جان موریسون (کشتی‌گیر)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
جان موریسون
زادروز ۳ اکتبر۱۹۷۹
آمریکا
ملیت آمریکایی
پیشه کشتی حرفه‌ای


جان هنینگان که در عرصه کشتی حرفه‌ای وی رو با نام‌هایی از قبیل جانی نایترو (به انگلیسی: Johnny Nitro) و جان موریسون (به انگلیسی: John Morrison) می‌شناسیم در تاریخ سوم اکتبر سال ۱۹۷۹ در لوس آنجلس کالیفرنیا به دنیا آمد. وی فعالیت ورزشی خود در کشتی حرفه‌ای را از سال ۲۰۰۳ میلادی آغاز کرده و تا سال ۲۰۱۱ در کمپانی WWE در برنده WWE RAW فعالیت می‌کرد.

دروان ورزشی در WWE[ویرایش]

از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۰۷[ویرایش]

MNM

در تاریخ یکم مارس سال ۲۰۰۴ جان هنینگان به طور رسمی با کمپانی WWE قرارداد بست و در برند WWE RAW کارش را با نام جانی بلیز آغاز کرد. هفته بعد از این اتفاق نامش را به جانی اسپید تغییر داد و در نهایت بعد از یک ماه نام جانی نایترو را برای خودش برگزید. در تاریخ هفتم ژوئن سال ۲۰۰۴ جان برای اولین بار به طور رسمی وارد رینگ شد که در مقابل یوجین شکست خورد. مدتی بعد در اوایل سال ۲۰۰۵ جان و ملینا روبط صمیمی را با یک دیگر آغاز کردند و با اضافه شدن جویی مرکوری تیمی بسیار قوی و با استعداد با نام MNM که مخفف اسم هر سه عضو این تیم بود را تشکیل دادند.

مرکوری و نایترو بعد از تلاش‌های کافی موفق شدند تا برای به دست آوردن کمربندهای تگ تیم، باتیستا و ری میستریو را شکست دهند تا اولین عنوان جدی در کریرشان را به دست بیاورند. پس از مدتی عنواینشان را به هاردکور هالی و چارلی هاس واگذار کردند اما مدتی بعد در پی پر ویو گریت آمریکن بش در یک مسابقه متشکل از ۴ تیم توانستند عناوین قهرمانی تگ تیم جهان که در اختیار پوئل بورچیل و ویلیام ریگال بود را از آن خودشان کنند. پس از موفقیت‌های بسیار در آرماگدون همان سال با باتیستا و ری میستریو رو به رو شدند ولی این بار کمربند هایشان را واگذار کردند.

در سی دسامبر همان سال MNM دوباره توانست قهرمان کمربندهای تگ تیم بشود تا برای سومین بار این عنوان را کسب کند. بعد از این رویداد درگیری اصلی دبلیو دبلیو ای تگ تیم چمپین با برایان کندریک و پاول لاندن بود که بعد از چند دفاع موفق از عنوان‌ها در نهایت در جادجمنت دی مغلوب این دو شدند و عناوینشان را از دست دادند. بعد از این مسابقه ملینا که بسیار عصبانی بود به مرکوری حمله کرد و این تیم متلاشی شد. مرکوری بعد از موفقیت‌هایی که با این تیم به دست آورده بود از کمپانی بیرون رفت.

هفته بعد این رویداد مراسم درفت لاتری باید برگزار می‌شد که در آن نایترو و ملینا به WWE RAW درفت شدند. با این درفت خیلی‌ها به این مساله پی بردند که نایترو و ملینا آینده کمپانی WWE هستند. در اولین حضورش در WWE RAW نایترو قدم بزرگی برداشت و جان سینا رو برای کمربند WWE به مبارزه طلبید که به آسانی شکست خورد. بعد از کمی تلشا توانست در ونجنس همان سال با شکست شلتون بنجامین موفق شد تا برنده کمربند بین قاره‌ای بشود.

بعد از مدتی نایترو به WWE ECW درفت شد و موفق شد تا برنده کمربند WWE ECW بشود. در این هنگام جدی ترین حریف او سی ام پانک بود که در نهایت کمربند را هم به او واگذار کرد. جان در WWE ECW رسما اعلام کرد که نام او دیگر جانی نایترو نیست و او از این به بعد نامش جان موریسون می‌باشد. جان با تغییر نامش از یک شخصیت ساده به یک شخصیت راک استار، بسیار معروف تر شد و توجه‌ها به او بسیار زیاد شد. بعد از این رویداد میز و موریسون با هم تیم شدند و در سروایور سریس ۲۰۰۷ موفق شدند تا برای اولین بار برنده کمربند تگ تیم باهم بشوند.

از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۰[ویرایش]

جان موریسون و میز به عنوان قهرمانان تگ تیم

جان موریسون و میز در مدتی که با هم تیم بودند یکی از موفق ترین تیم‌های کمپانی WWE رو تشکیل داده بودند و یک برنامهٔ بسیار پر مخاطب و جذاب با نام درت شیت بر پا کردند که طرفداران بی شماری داشت. این تیم در پی پر ویو گریت آمریکن بش ۲۰۰۸ در یک مسابقه متشکل از ۴ تیم، کمربند هایشان را به اج هدز که متشکل از کرت هاوکینز و زک رایدر بود واگذار کردند. در طی این سال و سال ۲۰۰۹ میز و موریسون دو بار عناوین تگ تیم رو کسب کردند و از دست دادند. در درفت لاتری ۲۰۰۹ میز با اشتباه موریسون به WWE RAW درفت شد و همین مساله باعث وجود اختلاف بین این دو شد و این تیم بی نظیر هم از هم پاشیده شد.

