پالت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پالت چوبی کلاسیک، با دستکشی برای مقایسه اندازه

پالت /ˈpælt/گاهی به اشتباه با نام اسکید نامیده می‌شود (اسکید فاقد صفحه زیرین است) یک سازه جهت حمل و نقل است که حین حمل محصولات توسط لیفتراک، جک پالت، لودر جلو، دیگر دستگاه‌های بالابر یا یک جرثقیل از محصولات در یک ساختار پایدار پشتیبانی می‌کند. یک پالت ساختار بنیاد یک واحد بار است که حمل و نقل و ذخیره‌سازی کارامد را میسر می‌سازد. کالا یا محصولات قرار داده شده بر روی پالت اغلب با تسمه یا شرینک بسته‌بندی حمل می‌شود. پس از اختراع آن در قرن بیستم استفاده از آن به‌طور چشمگیری جایگزین انواع قدیمی تر از crating مانند جعبه‌های چوبی و بشکه‌های چوبیآن را به عنوان به خوبی کار می‌کند با مدرن بسته‌بندی مانند جعبه‌های مقوایی و وجهی ظروف معمولاً به صورت فله حمل و نقل استفاده می‌شود.

در حالی که اکثر پالت‌ها چوبی هستند اما از پلاستیک، فلز ، با کاغذ یا مواد بازیافتی نیز ساخته می‌شوند. هر یک از موادها دارای مزایا و معایب نسبت به دیگران است.

بررسی اجمالی[ویرایش]

Containerization برای حمل و نقل موجب شده‌است استفاده از پالت چون ظروف حمل و نقل باید صاف سطح و سطوح مورد نیاز برای آسان پالت جنبش است. اکثر پالت به راحتی می‌توانید حمل بار ۱٬۰۰۰ کیلوگرم (۲٬۲۰۵ پوند)است. امروز بیش از یک میلیارد و نیم پالت چوبی ساخته شده در هر سال و در حدود دو میلیارد پالت در حال استفاده در سراسر ایالات متحده به تنهایی.

پالت آن را آسان‌تر به حرکت سنگین پشته. بارهای با پالت در زیر آن‌ها را می‌توان بریدن توسط لودر و کامیونها در اندازه‌های مختلف یا حتی با دست-پمپ و دست کشیده جک پالت. حرکت آسان در عرض قوی، تخت، کف: بتن بسیار عالی است. بزرگترین سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای مقرون به صرفه پالت استفاده در ساخت تجاری یا ساختمان‌های صنعتی. عبور از درب‌ها و ساختمان‌ها باید ممکن است. برای کمک به این موضوع بعداً برخی از پالت استاندارد (europallet و نظامی آمریکا 35 در × 45.5 یا 889 mm × 1,156 mm) طراحی شده برای عبور از استاندارد درگاه.

سازمان‌ها با استفاده از پالت‌های استاندارد برای تخلیه و بارگیری می‌توانید مقدار هزینه‌های پایین‌تر برای حمل و نقل و ذخیره‌سازی با سریع تر مواد حرکت از کسب و کار که نیست. استثنا در موسسات که حرکت آیتم‌های کوچک مانند طلا و جواهر یا اقلام بزرگ مانند اتومبیل. اما حتی آن‌ها را می‌توان بهبود یافته‌است. برای مثال توزیع جواهر صحنه و لباس به‌طور معمول با استفاده از پالت در انبار و تولیدکنندگان ماشین با استفاده از پالت به حرکت قطعات و لوازم یدکی.

عدم وجود یک استاندارد بین‌المللی برای پالت منجر به هزینه مستمر و قابل توجهی در تجارت بین‌المللی است. یک استاندارد است که دشوار است به دلیل طیف گسترده‌ای از نیازهای یک پالت‌های استاندارد را برای برآوردن: عبور درگاه اتصالات در ظروف استاندارد و پایین آوردن هزینه‌های نیروی کار. برای مثال سازمان در حال حاضر دست زدن به بزرگ پالت اغلب هیچ دلیلی برای پرداخت بالاتر دست زدن به هزینه استفاده از کوچکتر پالت که مناسب می‌تواند از طریق درب.

با توجه به هزینه و نیاز به تمرکز بر روی کسب و کار اصلی پالت ادغام می‌شود و بیشتر و بیشتر رایج است. برخی از پالت تأمین کنندگان عرضه برای کاربران قابل استفاده مجدد پالت گاهی با انتگرال دستگاه‌های ردیابی. یک پالت مدیریت شرکت می‌تواند کمک به تأمین تمیز کردن و تعمیر و استفاده مجدد از پالت.

پالت باید به عنوان دیده می‌شود قابل استفاده مجدد بسته‌بندی اقلام به عنوان یک پالت به‌طور بالقوه می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد چندین بار در طول دوره عمر آن. در انگلستان دولت قانون مربوط به زباله چارچوب بخشنامه نیاز به استفاده مجدد از بسته‌بندی موارد فوق بازیافت و دفع.

