دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

مختصات: ۳۵°۴۶′۵۰″ شمالی ۵۱°۲۹′۳۳″ شرقی / ۳۵.۷۸۰۵۶° شمالی ۵۱.۴۹۲۵۰° شرقی / 35.78056; 51.49250

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
تأسیس ۱۳۵۹
نوع سراسری (دولتی)
رئیس حمید رضا عظمتی
معاون آموزشی علی پورکمالی انارکی
معاون دانشجویی نجف طهماسبی پور
معاون پژوهشی سعید علیائی
هیأت علمی ۱۳۰
دانشجویان حدود ۶۰۰۰ نفر
مکان تهران (لویزان)

=In Google Map(35.781004,51.492834)

تلفن ۰۲۱۲۲۹۷۰۰۶۰

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی یکی از دانشگاه‌های دولتی تهران است. این دانشگاه با عرصه قریب به ۱۵۰۰۰۰ مترمربع در منطقه لویزان واقع شده و مجموعاً بیش از ۵۶۰۰۰ مترمربع فضای مسقف آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، رفاهی و فرهنگی را شامل می‌گردد. علاوه بر مجموعه فوق دانشگاه دارای ۶ خوابگاه (۳ خوابگاه پسران و ۳ خوابگاه دختران) که مجموعاً بیش از ۲۸۰۰۰ مترمربع فضای مسقف با ظرفیتی حدود ۲۲۰۰ نفر می‌باشد.

تاریخچه[ویرایش]

در سال ۱۳۵۹ با ادغام انستیتوهای تکنولوژی تهران مجتمع انقلاب اسلامی زیر نظر دفتر امور مدارس عالی فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش تاسیس گردید. سپس به مرکز آموزش عالی فنی انقلاب اسلامی تغییر نام داد و علاوه بر دوره‌های تربیت تکنسین و معلم فنی در سطح کاردانی (فوق دیپلم)، مجوز اجرای دوره‌های کارشناسی ناپیوسته دبیر فنی (در سطح لیسانس) را نیز دریافت نمود. در سال ۱۳۷۲ با مجوز دفتر گسترش آموزش عالی (وزارت فرهنگ و آموزش عالی وقت) دانشکده تربیت دبیر فنی و حرفه‌ای در این مرکز تاسیس و از طریق آزمون سراسری در دو رشته کارشناسی دبیری فنی دانشجو پذیرفته شد. با توجه به امکانات و توانایی‌های موجود، در سال ۱۳۷۶ مرکز آموزش عالی فنی و دانشکده تربیت دبیر فنی و حرفه‌ای ادغام و با مجوز وزارت فرهنگ و آموزش عالی و تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی به دانشگاه تربیت دبیر تبدیل و نام دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی بر آن نهاده شد و همچنان زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم و تحقیقات و فناوری به صورت مشترک به کار خود ادامه داد.

محوطه دانشگاه[ویرایش]

SRTTU campus.gif

دانشگاه رجایی.jpg

دانشکده‌ها[ویرایش]

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر[ویرایش]

در حال حاضر دکتر شهریار شیروانی مقدم ریاست این دانشکده را عهده‌دار است. این دانشکده دارای پنج گروه آموزشی مهندسی الکترنیک، قدرت، مخابرات، کنترل و کامپیوتر است و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو دارد.

این دانشکده در مقطع کارشناسی رشته‌های مهندسی برق الکترونیک، برق قدرت و کامپیوتر (نرم‌افزار) را ارائه می‌کند. همچنین گرایش‌های الکترونیک، مخابرات، قدرت و کنترل تا مقطع دکترا و گرایش نرم‌افزار کامپیوتر تا مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شوند.

برای اولین بار در سطح دانشگاه، شاخه دانشجویی IEEE دانشگاه شهید رجایی در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۹۲ توسط انجمن علمی برق تاسیس شد. سرپرستی این شاخه به عهده دکتر مصطفی شعبانی استادیار رشته مخابرات است.