جان موریسون پس از مدتی به WWE SMACKDOWN درفت شد و در اولین مسابقه اش در این شو آر-تروت رو از پیش رو برداشت. مدتی بعد به دلیل مشکلاتی که ری میستریو با کمپانی داشت جان موریسون موفق شد تا با شکست ری میستریو، برنده کمربند بین قاره‌ای بشود. وی در نهایت کمربندش را در پی پر ویو میزها، نردبان‌ها و صندلی‌ها (تی ال سی) به درو مک اینتایر واگذار کرد. جان با آر-تروت تیم شد و تیم شو میز رو برای کمربندهای تگ تیم در رستلمنیا ۲۶ به مبارزه طلبید اما ناکام بود. بعد از این اتفاق جان به WWE RAW درفت شد.

سال 2010[ویرایش]

بعد از انتقال به monday night raw در اولين مسابقه خود در مقابل Ted Dibiase قرار گرفت وتوانست او را شکست دهد وسپس توانست پشت سرهم در مسابقاتي که داشت در مقابل دولف زيگلر،زاک رايدر،وتايسون کيد،کريس جريکو توانست پيروز شود. از مسابقات مهم او در پی پر ویو این سال ميتوان در مقابل تدي بياسي٬در سامراسلم در تيم جان سينا قرار گرفت مسابقه اي که در برابر تيم NEXUS بود٬پي پر ويو براگينگ رايت در تيم راو،مسابقه در پي پر ويو تي ال سي در مقابل شيمس براي نامبر وان کانتاندري(اجازه براي مسابقه) براي کمر بند قهرماني دبليو دبليواي که موريسون شيمس را شکست داد و براي مسابقه در تاريخ 2011.01.03 سر کمر بند قهرماني WWE به مسابقه با دميز رفت و...اشاره کرد.

King of the ring 2010[ویرایش]

در مسابقات کينگ اف د رينگ جان در مسابق اول در بربر کودي رودز قرار گرفت و او را شکست داد سپس در مسابقه دوم در مقابل آلبرتو دل ريو قرار گرفت و او را هم شکست داد و در فينال در مقابل شيمس قرار گرفت وب خاطر آسيب ديدگي پا که در مسابقه دوم دل ريو به او رسانده بو نتوانست درست کار کند و شکست خورد.

سال 2011 و رفتن از WWE[ویرایش]

در تاريخ 30 ژانويه، موريسون در بزرگترين رويال رامبل برگزار شده 40نفره شرکت کرد اما با وجود برنده نشدن بخاطر پرش از کنار تناب هاي رينگ به روي ديواره هاي کنار تماشاگران وبعد برگشت به رينگ وحذف نشدن توست منتقدان ستايش شد.در20 فوريه،در مسابقه Elimination Chamber راو بالا رفتن از سقف قفس و حرکت کراس بادي از آن بالا بروي شمس و حذف او وقرار گيري بين سه نفر باقي مانده،جان سينا،سي ام پانک،و توسط پانک حذف شد.در رسلمنيا XXVII جان موريسون توانست با همکاري تريش استراتوس و اسنوکي ديوا هاي سوابق WWE تيم دولف زيگلر، ميشل مک کول و ليلا را شکست دهند. موريسون بعد از رسلمنيا در آوريل 11 يک مسابقه five-man gauntlet که براي نامبر وان کانتندري کمر بند قهرماني WWE برگزار شد انتخاب شد و به عنوان نفر دوم وارد شد ولي توسط آر-تروت حذف شد.هفته بعد در راو، موريسون آر-تروت را به چالش کشيد با شرط اينکه اگر برنده شد بجاي او در پي پر ويو اکستريم رولز که مسابقه اي سر کمربند WWE بود شرکت کند که اينطور هم شد،شب بعد در راو،آر-تروت که مسابقه ي قهرماني را از دست داده بود به موريسون حمله کرد و در مسابقه ي اکستريم رولز وقتي موريسون از قفس استيل کيج به بيرون ميرفت تا قهرمان دبليو دبليو اي شود آر-تروت در مسابقه دخالت کرد و دوباره به او حمله کرد.سپس موريسون به خاطر آسيبي که به گردنش شده بود مورد عمل جراحي قرار گرفت.

موريسون در ژوئن 13 به دبليو دبليو اي بازگشت اما بازهم آر-تروت با حمله دوباره به او بازهم او را مسدوم کرد ولي بالاخره در تاريخ 25 جولاي بازگشت و آر-تروت را قافلگير کرد و با او درگير شد و در مسابقه اي که بين اين دو انجام شد موريسون توانست آر-تروت را شکست دهد. در سامراسلم جان موريسون توانست در يک مسابقه سيکس من تک تيم با هم تيمي هاي خود کوفي کينگستون و ري ميستريو تيم آر-تروت،آلبرتو دل ريو و د ميز را شکست دهند. در پي پر ويو شب قهرمانان يا همان نايت اف چمپيون موريسون در يک مسابقه چهار نفره سر کمربند قهرماني ايالات متحده در مقابل الکس رايلي ، جک سوئگر و دولف زيگلر قرار گرفت که در آن مسابقه زيگلر توانست ازعنوان قهرماني خود دفاع کند.