استاندارد و مقررات[ویرایش]

ابعاد[ویرایش]

پالت چوبی به‌طور معمول شامل سه یا چهار stringers که پشتیبانی از چندین deckboards در بالا از آن کالا قرار می‌گیرد. در یک پالت اندازه‌گیری اولین شماره از stringer ظهر و دوم deckboard ظهر. مربع یا تقریباً مربع پالت کمک به یک بار مقاومت در برابر اوج.

دو راه پالت چوبی طراحی شده بود برداشته شده توسط deckboards. استاندارد آمریکای شمالی پالت یا GMA پالت به deckboards از ۴۰ اینچ و stringers 48 اینچ.

چهار راه پالت یا پالت برای بارهای سنگین (یا اهداف کلی سیستم است که ممکن است بارهای سنگین) بهترین برداشته خود را سفت و سخت‌تر stringers. این پالت معمولاً سنگین تر و بزرگتر و با دوام تر از دو راه پالت.

پالت کاربران می‌خواهند پالت به راحتی از طریق ساختمان‌ها به پشته و مناسب در قفسههای در دسترس برای لیفتراک و جک پالت و عملکرد خودکار انبار. برای جلوگیری از حمل و نقل هوایی پالت نیز باید محکم بسته در داخل وجهی ظروف و وانت.

هیچ استانداردهای جهانی پذیرفته شده برای ابعاد پالت وجود دارد. شرکت‌ها و سازمان‌ها با استفاده از صدها مختلف اندازه پالت در سراسر جهان است.[۱] در حالی که هیچ تک بعدی استاندارد حاکم پالت تولید چند اندازه مختلف هستند و به‌طور گسترده‌ای استفاده می‌شود.

پالت‌های ISO[ویرایش]

سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) تحریم شش پالت ابعاد دقیق در استاندارد ISO 6780: تخت پالت بین قاره‌ای برای دست زدن به مواد—اصلی ابعاد و تلرانس:[۲]

ابعاد

(W × L) نشان داده می‌شود

ابعاد

(W × L) اینچ

تلف کف ظرف ISO منطقه بیشتر استفاده می‌شود در
۱۰۱۶ × ۱۲۱۹ ۴۰٫۰۰ × ۴۸٫۰۰ ۳٫۷ درصد (۲۰ پالت در 40 ft ISO) آمریکای شمالی
۱۰۰۰ × ۱۲۰۰ ۳۹٫۳۷ × ۴۷٫۲۴ ۶٫۷٪ اروپا و آسیا؛ شبیه به ۴۰" × ۴۸".
۱۱۶۵ × ۱۱۶۵ ۴۵٫۹ × ۴۵٫۹ ۸٫۱٪ استرالیا
۱۰۶۷ × ۱۰۶۷ ۴۲٫۰۰ × ۴۲٫۰۰ ۱۱٫۵٪ شمال آمریکا و اروپا و آسیا
۱۱۰۰ × ۱۱۰۰ ۴۳٫۳۰ × ۴۳٫۳۰ ۱۴٪ آسیا
۸۰۰ × ۱۲۰۰ ۳۱٫۵۰ × ۴۷٫۲۴ ۱۵٫۲ درصد اروپا؛ متناسب با بسیاری از درگاه

پالت‌های آمریکای شمالی[ویرایش]

از بالای پالت چوبی مورد استفاده در شمال آمریکا متداول‌ترین تا کنون است که تولیدکنندگان مواد غذایی' Association (GMA) پالت، که حساب برای ۳۰٪ از تمام جدید پالت چوب تولید شده در ایالات متحده است.[۳] ISO نیز به رسمیت می‌شناسد GMA پالت پا به عنوان یکی از آن شش اندازه‌های استاندارد.

ابعاد mm (W × L) ابعاد (W × L) تولید رتبه صنایع با استفاده از
۱۰۱۶ × ۱۲۱۹ ۴۰ × ۴۸ ۱ مواد غذایی و بسیاری دیگر
۱۰۶۷ ×۱۰۶۷ ۴۲ × ۴۲ ۲ ارتباطات از راه دور، رنگ،
۱۲۱۹ × ۱۲۱۹ ۴۸ × ۴۸ ۳ درام
۱۲۱۹ × ۱۰۱۶ ۴۸ × ۴۰ ۴ نظامی[۴] سیمان
۱۲۱۹ × ۱۰۶۷ ۴۸ × ۴۲ ۵ شیمیایی و آشامیدنی
۱۰۱۶ × ۱۰۱۶ ۴۰ × ۴۰ ۶ لبنی
۱۲۱۹ × ۱۱۴۳ ۴۸ × ۴۵ ۷ خودرو
۱۱۱۸ × ۱۱۱۸ ۴۴ × ۴۴ ۸ درام شیمیایی
۹۱۴ × ۹۱۴ ۳۶ × ۳۶ ۹ نوشیدنی
۱۲۱۹ × ۹۱۴ ۴۸ × ۳۶ ۱۰ نوشیدنی زونا، بسته‌بندی کاغذ
۸۸۹ × ۱۱۵۶ ۳۵ × ۴۵٫۵ ناشناخته نظامی 12 ISO ظرف متناسب با ۳۶" استاندارد درب[۵]
۱۲۱۹ × ۵۰۸ ۴۸ × ۲۰ ناشناخته خرده فروشی

