ای. جی. استایلز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ای.جی. استایلز)
پرش به: ناوبری، جستجو
ای جی استایلز
ای جی استایلز
A.J. Styles Aug 2015.JPG
زادروز ۲ ژوئن ۱۹۷۷(۱۹۷۷-06-0۲) ‏(۴۰ سال)
گینسویل، جورجیا

پیشه کشتی‌گیر
سال‌های فعالیت ۱۹۹۸ تاکنون
قد ۱٫۸۰ متر
وزن ۹۸ کیلوگرم
لقب مرد فوق‌العاده

آلن نیل جونز (به [[زبان انگلیAllen Neal Jones) که بیشتر با نام ای جی . استایلز (به انگلیسی:.Styles) شناخته می‌شود، یک کشتی‌گیر حرفه‌ای آمریکایی است که در حال حاضر در کمپانی دبلیودبلیوئی حضور دارد. او هم اکنون در شو اسمکدان فعالیت میکند و قهرمان فعلی کمربند WWEاست.. او، جیمز استورم و جف جرت تنها کشتی گیرانی هستند که در راستای پیشرفت کمپانی، از نخستین نمایش آن در تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۰۲ به صورت مداوم در خدمت شرکت بوده‌اند. با پیوستن او به تی ان ای، او چهار قهرمانی سنگین وزن جهان را در دنیای کشتی کج برای خود به ثبت رسانده بود. از جمله افتخارات او می‌توان به سه بار قهرمانی سنگین وزن NWA، یکبار قهرمانی سنگین وزن TNA، یکبار هم قهرمانی اکس دیویژن TNA اشاره کرد. او در به ثبت رساندن رکورد بیشترین حکمرانی (شش) با جی لیتال سهیم بوده است، شش بار قهرمانی تیمی جهان (۴بار NWA و ۲بار TNA)، او همچنین سابقهٔ یکبار قهرمانی تلویزیونی TNA را دارد. با کسب عناوین قهرمانی اکس دیویژن TNA، قهرمانی تیمی NWA و قهرمانی سنگین وزن NWA استایلز نخستین شخصی بود که به صورت کامل به تاج سه‌گانه قهرمانی تی ان ای (TNA Triple Crown Championship) دست یافت. استایلز بعداً توانست افتخاراتی بیشتر از تاج سه‌گانه را کسب کند، که این امر او را به تنها مردی تبدیل کرد که بیشتر از یکبار تاج سه‌گانه را کامل کرده است! پیروزی او مقابل بوکر تی برای قهرمانی افسانه‌ای (در حال حاضر تلویزیونی) تی ان ای او را تبدیل به اولین مردی کرد که قهرمانی گرند اسلم تی ان ای (TNA Grand Slam Championship) را بدست آورده است. او همچنین اولین کشتی‌گیری است که در تاریخچه تی ان ای از او به عنوان بدست آورنده کلیهٔ قهرمانی‌های کمپانی یاد می‌شود. در مجموع او هجده قهرمانی را در تی ان ای کسب کرده است! در سال ۲۰۱۰ او به عنوان اولین سوپراستار تی ان ای در رده‌بندی PWI 500 از مجلهٔ Pro Wrestling Illustrated در جایگاه نخست قرار گرفت (بهترین کشتی‌گیر سال).

زندگی شخصی[ویرایش]

الن نیل جونز یک مسیحی است او در یک خانواده فقیر به دنیا آمد در خانواده ای که پدرش که معتاد بود هیچ وقت از زدنش دلش به حال الن نیل جونز نمی‌سوخت او در خانواده ای متولد شد که حتی پول نداشتتند برای او تلوزیون کابلی بخرند که بتواند کشتی کج نگاه کند. . الن نیل جونز پس از دانشگاه وارد کشتی حرفه ای شد چون اکثر دوستانش در انجا بودند. او در اوایل ورود به NWA به دلیل نداشتن پول رانندگی هم می‌کرد تا کمک خرج خانواده اش شود. او در سن ۲۳ سالگی با وندی جونز ازدواج کرد.

هم اکنون الن نیل جونز دارای ۴ فرزند است.

به گفته او خال کوبی‌های روی بدنش مربوط به تولد دخترش است.

الن نیل جونز طرافدار تیم موناکو فرانسه است.

