لینگ شائویو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
شخصیت‌های تکن
۲۵۰
لینگ شائویو در تگ تورنومنت ۲
لینگ شائویو
جنسیت: مؤنث
سن: تکن ۳: ۱۶ ساله
تکن ۴ و ۵: ۱۸ ساله
تکن ۶: ۱۹ ساله
مو: مشکی
رنگ چشم: مشکی
محل تولد: چین چین
گروه خونی: A
خانواده: هم کلاسی جین کازاما و میهارو هیرانو
قدرت‌های ویژه: سبک هاک شو و هیکاکن (مبتنی بر هنرهای رزمی چینی)
شغل: دانش آموز و سرپرست پاندا
عضویت در: شرکت G در تکن ۶
صدای بازیگر: یومی توما


لینگ شائویو (به چینی: 凌 晓雨) یکی از شخصیت‌های ساختگی بازی رایانه‌ای تکن است. لینگ نام خانوادگی او و شائویو نام او است. او اولین بار در تکن ۳ در سال ۱۹۹۷ معرفی شد و در تمام نسخه‌های بعدی تکن حضور دارد.

شائویو در چین متولد و بزرگ شده است. او دانش‌آموز دبیرستان پلی‌تکنیک شرکت میشیما زایباتسو است. او در این دبیرستان، با افرادی همچون جین کازاما و میهارو هیرانو، هم شاگردی بوده‌است. در تکن ۴، شائویو عاشق جین شد و آرزو داشت به او ملحق شود و در کنار او باشد اما این علاقه او به جین کازاما کاملا یک طرفه است .

نسبت‌های فامیلی:

  • جین کازاما: هم شاگردی
  • میهارو هیرانو: دوست و هم شاگردی او
  • وانگ جینری: یکی از بستگان و استاد او
  • پاندا: از او محافظت می‌کرد و برای او به مانند بادیگار می‌ماند

سبک مبارزه[ویرایش]

لینگ شائویو در تکن ۵

سبک مبارزه شائویو، هاک شو و هیکاکن [۱] است که شبیه مبارزه برخی از بستگانش مانند وانگ جینری است و در زندگی واقعی، تسلط بر سبک مبارزه خود را یاد گرفت و انعطاف پذیری (مثل هنر ققنوس، چنگال ققنوس، بال‌زدن، چیدمان جلو/عقب) داشت.

تکن ۳[ویرایش]

شائویو در ۱۶ سالگی دوست داشت که یک پارک تفریحی در چین بسازد. حتی در سنین پایین هم او پارک تفریحی را دوست داشت. یک پارک تفریحی پر از رنگ شادی که نامش «سرزمین شائویو» باشد.

در حالی که در تعطیلات خود در هنگ کنگ همراه خانواده‌اش بود، متوجه شد که یک کشتی بادبانی با نام میشیما زایباتسو، از آن جا می‌گذرد. او فهمید که خانواده میشیما زایباتسو بسیار قدرتمند و ثروتمند هستند و به دنبال کشتی رفت تا رویای ساخت یک پارک تفریحی در چین را، به واقعیت برساند. شائویو خانواده‌اش را ترک کرد و دنبال آن کشتی رفت.

شائویو به داخل کشتی رفت و هیهاچی میشیما را تهدید به ضرب و شتم کرد. هیهاچی به او گفت که اگر در مسابقات تکن ۳ قهرمان شود، پول زیادی بدست می‌آورد و می‌تواند با آن پارک تفریحی خود را بسازد. بنابراین شائویو به این دلیل و برای این که پارک تفریحی خود را شائویو بنامد از این موضوع بسیار خوش حال شد و پاندا را استخدام کرد تا به او مبارزه یاد بدهد.

هیهاچی به وعده‌اش عمل کرد و یک پارک تفریحی مجهز و باشکوه در چین ساخت. شائویو انتظار داشت که این پارک پر از شادی و رنگ باشد و نامش «سرزمین شائویو» باشد. اما هیهاچی یک پارک تیره با رنگ‌های بد ساخت و نامش را سرزمین هیهاچی گذاشت و خندید. شائویو از این موضوع بسیار عصبانی شد و ضربان قلب هیهاچی تند و سریع شد.

منابع[ویرایش]

  1. (Hakke sho and Hika ken)