جان موریسون (کشتی‌گیر)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
جان موریسون
زادروز ۳ اکتبر۱۹۷۹
آمریکا
ملیت آمریکایی
پیشه کشتی حرفه‌ای

جان هنینگان که در عرصه کشتی حرفه‌ای وی رو با نام‌هایی از قبیل جانی نایترو (به انگلیسی: Johnny Nitro) و جان موریسون (به انگلیسی: John Morrison) می‌شناسیم در تاریخ سوم اکتبر سال ۱۹۷۹ در لوس آنجلس کالیفرنیا به دنیا آمد. وی فعالیت ورزشی خود در کشتی حرفه‌ای را از سال ۲۰۰۳ میلادی آغاز کرده و تا سال ۲۰۱۱ در کمپانی WWE در برنده WWE RAW فعالیت می‌کرد.

دروان ورزشی در WWE[ویرایش]

از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۰۷[ویرایش]

MNM

در تاریخ یکم مارس سال ۲۰۰۴ جان هنینگان به طور رسمی با کمپانی WWE قرارداد بست و در برند WWE RAW کارش را با نام جانی بلیز آغاز کرد. هفته بعد از این اتفاق نامش را به جانی اسپید تغییر داد و در نهایت بعد از یک ماه نام جانی نایترو را برای خودش برگزید. در تاریخ هفتم ژوئن سال ۲۰۰۴ جان برای اولین بار به طور رسمی وارد رینگ شد که در مقابل یوجین شکست خورد. مدتی بعد در اوایل سال ۲۰۰۵ جان و ملینا روبط صمیمی را با یک دیگر آغاز کردند و با اضافه شدن جویی مرکوری تیمی بسیار قوی و با استعداد با نام MNM که مخفف اسم هر سه عضو این تیم بود را تشکیل دادند.

مرکوری و نایترو بعد از تلاش‌های کافی موفق شدند تا برای به دست آوردن کمربندهای تگ تیم، باتیستا و ری میستریو را شکست دهند تا اولین عنوان جدی در کریرشان را به دست بیاورند. پس از مدتی عنواینشان را به هاردکور هالی و چارلی هاس واگذار کردند اما مدتی بعد در پی پر ویو گریت آمریکن بش در یک مسابقه متشکل از ۴ تیم توانستند عناوین قهرمانی تگ تیم جهان که در اختیار پوئل بورچیل و ویلیام ریگال بود را از آن خودشان کنند. پس از موفقیت‌های بسیار در آرماگدون همان سال با باتیستا و ری میستریو رو به رو شدند ولی این بار کمربند هایشان را واگذار کردند.

در سی دسامبر همان سال MNM دوباره توانست قهرمان کمربندهای تگ تیم بشود تا برای سومین بار این عنوان را کسب کند. بعد از این رویداد درگیری اصلی دبلیو دبلیو ای تگ تیم چمپین با برایان کندریک و پاول لاندن بود که بعد از چند دفاع موفق از عنوان‌ها در نهایت در جادجمنت دی مغلوب این دو شدند و عناوینشان را از دست دادند. بعد از این مسابقه ملینا که بسیار عصبانی بود به مرکوری حمله کرد و این تیم متلاشی شد. مرکوری بعد از موفقیت‌هایی که با این تیم به دست آورده بود از کمپانی بیرون رفت.

هفته بعد این رویداد مراسم درفت لاتری باید برگزار می‌شد که در آن نایترو و ملینا به WWE RAW درفت شدند. با این درفت خیلی‌ها به این مساله پی بردند که نایترو و ملینا آینده کمپانی WWE هستند. در اولین حضورش در WWE RAW نایترو قدم بزرگی برداشت و جان سینا رو برای کمربند WWE به مبارزه طلبید که به آسانی شکست خورد. بعد از کمی تلشا توانست در ونجنس همان سال با شکست شلتون بنجامین موفق شد تا برنده کمربند بین قاره‌ای بشود.

بعد از مدتی نایترو به WWE ECW درفت شد و موفق شد تا برنده کمربند WWE ECW بشود. در این هنگام جدی ترین حریف او سی ام پانک بود که در نهایت کمربند را هم به او واگذار کرد. جان در WWE ECW رسما اعلام کرد که نام او دیگر جانی نایترو نیست و او از این به بعد نامش جان موریسون می‌باشد. جان با تغییر نامش از یک شخصیت ساده به یک شخصیت راک استار، بسیار معروف تر شد و توجه‌ها به او بسیار زیاد شد. بعد از این رویداد میز و موریسون با هم تیم شدند و در سروایور سریس ۲۰۰۷ موفق شدند تا برای اولین بار برنده کمربند تگ تیم باهم بشوند.