دوران کشتی حرفه ای[ویرایش]

ورود به NWA

ای جی توسط ریک مایکلز تمرین دید و در سال ۱۹۹۸ به دنیای رسلینگ قدم نهاد.

اون در NCW با نام olaf در یک گیمیک روسی کشتی گرفت؛ و در اولین بازیش به مایکل بروکس باخت.

در اگوست ۹۹ کمربند televison رو برد. در دسامبر 99 nwc با nwa ادغام شد و NWA WILDSIDE نام گرفت. در اونجا بود که الن جونس اسم داخل رینگش رو به ای جی استایلز تغییر داد.

استایلز برای بار دوم در ۸ ژانویه کمربند televison رو با برد بر ک-کراش مال خودش کرد. در تاریخ ۱ اپریل کمربندش رو به ادی گولدن واگذار کرد.

در ۶ ژانویه ۲۰۰۱ با شکست ایر پاریس کمربند تی-وی رو برای بار سوم بدست آورد.

World Championship Wrestling

او به WCW پیوست. او که آنجا نام خودش رو به ای جی استایلز تغییر داده بود با فرانک پاریس تگ تیمی تشکیل داد.

آنها در ۵ مارس ۲۰۰۱ در اپیزود WCW MONDAY NITRO وارد شدند و در تورنومنتی که برای کمربند تگ تیم سبک وزنان بود شرکت کردند. آنها توسط الیکس اسکیپر و کید رومئو در راند اول حذف شدند.

بعد از اینکه WCW توسط WWF/E خریده شد استایلز wwf رو به مقصد NWA ترک کرد.

در مدتی که WWF بود چند مسابقه در WWF JAKKED داد.

WWF قراردادی به استایلز پیشنهاد داد با حقوق هفتگی ۵۰۰ دلار که طبق ان باید در اوهایو کشتی می‌گرفت؛ ولی استایلز به دلیل مسائل کالج همسرش که در ایالت دیگری بود این پیشنهاد رو رد کرد.

او به WWA پیوست و در تاریخ ۱۳ آپریل در ملبورن استرالیا در اولین خودش برای کمپانی WWA حاضر شد. او در ان شب با شکست نوآ و جری لین در مسابقاتی جداگانه کمربند WWA international Cruiserweight رو بدست آورد.

بازگشت به NWA

استایلز به NAW برگشت و در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۰۱ بر سر NAW GEORGIA CHAMPIONSHIP با مربی خود ریک مایکلز مسابقه داد.

استایلز کمربند NWA WHC را به دیوید ویلیامز در یک مسابقهٔ THRRE WAY DANCE واگذار کرد. او همچنین مسابقه ای با ریک مایکلز در ۲۳ مارس ۲۰۰۲ داد.

اندکی بعد استایلز قراردادی را با NWA:TNA امضا کرد.

بعد از این قرارداد اون دیگه تک و توک در WILDSIDE حاضر می‌شد.

استایلز که حالا قهرمان اکس دیویشن تی ان ای رو داشت پس از مدت‌ها توسط ادام جکوب پین شد.

در باقی سال ۲۰۰۲ استایلز بترتیب sonny. , estrada ,jacey north را شکست داد.

در مارس ۲۰۰۳ استایلز ران کیلینگز رو در Har-dc-ore Hell. شکست داد.

استایلز این بار در wildside بازی رو Soul Assassin" Rainman داشت که NWA WHC رو در اون بازی گرفت. اینگونه برنامه‌ریزی شده بود که استایلز تا مدتی کمربند دستش باشه ولی جف جارت ۳ روز بعد استایلز رو برد و کمربند رو گرفت.

در ۲۶ مارس ۲۰۰۴ در Har-d-core Hell در مین اونتش استایلز و گابریال و آلتر بوی تیم شدند (در این بازی داستی رودز همراه تیم استایلز بود) و تیم راینمن و ایزائیل و کریستوفر دنیلز را شکست داد.

در ۲۰۰۵ استایلز به wildside بازگشت و با اصلی‌ترین فرد اونجا دیوید یانگ مسابقه ای داد و باخت. بعد مسابقه مردم بسیار زیاد استایلز رو مورد تشویق قرار دادند و در کانون توجهات قرار گرفت.

بعد از این مسابقه استایلز جایزه ای رو از بیل بهرنز دریافت کرد. این آخرین حضور اون در WILDSIDE بود.{1}

TNA[ویرایش]

در ۹ ژوئن فرانکی کازایان را شکست داد و قهرمان کمربند اکس دیوژن شد اما کمی بعد کمربند اکس دیوژن را از دست داد.

