جین کازاما

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
شخصیت‌های تکن
Jin Kazama (T7).png
جین کازاما در تکن ۷
جین کازاما
جنسیت: مرد
مو: مشکی
رنگ چشم: مشکی
محل تولد: ژاپن ژاپن - یاکوشیما
گروه خونی: AB
خانواده: پسر کازویا میشیما و جون کازاما ، از بستگان آسوکا کازاما (احتمالاً پسرعمه) ، نوه هیهاچی میشیماوکازومی میشیما ، برادر زاده لارس الکساندرسون و هم چنین (دوست) لینگ شائویو یا شیایو
سپر مدافع: سبک کاراته سنتی کازاما و سبک کاراته پیشرفته میشیما و سبک هنرهای رزمی (风 间 流 古 武术)
قدرت‌های ویژه: سبک کاراته سنتی کازاما و سبک کاراته پیشرفته میشیما و سبک هنرهای رزمی (风 间 流 古 武术) و مقداری از سبک خودش
عضویت در: رئیس شرکت میشیما زایباتسو در تکن ۶
صدای بازیگر: ایسشین چیبا


جین کازاما(به ژاپنی: 風間 仁 Kazama Jin) یک شخصیت ساختگی در سری بازی مبارزه‌ای تکن است که اولین بار در بازی تکن ۳ معرفی شد. جین پسر کازویا میشیما و جون کازاما است. او در سال ۱۹۹۷ رتبه سی‌وپنجم در مجموعه قهرمان همراه با دو شخصیت از مبارزان خیابانی انتخاب شد. او پس از آموزش توسط پدربزرگش هیهاچی میشیما، برای انتقام از قاتل مادرش یعنی اوگر، وارد تکن شد. با این حال، جین دارای یک ژن شیطانی بود که از پدرش کازویا میشیما به ارث برده بود. در پایان تکن ۳ و شکست اوگر توسط جین کازاما، جین کازاما، هیهاچی میشیما به نوه‌اش جین تیر زده و وقتی مطمئن شد مرده است، ژن شیطانی جین برای اولین بار فعال شد و قصد کشتن هیهاچی را داشت ولی او را با چند ضربه پرتاب کرد و پر زد و رفت و در تکن ۵، یک شخصیت جدید به نام دویل جین (جین شیطان) ایجاد کرد.

دویل جین همان جین کازاما است با این تفاوت که دویل جین، دو بال و دو شاخ درآورده است و بدنش طوری دیگر شده و فن‌های جدید به کار می برد و چشمانش قرمز شده‌است.[۱]

جین شیطان[ویرایش]

پدر جین کازاما، کازویا میشیما و مادرش جون کازاما و پدربزرگش هیهاچی میشیما بودند. وقتی که مادر جین حامله بود متوجه شد که کازویا با شیطان پیمان بسته و آلوده به ژن شیطانی شده و به همین دلیل پدر و مادر جین با هم مبارزه می‌کنند که کازویا شکست می‌خورد و جون کازاما، به محلی دور افتاده که هیچ کس نمی‌شناسد رفته و آنجا جین را به دنیا آورده و بزرگ می‌کند، در حالی که کازویا از حامله بودن همسرش خبر نداشت.

جون کازاما به جین سبک جنگیدن خانوادهٔ کازاما را آموزش می‌دهد. جون کازاما متوجه می‌شود که اوگر یعنی شیطان بزرگ، کسی که می‌خواهد تمام مبارزان را نابود کند و خودش به قدرت برتر برسد، دنبال جین می‌گردد چون جین ژن شیطانی از پدرش کازویا به ارث برده و اوگر برای تزریق آن ژن‌ها به خودش دنبال جین می‌گردد. جون از این قضیه باخبر شد و به جین گفت که هر لحظه ممکن است اوگر به ما حمله کند. اگر این اتفاق افتاد به پیش پدربزرگت هیهاچی میشیما برو و بگو که پسر کازویا هستی. چند روز پس از تولد ۱۵ سالگی جین در یک شب طوفانی، اوگر به خانهٔ آن‌ها حمله کرد. جون کازاما جلوی اوگر ایستاد و از جین دفاع کرد. جین که شاهد مبارزهٔ سرسخت مادرش با اوگر بود برای کمک به مادرش به سمت اوگر حمله کرد ولی وقتی به اوگر برخورد کرد، اوگر با دستش محکم به بازوی چپ جین زد و او را پرتاب کرد. جین بیهوش شد و دیگر متوجه چیزی نشد.

