براک لزنر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
براک لزنر
لقب(ها) براک لزنر
قد ۱۹۱ سانتی‌متر
وزن ۱۳۰ کیلوگرم
زادروز ۱۲ ژوئیهٔ ۱۹۷۷(1977-07-12) ‏(۳۸ سال)
وبستر، داکوتای جنوبی، ایالات متحده آمریکا
محل زندگی الکساندریا، مینه‌سوتا
معرفی‌شده از مینیاپولیس

براک ادوارد لزنر (به انگلیسی: Brock Edward Lesnar) (زادهٔ ۱۲ ژوئیه ۱۹۷۷) یک کشتی گیر حرفه‌ای امریکایی، بازیگر، مبارز سابق هنرهای رزمی ترکیبی و بازیکن سابق فوتبال حرفه ای و قهرمان سابق دبلیودبلیوئی می‌باشد. او همچنین قهرمان سابق سنگین وزن یواف‌سی بوده است.

لزنر بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ در دبلیودبلیوای حضور داشت. او در این دوره سه بار قهرمان دبلیودبلیوای شد تا بعد از نخستین قهرمانی‌اش در سن بیست و پنج سالگی، به عنوان جوانترین قهرمان تاریخ کمربند WWE شناخته شود. او همچنین برنده تورنمنت کینگ آو د رینگ ۲۰۰۲ و برنده مسابقه رویال رامبل ۲۰۰۳ بوده است.

بعد از اتفاقات رسلمنیا ۲۰، لزنر دبلیودبلیوای را ترک کرد و برای مدتی در ان‌اف‌ال بازی کرد. او اواخر سال ۲۰۰۵ به میادین کشتی بازگشت و به عضویت NJPW درآمد.

لزنر مقطعی را در ام‌ام‌ای سپری کرد. او در اولین مبارزه اش در ژوئن ۲۰۰۷ پیروز شد. در اکتبر ۲۰۰۷ قرار دادی را با یوافسی امضا کرد و مبارزه اولش را مقابل فرانک میر واگذار کرد، اما در مبارزه دوم مقابل هیث هرینگ پیروز شد. در ۱۵ نوامبر ۲۰۰۸، لزنر با پیروزی مقابل رندی کوتور قهرمان سنگین وزن یواف‌سی شد و در یواف‌سی ۱۰۰ انتقام شکست مقابل فرانک میر را گرفت تا قهرمان اندسپیوتد شود. لزنر در یواف‌سی ۱۱۶ از عنوان قهرمانی اش دفاع کرد اما در یواف‌سی ۱۲۱ عنوان قهرمانی را به کین ولاسکوئز واگذار کرد. لزنر در یواف‌سی ۱۴۱ بعد از شکست مقابل آلیستر اوریم به فعالیت خودش در یواف‌سی پایان داد. در آوریل ۲۰۱۲، لزنر دوباره به دبلیودبلیوای بازگشت. او در کشتی حرفه‌ای چهار با قهرمان جهان شده و با سه قهرمانی دبلیودبلیوای، یک قهرمانی سنگین وزن IWGP، و همینطور قهرمانی سنگین وزن UFC و NCAA دیویژن وان، تنها مردیست که تاکنون به این عناوین دست یافته است. براک در رسلمنیا 30 توانست به اولین کشتی گیری تبدیل شود که در طول تاریخ رسلمنیا آندرتیکر را شکست دهد.

در تاریخ ۱۷ آگوست ۲۰۱۴ در پی-پی-وی سامر اسلم (2014)| لزنر با در هم شکستن جان سیناموفق به کسب کمربند دبلیودبلیوئی سنگین‌وزن جهان شد.او در این مسابقه ۱۶ سوبلکس به جان سینا زد که رکورد بیشترین تعداد سوبلکس در یک مسابقه ی کشتی کج است.او در پی پر ویو رویال رامبل سال(2015)توانست در مسابقه تریپل ترید مچ از سد جان سینا و ست رولینز بگذرد و از کمربند خود دفاع کند. وی در رسلمانیا ۳۱ به مصاف رومن رینز رفت که در لحظات پایانی میستر مانی این د بنک ست رولینز وارد شد و چمدان خود را کش کرد وبا پین کردن رومن رینز قهرمان شد. پس از مدتی دوری از کمپانی، لزنر دوباره در راو 15 ژوئن بازگشت و تریپل اچ اعلام کرد که او باید در رزمگاه (۲۰۱۵) به مصاف سث رالینز برود.لزنرابتدادرلایو ایونت کوفی کینگستون راشکست دادوسپس هم گروهی های کوفی راداغون کرد لزنر دربتل گراند بالاخره به مصاف سث رالینز رفت ودرحال پیروزی بودکه آندرتیکربرای انتقام شکستن استریکش درمسابقه دخالت کرد وبراک لزنررا زددرشوراو ان دوبه شدت باهم درگیرشدندکه ماموران امنیتی لزنررا دستگیرکردند. آندرتیکر و لزنر در سامر اسلم (۲۰۱۵) به مصاف هم رفتند که تیکر با یک ضربه غیرقانونی و همچنین با اشتباه داور برنده مسابقه شد اما بعدا اعلام شد او در هل این سل دوباره به مصاف آندرتیکر خواهد رفت. | زندگی خصوصی او با سیبل دیوای سابق wwe ازدواج کرده. او سه پسر به نام های دوک،تورک و لوک و یک دختر به نام مایا دارد. درسال ۲۰۱۲ دخترش مایا فرزندی بدنیا اورد و این باعث شد که او پدربزرگ شود. مایا قبل ازازدواج لزنر و سیبل بدنیا امده بود. ازحمام کردن بدش میاید و گفته درصورتی که میتوانست و کار خاصی انجام نمیدهد یکبار درهفته به حموم میرود.

منابع[ویرایش]