در سال ۲۰۰۹ در یک مسابقه ۵ نفره پیروز و قهرمان کمربند سنگین وزن TNA شد اما ان کمربند را پس از چند ماه از دست داد. او و کازاریان تیمیبه نام فورچون تشکیل دادند. او سپس در سال۲۰۱۱ قهرمان کمربند تلوزیونی TNAشد اما چند ماه بعد کمربند را به داگالاس ویلیام واگذار کرد.

در سال ۲۰۱۲ کازاریان تیم فورچون رانابود کرد و با کریستوف دانیلز تیم شد و ای جی استایلز کمی بعد با مستر اندرسون تیم شد. در اسلمی ورساری ۲۰۱۳ ای جی استایلز و مستر اندرسون با شکست دادن کرستوف دانیلز و کازاریان قهرمان کمربند تگ تیم TNAشد اما در در پی پی ویو بعد کمربند تگ تیم TNA را واگذار کردند

NJPW[ویرایش]

او در سال ۲۰۱۴ به کمپانی NJPWپیوست ورهبر گروه بولت کلاب شد هچنین او قهرمان کمربند IWGPشد اما مدتی بعد ان کمربند را واگذار کرد. در ۹ فوریه با شکست تاکاهاشی برای بار دوم قهرمان کمربنIWGP شد اما آن کمربند را با اوکاندا واگزار کرد. کمی بعد مشخص شد که قرارداد استایلز با NJPW تمام شده است و ای جی استایلز به کمپانیWWEپیوست

ورود به WWE[ویرایش]

اولین حضور رسمی استایلز در دبلیودبلیوئی، حضور غافلگیر کننده او در رویداد بزرگ رویال رامبل و در خود مسابقه رامبل بود؛ او بعنوان نفر سوم وارد شد. عملکرد وی و همچنین بازخورد بسیار مثبتی که از تماشاگران در اولین حضورش کسب کرد تحسین بسیاری از منتقدین را برانگیخت. در شب بعد ستیفانی مک ماهون مسابقه‌ای را بین ای جی استایلز و کریس جریکو تر تیب داد که ای جی استایلز با رول کردن کریس جریکو پیروز شد. چند هفته بعد در سمکدان ای جی استایلز و کریس جریکو به مساف هم رفتند که کریس جریکو برنده شد در فست لین باز هم استایلز و جریکو به مساف هم رفتند که ای جی استایلز برنده شده. در شب بعدکریس جریکو خواهان تشکیل دادن تیمی با ای جی استایلز شد که استایلز پذیرفت و تیمی به نام Y 2 A J تشکیل دادند. در چند هفتهٔ بعد وا تو ای جی به مساف نیو دی رفتند که شکست خوردند و کریس جریکو به‌ای جی استایلز خیانت کرد و درگیری شدیدی بین استایلز و جریکو پیش آمد در راسلمانیا کریس جریکو از سد ای جی استایلز گذشت در شب بعد شین مک ماهون مسابقه‌ای که برنده اش به مساف رینز می‌رفت تر تیب داد که ای جی استایلز با پین کردن کریس جریکو پیروز شد.

در پیباک ای جی استایلز نمایش خوبی داشت و ابتدا با فنامنال فور ارم روی روی رینز میز گزارشگران خورد شد و رینز را با کانتاد شکست داد که شین مک ماهون آمد و مسابقه را به نو کانتاد تغییر داد اما چند دقیقه بعد یک بار دیگر استایلز برنده شد ولی این بار استیفانی مک ماهون وارد شد و گفت مسابقه از اول شروع شود و در ان شب رینز به سختی از سد استایلز گذشت. در اکستریم رولز رومن رینز ۲ بار متوالی ای جی استایلز را روی میز گزارشگران انداخت و رفت که اسپیر بزند که که ای جی استایلز جاخالی داد و سر رومن رینز به دیوار برخورد کرد ای جی استایلز رفت که استایلز کلش بزند که رومن رینز به استایلز اسپیر رفت اما یک دفعه سر کله لوک گلوز و کال اندرسون پیدا شد که به کمک ای جی آمدند و فینیشر خود را روی رومن رینز پیاده کردند و ای جی رفت برای کاور ولی رومن رینز روی شماره ۲ بلند شد و برادران اوسو به کمک رومن آمدند و فینیشر خود را روی ای جی استایلز پیاده کردند اما این بار ای جی روی شماره دو بلند شد و رومن رینز به لوک گلوز و کال اندرسون سوپر من پانج زد ولی ای جی استایلز به رومن رینز ۲ استایلز کلش رفت ولی رومن رینز روی شماره ۲و نیم بلند شد و برادران اوسو آمدند اما ای جی استایلز باصندلی به برادران اوسو و رومن رینز زد و رفت که فنامنال فور ارم بزند که رومن رینز ان را به اسپیر تبدیل کرد و برنده شد.