پالت‌های اروپایی (یورویی)[ویرایش]

EuroPallet
یورو پالت نوع ابعاد (W × L) ISO پالت جایگزین
یورو یورو ۱ ISO1 همان اندازه به عنوان EUR
یورو ۲ ISO2
یورو ۳
یورو ۶ ISO0 نیمی از اندازه از یورو
چهارم حجم EUR
یک‌هشتم اندازه EUR

پالت‌های استاندارد استرالیا[ویرایش]

استرالیا استاندارد پالت پالت اندازه شایع در استرالیا یافت اما به ندرت در جاهای دیگر. آن است که یک مربع پالت اصل ساخته شده از چوب جنگلی 1,165 mm × 1,165 mm (45.87 در × 45.87 در) در اندازه که کاملاً متناسب در این مسابقه ظرف استرالیا راه‌آهن. آن‌ها بیمار مناسب برای استاندارد ۲۰ پا (۶٫۱ متر) و ۴۰ فوت (۱۲ متر) ISO ظروف حمل و نقل استفاده می‌شود در سراسر جهان.[۱] استرالیا پالت‌های استاندارد معمولاً تولید چوب جنگلی اما ۱۱۶۵ × 1165 mm پالت چوبی نیز می‌تواند تولید با استفاده از فندک چوب مناسب برای استفاده به عنوان یکبار مصرف پالت با استفاده از ۱۶ میلی‌متر تخته. استفاده گسترده در انبار و انبارداری آن‌ها محبوب 'دشوار' پالت با اندازه و شکل مناسب به حذف از حمل و نقل و به‌طور مستقیم بر روی انبار قفسه برای ذخیره‌سازی.

استرالیا استاندارد پالت برمی‌گردد به جنگ جهانی دومدر حالی که ظروف ISO تاریخ به اواخر دهه ۱۹۵۰ است. اگر چه پالت ابعاد قبل از تاریخ ایزو ظروف آن نیاز به کمتر پوشالاست مربع و برگ کمتر تلف فضا نسبت به سایر پالت چوبی از جمله GMA پالت. در سال ۲۰۱۰ در استرالیا به تصویب رسید که در سطح جهانی پذیرفته شده ISPM 15 چوب بسته‌بندی مواد مقررات (قبل از این در زمان آن بود چوب سخت و گران‌تر).[۶]

سازمان‌های استانداردسازی[ویرایش]

تعدادی از سازمان‌ها و انجمن‌ها در سراسر جهان کار نسبت به ایجاد و promulgating استاندارد پالت. برخی از تلاش برای توسعه جهانی استاندارد برای ابعاد پالت، انواع مواد مورد استفاده در ساخت و ساز استانداردهای عملکرد و روش‌های تست. سازمان‌های دیگر را انتخاب کنید به تمرکز بر روی پالت استاندارد برای یک صنعت خاص (مانند مواد غذایی) یا نوع مواد (مانند چوب).

ISO کمیته فنی ۵۱: پالت برای بار واحد روش از دست زدن به مواد[ویرایش]

ISO TC 51 متحده دامنه آن از کار متضمن «استاندارد پالت چوبی در استفاده عمومی در قالب سیستم عامل یا سینی که در آن کالا ممکن است بسته‌بندی شده به شکل واحد بارهای برای دست زدن به توسط دستگاه‌های مکانیکی».[۷] این کمیته فنی با این نسخه‌ها کار در رابطه با دیگر کمیته‌های فنی با تمرکز بر زیرساخت‌های حمل و نقل به منظور توسعه استانداردهای مرتبط. TC 51 توسط مسئول توسعه استاندارد ISO 6780: تخت پالت بین قاره‌ای برای دست زدن به مواد—اصلی ابعاد و تلرانس و همچنین شانزده دیگر استانداردهای مرتبط با پالت ساخت و تست.

انجمن ملی پالت چوبی و کانتینر[ویرایش]

ملی پالت چوب و ظرف Association (NWPCA) یک سازمان تجارت مستقر در ایالات متحده اختصاص داده شده به نمایندگی از منافع پالت چوب و کانتینر تولیدکنندگان. این NWPCA تعریف مأموریت خود را به عنوان کمک به عضویت در آن ایجاد مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست راه حل برای نیازهای مشتریان است.[۸] نسبت به آن پایان NWPCA توسعه یک دسته از منابع برای کمک به عضویت در آن از جمله پالت طراحی سیستم (PDS) است که به کاربران اجازه می‌دهد به منظور توسعه و تجزیه و تحلیل پالت طرح است.[۹]

ایالات متحده DOD, Dept. نیروی دریایی، نیروی دریایی، دریا، سیستم فرمان[ویرایش]

این سازمان حفظ MIL-STD-1660 استاندارد شرح palletized واحد بارهای برای ارتش آمریکا و برخی از متحدان.[۱۰]

DOD واحد بارهای به‌طور کلی استفاده از ۴۰ در ۴۸ اینچ (۱٬۰۱۶ در ۱٬۲۱۹ میلیمتر) پالت کمتر از ۴٬۰۰۰ پوند (۱٬۸۱۴ کیلوگرم)مقاوم در برابر هوا و پشته ۱۶ فوت (۴٫۸۸ متر) بالا است. آن‌ها اغلب با استفاده از جراحی پالت تسمه فولادی با بریده مهر، تخته سه لا و فیلم‌های پلاستیکی. استاندارد توصیف آزمایش‌های انباشته، حمل و نقل، زنجیر، لیفتراک و جک پالت، تأثیر قطره، تست، نکته، احتباس آب و جداسازی قطعات.

کمیته اروپایی استانداردسازی(Comité Européen de Normalisation)[ویرایش]

در علاوه بر این به دیگر استانداردهای آن منتشر این کمیته اروپایی استانداردسازی همچنین به عنوان شناخته شده Comité Européen de Normalisation (CEN) تولید استاندارد پالت. در حالی که استانداردهای داوطلبانه در طبیعت بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های درگیر در حمل و نقل باید آن‌ها را به تصویب. عمده استاندارد پالت تولید شده توسط CEN است ICS: 55.180.20 هدف کلی پالت[۱۱]

انطباق گیاهی[ویرایش]

IPPC علائم در یک پالت از آلمان (DE).

با توجه به بین‌المللی حفاظت گیاه کنوانسیون (مخفف IPPC) بیشتر پالت حمل در سراسر مرزهای ملی باید ساخته شده از مواد است که ناتوان بودن حامل گونه‌های مهاجم از حشرات و بیماری‌های گیاهی. استاندارد برای این پالت مشخص شده در ISPM 15.

پالت ساخته شده از خام نشده چوب هستند و نه سازگار با ISPM 15. به سازگار پالت (و یا سایر مواد بسته‌بندی چوبی) باید به دیدار debarked استانداردهای[۱۲] و درمان باید توسط هر کدام از وسایل زیر تحت نظارت و تأیید آژانس:

 • عملیات حرارتی چوب باید گرم شود برای رسیدن به حداقل دمای هسته از ۵۶ درجه سلسیوس (۱۳۲٫۸ درجه فارنهایت) برای حداقل ۳۰ دقیقه. پالت درمان از طریق این روش خرس حروف HT نزدیکی IPPC آرم.
 • شیمیایی بخور چوب باید fumigated با متیل بروماید. پالت درمان از طریق این روش خرس حروف MB نزدیکی IPPC آرم. از ۱۹ مارس ۲۰۱۰ استفاده از متیل بروماید به عنوان یک درمان قابل قبول با توجه به ISPM15[۱۳] در حال حاضر ممنوع شده‌است در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا. این است که با توجه به باعث آسیب بالقوه به زمین استراتوسفر لایه ازن.

چوب پالت چوبی باید به مهر و در دو طرف مقابل نشان می‌دهد یا HT برای درمان گرما یا MB برای متیل بروماید درمان است.

پالت ساخته شده از غیر چوب مواد مانند جراحیهای آلومینیومبا پلاستیکیا چوب مهندسی محصولات مانند تخته سه لابا رشته گرا هیئت مدیرهو یا راه راه ورقه فیبر لازم نیست IPPC تصویب و در نظر گرفته شود معاف از ISPM 15 مقررات.

پالت ساخت و ساز[ویرایش]

انواع[ویرایش]

پالت استفاده می‌شود در یک انبار در فنلاند.

اگر چه پالت آمده در همه شیوه‌ای از اندازه‌ها و تنظیمات تمام پالت سقوط به دو دسته گسترده‌ای: "stringer" پالت "بلوک" پالت. انواع بسته‌های نرم‌افزاری وجود دارد به کمک پالت ساز در طراحی مناسب پالت برای یک بار خاص و ارزیابی چوب و، گزینه برای کاهش هزینه‌ها.

پالت Stringer[ویرایش]

پالت Stringer با استفاده از یک قاب از سه یا بیشتر به صورت موازی قطعه چوب (به نام stringers). بالا deckboards سپس ضمیمه شده به stringers برای ایجاد پالت ساختار. Stringer پالت می‌توانید یک درجه کاهش به آن‌ها اجازه می‌دهد «چهار راه» ورود. لیفتراک می‌تواند یک نوازنده پالت از هر چهار جهت هر چند بلند کردن اجسام توسط stringers امن تر است.[۱۴]

بلوک پالت[ویرایش]

بلوک پالت به‌طور معمول قوی تر از stringer پالت. بلوک پالت استفاده از هر دو موازی و عمود بر stringers برای بهتر تسهیل کارآمد حمل و نقل. یک بلوک پالت است که همچنین به عنوان شناخته شده «چهار راه» پالت، پس از یک پالت-جک ممکن است استفاده از هر طرف به آن حرکت می‌کند.