بعد از آن در پي پر ويو Hell in a Cell موريسون کودي رودز رابراي مسابقه قهرماني بين قاره اي انتخاب کرد اما شکست خورد،وپس از آن موريسون در چن هفته در مسابقات موفق نبود تا،در 7نوامبر توانست قهرمان ايالات متحده،دولف زيگلر را شکست دهد و براي مسابقه سر کمربند در پي پر ويو Survivor Series ذگلر را چلنج کند اما بازه در بدست آوردن کمربند ايالات متحده ناکام بود. موريسون در 28 نوامبر در مسابقه Falls Count Anywhere که با تک تيم سابق خود دميز داشت بر سر انتخاب براي مبازه با قهرمان دبليو دبليواي داشت هنگام ورود توسط دميز با ميله ي فلزي مورد ضربه قرار گرفت و با اينحال که موريسون به مسابقه ادامه داد ميز سر او را به لوگوي دبليودبليواي زد وباعث شد او مسدوم شود ونتواند به مسابقه ادامه دهد.وروز بعد WWE در سايت رسمي خود گفت قرارداد جان موريسون تمام شده است و موريسون WWE را ترک کرده است.ودر شو بعدي راو جان لورانايدس جنرال منيجرهاي سابق راو و اسمکدان اين موضوع را تاييد کرد. در 9دسامبر ويديواي از موريسون پخش شد که در آن ادعا شد موريسون بخاطر بازي در چند فيلم و مسدوميت واحتمال بازگشت جان موريسون به WWE در آينده وجود دارد.

سال 2012 تا 2013[ویرایش]

بعد از ترک WWE جان موريسون با نام واقعي خود جان هنيگان در مسابقات کشتي کج خارج از دبليو دبليو اي شرکت کرد. او در اولين مسابقه اش بعد از زندگي در WWE به کمپاني WWFX که در مانيل، فيليپين قرار دارد رفت ودر 4 فوريه،2012 مقابل رقيب ديرينه و قديمي خود شلتون بنجامين قرار گرفت،هنيگان توانست بعد از شکست شلتون بنجامين قهرمان سنگين وزن WWFX شود.در تاريخ 5 آوريل، موريسون به کمپاني Pro Wrestling Syndicate يا همان PWS رفت و نام قبلي خود شرکت کرد و توانست در شب اول Elijah Burke را شکست دهد ودر شب دوم توانست افسانه ژاپني Jushin Thunder Liger را شکست دهد. جان موريسون سپس به کمپاني 2CW رفت و دوباره با نام اصلي خود جان هنيگان شرکت کرد و توانست در روز اول Sami Callihan در مسابقه no count-out شکست دهد ودر روز بعد هم توانست در واترتاون، نيويورک Kevin Steen راشکست دهد. در 21 ژوئن سال 2013 هنيگان به کمپاني FWE رفت و توانست Carlito Caribbean Cool يا(همان کارليتو سابق)راشکست دهد و قهرمان سنگين وزن FWE شود در 12 اکتبر سال 2013، در FWE جايزه بزرگ توانست مت مورگان راشکست دهد واز عنوان خود دفاع کند.

بازيگري[ویرایش]

يکي از دلايل خروج جان موريسون يا همان جان هنيگان از کمپاني دبليودبليواي بازي در چند فيلم کوتاه وبلند بوده است. فيلمي که در سال 2014 از او اکران شده فيلم Hercules Reborn نام دارد ودر اين فيلم به عنوان نقش اصلي بازي ميکند. او در فيلم کوتاه کيسي جونز نيز بازي کرده است.

(2014-تاکنون)[ویرایش]

در سپتامبر سال 2014،گزارش شد که جان هنيگان باامضا کردن قرار داد به کمپاني Lucha Underground رفته در شبکه تلوزيوني El Rey ديده شد و او هم اکنون با نام جاني موندو فعاليت ميکند.

منابع[ویرایش]

  • Zitz, Michael (December 18, 2006). "Wrestling fans are K-Fed up Federline has that going for him". The Free Lance–Star. Retrieved August 19, 2007.