در راو هفته بعد شین مک ماهون ای جی استایلز را مقابل کوین اونز قرار داد که برنده ان‌ها می‌توانست در مسابقه لدر مچ سر کیف شرکت کند که ای جی در ان مسابقه ۲ پاوربمب خورد و باخت. در راو هفته بعد که سینا به کمپانی برگشته بود ای جی استایلز آمد و با سینا دست داد اما همین که کال اندرسون و لوک گلوز آمدند ای جی جان سینا را غافلگیر کرد و ۳ تایی جان سینا را زدند و مسابقه ای جی استایلز و جان سینا برای مانی این د بنک ثبت شد.

درمانی ان دی بنک ای جی استایلز با کمک د کلوب جان سینا را شکست داد. اما در رزمگاه در مسابقه شش نفره او و د کلوب از جان سینا و انزو و بیگ کس شکست خوردند. اما سر انجام ای جی استایلز در سامر اسلم با اینکه یک ای ای گوشه ببالای طناب خورد اما خورده بود با ۲ استایلز کلش و سپس با ۲فنامنال فور ارم جان سینا را شکست داد این مسابقه نمره ۴ نیم را از ۵ گرفت

قهرمانی کمربند دبلیودبلیو ای[ویرایش]

ای جی پس از سامر اسلم در اسمکدان دالف زیگلر را شکست داد و رقیب اول دین امبروز قهرمانwwe شد و در بکلش موفق به شکست دین امبروز شد و قهرمان wwe شد. پس از ان و در نو مرسی از کمربندش در مقابل جان سینا و دین امبروز دفاع کند و در سواریو عضو تیم ۵نفر اسمکدون بود و موفق به شکست تیم راو شدند پس از ان در تی ال سی از کمربندی در مقابل دین امبروز دفاع کرد پس از ان در رویال رامبل۲۰۱۶ در برابر جان سینا شکست خورد و کمربند ازدست داد. در پی پریو بعد المیشن چمپینز در برابر جان سینا قهرمانwwe، بری وایت، بارون کوربین، دین امبروز، میز قرار گرفت که دست آخر توسط بری وایت کاور شد و به عنوان نفر آخر از مسابقه خارج شد و قهرمان جدید wweبری وایت شد در اسمکدان هفته بعد جان سینا درخواست ریمچ با بری وایت کرد ای جی استایلز هم گفت وگر اینطور هست من هم بعد از رویال رامبل درخواست ریمچ نکرده ام و حالا در خواست ریمچ می‌کنم شین مک ماهون هم مسابقه ای ۳ نفره بین ای جی استایلز، بری وایت و جان سینا در مین اونت اسمکدان ترتیب داد که در آخر ان مسابقه ای جی استایلز به جان سینا استایلز کلش زد و بری وایت به ای جی و جان سینا فینیشر زد و برنده شد.

چندی بعد رندی اورتن که برنده مسابقه رویال رامبل بود که من در مقابل بری وایت مسابقه نمی‌دهم شین هم یه مسابقه بتل رویال برگزار کرد که در آخر ای جی و لوک هاربر باهم از رینگ خارج شدند و ای جی دوباره در مقابل لوک هاربر قرار گرفت که برنده شد ولی رندی گفت که خودش می‌خواهد در مقابل بری وایت قرار بگیرد و ای جی استایلز عصبانی شد و با شین درگیر شد و مسابقه ان دو در رسلمنیا ثبت شد و در رسلمنیا موفق به شکست شین مکمن شد.