محیط پایه پالت[ویرایش]

همه نوازنده و برخی از بلوک پالت چوبی «یک سویه پایگاه» یعنی پایین تخته گرا در یک جهت. در حالی که خودکار دست زدن به تجهیزات را می‌توان طراحی شده برای این اغلب می‌تواند سریع تر و مؤثر تر اگر پایین لبه‌های یک پالت را پایین تخته گرا در هر دو جهت. برای مثال ممکن است نیاز به تبدیل یک پالت به دندانه دار کردن آن و بهره‌برداری کمتر حساس به پالت جهت‌گیری.

بهبود کیفیت[ویرایش]

راه کم هزینه برای بهبود پالت است که معمولاً برای مشخص کردن بهتر ناخن. با غیر چوب پالت کنترل ضریب اصطکاک است که اغلب مفید برای جلوگیری از پالت از لغزش از چنگال و قفسه. سنگین تری پالت چوبی با دوام تر هستند و در حال رسیدگی بیشتر به راحتی توسط خودکار تجهیزات. اگر یک پالت نیازی به برداشته شود از هر چهار طرف دو راه پالت با unnotched stringers ممکن است مورد استفاده قرار گیرد، با مزایای اضافی اضافه شده‌استحکام و قدرت است. تعیین تلرانس در صافی و محتوای آب ممکن است کمک به تأمین دیدار با هدف مورد نیاز است. بازرسی از پالت یا توسط یک شخص ثالث (مانند "SPEQ" بازرسی پالت) ارائه اضافی تضمین کیفیت.

مواد[ویرایش]

پالت چوبی در حال برچیده شد.

ارزان‌ترین پالت چوبی ساخته شده از چوب نرم و اغلب در نظر گرفته مصرفی به دور انداخته شود به عنوان سطل زباله همراه با دیگر بسته‌بندی عناصر در پایان سفر. این پالت ساده stringer پالت و liftable از دو طرف.

کمی پیچیده‌تر چوب جنگلی بلوک پالت پلاستیکی پالت فلزی و پالت چوبی برداشته شود می‌تواند از هر چهار طرف. این گران پالت معمولاً نیاز به یک سپرده و در حال بازگشت به فرستنده یا بالا بفروشید به عنوان استفاده می‌شود. بسیاری از «چهار راه» پالت‌های رنگی با توجه به بارهای آن‌ها می‌توانید خرس و دیگر ویژگی‌ها است.

پالت چوبی در ساخت و ساز مشخصات بستگی دارد می‌توانید پالت در نظر گرفته شده‌استفاده کنید: عمومی، FDA, سازی، شیمیایی، صادرات؛ رود بار وزن؛ نوع چوب مورد نظر: بازیافت، سخت، نرم، کوره خشک یا دسته کوچک موسیقی جاز (جدید و بازیافت); و حتی نوع اتصال دهنده‌های مورد نظر برای برگزاری این پالت با هم: کالاهای اساسی یا ناخن.

کاغذ پالت، همچنین به عنوان "ecopallets" اغلب مورد استفاده برای بارهای نور اما مهندسی کاغذ پالت به‌طور فزاینده‌ای مورد استفاده برای بارهای که در مقایسه با چوب. کاغذ پالت چوبی نیز استفاده می‌شود که در آن بازیافت و دفع آسان مهم است. طرح‌های جدید از ecopallets ساخته شده از فقط دو قطعه مسطح هیئت مدیره راه راه (بدون چسب/کالاهای اساسی) و وزن فقط ۴٫۵ کیلوگرم (۹٫۹ پوند)ارائه نمایشی حمل و نقل صرفه جویی. Ecopallets نیز ISPM 15 معاف نافی بخور و مانع "لغزش" ورق. آن‌ها را تمیز و امن تر و ارائه یک صرفه جویی در هزینه جایگزین دوستدار محیط زیست برای دیگر پالت مواد. برخی از مهندسی راه پالت پیشنهاد قابل توجهی کاهش می‌یابد ارتفاع ارائه قابل توجهی در هزینه حمل و نقل کاهش است. مشخصات پایین دست پالت کامیون اجازه برداشتن پالت به عنوان کم 25 mm.

پالت پلاستیکی اغلب ساخته شده از جدید HDPE یا بازیافت پت (بطری نوشابه). آن‌ها معمولاً بسیار با دوام و ماندگار برای یک صد سفر یا بیشتر[۱۵] و مقاومت در برابر هوازدگی پوسیدگی و مواد شیمیایی و خوردگی. آن‌ها اغلب پشته. پالت پلاستیکی معاف هستند توسط بازرسی ایمنی زیستی نگرانی و به راحتی پاکسازی برای حمل و نقل بین‌المللی. HDPE غیرقابل نفوذ به اکثر اسیدها و مواد شیمیایی سمی پاک کردن از آن‌ها آسان‌تر است. برخی از پالت پلاستیکی می‌تواند سقوط از پلاستیک خزش اگر مورد استفاده برای ذخیره بارهای سنگین برای مدت طولانی. پالت پلاستیکی نمی‌تواند به راحتی تعمیر می‌شود و می‌تواند ده‌ها بار به عنوان گران‌قیمت به عنوان چوب جنگلی[۱۵] بنابراین آن‌ها اغلب توسط تدارکات ارائه دهندگان خدمات است که می‌تواند سود خود را از دوام و stackability. بزرگ و زنجیره تأمین که با افزایش استفاده از پالت پلاستیکی به عنوان بسیاری از سازمان‌ها به دنبال کاهش هزینه‌ها از طریق زباله حمل و نقل و بهداشت و ایمنی. پالت چوبی و دالی در ترکیب به عنوان مثال Pally[۱۶] از بین بردن پالت بی‌ثباتی و نیاز اضافی برای بلند کردن تجهیزات، اما همچنین ایجاد فضای با ارزش در مشغول عامل محیط و تحویل قابل توجهی در زمان و هزینه صرفه جویی از طریق کاهش زنجیره تأمین حمل و نقل. پلاستیک' استفاده مجدد است کمک به افزایش استفاده از پالت پلاستیکی.[۱۷]