دانشکده مهندسی عمران[ویرایش]

فعالیت دانشکده مهندسی عمران در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی عمران با گرایش¬های مختلف از سال ۱۳۵9 تحت عنوان " انستیتوی عمران" آغاز شد. این دانشکده در سال 1372 توسط دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی پیوسته را دریافت کرد. هم اکنون اين دانشکده در سه گروه آموزشی مهندسی عمران، مهندسی نقشه¬برداری و صنایع چوب با بیش از 30 نفر عضو هیات علمی تمام وقت به فعالیت آموزشی و پژوهشی ادامه می‌دهد و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. این دانشکده با دارا بودن فضا و امکانات مناسب آموزشي و پژوهشی و نیز تجهيزات کارگاهي و آزمایشگاهي مختلف قادر به ارائه خدمات به دانشجويان تحصيلات تكميلي و صنعت مي‌باشد. ریاست این دانشکده از مهرماه 1393 بر عهده آقای دکتر سعید غفارپور جهرمی می‌باشد و آقای دکتر ابوالفضل سلطانی معاون آموزشی-پژوهشی و آقای دکتر عباس مالیان معاون دانشجویی و فنی دانشکده میباشند. از اساتید آن می‌توان به دکتر اصغر وطنی اسکویی، دکتر حمیدرضا تقی یاری، دکتر موسی محمودی، دکتر موسی مظلوم،دکترعباس حق اللهی(ریاست سابق دانشگاه)، دکتر امیر طریقت و مهندس نبی الله احمدی(نماینده مجلس شورای اسلامی) اشاره کرد. )دیگر اساتید دانشکده( نشریه پژوهش های تجربی در مهندسی عمران توسط این دانشکده منتشر می شود. همچنین اولین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی در آذرماه 1393 در این دانشکده برگزار گردید. نشریه علمی چاردیواری به همت انجمن علمی دانشجویان عمران این دانشکده انتشار می شود.

دانشکده مهندسی مکانیک[ویرایش]

سال تاسیس دانشکده۱۳۶۱ که با نام انستیتو مکانیک فعالیت خود را در دورهٔ کاردانی و کاردانی معلم فنی در رشته‌های ماشین ابزار، ابزار سازی، ریخته گری، جوشکاری، تهویه و تبرید، آب رسانی و گازرسانی، نقشه کشی، اتو مکانیک و کاردانی معلم فنی رشته‌های ماشین ابزار، ریخته گری، اتومکانیک، تاسیسات (تهویه و تبرید) و از سال ۶۶ علاوه بر دوره‌های کاردانی رشته‌های کارشناسی ناپیوسته دبیری شامل رشته‌های ماشین ابزار، صنایع فلزی، صنایع خودرو، تاسیسات، نقشه‌کشی صنعتی و ریخته‌گری داشته است و از سال ۷۶ فقط دوره‌های کارشناسی ناپیوسته و دو رشته کارشناسی پیوسته (ساخت و تولید-مکانیک خودرو) داشته که از سال ۸۶-۸۷ علاوه بر دوره‌های ذکر شده چهار رشته کارشناسی‌ارشد هم دارد.

هم‌اکنون ریاست این دانشکده را دکتر غلامحسین پایگانه در دست دارد. این دانشکده مجهز به ۶ کارگاه از جمله کارگاه ماشین ابزار وآزمایشگاههای متعدد از جمله آزمایشگاه اندازه‌گیری دقیق می‌باشد.

از اساتید شهیر آن می توان به فرامرز آشنای قاسمی و دکتر افشین کازرونی اشاره کرد.