درگیری با کوین اونز و قهرمانی کمربند ایالات متحده[ویرایش]

او سپس در پی بک حریف کوین اونز شد ولی شکست خورد. چند روز بعد شین مک ماهون اعلام کرد که ای جی استایلز، بارون کوربین، ناکامورا، کوین اونز، دالف زیگلر، سمی زین در مقابل هم در مسابفه لدر مچ درمانی ان د بنک قرار بگیرند

او سپس در اسمکدان یکی از حریفانش یعنی دالف زیگلر را شکست داد و در اسمکدان بعد در یک مسابقه شش نفره که با ناکامورا و سمی زین تیم بود بر کوین اونز بارون کوربین و دالف زیگلر پیروز شدند

درمانی ان د بنک او بازی خوبی به نمایش گذاشت و به ناکامورا یک فنامنال فور ارم رفت و از نرده بان بالا رفت که ناکامورا خودش را رساند و هر دو کیف را گرفتند که بارون کوربین نرده بان را انداخت و خود از نرده بان جدید بالا رفت و کیف را گرفت

سپس در اسمکدان بعد شین مک ماهون یک مسابقه بتل رویال برای انتخاب حریف کوین اونز ترتیب داد که در ان مسابقه ای جی استایلز و سمی زین در رینگ باقی ماندند و ای جی استایلز حیلوا کیک سمی زین را جاخالی داد و سپس با پله کیک او را حذف کرد تا حریف کوین اونز سر کمربند ایالات متحده در رزمگاه شود.

اما قبل از رزمگاه و در لایو اونت در شهر نیویورک در مقابل کوین اونز قرار گرفت که پیروز و قهرمان کمربند ایالات متحده آمریکا شد. در اسمکدان هفته بعد ای جی استایلز وارد رینگ شد و گفت که امروز سر کمربند ایالات متحده آمریکا یک چلنج داریم جان سینا وارد شد و گفت من چلنج را می‌پذیرم اما کوین اونز آمد و گفت کمربند باید به صاحب اصلی اش یعنی کوین اونز بازگردد اما در این لحظه روسف وارد رینگ شد و روسف و کوین اونز شروع به زدن ای جی استایلز و جان سینا کردند و شین مک ماهون مسابقه ای جی استایلز و جان سینا در مقابل روسف و کوین اونز ترتیب داد که در آن مسابقه ای جی با زدن فنامنال فور ارم به روسف و پله کیک به کوین اونز و سپس جان سینا با زدن ای ای موفق به پین کردن کوین اونز و روسف شدند. در اسمکدان هفته بعد او و ناکامورا در مقابل بارون کوربین و کوین اونز قرار گرفتند که در آخر آن مسابقه با دریافت پاورپامب از کوین اونز شکست خورد.

در رزمگاه از کوین اونز شکست خورد و کمربندی را واگذار کرد؛ ولی در اسمکدان هفته بعد دوباره قهرمان کمربند ایالات متحده آمریکا شد. در اسمکدان هفته بعد کوین اونز درخواست ریمچ کرد که در ان مسابقه ای جی با اشتباه داور برنده شد. پس از پایان بازی کوین اونز پیش شین مک ماهون رفت و از داوری شکایت کرد؛ شین مک ماهون گفت که تو با ای جی استایلز در سامر اسلم مسابقه داری و داورش هم من هستم. او سپس در سامر اسلم در مسابقه ای زیبا که با داوری شین مکمن برگزار می‌شد توانست با این ۲ پاور پامپ خورده بود باز زدن ۱ فنامنال فور ارم و ۲ استایلز کلش برندهٔ مسابقه شود. پس از سامر اسلم ای جی چلنج کرد که کویت اونز آمد و گفت من چلنج رو می‌پذیرم و ای جی استایلز و کوین اونز با داوری بارون کوربین مسابقه دادند که بارون کوربین به نفع کوین اونز داوری می‌کرد در این لحظه شین مکمن وارد شد و لباس داوری رو از تن بارون کوربین درآورد و خودش پوشید و در ادامه ای جی استایلز با زدن فنامنال فور ارم برنده شد.

هفته بعد دوباره چلنج کرد که بارون کوربین آمد اما ای جی استایلز برنده شد در هفته‌های بعد کم‌کم درگیری بین ای جی و بارون کوربین زیاد شد و مسابقه آنها برای هل ان ا سل ثبت شد. در هل ان ا سل تا دینیجر به مسابقه اضافه شد و مسابقه ۳نفره شد در آم مسابقه با اینکه ای جی به تای دینیجر فنافمنال فور ارم زد اما بارون کوربین او را از زمین بیرون انداخت و خودش تای دینیجر را پین کرد و قهرمان کمربند ایلات متحده شد در اسمکدان ای جی خواستار ریمچ شد که باز هم در آن مسابقه باخت.

