سیلندر (موتور)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
سطح مقطع سیلندر یک موتور، نشان‌دهندهٔ پیستون، شاتون، سوپاپ‌ها و شمع.

سیلندر (به انگلیسی: Cylinder)، در موتورها و پمپ‌های رفت و برگشتی، فضایی استوانه‌ای است که پیستون در آن حرکت می‌کند. هر موتور، پمپ و یا کمپرسور رفت و برگشتی، برای کارکرد نیاز به دست‌کم یک سیلندر دارد. معمولاً چند سیلندر در کنار یکدیگر و در بلوک سیلندر قرار می‌گیرند که با ریخته‌گری آلیاژهای آلومینیوم یا چدن ساخته شده[۱] و سپس ماشینکاری می‌شود. یک پیستون در داخل هر سیلندر توسط چند رینگ پیستون فلزی [۱] در شیار ماشین در اطراف سطح خارجی آن نصب شده نشسته، به طور معمول دو برای آب بندی فشاری و یک به مهر و موم نفت. این حلقه‌ها در نزدیکی تماس با دیواره‌های سیلندر (آستین یا بدون آستین) را، سوار بر یک لایه نازک از روغن، ضروری برای حفظ موتور از تصرف و نیاز به سطح با دوامدیواره سیلندر است.

فضای بین پیستون و سیلندر، با استفاده از رینگ‌های پیستون که در شیارهایی بر روی سطح خارجی پیستون قرار می‌گیرند، آب‌بندی می‌شود تا از نشت هوا به بیرون از سیلندر و نشت روغن به داخل آن جلوگیری شود.

.

.

.

.

تمیز کردن کورس سیلندر و شستن انژکتور[ویرایش]

اسپری های هستن جهت تمیز کردن محفظه کورس سیلندر بکار میره. باعث میشه که کربنی که توی سیلندر و روی شمع و انژکتور و اینها هست زدوده بشه و از اگزوز خارج بشه. وقتی دوده در سیلندر و اتاقک احتراق باشه باعث میشه حجم محفظه کم بشه و زود اشتعالی بنزین پیش بیاد قبل از اینکه شمع جرقه بزنه قدرت و کشش ماشین کم میشه. مخصوصا: در سربالایی ها

.

.

روش تمیز كردن و شستشوی انژكتور خودرو[ویرایش]

خوب هست که هر 3 ماه یکبار اسپری بشه موتور

این کلینرها همون طور که از اسمشون پیداست پاک کننده و شوینده هستن در اصل اما از حسن تصادف موادی داخلشون استفاده شده که باعث افزایش اکتان بنزین ما میشه و این افزایش اکتان بعلاوه تمیز شدن انژکتورها و مسیر سوخت رسانی در ماشینایی که این مورد کثیف بوده باعث کاهش نسبی مصرف میشه

اما طبق نوشته های یک سایت تو فرمول تعدادی از این افزودنیها موادی هست که باعث خوردگی میشه و این ضد حاله البته تو استفاده های مکرر

ولی اگر قصد فقط افزایش اکتان باشه که تو رسیدن به حداکثر قدرت موتور که متناسب با بنزینی با اکتان خاص ذکر میشه موثره و همچنین داشتن مصرف بنزین در محدوده ذکر شده برای اون موتور باز با اون اکتان ذکر شده و نه کمتر از اون استفاده از اتانول خیلی موثره که در دسترس هم به میزان فراوان هست همون الکل طبی خودمونه البته بالای 90درصد باشه اما این هم با یه سری از فلزات ایجاد خوردگی میکنه

اتانول یا الکل اتیلیک با ترکیب شیمیایی C2H5OH مایعی روشن ، بی رنگ و با بوی قابل تحمل است.

اوئنایی که دست به اچارند بردارند انجکتور هارو باز کنند و بدون اینکه ضربه ای بهش بخوره با اسپری 600 ناهید یا فیلیپس آبی اونارو بشورند !

نهایت با 3 هزار تومن این کار انجام میشه !

