استراتژی بازاریابی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

استراتژی بازاریابی (به انگلیسی: Marketing strategy) یا راهبرد بازاریابی، نوعی استراتژی است که تعیین می‌کند یک سازمان چگونه می‌تواند به اهداف بازاریابی خود دست یابد، بر کدام بازارها و محصولات خود متمرکز شود و برای فعالیت‌های بازاریابی به چه میزان هزینه نماید. بازاریابی را می‌توان آمیزه‌ای از دانش و تجربه دانست. با داشتن علم و طریقهٔ اجرای بازاریابی، تجربه‌ای کسب می‌شود که منتهی به راهی برای جذب مشتری است. بازاریاب‌ها از تکنیک‌های گوناگون کیفی و علمی برای ساخت و برآورد استراتژی‌های خود استفاده می‌کنند. هر بازاریاب سعی بر ایجاد و به‌کارگیری یک برنامهٔ بازاریابی موفق دارد. تجربه نشان داده‌است پیاده‌سازی استراتژی بازاریابی در موفقیت پروژه‌ها و کمپین‌ها اهمیت به سزایی دارد.

استراتژی بازاریابی دیجیتال (استراتژی دیجیتال مارکتینگ)نیز امروزه جزء ادبیات و اقدامات ضروری هر کسب و کار قرار دارد که صاحبین کسب و کار می بایست برای آن نیز برنامه ریزی دقیقی داشته باشند.

تعریفی ساده از استراتژی بازاریابی دیجیتال یا همان استراتژی دیجیتال مارکتینگ:

یک برنامه یکپارچه، کارآمد و هوشمندانه است که به منظور محقق شدن اهداف کسب و کار با استفاده از ابزارهای موجود در فضای آنلاین تهیه و تدوین می گردد و از طریق کانال های بازاریابی آنلاین، به اجرا در می آید.

به بیان ساده تر، مجموعه اقداماتی که به شما کمک می کند تا با استفاده از دیجیتال مارکتینگ به اهداف تعیین شده در کسب و کار خود برسید را استراتژی دیجیتال مارکتینگ می گویند.

جستارهای وابستهن[ویرایش]

منابع[ویرایش]