قهرمانی کمربند WWE[ویرایش]

پس از ان ای جی استایلز دیگیری خود را با جیندر ماهال اغاز کرد و پس از چند هفته درگیری توانست با جیندر ماهال مسابقه تک به تک سر کمر بند داشته باشد که ای جی استایلز جیندر ماهال را شکست داد و برای دومین بار قهرمان کمربند WWEشد.

در سیروایور سریز ای جی استایلز که قهرمان کمربند WWEبود بایددر مقابل قهرمان کمربند یونیور سال یعنی براک لسنر قرار میگرفت .در آن مسابقه که خیلی هم زیبا بودای جی استایلز خیلی زیبا کار کرد و حتی توانست فینیشر خود راد یعنی فنامنال فور ارم را روی براک لسنر پیاده کند ولی براک لزنر تسلیم نشد و با زدن F5 برنده مسابقه شد.

در اسمکدان بعد از سیروایور سریز ای جی استایلز به رینگ امد و پس از او جیندر ماهال هم وارد شد و درخواست ریمچ کرد و شین مکمن مسابقه انها را درنبرد قهرمانان ثبت کرد که در آن مسابقه ای جی استایلز با سابمیشن خود یعنی کالف کراشر جیندر ماهال را تسلیم کرد و قهرمان کمربیند WWE باقی ماند.

پس از نبرد قهرمانان شین مکمن و سمی زین که خیلی در دوران اوجشان بودند به رینگ امدند و در خواست مسابقه مقابل ای جیکردند که دنیل برایان مسابقه انها را برای رویال رامبل 2018 ثبت کرد مسابقه ای نابرابر که ای جی استایلز باید در مقابل سمی زین و کوین اونز قرار میگرفت.

در اسمکدان بعد با این که ای جی استایلز شین مکمن و کوین اونز را شکست داده بود باز هم دنیل برایان به انها فرستی داد و مسابقه ای جی استایلز در فست لین مقابل سمی زین مقابل کوین اونز ثبت شد . در هفته بعد بارون کوربین و دالف زیگلر هم به مسابقه اضافه شدند.در هفته بعد جان سینا هم که از راو به اسکدان امده بود گفت که میخواهد به مسابقه اضافه شود و کوین اونز گفت اگر تو ای جی استایلز رو در مین اونت امشب ببری به مسابقه اضافه میشی در مسابقه مین اونت که ای جی استایلز باید در مقابل جان سینا قرار میگرفت. در ان مسابقه که هر دو کشتی گیر بسیار عالی مسابقه دادند جان سینا توانست با فن ای ای ای جی استایلز را شکست دهد و به مسابقه اضافه شد.اما در فست‌لین (۲۰۱۸)موفق شد از عنوان در برابر جان سینا _ دولف زیگلر _ کوین اونز _ سمی زین و بارون کوربین دفاع کند. در رویال رامبل۲۰۱۸ شینسکه ناکامورا با بیرون انداختن آخرین نفر یعنی رومن رینز، برنده مسابقه رویال رامبل مردان شد. بعد از مسابقه، وقتی گزارشگر از او سؤال کرد که مسابقه بر سر کدام یک از کمربندهای دبلیودبلیوئی یا یونیورسال را می‌خواهد، او با گفتن نام ای‌جی استایلز اعلام کرد که مسابقه برای کمربند دبلیودبلیوئی را می‌خواهد و اینکه در اسمک‌داون خواهد ماند. در اسمک‌داون پس از فست‌لین، استایلز و ناکامورا برنامه را آغاز کردند و گفتند که به همدیگر احترام می‌گذارند، ولی ناکامورا قول داد در رسلمانیا حرکت تمام‌کننده خود یعنی کینشاسا را به استایلز بزند و قهرمان دبلیودبلیوئی شود و رؤیای خود را برآورده سازد. ناگهان روسِف که در فست‌لین به ناکامورا باخته بود به همراه ایدن اینگلیش وارد شد تا با استایلز مسابقه‌ای تک نفره برگزار کند. این مسابقه با دخالت اینگلیش با سلب صلاحیت به پایان رسید و سپس اینگلیش و روسف به استایلز حمله کردند ولی ناکامورا استایلز را نجات داد و به هردو روسف و اینگلیش حرکت کینشاسا زد.


