سث رالینز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از سث رولینز)
پرش به: ناوبری، جستجو
کولبی لوپز
لقب(ها) 'seth rollinsسث رالینز'
قد معرفی‌شده ۶ فوت ۱ اینچ (۱٫۸۵ متر)
وزن معرفی‌شده ۹۸ کیلوگرم
زادروز ۲۸ مهٔ ۱۹۸۶(1986-05-28) ‏(۳۱ سال)
بوفالو، آیووا
محل زندگی دونپورت، آیووا
معرفی‌شده از دونپورت، آیووا
مربی(ها) دنی دنیلز
آغاز به کار ۲۰۰۳

ست رولینز کشتی‌گیر حرفه‌ای آمریکایی است که با نام سث رولینز با دبلیو دبلیو ای قرارداد بسته و عضو گروه سه نفره شیلد است. جالب است بدانید او قهرمان سابق ان اکس تی و قهرمان سنگین‌وزن دبلیو دبلیو ای بوده. ست قبلاً با نام تایلر بلک[۱] فعالیت داشته‌است.

هم چنین ست قهرمان سنگین‌وزن اف سی دبلیو، قهرمان ۱۵ اف سی دبلیو و قهرمان تگ تیم اف سی دبلیو با ریچی استیمبوت بوده. او اولین قهرمان گرند اسلم اف سی دبلیو بوده. او اول در «رینگ آو آنر» رسوایی به بار آورد و همین‌طور قهرمان جهانی آنجا شد. جالب است بدانیدمدال نقره کیانوش رستمی، وزنه‌بردار ایرانی در مسابقات وزنه‌برداری ۲۰۱۷ قهرمانی جهان در آمریکا توسط او اهدا شد.

دوره کشتی حرفه‌ای[ویرایش]

دوره اولیه (۲۰۰۳–۲۰۰۷)[ویرایش]

لوپز با نام گیکس، در ۲۰۰۳ برای اس سی دبلیو کارش را شروع کرد. او قهرمان سنگین‌وزن آنجا شد و کمربند را به رنگ مشکی درآورد و نماد «دوران سیاه» را روی آن نوشت. همین‌طور قهرمان سنگین‌وزن آی دبلیو ای شد.

بزودی به ان دبلیو ای پیوست و با مارک بریو قهرمان تگ تیم شد. این دو توانستند از عنوانشان مقابل رایان بوز و دنی دنیلز، برت وین و هایپ گوتی و جیسون رین و مارکو کوردووا دفاع کنند. هم چنین در مسابقات تکی مقابل اریک پریست و ای جی استایلز قرار گرفت.

در ۲۰۰۶، به رسلمینیای ۲۲ رفت و گفت این آخرین باری خواهد بود که او مسابقه را به عنوان یک طرفدار می‌بیند.

او کمی در تی ان ای حضور یافت و با جف لوکسون در اکتبر ۲۰۰۶ در مقابل هومیساید و هرناندز باخت.

جنگجوی کشتی فول ایمپکت[ویرایش]

تایلر بلک در سال ۲۰۰۸

در ۲۵ می ۲۰۰۷، برای قهرمانی تگ تیم، شریک بلک بنام مارک بریو دچار مصدومیت کمر شد و چندین هفته از بلک دور شد تا اینکه نهایتاً خودش را بازنشست کرد. در این مدت بلک وارد مسابقات تکی شد و در ۱۰ ژوئن جوئی راین را شکست داد.

در ۲۰۰۸، بلک با جیکوبز تیم شد و توانست قهرمان تگ تیم پی دبلیو جی شود. در ۲۰ دسامبر با شکست گو شیوزاکی توانست قهرمان سنگین‌وزن اف آی پی شود.

رینگ افتخار (رینگ آو آنر) (۲۰۰۷–۲۰۱۰)[ویرایش]

گروه "ایج آو ذ فال (دوره سقوط) (۲۰۰۷–۲۰۰۹)[ویرایش]

در سپتامبر ۲۰۰۷، بلک با جیمی جیکوبز و نکرو بوچر به برادران بریسکو حمله کردند. جیکوبز اعلام کرد این سه با هم گروه ثابت "دوره سقوط" را تشکیل داده‌اند. بعداً بلک با جک ایوانز روبرو شد و نهایتاً جیکوبز و بوچر دخالت کردند. یک مسابقه گروهی بین "دوره سقوط" و جک ایوانز و هوابردهای ایرلندی برگزار شد ولی بی‌نتیجه ماند چون بوچر به داور حمله کرد.

اوایل اکتبر، «دوره سقوط» بارها مقابل «تیم کرکس‌ها» (ایوانز و روکوس) قرار گرفتند. در ۱ نوامبر بلک توانست الکس پاین را شکست دهد ولی بریسکوها به او حمله کردند. نهایتاً بلک و جیکوبز با شکست بریسکوها توانستند قهرمان تگ تیم شوند. یک ماه بعد عنوانشان را به دیوی ریچاردز و راکی رومرو باختند. وی دارای هیکل چغری می‌باشد.

بلک، نیجل مک گینس را برای قهرمانی جهانی به مبارزه طلبید ولی باخت. بعداً دوباره با جیکوبز قهرمان تگ تیم شد. بلک دوباره فرصت قهرمانی جهان را بدست آورد و مقابل مک گینس، دنیلز و کاستاگنولی قرار گرفت اما باخت. در ۲۰۰۸، فرصت قهرمانی را در مقابل آستین آریز از دست داد و همان شب جیکوبز بر ضد بلک شد. بعداً در مسابقه‌ای معمولی بلک توانست از مک گینس ببرد. شب بعد، آریز از اینکه مقابل مک گینس قرار گیرد امتناع کرد. پس به جای او، بلک با مک گینس مبارزه کرد و باخت. نهایتاً در ژوئن در مسابقه «قفس فولادی» بلک با شکست جیکوبز به دشمنیشان پایان داد.

قهرمان جهانی رینگ آو آنر (۲۰۰۹–۲۰۱۰)[ویرایش]

در سپتامبر ۲۰۰۹، بلک روی دیسک‌های متورم گردنش جراحی انجام داد. در ۱۰ اکتبر، توانست در تورنومنت ۲۰۰۹ برنده شود و مسابقه قهرمانی جهان را بدست آورد. در ۱۹ دسامبر با قهرمان آن زمان، آستین آریز در ۶۰ دقیقه مسابقه داد. بخاطر زمان زیاد مسابقه، مدیر مسابقات ریمچی برای آن‌ها گذاشت. نهایتاً بلک توانست قهرمان جهانی شود.

در ۳ آوریل، بلک عنوانش را مقابل آریز و استرانگ حفظ کرد. او در ۲۰ آگوست منفور شد چون خبر رسید که با دبلیو دبلیو ای قراردادی وسیع بسته‌است. شخصیت منفور او از طرفداران انتقاد می‌کرد چون می‌گفتند او خودش را به دبلیو دبلیو ای فروخته. هم چنین لوپز تهدید کرد که قهرمان جهانی آر او اچ را با خود به دبلیو دبلیو ای می‌برد. در ۱۱ سپتامبر، بلک قهرمانی جهانی را به استرانگ باخت. این آخرین حضور او در «رینگ افتخار» بود.

دبلیو دبلیو ای (۲۰۱۰-اکنون)[ویرایش]

مسیر رو به رشد (۲۰۱۰–۲۰۱۳)[ویرایش]

در ۸ آگوست ۲۰۱۰، اعلام شد که لوپز قراردادی وسیع با دبلیو دبلیو ای بسته تا در سپتامبر وارد بخش اف سی دبلیو شود. لوپز پیشنهادی از تی ان ای دریافت کرد و آر او اچ مایل به قرارداد مجدد بود ولی اوان بورن او را متقاعد کرد به دبلیو دبلیو ای برود. در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۰، لوپز (با نام تایلر بلک) کارش را با مسابقه‌ای در برابر ترنت برتا شروع کرد و برد.

در ۳۰ سپتامبر با نام سث رالینز وارد اف سی دبلیو شد و در اولین مسابقه مقابل مایکل مک گیلیکاتی باخت. سپس در مسابقه‌ای ۱۵ دقیقه‌ای مقابل هونیکو رفت. سپس با هونیکو، ریچی استیمبوت و جیندر ماهال وارد تورنومنتی شد و نهایتاً برنده شد و اولین قهرمان ۱۵ اف سی دبلیو شد.

در ۲۵ مارس، رالینز با استیمبوت توانست تایتس اونیل و دمین ساندو را شکست دهد و قهرمان تگ تیم اف سی دبلیو شدند. در ۱۲ می، عنوانشان را به بیگ ای لنگستون و کالوین رینز باختند.

در ژوئیه ۲۰۱۱، رالینز دشمنی با دین امبروز را شروع کرد. در مسابقات متعدد امبروز موفق به گرفتن قهرمانی ۱۵ اف سی دبلیو از رالینز نشد. نهایتاً رالینز قهرمانیش را به دمین ساندو باخت.

رالینز اولین حضور تلویزیونیش را در بسته‌ای ویدئویی داشت که در حال تمرین با جان سینا بود. در ۲۳ فوریه ۲۰۱۲، لئو گروگز را شکست داد و قهرمان سنگین‌وزن اف سی دبلیو شد.

وقتی ان اکس تی ایجاد شد، رالینز با شکست جیرو به عنوان فردی مستقل و با انرژی ظاهر شد. در ۲ ژانویه ۲۰۱۳، رالینز به عنوان عضوی از شیلد توانست از عنوانش در برابر کوری گریوز دفاع کند. چون شیلد در مسابقه دخالت کردند و او دیسکالیفه شد و عنوانش حفظ شد. سپس شیلد به تمام رختکن‌های ان اکس تی حمله کرد ولی در برابر بیگ ای لنگستون عقب‌نشینی کردند. در ۷ ژانویه، رالینز مقابل لنگستون در مسابقه‌ای بی دیسکالیفه قرار گرفت. اعضای ان اکس تی جلوی سایر اعضای شیلد قرار گرفتند و لنگستون با شکست رالینز، کمربندش را گرفت. بعداً شیلد به گریوز و کونور اوبرایان حمله کردند. این باعث شد گریوز، رالینز را به مبارزه بکشاند. در نهایت، دیگر اعضای شیلد در مسابقه دخالت کردند و رالینز برد و دشمنی پایان یافت.

گروه شیلد (۲۰۱۲–۲۰۱۴)[ویرایش]

در «سروایور سیریز» رالینز همراه با امبروز و رینز در طول مسابقه سه‌گانه قهرمانی دبلیو دبلیو ای به رایبک حمله کردند و باعث شدند پانک عنوانش را حفظ کند. هر سه خود را «شیلد» نامیدند و عهد بستند مقابل بی عدالتی بایستند. آن‌ها کار برای پانک را رد کردند اما معمولاً از بین جمعیت وارد می‌شدند و به رقبای او حمله می‌کردند. در ادامه یک مسابقه میز، نردبان و صندلی برای آن‌ها در برابر رایبک و تیم هل نو (کین و برایان) برگزار شد و شیلد بردند. بعد از این آن‌ها باز هم به پانک کمک کردند و در طول مسابقه او و رایبک برای قهرمانی دبلیو دبلیو ای باز به رایبک حمله کردند و پانک عنوانش را حفظ کرد. در رویال رامبل وقتی راک برای عنوان قهرمانی با پانک مبارزه می‌کرد، چراغ‌ها خاموش شد و شیلد در تاریکی به راک حمله کرد و پانک با پین کردن برنده شد. اما مسابقه دوباره آغاز شد و این بار راک برد. شب بعد، فاش شد پانک و مدیرش به شیلد و برد مدوکس پول می‌داده‌اند تا به نفع او کار کنند.

بعداً شیلد به همکاری با پانک پایان داد و به دشمنی با سینا، شیمس و رایبک پرداختند و در مسابقه بردند. بعداً اولین مسابقه خود در راء را در مقابل کریس جریکو، رایبک و شیمس داشتند و بردند. سپس شیمس با اورتون و بیگ شو متحد شد تا مقابل شیلد بایستند. در اولین مسابقه تکی، رالینز با بیگ شو روبرو شد. شیلد در مسابقه دخالت کردند و بیگ شو با دیسکالیفه شدن رالینز، برنده شد. در رسلمینیای ۲۹، شیلد توانست بیگ شو، اورتون و شیمس را شکست دهند. شب بعد، آن‌ها به آندرتیکر حمله کردند ولی تیم هل نو آن‌ها را متوقف کرد. در ۲۲ آوریل، مسابقه‌ای شش نفره تیمی بین آن‌ها برگزار شد و شیلد برد.