جراحی پالت قوی هستند و در حال استفاده برای بارهای سنگین بالا انباشته زیاد و طولانی مدت خشک سازی و بارهای نقل مکان کرد و با سوء استفاده از سیستم‌های لجستیک. آن‌ها اغلب استفاده می‌شود برای مهمات نظامی است.[۱۸] فلزی را تشکیل می‌دهند کمتر از ۱٪ از بازار است. مواد عبارتند از فولاد کربن، فولاد ضدزنگ، فولاد و آلومینیوم. از این فولاد کربن ارائه می‌دهد و دوام عالی در کمترین هزینه. فولاد جراحی نیاز ندارد رنگ پوشش و ترجیح داده‌است برای چنین برنامه‌های کاربردی به عنوان اتاق تمیز و محیط‌های. فولاد کربن واحدهای گران‌قیمت در مقایسه با چوب و استیل و آلومینیوم در مورد هزینه ۲–۳ بار که از فولاد کربن. هزینه‌های طولانی مدت می‌تواند پایین‌تر از چوب است. به‌طور کلی مزایای استفاده از فلز پالت استحکام و سفتی و دوام عالی اشکال رایگان بدون تراشه‌های بهداشتی و قابل بازیافت است. معایب عبارتند از: بالاتر از قیمت اولیه قابل توجهی وزن کم اصطکاک و حساسیت به زنگ زدن (کربن استیل). فلزی است که در درجه اول مورد استفاده در اسیر یا حلقه بسته محیط‌های که در آن دوام و محصول حفاظت کلیدی عملکرد مورد نیاز است. واحدهای فلزی امروز به‌طور فزاینده‌ای با قیمت رقابتی و سبک‌وزن است. اولیه صنایع که با استفاده از پالت فلزی شامل خودرو و دارویی و چمن تراکتور و موتور سیکلت و لاستیک.[۱۹]

آلومینیوم پالت قوی تر از چوب یا پلاستیک سبک‌تر از فولاد و مقاومت در برابر آب و پوسیدن پلاستیک خزش و خوردگی. آن‌ها گاهی اوقات استفاده می‌شود برای حمل و نقل هوایی طولانی مدت در هوای آزاد یا در دریا ذخیره‌سازی یا حمل و نقل نظامی است.

تاریخچه[ویرایش]

سورتمه بازگشت به مصر باستان و بین‌النهرین باستان حداقل به عنوان دور برگشت به عنوان 1st millennium B. C.[۲۰]

توسعه ها و نیازهای جنگ جهانی دوم لجستیک عملیات منجر به استفاده قابل توجهی از پالت.[۲۱]

مراجع به اوایل مدرن انواع پالت باریک با یک رشته از اختراعات نشان دادن بخش‌هایی از توسعه است. قدیمی‌ترین ممکن است ایالات متحده ثبت اختراع در یک موازنه در هواپیمای دوباله از سال ۱۹۲۴ توصیف هالوول «بالابر پلت فرم.» در اواخر دهه ۱۹۳۰ پالت بیشتر شد امری عادی با این جدیدترها انواع. جورج ریموند برای ثبت یک ثبت اختراع در سال ۱۹۳۸ (مسلم ما ثبت اختراع ۲۱۷۸۶۴۶ در سال 1939[۲۲]) برای یک پالت طراحی شده‌است برای تکمیل یک جدید جک پالت طراحی؛ ویژگی‌های ضروری از هر دو هنوز هم در مشترک، استفاده از امروز. یک سال ۱۹۳۹ ثبت اختراع از کارل کلارک نشان می‌دهد نوع از پالت با جراحی stringers. زمان جنگ تحولات بودند اغلب فقط انحصاری پس از جنگ وجود دارد یک ثبت اختراع از رابرت براون در یک چهار راه پالت در سال ۱۹۴۵ و ثبت اختراع از نورمن Cahners (نیروی دریایی ایالات متحده عرضه افسر) را نشان می‌دهد یک بار مصرف نوع پالت در سال ۱۹۴۹. کامل ساخت و ساز اصل مدرن چهار راه پالت توضیح داده شده‌است توسط Darling گریم در سال 1949.[۲۳]

جایگزین استفاده[ویرایش]

انباشته پالت.
بداهه خیابان نیمکت در ناپل (ایتالیا) ساخته شده از چوبی EuroPallet.