در رسلمانیا34 ای جی استایلز در یک مسابقه زیبا توانست در آخر با زدن فن استایلز کلش به ناکامورا قهرمان کمربندWWEباقی بماند.پس از مسابقه ای جی استایلز آمد و با ناکامورا دست داد و ناکامورا برای ای جی استایلز زانو زد و کمربندش را بهش داد. اما بلافاصله به ای جی ضربه غیر قانونی زد و سپس به ای جی حمله کرد و او را زد در حالی که تماشاگران همه ناکامورا را هو میکردند.

در اسمکدان هفته بعد ای جی مقابل دنیل ببرایان قرار گرفت، مسابقه ی زیبایی بود تا اینکه ناکامورا باز هم وارد شدو یک ضربه به دنیل برایان و بازی به نفع دنیل برایان با قانون جریمه برنده شد.پس ناکامورا مانند رسلمنیا یک ضربه خطا به ای جی زد و رفت.در اسمکدان هفته بعد ای جی مقابل روسف قرار داشت که درآخر ای جی استایلز روی روسف کالف کراشر رفت و س انگلیش دخالت کرد و ای جی برد ولی روسف و انگلیش ای جی رو میزدند در این لحظه دنیل برایان وارد شد و باعث شد روسف و انگلیش عقب نشینی کنن .در بک استیج شین مکمن مسابه ای جی و دنیل مقابل روسف وانگلیش قرار داد که در اخر ناکامورا وارد شد و ای جی و دنیل را زد و باز هم بخ ای جی ضربهه غیر قانونی زد و رفت. چند هفته بعد مسابقه ای جی استایلز و شینسوکه ناکامورا در رویال رامبل عربستان ثبت شد.


حرکات زیبای ای جی استایلز[ویرایش]

استایلز کلش

کالف کراشر

فنامنال فور ارم

پله کیک

اسپلش۴۵۰

دراپکیک

افتخارات[ویرایش]

بهترین کشتی‌گیر سال از میان ۵۰۰ کشتی‌گیر در سال ۲۰۱۰.

رکورد دار قهرمانی TNA با ۶ بار قهرمانی

قهرمانی کمربند سنگین وزن TNA یک بار

قهرمان کمربند سنگین وزن AAW «یک بار»

قهرمانی کمربند سنگین وزن NWA «سه بار»

قهرمان کمربند سنگین وزن IPW(چهار بار)

۶ بار قهرمانی تیمی جهان دو بار TNA و۴ بار NWA

دارنده تاج ۳ گانه (۲بار)

ستاره سال 2004

قهرمان کمربند پادشاهی هند IWR

قهرمان جهانی کمربند سنگین وزن NJPW «یک بار»

قهرمان کمربند سنگین وزن FWE «یک بار»

قهرمان تلوزیونی NWA «سه بار»

او اولین کسی در تی ان ای بود که بیشتر از یک بار تاج سه‌گانه گرفت

قهرمانی اکس دیو یژن TNA

قهرمانی تلوزیونی TNA(دو بار)

قهرمانی گرند اسلم TNA (دوبار)

او همچنین در مجموع ۱۸ قهرمانی در TNAکسب کرد

قهرمان کمربند IWGP (دو بار)

قهرمان کمربند IWC(چهار بار)

قهرمانی کمربند wwe (دوبار)

قهرمان کمربند ROH «یک بار»

بهترین مسابقه سال 2006 با کریستوفردانلیلز در مقابل کشتن و هرناندز

بهترین مسابقه سال در سال 2009 در مقابل استینگ

بهترین فینیشر سال «استایلزکلش»2003

بهترین کشتی‌گیر سال از میان ۵۰۰ کشتی‌گیر در سال ۲۰۱۶

قهرمانی کمربند ایالات متحده آمریکا (۲بار)

رتبه دوم بهترین کشتی‌گیر سال ۲۰۱۷ازمیان۵۰۰ کشتی‌گیر

محبوب ترین کشتی گیر سال 2017

بهترین مسابقه سال 2016 با جانسینا در سامر اسلم

بهترین مسابقه سال 2017 در مقابل جان سینا در رویال رامبل

منابع[ویرایش]

مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «A.J. Styles». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی.