آرمور کینگ

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
شخصیت‌های تکن
200px
آرمور کینگ
جنسیت: مذکر
مو: پشت نقاب
رنگ چشم: مشکی
محل تولد: مکزیک مکزیک


آرمور کینگ (به انگلیسی: Armor King)، یکی از شخصیت‌های ساختگی در سری بازی مبارزه‌ای تکن است. او مربی کینگ در تکن است. بسیاری اوقات آرمور کینگ و کینگ، با هم رقیب بودند ولی در نهایت، آن‌ها دوستان بسیار نزدیک شدند. آرمور کینگ بعدها توسط کریگ ماردوک کشته شد، اما یک شخص ناشناس به جای او وارد این سری شده‌است. بعدها آشکار شد او برادر کوچکتر اولین آرمور کینگ است که برای گرفتن انتقام از او وارد مسابقات مشت آهنین شده‌است. آرمور کینگ هم مانند کینگ، با صدای رسا صحبت نمی‌کند و مانند پلنگ خالدار آمریکایی (جاگوار)، غرغر می‌کند. با این حال حرف‌های هیچ یک از آرمور کینگ ها، ترجمه نشده‌است.

زندگینامه[ویرایش]

تکن ۱[ویرایش]

آرمور کینگ عضو یک قبیلهٔ مکزیکی است که تمام مردمش مانند پلنگ خالدار آمریکایی (جاگوار)، ماسک می زنند و مثل آرمور کینگ‌اند. پس از یک دیدار سرنوشت ساز با کینگ، آرمور کینگ او را به نبرد قدرت دعوت کرد. با این که واضح بود آرمور کینگ مبارز بهتری بوده‌است، نبرد با پیروزی کینگ به پایان رسید. در نزدیکی مسابقات دوم، این دو اختلافات را کنار گذاشتند و دوستان خوبی شدند.

تکن ۲[ویرایش]

آرمور کینگ در یک رینگ کشتی، به دنبالی حریفی شایسته می گشت. آرمور کینگ با برای برنده شدن در این مسابقات برای اولین بار و بدست آوردن پول و ساخت پرورشگاه خود، به کینگ احتیاج داشت. اگر چه کینگ در این مسابقات اول نشد، اما موفق به کسب مقام سوم شد و این مقام، پول کافی برای ساخت پرورشگاه را داشت. بلافاصله یک کودک می میرد و کینگ مست می‌شود و فرار می‌کند. آرمور کینگ، شاهد تغییرات در رقیب قدیمی خود، کینگ بود و برای مدت طولانی از تکن ناپدید شد. آرمور کینگ مدت طولانی دنبال کینگ گشت؛ پیدا نکردن کینگ که در کوچه‌ها و خیابان‌ها مست و سرگردان بود، آرمور کینگ را متقاعد ساخت تا با روحیه به تکن ۲ برگردد. کینگ در این مسابقات آرمور کینگ را شکست داد.

تکن ۳[ویرایش]

اولین کینگ و ظاهراً کشته شده، توسط اوگر مورد حمله قرار گرفت. با این حال، آرمور کینگ که او را جنگنده‌ای جدید و توانا دید، به او ماسک پلنگ خالدار آمریکایی (جاگوار) داد و او را برای تبدیل شدن به کینگ دوم، تمرین داد. او تنها در تکن ۳ ظاهر شد و تکن ۳ پایان کینگ بود.

تکن ۴[ویرایش]

قبل از تکن ۴، جدالی میان کریگ ماردوک و آرمور کینگ درگرفت که آرمور کینگ در آن کشته شد. او در تکن ۴ حضور ندارد و کینگ برای انتقام او وارد تکن ۴ شد.

تکن ۵: رستاخیز تاریک[ویرایش]

در تکن ۵، راز مرگ آرمور کینگ کامل فاش نشده‌است و تا آن موقع اصلا معلوم نبود که واقعا آرمور کینگ توسط کریگ ماردوک کشته شده‌است یا نه.

تکن ۶[ویرایش]

در طول تکن ۵، توسط حمله کریگ ماردوک ناپدید است، اما آرمور کینگ در تکن ۶ شرکت می‌کند، غافل از این که دو تا کینگ و کریگ مردوک به دنبال هویت آرمور کینگ هستند تا آن را یاد بگیرند.

لباس‌های آرمور کینگ[ویرایش]

لباس ۱[ویرایش]

لباس آرمور کینگ مانند بقیهٔ اعضای قبیله آن‌ها در مکزیک است. او در مدل اول خود مانند مدل دوم خود نقاب بسیار طبیعی پلنگ سفید دارد که سفید است و چشم راستش سبز و چشم چپش قرمز است و دم پلنگی توسی با خال‌های مشکی دارد. مدل اول آرمور کینگ یک زره کامل است. بالاتنه او یک زره توسی طرح دار زیبا است که از پایین‌ترین قسمت نیم تنه پایین به تا شانه‌ها بدنش را می پوشاند ولی دست‌هایش را نمی پوشاند. روی شانه‌های او دو سپر توسی گرد است که بالایش نیزه کلفت و بزرگ و بسیار تیزی دارد. او یک دستبند توسی جنگی دارد که از ساعد تا نزدیکی آرنج او را می پوشاند. این دستبند بسیار طرح دار و زیبا است و بالای آن دو نیزه کلفت و بزرگ و بسیار تیزی مانند نیزه روس سپر شانه‌هایش دارد. هم چنین او در نرم‌ترین قسمت دست که تقریباً وسط آرنج و شانه قرار دارد، یک لایه جنگی توسی نازک دارد. شلوار او، یک شلوار براق مشکی مایل به توسی است. او هم چنین یک کمربند جنگی طرح دار زیبای توسی که سگک بزرگی هم دارد، دارد. او در قسمت بیرونی ران پاهایش یک گونه زره توسی تکه تکه که 5 تکه دارد، دارد و در وسط شروع نیم تنه پایین و زانو یک زره جنگی نازک دارد به حالت بند دارد. کفش‌های او توسی است و مانند زره می‌ماند و از مقداری از زیر زانو تا کف پای او را می پوشاند. این کفش رو بسته است و پشت آن همچون نیزه‌ای دارد.

لباس ۲[ویرایش]

آرمور کینگ در مدل دومش لوز ندارد و همان نقاب پلنگ و دم پلنگی که در مدل اولش داشت را، دارد. در مدل دومش دستکش معمولی مشکی دارد. شلوار او در مدل دومش، شلوار ورزشی مشکی است. در قسمت بیرونی پایش، روی شلوارش خط‌ها و طرح‌های زیبای سفید دارد. کفش او در مدل دومش، یک کفش معمولی سفید است که کف آن کفش، قرمز است.

منابع[ویرایش]