کازویا میشیما

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
شخصیت‌های تکن
Kazuya mishima.png
کازویا میشیما در تکن تگ ۲
کازویا میشیما
جنسیت: مذکر
مو: مشکی
رنگ چشم: مشکی
محل تولد: ژاپن ژاپن
گروه خونی: AB
خانواده: پسر هیهاچی میشیما و کازومی میشیما پدرجین کازاما همسر جون کازاما ونوه جینپاچی میشیما
قدرت‌های ویژه: سبک کاراته پیشرفته میشیما
شغل: تکن ۲: رئیس امور مالی امپراتوری میشیما
تکن ۶: رئیس شرکت G
صدای بازیگر: تکن ۱ و ۲ و تگ تورنومنت:
جوجی ناتاکا
تکن ۴ و ۵ و ۶ و تگ تورنومنت ۲:
ماسانوری شینوهارا


کازویا میشیما (به انگلیسی: Kazuya Mishima) (به ژاپنی: みしま かずや) یکی از شخصیت‌های ساختگی سری بازی‌های ویدئویی تکن می‌باشد. او پسر هیهاچی میشیما و پدر جین کازاما و همسر جون کازاما می‌باشد. اولین حضور او در تکن ۱ بود که به عنوان شخصیت منفی اصلی داستان به شمار می‌رفت و سپس در تمامی نسخه‌های تکن به جز تکن ۳ حضور داشت. دلیل غیبت او در تکن ۳ این بود که او ظاهراً مرده بود، اما پس از حضور در تکن ۴ ثابت شد که مرگ کازویا میشیما، یک شایعه بوده و او هنوز زنده است. او در داستان سری تکن با شخصیت‌هایی همچون هیهاچی میشیما، جین کازاما، لی چائولین، دویل جین درگیری دارد.

تاریخچه[ویرایش]

کازویا میشیما پدر جین کازاما و نوه جینپاچی میشیما است و حاصل رابطه او با جون کازاما، پسری قهرمان به نام جین کازاما بود. او یک برادر ناتنی به نام لارس الکساندرسون دارد که بیشتر عمر خود از وجود او بی خبر بوده و در تکن ۶ او را پیدا کرد. و یک برادر دیگر بنام لی چائولان دارد.

وقتی که مادر جین حامله بود متوجه شد که کازویا با شیطان پیمان بسته و آلوده به ژن شیطانی شده و به همین دلیل پدر و مادر جین با هم مبارزه می‌کنند که کازویا شکست می‌خورد و جون کازاما، به محلی دور افتاده که هیچ کس نمی‌شناسد رفته و آن جا جین را به دنیا آورده و بزرگ می‌کند، در حالی که کازویا از حامله بودن همسرش خبر نداشت.

جون کازاما به جین سبک جنگیدن خانواده‌ی کازاما را آموزش می‌دهد. جون کازاما متوجه می‌شود که اوگر یعنی شیطان بزرگ، کسی که می‌خواهد تمام مبارزان را نابود کند و خودش به قدرت برتر برسد، دنبال جین می‌گردد چون جین ژن شیطانی از پدرش کازویا به ارث برده و اوگر برای تزریق آن ژن‌ها به خودش دنبال جین می‌گردد. جون از این قضیه باخبر شد و به جین گفت که هر لحظه ممکن است اوگر به ما حمله کند. اگر این اتفاق افتاد به پیش پدربزرگت هیهاچی میشیما برو و بگو که پسر کازویا هستی. چند روز پس از تولد ۱۵ سالگی جین در یک شب طوفانی، اوگر به خانه ی آن ها حمله کرد. جون کازاما جلوی اوگر ایستاد و از جین دفاع کرد. جین که شاهد مبارزه ی سرسخت مادرش با اوگر بود برای کمک به مادرش به سمت اوگر حمله کرد ولی وقتی به اوگر برخورد کرد، اوگر با دستش محکم به بازوی چپ جین زد و او را پرتاب کرد. جین بیهوش شد و دیگر متوجه چیزی نشد.

هنگامی که جین به هوش آمد دید که خونش با خون او یکسان شده و هیچ اثری هم از مادرش نیست. او متوجه شد که زمان برخورد با اوگر، علامت شیطان بر روی دستش حک شده. جین همانطور که بازویش را که درد فراوانی داشت گرفته بود، قسم خورد که انتقام مرگ مادرش را از اوگر بگیرد. جین پیش پدربزرگش هیهاچی میشیما رفت و گفت که پسر کازویاست. هیهاچی در این باره چیزی به کازویا نگفت و جین را به مدت ۴ سال آموزش داد. جین ۱۹ ساله دیگر به پدربزرگش بسیار اعتماد داشت.

هیهاچی مسابقات مشت آهنین ۳ یا به عبارتی تکن ۳ را برگزار کرد. همچنین اوگر را هم به آن مبارزه دعوت کرد. جین که حالا برای مبارزه آماده شده بود، قصد داشت انتقام مادرش را از اوگر بگیرد. جین وارد مسابقه شد و تمام رقبایش را شکست داد تا این که با ترواوگر در فینال مسابقه رو به رو شد.

هنگامی که ترو اوگر را دید، تمام گذشته‌اش از جلوی چشمانش رد شد و مشغول مبارزه با او شد. مبارزه ی آن‌ها چند ساعت طول کشید که در نهایت جین ترو اوگر را شکست داد. در همین هنگام هیهاچی به همراه چند تن از سربازانش به سمت جین رفتند و هیهاچی به جین شلیک کرد. سپس جین بر روی زمین افتاد و هیهاچی که مطمئن شد او مرده است، قصد خروج از آن محل را داشت، اما در همین هنگام، ژن شیطانی جین که از پدرش به ارث برده بود، برای اولین بار فعال شد و جین دوباره زنده شد. و تبدیل به دویل جین (جین شیطان) شد. جین به هیهاچی حمله کرد و قصد کشتن او را داشت ولی با چند ضربه هیهاچی را پرتاب کرد و بال‌های بزرگ مشکی‌اش را باز کرد و از آن جا خارج شد.

منابع[ویرایش]

مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Kazuya Mishima». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۰.

تکن پدیا