دانشکده مهندسی معماری و شهرسازی[ویرایش]

مدیریت این دانشکده را جمال الدین مهدی‌نژاد بر عهده دارد. این دانشکده از سه گروه آموزشی تشکیل یافته است که عبارتند از گروه مهندسی معماری که مدیریت آن بر عهده دکتر اسماعیل ضرغامی می‌باشد. گروه طراحی شهری که مدیریت آن بر عهده آقای دکتر مسعود علیمردانی می‌باشد. گروه گرافیک و هنرهای تجسمی که مدیریت آن بر عهده آقای دکتر عین الله صادق زاده می‌باشد. درحال حاضر رشته‌های مهندسی معماری و طراحی شهری در مقطع کارشناسی ارشد و مهندسی معماری در مقاطع کارشناسی ناپبوسته و پیوسته و هنرهای تجسمی در مقطع کارشناسی در آن تدریس می‌گردد. به زودی در مقطع دکترای معماری نیز دانشجو خواهد پذیرفت. در حال حاضر اساتید بنامی همچون سید مهدی میردانش، حسین زمرشیدی، جمال الدین مهدی‌نژاد، سردار سعید قاسمی، ضرغامی، علی خاکی، علی شرقی، و ... به تدریس دروس معماری و شهر سازی مشغول می‌باشند. مرحوم دکتر رضا سیروس صبری نیز سال‌های آخر عمرشان را در این دانشگاه به تدریس پرداختند.

دانشکده علوم انسانی[ویرایش]

دانشکده علوم انسانی و تربیت بدنی در سال ۱۳۸۰ از دانشکده علوم پایه منفک گردید و مستقل شد و از آن پس با تعداد ۱۸۰ نفر دانشجو در دوره کارشناسی به کار خود ادامه داد. دوره کارشناسی ارشد در سال ۱۳۸۰ با رشته مدیریت آموزشی (تعداد ۱۵ نفر) و رشته فیزیولوژی ورزشی (تعداد ۱۵ نفر) دانشجو شروع به فعالیت نموده و در سال ۱۳۸۶ دوره نیمه حضوری کارشناسی با تعداد ۴۰۰ نفر دانشجو فعالیت خود را آغاز نموده است. در حال حال حاضر تعداد ۵۲۷ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۱۵۳ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می‌باشند. قابل ذکر است که مدیریت این دانشکده را غلامعلی احمدی بر عهده دارد. از جمله اساتید صاحب نام آن می‌توان به خود دکتر احمدی، دکتر دماوندی، دکتر حسین مظفر و دکتر حاجی بابایی اشاره کرد.

دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی[ویرایش]

سمت ریاست این دانشکده در حال حاضر بر عهدهٔ علیرضا رمضانی می‌باشد. این دانشکده در دو گروه فیزیولوژی فعالیت ورزشی با مدیریت سرکار خانم دکتر فرشته شهیدی و گروه رفتار حرکتی با مدیریت سرکار خانم دکتر حاتمی و در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت دارند. از اساتید بنام آن می‌توان به آقایان جعفری و پازوکی اساتید درس شنا اشاره کرد.

دانشکده علوم پایه[ویرایش]

ریاست این دانشکده را دکتر ایوب اسماعیل‌پور بر عهده دارد. در این دانشکده رشته‌های کارشناسی ارشد در گرایش آموزش فیزیک، آموزش ریاضی، آموزش شیمی و علوم محیط زیست وجود دارد. مدیریت گروه ریاضی بر عهده دکتر الهه امینی فر بوده و مدیریت گروه محیط زیست را دکتر ولی‌اللهی عهده دار هستند. از اساتید شهیر آن می‌توان به خانم شکرابی دکتر اسلامپور و دکتر اسکویی اشاره کرد.

آزمایشگاه‌های تحقیقاتی[ویرایش]

آزمایشگاه تحقیقاتی کنترل فرایند[ویرایش]