از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۰[ویرایش]

جان موریسون و میز به عنوان قهرمانان تگ تیم

جان موریسون و میز در مدتی که با هم تیم بودند یکی از موفق ترین تیم‌های کمپانی WWE رو تشکیل داده بودند و یک برنامهٔ بسیار پر مخاطب و جذاب با نام درت شیت بر پا کردند که طرفداران بی شماری داشت. این تیم در پی پر ویو گریت آمریکن بش ۲۰۰۸ در یک مسابقه متشکل از ۴ تیم، کمربند هایشان را به اج هدز که متشکل از کرت هاوکینز و زک رایدر بود واگذار کردند. در طی این سال و سال ۲۰۰۹ میز و موریسون دو بار عناوین تگ تیم رو کسب کردند و از دست دادند. در درفت لاتری ۲۰۰۹ میز با اشتباه موریسون به WWE RAW درفت شد و همین مساله باعث وجود اختلاف بین این دو شد و این تیم بی نظیر هم از هم پاشیده شد.

جان موریسون پس از مدتی به WWE SMACKDOWN درفت شد و در اولین مسابقه اش در این شو آر-تروت رو از پیش رو برداشت. مدتی بعد به دلیل مشکلاتی که ری میستریو با کمپانی داشت جان موریسون موفق شد تا با شکست ری میستریو، برنده کمربند بین قاره‌ای بشود. وی در نهایت کمربندش را در پی پر ویو میزها، نردبان‌ها و صندلی‌ها (تی ال سی) به درو مک اینتایر واگذار کرد. جان با آر-تروت تیم شد و تیم شو میز رو برای کمربندهای تگ تیم در رستلمنیا ۲۶ به مبارزه طلبید اما ناکام بود. بعد از این اتفاق جان به WWE RAW درفت شد.

سال 2010[ویرایش]

بعد از انتقال به monday night raw در اولين مسابقه خود در مقابل Ted Dibiase قرار گرفت وتوانست او را شکست دهد وسپس توانست پشت سرهم در مسابقاتي که داشت در مقابل دولف زيگلر،زاک رايدر،وتايسون کيد،کريس جريکو توانست پيروز شود. از مسابقات مهم او در پی پر ویو این سال ميتوان در مقابل تدي بياسي٬در سامراسلم در تيم جان سينا قرار گرفت مسابقه اي که در برابر تيم NEXUS بود٬پي پر ويو براگينگ رايت در تيم راو،مسابقه در پي پر ويو تي ال سي در مقابل شيمس براي نامبر وان کانتاندري(اجازه براي مسابقه) براي کمر بند قهرماني دبليو دبليواي که موريسون شيمس را شکست داد و براي مسابقه در تاريخ 2011.01.03 سر کمر بند قهرماني WWE به مسابقه با دميز رفت و...اشاره کرد.

King of the ring 2010[ویرایش]

در مسابقات کينگ اف د رينگ جان در مسابق اول در بربر کودي رودز قرار گرفت و او را شکست داد سپس در مسابقه دوم در مقابل آلبرتو دل ريو قرار گرفت و او را هم شکست داد و در فينال در مقابل شيمس قرار گرفت وب خاطر آسيب ديدگي پا که در مسابقه دوم دل ريو به او رسانده بو نتوانست درست کار کند و شکست خورد.

سال 2011 و رفتن از WWE[ویرایش]

در تاريخ 30 ژانويه، موريسون در بزرگترين رويال رامبل برگزار شده 40نفره شرکت کرد اما با وجود برنده نشدن بخاطر پرش از کنار تناب هاي رينگ به روي ديواره هاي کنار تماشاگران وبعد برگشت به رينگ وحذف نشدن توست منتقدان ستايش شد.در20 فوريه،در مسابقه Elimination Chamber راو بالا رفتن از سقف قفس و حرکت کراس بادي از آن بالا بروي شمس و حذف او وقرار گيري بين سه نفر باقي مانده،جان سينا،سي ام پانک،و توسط پانک حذف شد.در رسلمنيا XXVII جان موريسون توانست با همکاري تريش استراتوس و اسنوکي ديوا هاي سوابق WWE تيم دولف زيگلر، ميشل مک کول و ليلا را شکست دهند. موريسون بعد از رسلمنيا در آوريل 11 يک مسابقه five-man gauntlet که براي نامبر وان کانتندري کمر بند قهرماني WWE برگزار شد انتخاب شد و به عنوان نفر دوم وارد شد ولي توسط آر-تروت حذف شد.هفته بعد در راو، موريسون آر-تروت را به چالش کشيد با شرط اينکه اگر برنده شد بجاي او در پي پر ويو اکستريم رولز که مسابقه اي سر کمربند WWE بود شرکت کند که اينطور هم شد،شب بعد در راو،آر-تروت که مسابقه ي قهرماني را از دست داده بود به موريسون حمله کرد و در مسابقه ي اکستريم رولز وقتي موريسون از قفس استيل کيج به بيرون ميرفت تا قهرمان دبليو دبليو اي شود آر-تروت در مسابقه دخالت کرد و دوباره به او حمله کرد.سپس موريسون به خاطر آسيبي که به گردنش شده بود مورد عمل جراحي قرار گرفت.