^ Jump up to: a b c d e f g h i j k l m n o "John Morrison". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved July 6, 2007. ^ Jump up to: a b Graham, Adam (March 13, 2007). "Explosive Nitro loves the limelight". The Detroit News. Retrieved July 6, 2007.[dead link] ^ Jump up to: a b Baines, Tim (August 20, 2006). "Nitro making impact in WWE". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved May 24, 2007. ^ Jump up to: a b c d e f g h i j "John Morrison Profile". Online World of Wrestling. Retrieved March 27, 2008. ^ Jump up to: a b "AAA news: Lucha Underground spoilers – results from first TV taping in Los Angeles featuring former WWE stars". Pro Wrestling Torch. September 7, 2014. Retrieved September 7, 2014. ^ Jump up to: a b c "Johnny Nitro captures ECW World Title!". Supreme Pro Wrestling. Archived from the original on February 5, 2008. Retrieved June 30, 2007. Jump up ^ Giebink, Dustin (April 21, 2004). "Constructive Criticism: Part One: OVW March television shows". Pro Wrestling Torch. Retrieved June 28, 2007. Hennigan was going by the name "Johnny Superstar" here... ^ Jump up to: a b c d e f "John Morrison bio". WWE. Retrieved December 1, 2011. ^ Jump up to: a b c d e Oliver, Greg (January 30, 2010). "John Morrison looks back at his early days". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 4, 2010. Jump up ^ "WWE matches wrestled by John Morrison". Internet Wrestling Database. Retrieved February 1, 2015. Jump up ^ Mihaly, John (August 2007). "Called On The Carpet!". WWE Magazine. p. 29. ^ Jump up to: a b "MTV On Air – Tough Enough". MTV. Retrieved April 8, 2007. In the end, Matt and John were chosen to be the winners of Tough Enough 3. Jump up ^ "OVW results – April 23, 2003". Online World of Wrestling. Retrieved April 8, 2007. Matt and John from Tough Enough III were shown sitting ringside.. They said that they have been continueing their training here in OVW.. [sic] Jump up ^ Tylwalk, Nick (March 2, 2004). "Raw: Rock and Sock return". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Tylwalk, Nick (March 9, 2004). "Raw: Evolution ends Foley's 'Life'". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Tylwalk, Nick (March 30, 2004). "Raw: Triple H does the right thing". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. ^ Jump up to: a b Tylwalk, Nick (April 13, 2004). "Raw: Backlash beckons". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Johnny Nitro comes to the ring to the old WCW Monday Nitro theme music Jump up ^ Sokol, Chris (June 8, 2004). "Raw: High in the skybox". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. ^ Jump up to: a b "MNM profile". Online World of Wrestling. Retrieved May 27, 2012. Jump up ^ Plummer, Dale (April 15, 2005). "Smackdown: Wilson/Dawn Marie classic steals show". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale (April 22, 2005). "Smackdown: New tag champs crowned". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. ^ Jump up to: a b "History of the WWE Tag Team Championship: MNM (1)". World Wrestling Entertainment. April 25, 2005. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Kapur, Bob (July 25, 2005). "JBL reigns at a dull Bash". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. ^ Jump up to: a b "History of the WWE Tag Team Championship: MNM (2)". World Wrestling Entertainment. October 28, 2005. Retrieved February 23, 2009. ^ Jump up to: a b "History of the WWE Tag Team Championship: MNM (3)". World Wrestling Entertainment. December 30, 2005. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ McNamara, Andy (February 16, 2006). "Smackdown: Henry escapes The Dead Man". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Williams III, Ed (May 21, 2006). "London & Kendrick are golden; MNM are broken". World Wrestling Entertainment. Retrieved April 8, 2007. ^ Jump up to: a b "Wrestling's historical cards". Pro Wrestling Illustrated 2007 Wrestling almanac & book of facts (Kappa Publishing): 121. 2007. Jump up ^ Plummer, Dale (May 30, 2006). "Raw: ECW delivers an unexpected Angle". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale (October 3, 2006). "Raw: Hardy lays claim to IC belt". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale (November 7, 2006). "Raw: Bischoff creates controversy". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale (November 14, 2006). "Raw: DX have a jolly ol' time in England". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale (October 17, 2006). "Raw: Bring out the "celebrities"". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale (January 2, 2007). "Raw: Cena's New Year's hangover". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale (November 28, 2005). "Raw: The return of the Hardys". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ MacKinder, Matt (December 4, 2006). "Lashley has a December to remember". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Tello, Craig (December 17, 2006). "Climbing the rungs of respect". World Wrestling Entertainment. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ "Update on Joey Mercury". World Wrestling Entertainment. December 18, 2006. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale; Tylwalk, Nick (January 8, 2007). "Cena retains, Triple H injured at Revolution". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved April 3, 2011. Jump up ^ Difino, Lennie (January 28, 2007). "The Hardys fly high". World Wrestling Entertainment. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Robinson, Bryan (February 19, 2007). ""The Rabid Wolverine" is the Hardys' MVP in Six-Man Tag Team Match". World Wrestling Entertainment. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ "Joey Mercury released". World Wrestling Entertainment. March 26, 2007. Retrieved April 8, 2007. Jump up ^ Hoffman, Brett (February 5, 2007). "Tickets punched for WrestleMania". World Wrestling Entertainment. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Hoffman, Brett (February 19, 2007). "Chairman's Choice". World Wrestling Entertainment. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale (May 22, 2007). "Raw: It's the Bobby Lashley show". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale (May 29, 2007). "Raw: Lashley & Cena can't overcome odds". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Dee, Louie (June 17, 2007). "2007 Supplemental Draft results". World Wrestling Entertainment. Retrieved June 27, 2007. Jump up ^ MacKinder, Matt (June 13, 2007). "ECW: Title picture clears up". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 22, 2009. Jump up ^ Robinson, Bryan (June 24, 2007). "ECW World Title goes A-list". World Wrestling Entertainment. Retrieved June 25, 2010. Jump up ^ Medalis, Kara A. "What's in a Name". World Wrestling Entertainment. Retrieved July 18, 2007. Jump up ^ Reynolds, RD (2007). The WrestleCrap Book of Lists!. ECW Press. pp. 51–52. ISBN 1-55022-762-9. Jump up ^ Plummer, Dale; Tylwalk, Nick (July 23, 2007). "Cena still champ after busy Bash". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved November 16, 2008. Jump up ^ MacKinder, Matt (August 2, 2007). "ECW: Punk gets his 15 minutes". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale; Tywalk, Nick (August 27, 2007). "Returns highlight SummerSlam". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved November 18, 2008. Jump up ^ MacKinder, Matt (August 22, 2007). "ECW: Punk earns yet another shot". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ "ECW champions a new Punk era". World Wrestling Entertainment. September 4, 2007. Retrieved September 1, 2007. Jump up ^ Lilsboy, S. (October 24, 2007). "Words taken out of John's mouth". The Sun. Archived from the original on October 27, 2007. Retrieved October 26, 2007. Jump up ^ Bishop, Matt (October 9, 2007). "ECW: Morrison returns, faces Punk". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Bishop, Matt (October 30, 2007). "ECW: Monster Mash main event". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Bishop, Matt (November 7, 2007). "ECW: Dreaded hat does in Morrison's title hopes". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ McNamara, Andy (November 17, 2007). "Smackdown: Batista demolishes Henry". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 22, 2009. ^ Jump up to: a b "History of the WWE Tag Team Championship: John Morrison & The Miz". World Wrestling Entertainment. November 16, 2007. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale; Tylwalk, Nick (November 19, 2007). "Survivor Series ends with an Edge". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved November 18, 2008. Jump up ^ Passero, Mitch (July 21, 2008). "Out of the shadows, into the golden light". World Wrestling Entertainment. Retrieved June 2, 2010. Jump up ^ Plummer, Dale (September 23, 2008). "Raw: Adamle runs into McMahon on 800th show". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ Tylwalk, Nick (October 14, 2008). "Raw: The build begins for Batista-Jericho". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ McNamara, Andy (October 26, 2008). "Cyber Sunday lives up to the hype". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. ^ Jump up to: a b c "2008 Slammy Awards". World Wrestling Entertainment. Retrieved December 16, 2008. ^ Jump up to: a b "History Of The World Tag Team Championship: The Miz & John Morrison". World Wrestling Entertainment. December 13, 2008. Retrieved December 14, 2008. Jump up ^ Burdick, Michael (April 5, 2009). "Brothers united". World Wrestling Entertainment. Retrieved June 25, 2010. Jump up ^ Plummer, Dale (April 14, 2009). "RAW: Drafting a fresh start for the WWE". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved April 14, 2009. Jump up ^ "2009 WWE Supplemental Draft results". World Wrestling Entertainment. April 15, 2009. Retrieved April 15, 2009. Jump up ^ McNamara, Andy (April 18, 2009). "Smackdown: Batista takes a bite out of Legacy". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved April 18, 2009. Jump up ^ McNamara, Andy (May 1, 2009). "Punk wins, but Hardy stands tall". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved May 2, 2009. Jump up ^ Elliott, Brian (May 17, 2009). "Hardy feud reignites at Judgment Day". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved April 3, 2011. Jump up ^ Passero, Mitch (July 31, 2009). "Sore loser". World Wrestling Entertainment. Retrieved August 4, 2009. ^ Jump up to: a b "History of the Intercontinental Championship: John Morrison". World Wrestling Entertainment. September 4, 2009. Retrieved September 4, 2009. Jump up ^ "Results: The party's just begun". World Wrestling Entertainment. December 13, 2009. Retrieved December 14, 2009. Jump up ^ Plummer, Dale; Nick Tylwalk (February 22, 2010). "Batista, Jericho and Michaels capitalize on Elimination Chamber opportunities". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 22, 2010. Jump up ^ Plummer, Dale (April 26, 2010). "RAW: Feeling a draft". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved April 27, 2010. Jump up ^ Hillhouse, Dave (May 1, 2010). "Smackdown!: Comings and goings". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved May 4, 2010. Jump up ^ Bishop, Matt (June 1, 2010). "WWE NXT: Barrett wins show's first season". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved June 2, 2010. Jump up ^ Caldwell, James (June 1, 2010). "WWE News: NXT Results – Season Two announced, Pro & Rookie pairings revealed". Pro Wrestling Torch. Retrieved June 1, 2010. Jump up ^ Bishop, Matt (July 27, 2010). "WWE NXT: Second rookie goes home; New No. 1". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved July 28, 2010. Jump up ^ Eck, Kevin (August 16, 2010). "SummerSlam thoughts". The Baltimore Sun. Retrieved September 30, 2010. Jump up ^ "Orton survives but Cena is gone". The Sun (London). November 22, 2010. Retrieved November 28, 2010. Jump up ^ Plummer, Dale (November 22, 2010). "RAW: The Miz cashes in as Nexus costs Orton WWE title". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved December 20, 2010. Jump up ^ Plummer, Dale (November 29, 2010). "RAW: King of the Ring crowned". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved November 30, 2010. Jump up ^ Sokol, Bryan (December 20, 2010). "TLC delivers highs, lows and a new champ". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved December 20, 2010. Jump up ^ Plummer, Dale (January 3, 2011). "RAW: Nexus under new management". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved January 4, 2011. Jump up ^ Plummer, Dale. "Super-size Royal Rumble saves biggest surprise for last". SLAM! Wrestling. Retrieved January 30, 2012. Jump up ^ McNichol, Rob (January 31, 2011). "Del Boy wins a Pukka Rumble". The Sun (London). Jump up ^ Keller, Wade. "KELLER'S WWE ELIMINATION CHAMBER PPV REPORT 2/20: Ongoing "virtual time" coverage of live event with WrestleMania ramifications". Pro Wrestling Torch. Retrieved January 30, 2012. Jump up ^ Hillhouse, Dave (February 20, 2011). "Elimination Chamber mostly eliminates dramatic intrigue". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 21, 2011. Jump up ^ Bishop, Matt (March 7, 2011). "The Rock costs Cena as The Miz retains at WrestleMania XXVII". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved May 17, 2011. Jump up ^ Plummer, Dale (April 11, 2011). "RAW: Edge calls it a career". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved May 13, 2011. Jump up ^ Plummer, Dale (April 18, 2011). "RAW: London gets a lackluster show". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved May 13, 2011. Jump up ^ Hillhouse, Dave (May 1, 2011). "Extreme Rules: Championship make-over edition". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved May 13, 2011. Jump up ^ Plummer, Dale (May 2, 2011). "RAW: Happy Birthday Rock". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved May 13, 2011. Jump up ^ Martin, Adam (May 9, 2011). "Update: John Morrison to miss four to six weeks". WrestleView. Retrieved May 13, 2011. Jump up ^ Bishop, Matt (June 14, 2011). "Raw: Austin, Piper headline 'All Star' night". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved May 3, 2012. Jump up ^ Caldwell, James. "Caldwell's WWE Raw Results 7/25: Complete "virtual-time" coverage of live Raw – "post-McMahon Era" begins, WWE Title tournament finals, Big Returns". Pro Wrestling Torch. Retrieved August 3, 2011. Jump up ^ Murphy, Ryan (November 6, 2011). "Has JoMo lost his mojo?". WWE. Retrieved November 13, 2011. Jump up ^ "Morrison's last advertised WWE appearance". Pro Wrestling Torch. Retrieved November 29, 2011. Jump up ^ Caldwell, James. "CALDWELL'S WWE RAW RESULTS 11/28: Ongoing "virtual-time" coverage of live Raw – Piper's Pit with Cena, WWE Title match". Pro Wrestling Torch. Retrieved November 29, 2011. Jump up ^ "WWE News: WWE acknowledges end of John Morrison's contract, Laurinaitis wishes Morrison well in future endeavors". Pro Wrestling Torch. Retrieved November 29, 2011. Jump up ^ Caldwell, James (January 4, 2012). "Video – John Morrison reveals post-WWE handle, added to int'l tour". Pro Wrestling Torch. Retrieved January 6, 2012. Jump up ^ Namako, Jason (August 13, 2012). "8/12 JCW PPV Results: Cave-In-Rock, Illinois". WrestleView. Retrieved December 29, 2012. Jump up ^ "8/12 1/25 DGUSA Open the Golden Gate results: Former WWE star John Morrison vs. Akira Tozawa, The Young Bucks vs. Sami Callihan and Arik Cannon". prowrestling.net. January 25, 2013. Retrieved January 26, 2013. Jump up ^ 獣神サンダー・ライガー選手がアメリカ遠征! 3連戦の結果は? レジェンドたちと再会!!. New Japan Pro Wrestling (in Japanese). April 11, 2013. Retrieved April 11, 2013. ^ Jump up to: a b Namako, Jason (June 22, 2013) "6/21 FWE iPPV Results: Corona, New York (RVD, Striker) – Wrestleview.com". wrestleview.com. Jump up ^ Kreikenbohm, Philip (June 22, 2013). "HOH 2". cagematch.net. Jump up ^ Johnson, Mike (October 12, 2013) "COMPLETE FWE GRAND PRIX COVERAGE: MATT MORGAN VS. JOHN MORRISON, DREAMER VS. CARLITO, YOUNG BUCKS, CABANA AND TONS MORE". pwinsider.com. Jump up ^ "SHOW RESULTS – 3/11 FWE in Brooklyn, N.Y.: A.J. Styles vs. John Hennigan (Morrison), Young Bucks, Hero, TNA star, more". PWTorch.com. March 11, 2015. Jump up ^ Johnson, Mike (September 6, 2014). "First Lucha Underground taping for the El Rey network tonight, updates on all we know". Pro Wrestling Insider. Retrieved September 6, 2014. Jump up ^ Peeples, Jeremy (October 29, 2014). "Lucha Underground TV report: Prince Puma (Ricochet) vs. Johnny Mundo (John Morrison)". Wrestling Observer. Retrieved