تجهیزات این آزمایشگاه از محل اعتبارات ارزی دانشگاه خریداری شده است. این آزمایشگاه هم اکنون در حال بهره‌برداری است و به تدریج تجهیزات جانبی آن تکمیل خواهد شد. از جمله امکانات و آزمایش‌های قابل انجام توسط این مجموعه آزمایشگاهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش برای آزمایش‌های مختلف مهندسی کنترل
 • فرایند کنترل جریان، مجهز به قطعات استانداردهای صنعتی
 • اندازه‌گیری میزان جریان توسط حسگر الکترومغناطیسی
 • دستگاه مخصوص اندازه‌گیری جریان آب برای مشاهده مستقیم
 • کنترلر مدت زمان ایجاد متغیرهای اختلال شده توسط شیر توپی با مقیاس در خط خروجی
 • شیر کنترل با موتور الکتریکی
 • کنترل دیجیتال
 • کنترل سطح، سرعت جریان، دما و کنترل آبشاری

آزمایشگاه تحقیقاتی مغز و سیستم‌های هوشمند[ویرایش]

اهداف و چشم انداز:

 • انجام تحقیقات پایه‌ای جهت گسترش مرزهای دانش مرتبط با علوم شناختی و مغز
 • انجام تحقیقات پایهای جهت گسترش مرزهای دانش مرتبط با هوش مصنوعی و سیستم‌های هوشمند
 • تحقیقات در خصوص بینایی انسان و ماشین
 • تحقیقات در خصوص گرایش‌های نوین هوش مصنوعی و استفاده از آنها در رفع مشکلات صنایع
 • تحقیقات در خصوص سیستم‌های هوشمند نوین، محاسبات عصبی و یادگیری ماشین
 • تحقیقات در خصوص سیستم‌های خبره مرکب
 • تحقیقات در خصوص الگوریتم‌های الهام گرفته شده از طبیعت مانند الگوریتم‌های تکاملی
 • تحقیقات در خصوص استفاده از ابزارهای هوشمند در بهینه‌سازی
 • طراحی سیستم‌های آنالیز سیگنال‌های زیستی و رابط مغز – ماشین
 • مدل سازی و کنترل سیستم‌های پیچیده با استفاده از شبکه‌های عصبی و سیستم‌های هوشمند
 • طراحی سیستمهای بیومتری از قبیل تشخیص چهره، اثر انگشت، عنبیه، صوت و غیره
 • ایجاد بستر مناسب برای انجام پروژه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی در زمینه سیستم‌های هوشمند
 • تربیت نیروی متخصص در زمینه فناوری و کاربرد سیستم‌های هوشمند
 • مشارکت و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی، نیمه صنعتی، صنعتی و نظامی
 • بر قراری ارتباط و همکاری با دیگر آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی

بر قراری ارتباط و همکاری با دیگر آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی

محورهای فعالیت آزمایشگاه:

 • علوم اعصاب محاسباتی
 • آنالیز سیگنال‌های زیستی
 • بینایی ماشین
 • شبکه‌های عصبی
 • علوم شناختی
 • سیستم‌های خبره مرکب
 • ارتباط مغز – ماشین

آزمایشگاه تحقیقاتی میکروالکترونیک[ویرایش]

آزمایشگاه تخصصی میکروالکترونیک دانشگاه شهید رجایی جهت انجام تحقیقات نظری وکاربردی در زمینه الکترونیک و میکروالکترونیک در حال تجهیز است. نظر به اینکه امکانات و تجهیزات سخت‌افزاری و نرم-افزاری این آزمایشگاه جزو تجهیزات High-Tech به شمار می‌روند، عملیات راه‌اندازی این آزمایشگاه به همراه آزمایشگاه تحقیقاتی میکروالکترونیک نوری با دریافت حمایت از ستاد توسعه فناوری میکروالکترونیک در سال ۱۳۸۸ شروع شد و در حال تجهیز بیشتر است. این آزمایشگاه در ابتدای فعالیت خویش است و برنامه ریزی شده است تا با ایجاد ارتباط با صنعت و گرفتن پروژه‌های تحقیقاتی مختلف، ضمن فعال کردن دانشجویان با پروژه‌های کاربردی مورد نیاز صنعت، آزمایشگاه نیز تا حد ممکن تجهیز شود.