در ۲۹ آوریل، شیلد در برابر تیم هل نو و سینا برنده شد. در ۱۳ می، رشته پیروزی‌های پی در پی شیلد پایان یافت و آن‌ها مقابل سینا، برایان و کین دیسکالیفه شدند. وقتی امبروز قهرمان ایالات متحده شد، در ۱۹ می رالینز و رینز با شکست تیم هل نو، قهرمان تگ تیم شدند. این دو برای اولین بار، در ۲۷ می در برابر تیم هل نو از عنوانشان دفاع کردند. بعداً هم با شکست برایان و اورتون عنوان را حفظ کردند. بعداً با رقیب آینده خود برادران اوسو، دشمن شدند و در ۱۴ ژوئن آن‌ها را شکست دادند.

در «زمین مسابقه دبلیو دبلیو ای» کودی رودز و گلداست اخراج شده با شکست رالینز و رینز شغل خود را پس گرفتند. در ۱۴ اکتبر، دوباره با برادران رودز برای قهرمانی تگ تیم در مسابقه‌ای بدون دیسکالیفه روبرو شدند. در این مسابقه بیگ شو به آن‌ها حمله کرد و کمربندشان را به برادران رودز باختند. به این ترتیب سلطه ۱۴۸ روزه آن‌ها به این کمربند به پایان رسید. هم چنین در «تی ال سی» رینز تصادفاً به امبروز اسپیر (فینیشر رومن رینز) زد و آن‌ها مقابل پانک باختند. در رویال رامبل، رالینز با شماره ۲ وارد شد و دومین حضور طولانی در آن مسابقه را داشت. او و دیگر اعضای شیلد در «المینیشن چیمبر» به «خانواده وایت» باختند. در چهاردهم مارس رالینز توانست دمین ساندو را شکست دهد. بعد از مسابقه او و بقیه اعضای شیلد روی ساندو «پاور بامب سه تایی» رفتند. در ۳ مارس شیلد بخاطر کار تیمی ضعیف و ترک مسابقه توسط رالینز، دربرابر خانواده وایت شکست خورد. اما گروه دوباره سریعاً به هم پیوست و با آغاز دشمنی یا کین، به گروهی محبوب تبدیل شد.

درمسابقه‌ای در راء کین و رومن رینز در مقابل هم قرارگرفتند اما نیو ایج اوتلاز اجازه ندادند ودرنتیجه روی آنان پاوربمب سه تایی زده شد. گروه شیلد با گروه نیو ایچ اوتلاز و کین در رسلمنیا ۳۰ مسابقه ۶ نفره تگ تیم داشتند که توانستند بر آن‌ها پیروز شوند؛ و درگیری همراه با نیو ایچ اوتلاز تمام شد. در یکی از شب‌های راو گروه اوولوشن (اورتون، باتیستا، تریپل اچ) دنیل برایان را محاصره کرده بودند که می‌خواستند به برایان صدمه بزنند که ناگهان آهنگ دشیلد بلند شد. همه اول فکر می‌کردند دشیلد می‌خواهد به اوولوشن کمک کند ولی به طرز باور نکردنی آن‌ها به اوولوشن حمله کردند واینجوری درگیری بین شیلد و اوولوشن درگرفت؛ و مسابقه‌ای را اکستریم رولز ۲۰۱۴ بین این دو تیم صورت گرفت که گروه شیلد توانست گروه اوولوشن را شکست دهد. درگیری اوولوشن و شیلد همین‌طور ادامه داشت تا اینکه دوباره مسابقه در پی بک ۲۰۱۴ بین این دوتیم صورت گرفت که دوباره تیم شیلد توانست اوولوشن را شکست دهد. درست بعد از شب پی پر ویو پی بک ۲۰۱۴ در راو ۲ جون ۲۰۱۴ هنگامی که شیلد وارد سالن شده بودند و درحال صحبت کردن درمورد مسابقه شب گذشته‌شان بودند ناگهان ست رولینز با استفاده از یک صندلی به دو هم تیمی خود (دین امبروز و رومن رینز) خیانت کرد و اول یک ضربه محکم به رومن رینز زد و رینز را نقش بر زمین کرد و بعد هنگامی که دین امبروز صحنه رو دید آمد به رولینز حمله کند که رولینز به دین امبروز هم ضربه‌های متوالی صندلی محکمی می‌زد و این‌گونه شد که گروه بسیار قوی و بهترین تیم سال ۲۰۱۳ از هم پاشید.

بازگشت شیلد[ویرایش]

پس از اینکه گروه در سال ۲۰۱۴ توسط سث رولینز هم جدا شد اعضای گروه به ترتیب رومن رینز، سث رولینز و دردین امبروز قهرمان سنگین‌وزن دبیلو دبلیوای شدند وقتی که در سال ۲۰۱۶ دین امروز در اسمکداون قهرمان سنگین‌وزن بود رومن و سث راوبا جریکوو دین میجنگیند در حالی که اگر روبه روی هم میافتادن همدیگر را می‌زدند و با هم مشکل داشتند تا اینکه هی می‌گذشت گذشت تا بعد از ورستلمنیا ۲۰۱۷ پس از درفت که تمامی کشتیگران (دین امبروز، سث رولینز، ورمن رینز) در شوی راو قرار گرفت طی اتفاقاتی دین و رولینز کنار هم قرار گرفتن و شیلد دو نفره تشکیل شد و تا یک هفته مانده به surviver series 2017 رومن رینز هم به آن‌ها ملحق شد در حالحای که آن‌ها هفته پیش عناوین تگ تیم را به سزارو و شیمس باختند.

حمایت تریپل اچ از رالینز و تشکیل گروه بزرگ روسا(AUTHORITY)[ویرایش]

بعد از آن ست رالینز مورد توجه بسیار تریپل اچ و استفنی مک ماهون قرار گرفت. در پی پرویو مانی این د بنک به کمک کین چمدان مانی این د بنک را بدست آورد؛ و درگیری شدیدی با دین امبروز (هم تیمی سابقش) پیدا کرد. بعد از آن به کمک رندی اورتن و کین و تریپل اچ و همسرش گروه روسا را تشکیل دادندکه از آن به بعد ست رالینز از ترس دین امبروز با محافظ وارد می‌شد. همین‌طور در سامر اسلم در یک مسابقهٔ لامبر جک مچ توانست دین امبروز را شکست دهد. در راو قبل از پی پر ویو جهنم در قفس به کمک کین و رندی اورتن جان سینا و دین امبروز را شکست دادند که این کار توسط رندی اورتن انجام شد ولی چند لحظه بعد ست رالینز به خاطر خود نمایی به رندی اورتن هم ضربه زد. در جهنم در قفس امبروز را شکست داد. چند ماه بعد دوباره با دین امبروز درگیری پیدا کرد ولی ست رالینز به کمک کین سر او را به آجر زد و باعث مصدومیت او شد. بعد از ان رندی اورتن به دلیل ضربهٔ رالینز به او آر کی او (فن تمام‌کنندهٔ خود) را زد و در هفتهٔ بعد با او مسابقه‌ای داد که در آن رالینز پیروز شد. بعد از آن به دستور تریپل اچ به هم دست دادند؛ ولی یک دفعه رندی اورتن به رالینز آر کی او زد و همه را غافلگیر و به چهره محبوب تبدیل شد که بعد روسا به اورتن حمله کردند و تریپل اچ به رالینز کلمهٔ کارش را تمام کن گفت و در این هنگام رالینز به رندی فینیشر زده و کار او را تمام کرد و باعث مصدومیت او شد. در سروایور سریز۲۰۱۴ به کمک روسف و لوک هارپر و کین و مارک هنری تیمی را در برابر جان سینا و اریک روون و دولف زیگلر و بیگ شو و رایبک تشکیل داد که اگر تیم روسا می‌باخت ترپل اچ و همسرش باید اخراج می‌شدند که در آن مسابقهٔ زیبا بیگ شو به جان سینا خیانت کرد و باعث حذف او شد در نهایت که رالینز و کین و لوک هارپر هنوز حذف نشده بودند و دلف زیگلر هم که تنها مانده بود با عملکرد زیبا باعث حذف هارپر و کین شد و بعد از ان تریپل اچ به زیگلر حمله کرده و رالینز را روی زیگلر انداخت که با شمارش داور حذف شود که استینگ وارد شد و ترپل اچ را زد و زیگلر را روی رالینز انداخت و پیروز شد؛ و گروه روسا از بین رفت؛ و در صورتی می‌توانست برگردد که جان سینا این را می‌گفت. یک ماه بعد رالینز در تی ال سی مقابل جان سینا در یک مسابقهٔ تیبل قرار گرفت که با کمک رومن رینز سینا توانست رالینز را روی میز خورد کند و برندهٔ مسابقه شود. چند هفته بعد رالینز و محافظانش و بیگ شو (که به دلیل خیانت به جان سینا با او دوستی پیدا کرده بود) ادج را گرفته و جان سینا را تهدید کردند که اگر روسا را برنگرداند. به ادج فینیشر می‌زند که در این هنگام جان سینا روسا را برگرداند و گروه آن‌ها دوباره تشکیل شد. از این به بعد رالینز خود را آیندهٔ wwe می‌خواند. چند وقت بعد در مقابل جان سینا و براک لزنر در پی پر وی رویال رامبل قرار گرفت که در نهایت براک لزنر پیروز شد. در پی پر وی فست لین به کمک بیگ شو و کین تیمی را در مقابل دلف زیگلر و رایبک و اریک روون تشکیل داد که در نهایت تیم رالینز پیروز شد. در همان لحظه رندی اورتن که تازه از مصدومیت برگشته بود به آن‌ها حمله کرد که رالینز فرار کرد. بعد از آن به دستور تریپل اچ با هم دوباره تیم تشکیل دادند که چند هفته بعد اورتن به رالینز حمله کرد و انتقام ضربهٔ او را گرفت. وی دلیل حمله دوباره به رالینز را به دلیل نزدیک شدن به او که بتواند او را در فرصت مناسبی گیر بیاورد خواند. در پی پر وی رسلمنیا با او مسابقه داد؛ که در نهایت رندی اورتن در هوا با یک آر کی او زیبا او را شکست داد.