November 2, 2014. Jump up ^ "Lucha Underground Results (11/19): Johnny Mundo Vs. Big Ryck, New Wrestler Debuts". Jump up ^ "12/10 Lucha Underground live TV review: Johnny Mundo vs. Prince Puma vs. Big Ryck in a three-way ladder match for $100,000". Jump up ^ "Lucha Underground results 4/15". Jump up ^ Maryse and Morrison Talking on "Eurosport" in 2009 Jump up ^ Martin, Adam (September 28, 2009). "Miz/Morrison on game show tomorrow". WrestleView. Retrieved October 8, 2009. Jump up ^ Martin, Adam (September 25, 2009). "Morrison and The Miz on game show". WrestleView. Retrieved October 8, 2009. ^ Jump up to: a b Nemer, Roy (February 14, 2010). "Complete John Morrison DVD details". WrestleView. Retrieved February 4, 2010. Jump up ^ Martin, Adam (March 1, 2010). "Miz and Morrison on Cartoon Network". WrestleView. Retrieved March 1, 2010. Jump up ^ Gerweck, Steve (July 16, 2010). "News on Summerslam, Rhodes, and Morrison". WrestleView. Retrieved July 17, 2010. Jump up ^ Miller, Mark L. (March 21, 2014). "20 FEET BELOW: THE DARKNESS DESCENDING (2014)". Ain't It Cool News. Retrieved May 25, 2014. Jump up ^ Russell Madness on IMDB Jump up ^ Alvarez, David (August 6, 2010). "WWE – Interview with John Morrison". Sacramento Press. Retrieved August 7, 2010. Jump up ^ "Wrestler eager for Stockton Arena gig". The Record. Retrieved March 1, 2010. Jump up ^ Madigan, TJ (August 19, 2006). "Nitro asked to predict SummerSlam winners". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ "WWE stars at Miz Wedding". Wrestling Revealed. Retrieved February 22, 2014. Jump up ^ Johnson, Mike (October 29, 2014). "The temple is open, Prince Puma vs. Johnny Mundo & more: complete coverage of Lucha Underground's debut on the El Rey Network". Pro Wrestling Insider. Retrieved October 30, 2014. Jump up ^ http://superluchas.com/2015/01/08/lucha-underground-cobertura-y-resultado-7-enero-2015-puma-prince-es-el-campeon-de-lucha-underground/ Jump up ^ "Johnny Mundo (John Morrison) – Starship Pain on Prince Puma (Ricochet)". Jump up ^ Medalis, Kara A. "John Morrison challenges all". World Wrestling Entertainment. Retrieved July 31, 2007. Morrison [...] followed by a vicious corkscrew neckbreaker Jump up ^ Caldwell, James (December 19, 2008). "Caldwell's WWE SmackDown Report 12/19: Ongoing "virtual time" coverage of Jeff Hardy celebration edition". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 13, 2011. Jump up ^ Bishop, Matt (September 10, 2008). "ECW: Hardy shrugs off first night as champ". Slam! Sports. Canadian Online Explorer. Retrieved September 19, 2008. Jump up ^ Keller, Wade (May 23, 2010). "WWE Judgment Day PPV Flashback Series – 2009 PPV Report: Jeff Hardy vs. Edge, Jericho vs. Mysterio, Orton vs. Batista". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 13, 2011. Jump up ^ "WWE: Mediaplayer > "The Dirt Sheet" – November 21, 2008". World Wrestling Entertainment. November 21, 2008. Retrieved March 4, 2009. Jump up ^ Keller, Wade (November 17, 2008). "Keller's WWE Raw Report 11/17: Ongoing coverage of live show including Santino raps for Akon, Orton-Punk". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 13, 2011. Jump up ^ Golden, Hunter (November 3, 2008). "Raw Results – 11/3/08 – Tampa, FL". WrestleView. Retrieved November 30, 2011. Jump up ^ Shannon, James. "WWE Smackdown TV report". Wrestling Observer/Figure Four Online. Retrieved July 15, 2009. ^ Jump up to: a b c d Tedesco, Mike. "Superstars Results – 7/30/09". Wrestleview. Retrieved July 13, 2011. ^ Jump up to: a b c d e Parks, Greg. "Parks' WWE SmackDown Report 8/14: Ongoing "virtual time" coverage of the show, including C.M. Punk vs. John Morrison". Pro Wrestling Torch. Jump up ^ Golden, Hunter. "ECW on Sci Fi Results – 7/10/07 – New Orleans, LA (Nitro vs Dreamer". WrestleView. Retrieved July 1, 2011. Jump up ^ Keller, Wade. "Keller's WWE Survivor Series Report 11/21/10". Pro Wrestling Torch. Retrieved May 14, 2011. Jump up ^ Andrew M. "Monster Mash ECW TV Report" (PDF). Wrestling Observer/Figure Four Online. Retrieved July 15, 2009. Jump up ^ James Caldwell. "Caldwell's WWE Smackdown Report 7/31/09". Pro Wrestling Torch. Retrieved May 14, 2011. Jump up ^ Caldwell, James. "CALDWELL'S WWE RAW RESULTS 10/11: Complete "virtual time" coverage of live Raw – John Cena & Nexus Week 2". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 13, 2011. Jump up ^ Caldwell, James. "CALDWELL'S WWE NXT TV REPORT 6/8: Ongoing "virtual time" coverage of NXT Season 2, Week 1". Pro Wrestling Torch. Retrieved June 28, 2011. Jump up ^ Caldwell, James. "CALDWELL'S ECW ON SCI-FI REPORT 10/9: Punk vs. Morrison, V squashes, Thorn botches, Miz punts". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 1, 2011. ^ Jump up to: a b Tedesco, Mike. "Superstars Results – 7/2/09". WrestleView. Retrieved July 1, 2011. Jump up ^ Payne, Ontonio. "WWE Superstars TV report". Wrestling Observer/Figure Four Online. Retrieved June 28, 2011. Jump up ^ Keller, Wade. "KELLER'S WWE RAW REPORT 12/8 (Hr. 1 of 2): MVP vs. MVC, John Morrison vs. C.M. Punk, Slammy Awards Begin". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 1, 2011. Jump up ^ Keller, Wade. "WWE RAW RESULTS 6/28: Keller's ongoing report on NXT-McMahon attack fallout, Sheamus-Cena confrontation". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 2, 2011. Jump up ^ "WWE Superstars (May 14, 2009)". WWE Superstars. 