شستن انژکتور به صورت دوره ای و به صورت هر 40 تا 50 هزار کیلومتر مفید است اما متأسفانه روشهای شستوی انژکتور کنونی نه تنها بهبودی در عملکرد ماشین ایجاد نمی کند بلکه بعضا باعث خرابی خود انژکتور یا قسمتهای دیگر موتور می شود .

در شیوه استاندارد شستشو می بایست انژکتور از محل خود باز شده و در دستگاه مخصوصی بسته شود ، سپس به وسیله دستگاه اولتراسونیک و به همراه مایع مخصوص عمل شستشو انجام گیرد ( خروجی سوزن به حدی ریز است که به هیچ روشی نمیتوان به داخل آن دسترسی پیدا کرد- من خودم دیده ام برخی تعمیرکاران اقدام به برس کشیدن روی سوزن می کنند ؟؟!!)

مدتی است که برخی افراد با دستگاههای انژکتور شور درجا اقدام به شستن انژکتور ها با ایجاد فشار در سوزن و مایع پاک کننده می کنند که می تواند به دلایل زیر خطرناک باشد .

- مایع استفاده شده به سبب عدم استاندارد بودن دیده شده دارای مقدار زیادی سرب یا سایر موادی است که باعث از بین رفتن خاصیت کاتالیست می شوند که به نوبه خود می تواند به محیط زیست و خودروی شما آسیب برساند .( چنانچه دقت کرده باشید هیچ کدام از این مایعات دارای علامت استاندارد نیستند )

- به سبب فشار بالای ایجاد شده توسط دستگهای پمپ که اکثر تعمیرکاران نمی دانند یا نمی توانند آنرا تنظیم کنند باعث پاره گی و یا خرابی انژکتور می شود .

نشت از انژکتور و یا گشاد شدن سوزن هموتره باعث اختلال در کارکرد موتور و به هم خوردن سیستم کاری خودور می شود .

در اکثر موارد بوی خام سوزی و یا در ابتدای روش کردن موتور در صبح ها بوی بنزین به مشام می رسد که می تواند نشانه نشت از انژکتور ها باشد .

در هر صورت برای تست نشت می توانید از همین ابزار متداول یعنی بررسی فشار بر روی پشت انژکتور توسط هوا که در برخی تعمیرگاهها انجام می گیرند استفاده کنید اما خواهش کنید فشار هوار را بالا نبرند و انژکتور را با این روش نشورید .

فقط یک نکته مهم اینکه سوزن انژکتورها هر کدام 2 عدد اورینگ دارد که در کل فرایند شستشو نیازی به در آوردن و جدا کردن آنها از سوزن انژکتور نمی باشد لذا سعی کنید اورینگها جدا نشود که مثل من 2 اورینگ استوک به جای آنها قرار دهید ممکنه طرف هم بخواهد اورینگها را رد بیاورد مثلاً برای شستشوی بهتر و اصلاً نیازی نیست و ضررش بیشتر از منفعتش هست.

ممکنه قبل از شستشو پاشش هر سوزن با هم متفاوت باشه مثلاً در یک زمان مشخص مقدار معلومی مایع از هر 4 انژکتور پاشیده میشود ممکنه مثلاً یکی 20cc دیگری 35 cc و 2 تای دیگه 30cc باشد بعد از شستشو باید همه سوزنها مثل هم باشد و در نهایت هر 4 انژکتور مقدار پاشش در واحد زمان یکی شد حالا 2-1 cc کم و زیاد مهم نیست ولی 10cc اختلاف قابل قبول نیست

این کار همان قدر که منفعت داره ولی با شستن غیر اصولی ممکنه آسیب جدی و غیر قابل جبرانی به سوزن انژکتور وارد کنه[ویرایش]
کار را به کاردان بسپارید[ویرایش]

نویسنده :پوریا رحیمی[ویرایش]

پانویس[ویرایش]

  1. «موتور، سیلندر، پیستون و ...». بازبینی‌شده در بهمن ۱۳۸۹.