اهداف و چشم انداز: هدف اصلی، تجهیز آزمایشگاه موجود برای فعالیت‌های تخصصی تر و ایجاد امکان ارائه خدمات به سایر مراکز و نیز محققین و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حوزه میکروالکترونیک در کنار تربیت نیروی انسانی متخصص در این زمینه است. سرخط اهداف راه‌اندازی آزمایشگاه عبارتند از:

 • انجام تحقیقات پایهای جهت گسترش مرزهای دانش مرتبط با صنعت میکرو الکترونیک
 • ایجاد بستر مناسب به منظور انجام پروژه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی در زمینه میکرو الکترونیک و مدارهای الکترونیکی کاربردی در صنایع
 • خودرویی، نظامی، پزشکی و مخابراتی
 • تربیت نیروی متخصص در زمینه فناوری و کاربرد علم میکرو الکترونیک و مدارهای الکترونیکی کاربردی در صنایع
 • بر قراری ارتباط و همکاری با دیگر آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی
 • طراحی سیستمهای اندازهگیری ابزار دقیق
 • تحقیقات در خصوص میکروالکترونیک، مدارهای الکترونیکی کاربردی در صنایع، سیستم‌های رادیوی و رادار
 • تحقیقات در خصوص کاربردها و طراحی بلوک‌های مدار مجتمع لازم در کاربردهای مختلف مخابراتی
 • طراحی بلوک‌های مدار مجتمع لازم در کاربردهای مختلف صوتی و کاربردهای الکترونیک قدرت، الکترونیک ابزار دقیق، سیستم‌های مهندسی پزشکی
 • تجهیزات کاشت در داخل بدن انسان و حیوان با تاکید بر تحقیقات در خصوص کاربردهای مرتبط با مدارات مجتمع

محورهای فعالیت آزمایشگاه:

 • مدارهای مجتمع CMOS رادیویی
 • مدارهای مجتمع Bio Implantable
 • مدارهای رادار نظامی و تجاری باند S و X
 • انواع مدارهای الکترونیکی کاربرد در صنعت و مدارات منابع تغدیه سوییچینگ و درایو موتور
 • سیستم‌های مهندسی پزشکی
 • الکترونیک و میکرو الکترونیک کاربرد در سیستم‌های ECU و ABS خودرو
 • انواع تجهیزات تست
 • کنترلرهای اختصاصی انرژی‌های نو و تولید پراکنده و CHP و انواع مدارات ابزار دقیق، پیل سوختی و سلول‌های خورشیدی

آزمایشگاه تحقیقاتی تحلیل داده[ویرایش]

هدف از ایجاد آزمایشگاه تحلیل داده، کار بر روی سیستم‌های داده‌ای و به کارگیری موثر داده‌ها در محیط‌های واقعی است. با توجه به حجم عظیم اطلاعات و داده‌های موجود و در دسترس، انجام موثر عملیات داده‌ای از قبیل ذخیره‌سازی، مرتب‌سازی، بازیابی، استخراج اطلاعات و دانش از داده‌ها اهمیت فراوانی پیدا کرده است. فعالیت اصلی آزمایشگاه تحلیل داده، معطوف انجام تحقیقات در زمینه داده‌ها و نحوه استخراج اطلاعات و دانش از آن‌ها است.

اهداف و چشم انداز:

 • انجام تحقیقات پایهای جهت گسترش مرزهای دانش مرتبط با تحلیل داده
 • ایجاد بستر مناسب به منظور انجام پروژه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی در زمینه تحلیل داده
 • طراحی سیستمهایی جهت ذخیره‌سازی، مرتب‌سازی و بازیابی مناسب مجموعه داده بزرگ
 • طراحی سیستمهایی جهت مدیریت داده و اطلاعات، توسط پایگاه‌های داده عملیاتی و تحلیلی و استخراج دانش از آن
 • استخراج دانش از داده‌ها و اطلاعات توسط تکنیک‌های داده کاوی
 • به کارگیری دانش استخراج شده در سیستم‌های هوشمند و خبره
 • تحقیقات در خصوص مدیریت پایگاه‌های داده تحلیلی و نگهداری اطلاعات در آن‌ها
 • تحقیقات در خصوص بهبود تکنیک‌های داده کاوی بر روی مجموعه داده بزرگ