سث رالینز قهرمان دبلیودبلیوئی سنگین‌وزن جهان

در همان شب در مهم‌ترین مسابقهٔ شب که براک لزنر در برابر رومن رینز بود وارد شد و چمدان مانی این د بنک خود را نقد کرد و در نتیجه مسابقه به یک مسابقهٔ سه طرفه تبدیل شد؛ و ست رالینز با زدن فینیشر خود به رومن رینز باعث پیروزی خود شد و قهرمان کمربند سنگین‌وزن دبلیو دبلیو ای شحد. بعد از آن شب رالینز دیگر خود را آینده یwweنمی‌خواند بلکه خود را مردwweمی‌خواند. بعد از آن دورهٔ اوج رالینز آغاز شد. در راو فردا شب براک لزنر ادعا کرد که او در اصل با پین کردن رومن رینز برنده شده‌است و مسابقهٔ او ناجوانمردانه بوده‌است؛ و خواستار تکرار مسابقهٔ مجدد شد. اما ست رالینز به دلیل خستگی مسابقهٔ او را رد کرد؛ و لزنر هم به دلیل عصبانیت به گزارشگر و فیلم‌بردار حمله کرد که بعد استفانی مک ماهون او را محروم کرد؛ ولی به او قول یک مسابقهٔ مجدد را داد. در این حین رندی اورتن آمد و به رالینز گفت شب قبل به او یک آر کی او زده‌است و برنده شده‌است. پس می‌تواند دوباره او را شکست دهد؛ و مسابقهٔ آن دو در پی پروی اکستریم روز در قفس برگزار شد و ست رالینز در آن پیروز شد. در شب راو بعد از آن رندی اورتن خواستار مسابقهٔ مجدد شد ولی رومن رینز و دین امبروز هم در آن مسابقهٔ وارد شدند و خواستار مسابقه شدند و مسابقه به یک مسابقهٔ ۴طرفه تبدیل شد؛ که در آن فن نهایی گروه شیلد روی رندی اورتن اجرا شد؛ ولی دوباره ست رالینز این بار با فینیشر جدیدش یعنی پدگیری پیروز شد. در المنیشن چمبر دین امبروز را هم برای بار دوم مغلوب کرد. اما دین امبروز بعد از آن مسابقه کمربند رالینز را برداشت و فرار کرد. امبروز و رالینز بار دیگر درمانی این دبنک در یک مسابقه نردبانی به مصاف هم رفتندکه باپیروزی رالینز به پایان رسید. رالینزدربتل گراند با حریف سرسخت تری به نام براک لزنرروبروشد. رالینز درحال ازدست دادن کمربندش بودکه با ورود آندرتیکر و زدن لزنر کمربند دردستانش باقی ماند. یک هفته بعد در راو تریپل اچ یک مسابقه را برای کمربند United States بین جان سینا و رالینز ترتیب داد که در حین مسابقه رالینز با ضربهٔ زانو سنگین منجر به شکسته شدن بینی سینا شد ولی سینا توانست با سابمیشن STF رالینز را تسلیم کند و از عنوانش دفاع کند. بعد از آن رالینز، سینا را برای یک مسابقهٔ قهرمان مقابل قهرمان در سامر اسلم چلنج کرد که برنده صاحب هر دو کمربند خواهد شد و سینا هم چلنج وی را قبول کرد. اما در آن شب جان سینا با دخالت جان استوارتمواجه شد؛ که در نهایت باعث شکست سینا شد. در راو فردا شب روسا برای رالینز مجسمه‌ای ساختند تا به پاس تلاش و افتخاراتش برای روسا به او بدهند؛ و بعد مشخص شد که [استینگ] پشت پرده است و رالینز را سر کمربند دبلیو دبلیو ای چلنج کرد. هفتهٔ بعد هم جان سینا سر کمربند ایالات متحده او را ریمچ کرد. در نتیجه رالینز در شب قهرمانان ۲۰۱۵ با دو مسابقه روبرو شد. در اولین مسابقه از جان سینا باخت که کمربند ایالات متحده ا از دست