیو اج اوت لاوز واگذار کردند.

او در رسلمینیا ۳۸ پس از شش سال به دبلیو دبلیو ای بازگشت و ست رولینز را شکست داد آنها در رسلمینیا بکلش ۲۰۲۲ برای بار دوم و در هل این ا سل ۲۰۲۲ برای بار سوم مقابل هم قرار گرفتند که هردو مسابقه را کودی رودز برد.

زندگی شخصی[ویرایش]

رونلز پسر داستی رودز و برادر ناتنی داستین رودز (گلداست) است. او هم چنین خواهرهایی بنام‌های تیل گرگل و کریستین دیتو (جزء تشویق کننده‌های تیم گاوچران‌های دالاس) دارد. در ۳۱ مارس ۲۰۰۷، کودی به همراه داستین پدرشان را وارد تالار شهرت دبلیو دبلیو ای کردند.[۸] او پسرخواهر کشتی‌گیر حرفه‌ای، جری سگز و فرد اوتمن و پسرخوانده مگنوم تی. ای است.

نماد روی چکمه‌های کودی برگرفته از بازی کامپیوتری افسانه زلدا است که او طرفدارش است. او طرفدار کتاب‌های کمیک است و لباس کشتی اش الهام گرفته از فرشته، شخصیت مردان اکس است.[۹]

رونلز در سپتامبر ۲۰۱۳ با برندی رید (با نام ادن استایلز در دبلیو دبلیو ای) ازدواج کرد.[۱۰]

افتخارات[ویرایش]

اوهایو ولی رستلینگ[ویرایش]

 • قهرمان کمربند سنگین‌وزن اوهایو ولی رستلینگ (۱ بار)
 • قهرمان کمربند تلویزیون اوهایو ولی رستلینگ (۱ بار)
 • قهرمان کمربند تگ تیم اوهایو ولی رستلینگ (۲ بار) - با شان اسپیرز
 • چهارمین قهرمان سه‌گانهٔ اوهایو ولی رستلینگ

دبلیو دبلیو ای[ویرایش]

قهرمانی آندسپوید قهرمانی رویال رامبل۲۰۲۴

 • قهرمان کمربند تگ تیم جهانی (۳ بار) - ۱ بار با هاردکور هالی و ۲ بار با تد دیبیاسی
 • قهرمان کمربند بین قاره‌ای دبلیو دبلیو ای (۲بار)
 • قهرمان کمربند تگ تیم دبلیو دبلیو ای (۲بار) - ۱ بار با گلداست و ۱ بار درو مکینتایر
 • برندهٔ جایزهٔ اسلمی آواردز برای بهترین تگ تیم سال با گلداست در سال ۲۰۱۳
 • برندهٔ جایزهٔ اسلمی آواردز Outstanding Achievement of Baby Oil Application سال ۲۰۱۰

منابع[ویرایش]

 1. ۱٫۰ ۱٫۱ خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام slam وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
 2. "Cody". Ring of Honor. Archived from the original on June 23, 2017. Retrieved July 15, 2017.
 3. خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام BOLAShop وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
 4. ۴٫۰ ۴٫۱ خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام Cody وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
 5. "Cody" (به ژاپنی). New Japan Pro-Wrestling. Archived from the original on 11 January 2019. Retrieved September 29, 2017.
 6. ۶٫۰ ۶٫۱ "Stardust". WWE. Retrieved April 27, 2010.
 7. "Cody Rhodes bio". WWE. Archived from the original on June 6, 2014. Retrieved August 28, 2015.
 8. "WWE Hall of Fame 2007 Induction Ceremony". Online World of Wrestling. Retrieved October 18, 2007.
 9. Singh, Arune (June 30, 2009). "Fightin' Fanboys: WWE Superstar Cody Rhodes". Marvel Entertainment. Retrieved July 6, 2009.
 10. Ocal, Arda. "WWE's Daniel Bryan and Brie Bella get engaged". The Baltimore Sun. Archived from the original on 25 August 2018. Retrieved 2 December 2013.