موريسون در ژوئن 13 به دبليو دبليو اي بازگشت اما بازهم آر-تروت با حمله دوباره به او بازهم او را مسدوم کرد ولي بالاخره در تاريخ 25 جولاي بازگشت و آر-تروت را قافلگير کرد و با او درگير شد و در مسابقه اي که بين اين دو انجام شد موريسون توانست آر-تروت را شکست دهد. در سامراسلم جان موريسون توانست در يک مسابقه سيکس من تک تيم با هم تيمي هاي خود کوفي کينگستون و ري ميستريو تيم آر-تروت،آلبرتو دل ريو و د ميز را شکست دهند. در پي پر ويو شب قهرمانان يا همان نايت اف چمپيون موريسون در يک مسابقه چهار نفره سر کمربند قهرماني ايالات متحده در مقابل الکس رايلي ، جک سوئگر و دولف زيگلر قرار گرفت که در آن مسابقه زيگلر توانست ازعنوان قهرماني خود دفاع کند.

بعد از آن در پي پر ويو Hell in a Cell موريسون کودي رودز رابراي مسابقه قهرماني بين قاره اي انتخاب کرد اما شکست خورد،وپس از آن موريسون در چن هفته در مسابقات موفق نبود تا،در 7نوامبر توانست قهرمان ايالات متحده،دولف زيگلر را شکست دهد و براي مسابقه سر کمربند در پي پر ويو Survivor Series ذگلر را چلنج کند اما بازه در بدست آوردن کمربند ايالات متحده ناکام بود. موريسون در 28 نوامبر در مسابقه Falls Count Anywhere که با تک تيم سابق خود دميز داشت بر سر انتخاب براي مبازه با قهرمان دبليو دبليواي داشت هنگام ورود توسط دميز با ميله ي فلزي مورد ضربه قرار گرفت و با اينحال که موريسون به مسابقه ادامه داد ميز سر او را به لوگوي دبليودبليواي زد وباعث شد او مسدوم شود ونتواند به مسابقه ادامه دهد.وروز بعد WWE در سايت رسمي خود گفت قرارداد جان موريسون تمام شده است و موريسون WWE را ترک کرده است.ودر شو بعدي راو جان لورانايدس جنرال منيجرهاي سابق راو و اسمکدان اين موضوع را تاييد کرد. در 9دسامبر ويديواي از موريسون پخش شد که در آن ادعا شد موريسون بخاطر بازي در چند فيلم و مسدوميت واحتمال بازگشت جان موريسون به WWE در آينده وجود دارد.

سال 2012 تا 2013[ویرایش]

بعد از ترک WWE جان موريسون با نام واقعي خود جان هنيگان در مسابقات کشتي کج خارج از دبليو دبليو اي شرکت کرد. او در اولين مسابقه اش بعد از زندگي در WWE به کمپاني WWFX که در مانيل، فيليپين قرار دارد رفت ودر 4 فوريه،2012 مقابل رقيب ديرينه و قديمي خود شلتون بنجامين قرار گرفت،هنيگان توانست بعد از شکست شلتون بنجامين قهرمان سنگين وزن WWFX شود.در تاريخ 5 آوريل، موريسون به کمپاني Pro Wrestling Syndicate يا همان PWS رفت و نام قبلي خود شرکت کرد و توانست در شب اول Elijah Burke را شکست دهد ودر شب دوم توانست افسانه ژاپني Jushin Thunder Liger را شکست دهد. جان موريسون سپس به کمپاني 2CW رفت و دوباره با نام اصلي خود جان هنيگان شرکت کرد و توانست در روز اول Sami Callihan در مسابقه no count-out شکست دهد ودر روز بعد هم توانست در واترتاون، نيويورک Kevin Steen راشکست دهد. در 21 ژوئن سال 2013 هنيگان به کمپاني FWE رفت و توانست Carlito Caribbean Cool يا(همان کارليتو سابق)راشکست دهد و قهرمان سنگين وزن FWE شود در 12 اکتبر سال 2013، در FWE جايزه بزرگ توانست مت مورگان راشکست دهد واز عنوان خود دفاع کند.

(2014-تاکنون)[ویرایش]

در سپتامبر سال 2014،گزارش شد که جان هنيگان باامضا کردن قرار داد به کمپاني Lucha Underground رفته در شبکه تلوزيوني El Rey ديده شد و او هم اکنون با نام جاني موندو فعاليت ميکند.

بازيگري[ویرایش]

يکي از دلايل خروج جان موريسون يا همان جان هنيگان از کمپاني دبليودبليواي بازي در چند فيلم کوتاه وبلند بوده است. فيلمي که در سال 2014 از او اکران شده فيلم Hercules Reborn نام دارد ودر اين فيلم به عنوان نقش اصلي بازي ميکند. او در فيلم کوتاه کيسي جونز نيز بازي کرده است.


منابع[ویرایش]

  • Zitz, Michael (December 18, 2006). "Wrestling fans are K-Fed up Federline has that going for him". The Free Lance–Star. Retrieved August 19, 2007.