بدهد؛ ولی در دومین مسابقه برابر استینگ پیروز شد. در پایان مسابقه شیمس به رالینز حمله کرد و به رالینز فینیشر خود یعنی بروکیک زد و قصد کشف کردن چمدان مانی این د بنک خود را داشت که ناگهان کین بازگشت و ابتدا به رالینز و سپس به شیمس چوک اسلم زد و سپس فینیشر خود یعنی تمپستون پالددرایور را روی رالینز اجرا کرد. شب بعد کین به سمت مدیریت اجرایی کمپانی بازگشت و به رالینز اعلام کرد که باید ریمچ خود را برابر جان سینا برگزار کند. بعد از پایان این مسابقه که با شکست رالینز همراه بود کین از زیر رینگ به رالینز حمله کرد و او را به زیر رینگ کشاند. چند شب بعد رالینز در راو به مصاف دین امبروز رفت که پس از پخش شدن موزیک ورودی کین در سالن توسط امبروز پین شد. شب بعد در حالی که از کین بابت زحماتش در مدیریت اجرایی داشت تقدیر می‌شد رالینز به کین حمله کرد و به پای کین آسیب رساند اما در حالی که کین با آمبولانس به بیمارستان منتقل می‌شد کین بازگشت و به رالینز حمله کرد اما رالینز فرار کرد. هفته بعد استفانی مکمن مسابقه بین رالینز مقابل کین در هل این آ سل را ترتیب داد و به کین گفت اگر درمقابل رالینز ببازی از شغلت یعنی مدیر اجرایی برکنارخواهی شد. در راو بعدی استفانی و تریپل اچ به مرخصی رفتند و از کین خواستند مدیریت شو را بر عهده بگیرد، کین در آخر شب مسابقه‌ای بین خودش و رولینز را ترتیب داد که در آن مسابقهٔ لامبر جک کین ماسک دار توانست بر رولینز غلبه کند. در پی پر ویو Hell In A Cell 2015 رالینز موفق به شکست دادن کین و نگه داشتن عنوان قهرمانی سنگین‌وزن دبلیو دبلیو ای جهان شد. در لایو اونتی که در تاریخ ۴ نوامبر در دابلین ایرلند برگزار شد، رالینز در مقابل کین قرار گرفت که در این مسابقه از ناحیه زانو مصدوم و به دستور کمپانی کمربند وی از او گرفته شد. اعلام شده که ست رالینز به مدت ۶ الی ۹ ماه از میادین کشتی کج دور خواهد بود. ۲۱ دسامبر، روز اهدای جوایز اسلمی اوردز ست رولینز عنوان بهترین کشتی‌گیر سال یا همان سوپراستار سال را دریافت کرد. بعد از آن دوران مصدومیت وی به پایان رسید و او در Extreme Rules 2016 در مسابقه‌ای که رومن رینز با ای جی استایلز داشت به رومن حمله کرد و تقاضای ریمچ سر کمربند دابلیو دابلیو ای رو کرد. شب بعد در راو شین مک ماهون اعلام کرد که رالینز در رویداد مانی این د بنک (۲۰۱۶) مسابقه‌ای بر سر کمربند قهرمانی سنگین‌وزن جهان با رینز مصاف خواهد داشت. رالینز در رویداد مانی این د بنک از سد رینز گذشت و مجدداً صاحب کمربند قهرمانی سنگین‌وزن جهان شد اما دین امبروز برندهٔ چمدان مانی این د بنک در آن شب بلافاصله پس از پایان این مسابقه چمدان خود را کش کرد و با پین کردن رالینز صاحب جدید این کمربند شد. در بتل گراند این بار مسابقه تریپل ترت مچ بین سه عضو سابق گروه شیلد یعنی دین امبروز ست رولینز و رومن رینز بر سر کمربند قهرمانی سنگین‌وزن جهان برگزار شد و امبروز از کمربند خود محافظت کرد و برنده شد و به شو اسمکدان درفت شد.