هنگامی که جین به هوش آمد دید که خونش با خون او یکسان شده و هیچ اثری هم از مادرش نیست. او متوجه شد که زمان برخورد با اوگر، علامت شیطان بر روی دستش حک شده. جین همانطور که بازویش را که درد فراوانی داشت گرفته بود، قسم خورد که انتقام مرگ مادرش را از اوگر بگیرد. جین پیش پدربزرگش هیهاچی میشیما رفت و گفت که پسر کازویاست. هیهاچی در این باره چیزی به کازویا نگفت و جین را به مدت ۴ سال آموزش داد. جین ۱۹ ساله دیگر به پدربزرگش بسیار اعتماد داشت.

هیهاچی مسابقات مشت آهنین ۳ به عبارتی تکن ۳ را برگزار کرد هم چنین اوگر را هم به آن مبارزه دعوت کرد. جین که حالا برای مبارزه آماده شده بود، قصد داشت انتقام مادرش را از اوگر بگیرد. جین وارد مسابقه شد و تمام رقبایش را شکست داد تا این که با ترواوگر در فینال مسابقه رو به رو شد. هنگامی که ترواوگر را دید، تمام گذشته‌اش از جلوی چشمانش رد شد و مشغول مبارزه با او شد. مبارزهٔ آن‌ها چند ساعت طول کشید که در نهایت جین ترواوگر را شکست داد. در همین هنگام هیهاچی به همراه جند تا از سربازانش به سمت جین رفتند و هیهاچی به جین شلیک کرد! جین روی زمین افتاد و هیهاچی که مطمئن شد او مرده است، خواست که از سالن بیرون برود اما در همین هنگام، ژن شیطانی جین که از پدرش به ارث برده بود، برای اولین بار فعال شد و جین دوباره زنده شد. و تبدیل به دویل جین (جین شیطان) شد. جین به هیهاچی حمله کرد و قصد کشتن او را داشت ولی با چند ضربه هیهاچی را پرتاب کرد و بال‌های بزرگ مشکی اش را باز کرد و از آن جا خارج شد و هیهاچی مات و مبهوت مانده بود.

مشخصات جین کازاما[ویرایش]

 • قد در تکن ۵: ۱۸۰ سانتی متر
 • قد در تکن ۶: ۱۸۵ سانتی متر
 • وزن: ۷۵ کیلوگرم
 • سن در تکن ۳: ۱۹ سال
 • سن در تکن ۴ و تکن ۵: ۲۱ سال
 • سن در تکن ۶: ۲۱سال
 • شغل در تکن ۳: دانش آموز
 • شغل در تکن ۴ و تکن ۵: بیکار
 • شغل در تکن ۶: رئیس شرکت میشیما زایباتسو
 • مورد علاقه ها: مادرش جون کازاما - رقیبش هوارانگ - نینا ویلیامز - لینگ شائویو هم کلاسی -آلیسا بوسکونوئیچ
 • تنفرات: پدرش کازویا میشیما - پدربزرگش هیهاچی میشیما - دویل جین - شیطان - خون و ژن شیطانی - خانواده - میشیما - دروغ - اوگر - آزازل
 • سرگرمی ها: قدم زدن در جنگل - به یادآوری خاطرات مادرش - حمام کردن - پیاده روی
 • سبک مبارزه: کاراته سنتی به سبک کازاما - کاراته پیشرفته میشیما - مقداری از سبک خودش - جودو

منابع[ویرایش]

 1. Gamest Game Hero Collection 1997; issue 208. Gamest. Shinseisha, 1997. 240.