دور انداخته چوبی پالت چوبی استفاده شود باید به صورت هیزم یا صنایع مگر اینکه مشخص شده‌است که چوب در این پالت شده‌است درمان نگهدارنده چوب قارچ کش و/یا آفت کش‌ها. مختلف pyrethrins و propiconazole رایج برای درمان چوبی پالت چوبی. علاوه بر وارد palletized کالا به‌طور معمول fumigated با شدت سمی آفت کش‌ها. در طول استفاده از مواد مضر یا مواد شیمیایی نیز ممکن است نشت در پالت چوب و جذب شود.

صنایع دستی انتشارات توصیه کرده‌اند که خوانندگان به استفاده از پالت برای ساخت یک اسکیت بورد مانع به نام یک دستی پدموانع در طول، پینت بال بازی‌ها یا دیگر ورزش-آیتم‌های مرتبط. نشریات دیگر پیشنهاد کرده‌اند با استفاده از پالت چوب برای حیوانات کوچک قفس یا نرده‌ها، پالت چوب قابل بازیافت است برای استفاده به عنوان مبلمان چوب توسط حداقل یک شرکت است.

آکوستیک گیتار، ساز گیتار تیلور پس از تولید با کیفیت بالا «پالت گیتار»[۲۴] ساخته شده از چوب پالت به منظور نشان دادن اهمیت روش ساخت و ساز در مقابل گران جنگل‌های عجیب و غریب.

I-Beam Design, معماری و طراحی داخلی شرکت مستقر در نیویورک برنده جایزه در سال ۱۹۹۹ رقابت اسپانسر شده از طرف معماری برای بشریت خود را تسلیم "پالت خانه" طراحی راه حل به خانه بازگشت پناهندگان کوزوو. در مقیاس کامل نمونه از پالت خانه شدند و برجسته در "کاسا per Tutti" نمایشگاه در میلان Triennale و زمین جوایز در والاحضرت پرنس چارلز' سلطنتی باغ به عنوان بخشی از شاهزاده‌های خیریه بنیاد کنفرانس در آینده‌ای پایدار سازمان یافته در همکاری با آی بی ام و بار مالی. پالت خانه مقرون به صرفه انتقالی صفحه اصلی است که می‌تواند تبدیل به دائم در طول زمان است. می‌توان آن را به عنوان پناهنده مسکن یا به عنوان مسکن مقرون به صرفه نیز هست. با توجه به ماهیت پالت ماژول دیوار حفره می‌توان با عایق انواع مختلفی از مواد است که به کاربر در دسترس است.

دو اتریشی دانش آموزان Andreas نوئل Schnetzer و گرگور Pils از دانشگاه وین ایجاد یک صفحه اصلی با عنوان پالت خانه و به عنوان نام نشان می‌دهد مورد استفاده مجدد قرار پالت به شکل مدولار انرژی کارآمد و مقرون به صرفه مسکن. این ایده متولد شد و در سال ۲۰۰۸ در رقابت و پالت خانه به نمایش گذاشته شده‌است در چندین شهر اروپا از جمله ونیز وین و لینز و گرونوبل. آن می‌تواند تبدیل به یک رویکرد هوشمندانه برای مسکن قشرها کم درآمد است.[۲۵]

Denver, کلرادو، شد و میزبان مراسم تحلیف پالت-جشنواره جشنواره که به نمایش تنوع پالت و شامل بزرگ هنر سازه‌های ساخته شده با upcycled مواد پالت پیچ و خم‌های یک پالت سالن آمفی تئاتر با اجرای موسیقی زندگی پایدار تظاهرات یک upcycled مد نشان می‌دهد فروشندگان و هنرمندان فروش upcycled کالا و پارکور، این رویداد crowdfunded و سازمان یافته توسط Upcycle حوادث.

اقلام ساخته شده از چوب پالت به احتمال زیاد با دوام و خوبی را نشان می‌دهد مقاومت در برابر آب با توجه به این درمان است. اما تماس نزدیک با پالت چوب یا استنشاق گرد و غبار از سنباده یا اره می‌تواند یک منبع از قرار گرفتن در معرض آفت کش‌ها و قارچ کش مواد شیمیایی. این احتمال وجود دارد که ژانویه ۲۰۱۰ به یاد بیاورید از جانسون و جانسون تیلنول و سایر مواد مخدر بود که با توجه به خود را ذخیره شده بر روی پالت چوبی که تا به حال درمان شده با قارچ/آفت کش ۲٬۴،6-tribromophenol. این ماده شیمیایی می‌تواند تخریب قالب برای تولید ۲٬۴،6-tribromoanisole که قوی کپک زدگی و بوی ناشی از مصرف‌کنندگان به شکایت.[۲۶] وجود ندارد حاد یا مزمن سلامت داده‌ها در ۲٬۴،6-tribromoanisole های[۲۷] اما اعتقاد بر این است که آلوده به مواد مخدر باعث تهوع و سایر عوارض بهداشتی در برخی از افراد است.