2009-05-14. WGN America. ^ Jump up to: a b DiLiegro, Phil (August 26, 2008). "Phil DiLiegro's ECW TV report for August 26". Wrestling Observer/Figure Four Online. Retrieved September 8, 2008. Jump up ^ DiLiegro, Phil (September 9, 2008). "Phil DiLiegro's ECW TV report for September 9". Wrestling Observer/Figure Four Online. Retrieved September 10, 2008. Jump up ^ Combs, Jason. "8/21 ECW on Sci-Fi: Combs's in-depth report – Punk captures ECW Title over Morrison". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 13, 2011. Morrison uses an outside-in slingshot dropkick to Punk. Jump up ^ Caldwell, James (May 17, 2009). "Caldwell's WWE Judgment Day PPV Report 5/17: Ongoing "virtual time" coverage of Orton vs. Batista, Edge vs. Jeff Hardy". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 15, 2009. Jump up ^ Caldwell, James (September 9, 2008). "Caldwell's ECW TV Report 9/9: Morrison vs. Bourne and Hardy & Finlay vs. Henry & Knox headline strong episode". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 15, 2009. Jump up ^ Capuano, Ryan (July 15, 2008). "WWE ECW TV report". Wrestling Observer/Figure Four Online. Retrieved July 15, 2009. Jump up ^ Caldwell, James. "Caldwell's WWE Raw Report 4/6: Ongoing "virtual time" coverage of live USA Network broadcast – Raw after WrestleMania 25". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 1, 2011. Jump up ^ Keller, Wade. "Keller's WWE Raw Report 4/6: WrestleMania 25 fallout and the set-up to the draft – ongoing coverage". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 13, 2011. Jump up ^ Combs, Jason (August 21, 2007). "8/21 ECW on Sci-Fi: Combs's in-depth report – Morrison & Miz vs. Punk & Boogeyman". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 15, 2009. Jump up ^ Andrew M. "ECW TV report with one of the worst matches in history". Wrestling Observer/Figure Four Online. Retrieved July 15, 2009. Jump up ^ Martin, Adam. "Raw Results – 5/3/10". WrestleView. Retrieved July 1, 2011. Jump up ^ Tedesco, Mike. "Smackdown Results – 11/20/09". WrestleView. Retrieved July 1, 2011. Jump up ^ Keller, Wade (October 12, 2010). "Keller's WWE Raw report 10/11: Cena vs. Miz headlines for Raw Team Captain, Bryan seeks revenge on Sheamus, Punk debuts as new roster member". Pro Wrestling Torch. Retrieved March 1, 2011. Jump up ^ DeNucci, Mike (February 1, 2011). "Top 10 Moves of the Week (1/24-1/30): Ranking the Top Wrestling Moves & Moments of the past week in WWE & TNA". Pro Wrestling Torch. Retrieved March 1, 2011. Jump up ^ Andrew M. "ECW TV report for August 21". Wrestling Observer/Figure Four Online. Retrieved July 15, 2009. Jump up ^ Parks, Greg. "Parks' WWE SmackDown Report 6/5: Ongoing "virtual time" coverage of the show, including Edge vs. Mysterio". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 1, 2011. Jump up ^ Dunham, Jeremy. "SmackDown Countdown 2006: Jillian Hall". IGN. Retrieved May 27, 2012. Using her PR magic, Jillian secured the cover of SmackDown Magazine for the duo as well as "fixing" a problem Melina had with Torrie Wilson, aiding Melina in defeating the Diva on SmackDown. Jump up ^ "The Bella Twins". Online World of Wrestling. Retrieved May 27, 2012. Jump up ^ Medalis, Kara A. (August 7, 2007). "Punk Gets a Golden Chance". World Wrestling Entertainment. Retrieved March 27, 2008. Jump up ^ Murphy, Ryan (March 14, 2011). "Behind the scenes of WWE All Stars with John Morrison". World Wrestling Entertainment. Retrieved May 19, 2011. Jump up ^ Caldwell, James (December 15, 2008). "Caldwell's WWE Raw Report 12/15". PW Torch. Retrieved May 19, 2011. Jump up ^ "Morrison rises above The High King". Jump up ^ Rote, Andrew (November 6, 2007). "Monsters Continue to Roam". World Wrestling Entertainment. Retrieved March 27, 2008. Jump up ^ Medalis, Kara A. (May 7, 2009). "Thursday night firsts". World Wrestling Entertainment. Retrieved June 26, 2009. Jump up ^ Rote, Andrew (July 24, 2007). "The Face of Extreme". World Wrestling Entertainment. Retrieved March 27, 2008. Jump up ^ Adkins, Greg (January 31, 2011). "It's good to be "King"". World Wrestling Entertainment. Retrieved January 31, 2011. Jump up ^ Rote, Andrew (August 28, 2007). "Storming The Palace". World Wrestling Entertainment. Retrieved March 27, 2008. Jump up ^ "Raw Greatest Hits: The Music at Allmusic". Jump up ^ "BMI: Johnston James Alan". Broadcast Music Incorporated. Retrieved February 12, 2008. Jump up ^ "WWE Music Volume 8 CD". World Wrestling Entertainment. Retrieved March 27, 2008. Jump up ^ "CWF United States Championship history". Jump up ^ "NGW World Championship history". Jump up ^ "Tag Team of the Year". Pro Wrestling Illustrated. Wrestling Information Archive. Archived from the original on May 22, 2011. Retrieved June 28, 2007. Jump up ^ ""PWI 500": 1–100". Pro Wrestling Illustrated. July 30, 2010. Retrieved July 31, 2010. Jump up ^ ""PWI 500": 1–100". Pro Wrestling Illustrated. August 9, 2011. Retrieved August 9, 2011. Jump up ^ "QPW Souq Waqif Championship history". Jump up ^ "Alofa qualified to the final with no... – QPW (The Official page) – Facebook". Retrieved April 28, 2015. Jump up ^ "History of the ECW Championship: John Morrison". World Wrestling Entertainment. June 24, 2007. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ "History of the Intercontinental Championship: Johnny Nitro (1)". World Wrestling Entertainment. June 25, 2006. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ "History of the Intercontinental Championship: Johnny Nitro (2)". World Wrestling Entertainment. November 6, 2006. Retrieved February 23, 2009. Jump up ^ "John Morrison WWFX Heavyweight Champion".