محورهای فعالیت آزمایشگاه:

 • پایگاه داده عملیاتی
 • پایگاه داده تحلیلی
 • داده کاوی
 • سیستم‌های تصمیم یار
 • یادگیری ماشین

آزمایشگاه تحقیقاتی الکترونیک قدرت و انرژهای نو[ویرایش]

به منظور انجام فعالیت‌های تحقیقاتی، پروژه‌های آزمایشگاهی، نیمه‌صنعتی، صنعتی و نظامی، ایجاد فرصت‌های مناسب برای انجام پروژه‌ها و تحقیقات دانشجویان تحصیلات تکمیلی و آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز مراکز و صنایع مختلف در راستای پژوهش و تحقیق در زمینه‌های الکترونیک قدرت و کاربرد آن در زمینه‌های مختلف و خصوصاً در استفاده از انرژی‌های نو، آزمایشگاه تحقیقاتی با عنوان الکترونیک قدرت و انرژی‌های نو، در مهر ماه ۱۳۸۹ در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر راه‌اندازی شد. اهداف و چشم انداز:

 • افزایش بازدهی در تولید انرژی‌های نو (خورشیدی و بادی) با تاکید بر سیستم‌های به کار رفته
 • انجام تحقیقات پایهای جهت گسترش مرزهای دانش مرتبط با انرژی‌های نو و کاربرد الکترونیک قدرت در آنها
 • مشارکت و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی، نیمهصنعتی، صنعتی و نظامی مرتبط با انرژی‌های نو
 • تربیت نیروی متخصص در زمینه فناوری و کاربرد الکترونیک قدرت در انرژی‌های نو
 • طراحی سیستمهای تولید انرژی با استفاده از انرژی خورشید و انرژی باد
 • بر قراری ارتباط و همکاری با دیگر آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی
 • تحقیقات در خصوص مبدل‌های الکترونیک قدرت و کاربرد آن
 • تحقیقات در خصوص ژنراتورهای بادی و اثرا ت مزارع بادی
 • طراحی و شبیهسازی ادوات و سیستم‌های تبدیل انرژی
 • تحقیقات در خصوص سیستم‌های فتو ولتاییک

محورهای فعالیت آزمایشگاه:

 • مبدل‌های DC-DC
 • مبدل‌هایَ AC-AC
 • اینورترهای قدرت
 • یکسو سازهای قدرت
 • سیستم‌های فتوولتاییک
 • سیستم‌های تولید برق از انرژی باد
 • انواع فیلتر برای حذف هارمونی‌های تولیدی ناشی از مبدل‌ها
 • شبیه‌سازی سیستم‌ها و زیرسیستم‌های انرژی‌های نو

آزمایشگاه تحقیق و توسعه سیستم‌های نرم‌افزاری[ویرایش]

اهداف و چشم انداز:

 • انجام پروژه‌های تحقیقاتی مورد نیاز صنعت و ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه با جامعه
 • ایجاد بستر مناسب به منظور انجام پروژه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی
 • تربیت نیروی متخصص در زمینه سیستم‌های نرم‌افزاری

محورهای فعالیت آزمایشگاه:

روسای دانشگاه از آغاز تا کنون[ویرایش]

 • قدرت الله تورنگ از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۴
 • سید محمد موسوی کیانی از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۳
 • سید زین العابدین موسوی از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۷
 • محمد حسین رفان از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲
 • سید امیر الدین صدر نژاد از سال ۱۳۸۲ تا مرداد ۱۳۸۵
 • عباس حق‌اللهی از مرداد ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۳
 • حمیدرضا عظمتی از ۱۳۹۳ تا کنون

پیوند به بیرون[ویرایش]

جستارهای وابسته[ویرایش]