خطرات آتش‌سوزی[ویرایش]

هر دو چوب و پالت پلاستیکی ممکن است خطرات آتش. The National Fire Protection Association مستلزم آن است که هر دو نوع «باید ذخیره شده در خارج یا در یک ساختار جدا» مگر حفاظت شده توسط آبپاش آتش.[۲۸]

خطرات ایمنی مواد غذایی[ویرایش]

پالت چوب مورد استفاده برای حمل و نقل مواد غذایی می‌تواند احتمالاً بندر عوامل بیماری‌زا مانند اشرشیا کلی و لیستریا.

انتشار توسط مصرف‌کنندگان ملی لیگ اعلام کرد آزمایش از ۷۰ پالت چوب و ۷۰ پالت پلاستیکی است که لود شده با محصولات فاسد شدنی و حمل به کاربر نهایی روانه بازار شد یک شبه به مستقل میکروب‌شناسی آزمایشگاه برای تست. نتایج برگشتم با ۱۰ درصد از چوب پالت مثبت برای E. coli و ۱٫۴ درصد مثبت در پالت پلاستیکی.[۲۹]

نگارخانه[ویرایش]

منابع[ویرایش]

 1. Raballand, Gaël and Aldaz-Carroll, Enrique, "How Do Differing Standards Increase Trade Costs?
 2. ISO 6780:2003 – Flat pallets for intercontinental materials handling – Principal dimensions and tolerances
 3. Clarke, John, "Pallets 101: Industry Overview and Wood, Plastic, Paper, and Metal Options"
 4. "Design Criteria for Ammunition Unit Loads". U.S. DOD, Dept of the Navy, Naval Sea Systems Command. 8 April 1970. MIL-STD-1660. Archived from the original on 24 November 2007. Retrieved 2008-01-01. {{cite journal}}: Cite journal requires |journal= (help)
 5. MIL-STD-1660, ibid. , para. 4.8.3
 6. «نسخه آرشیو شده». بایگانی‌شده از اصلی در ۲۷ ژوئن ۲۰۱۰. دریافت‌شده در ۲۳ آوریل ۲۰۱۶.
 7. «ISO Technical Committee 51: Pallets for unit load method of materials handling». بایگانی‌شده از اصلی در ۸ دسامبر ۲۰۰۶. دریافت‌شده در ۲۳ آوریل ۲۰۱۶.
 8. «National Wood Pallet and Container Association Mission». بایگانی‌شده از اصلی در ۷ مه ۲۰۰۴. دریافت‌شده در ۲۳ آوریل ۲۰۱۶.
 9. «Pallet Design System (PDS)». بایگانی‌شده از اصلی در ۲۵ مه ۲۰۱۰. دریافت‌شده در ۲۳ آوریل ۲۰۱۶.
 10. MIL-STD-1660, ibid.
 11. ICS: 55.180.20 General purpose pallets[پیوند مرده]
 12. «Debarked Definition/Discussion». بایگانی‌شده از اصلی در ۳ مارس ۲۰۱۶. دریافت‌شده در ۲۳ آوریل ۲۰۱۶.
 13. «نسخه آرشیو شده» (PDF). بایگانی‌شده از اصلی (PDF) در ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۱. دریافت‌شده در ۲۳ آوریل ۲۰۱۶.
 14. "Standard Pallet Size – Pallet Dimensions List: GLOBAL". Pallets LLC (به انگلیسی). Retrieved 2015-12-12.
 15. ۱۵٫۰ ۱۵٫۱ Raballand, ibid. , pg11
 16. Hsmsearch.com
 17. Grande, Joseph A. (September 2008). "Plastic Pallets Gain Ground In an Eco-Conscious World". Plastics Technology. Retrieved 8 June 2014.
 18. MIL-STD-1660, ibid. , 4.8.3
 19. Pallets – Where Form Meets Function By Peter Hamner, Center for Unit Loan Design, Virginia Tech
 20. "Remains of timber, the lengths laid upon the pavement parallel to one another (fig. 114) where a large number of blocks were found, suggest skids upon which they were moved".
 21. Vanderbilt, Tom (14 August 2012). "Pallets: The single most important object in the global economy". Slate. Retrieved 16 August 2012.
 22. "US Patent 2178646 A". Retrieved 20 January 2015.
 23. R.R.Singh (2013-07-18). "Pallets – An efficient and safe way of material handling" (PDF). Bureau of Indian Standards. Archived from the original (PDF) on 4 March 2016. Retrieved 2014-01-22.
 24. "Pallet Guitar". Archived from the original on 20 November 2008. Retrieved 23 April 2016.
 25. http://www.archdaily.com/55205/pallet-house-schnetzer-andreas-claus-pils-gregor/
 26. Chemical & Engineering News, January 25, 2010, p. 18
 27. Sigma Aldrich, MSDS, 2009
 28. NFPA 13
 29. CBS News, "Hidden Danger of Pallets" (May 2010).