ترک گروه روسا[ویرایش]

در مسابقه سر کمربند یونیورسال ناگهان تریپل اچ وارد شد و به رالینز فینیشر پدایگری زد و کوین اونز با پین کردن رالینز قهرمان شد. او بعد از چند ریمچ دیگر با اونز از پیروزی در مقابل او ناکام ماند.

زندگی شخصی[ویرایش]

لوپز در اواخر می ۲۰۱۴ با لیلا شولتز به انگلیسی leighla Schultz نامزد کرد.[۲] آن‌ها اوایل ۲۰۱۵ از هم جدا شدند؛ علت جدایی آن‌ها عکس برهنه‌ای بود که رولینز از zahra Schreiber در اینستاگرام خود پخش کرد، پس از آن لیلا عکس‌های برهنهٔ رولینز را در توییتر خود پخش کرد و چند ماه رولینز با زهرا که مدت زمان کوتاهی در ان ایکس تی به عنوان دیوا فعالیت می‌کرد دوست بود. در اواخر سال ۲۰۱۶ ست رابطه جدیدی را با Donya hamilton آغاز کرد که این رابطه همچنان پابرجاست رولینز در یک نگاه: -کشتی‌گیر مورد علاقه وی [شان مایکلز] است. -رنگ چشمش قهوه‌ای تیره می‌باشد. -وی در آمریکا به دنیا آمده و از طرف کشور آمریکاست و در آنجا هم زندگی می‌کند، اصل و نصب وی آلمانی، مکزیکی و ارمنستانی می‌باشد. -وی یک باشگاه کشتی کج به نام black and brave دارد که مربیگری آن باشگاه را هم بر عهده دارد.

در کشتی[ویرایش]

 • همراهان او
 • نام‌های مستعار
  • معمار (The Architect)
  • تنها آیندهٔ WWE
 • حرکات تمام‌کننده
  • Curb Stomp
  • Pedigree (بعد از همکاری با تریپل اچ)
  • hayni(بعد از اختلاف با تریپل اچ) یا (single leg highknee)

پانویس[ویرایش]

 1. Tyler black
 2. leighla Schultz

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]