استارت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
استارت یک خودرو. قطعهٔ کوچکتری که بالای آن است، سلونوئید استارت است.

استارتر (به انگلیسی: Starter) یا استارت نام وسیله‌ایست که برای راه انداختن موتور درون‌سوز به کار می‌رود و با چرخاندن موتور باعث روشن شدن آن می‌شود.

استارت در حقیقت یک موتور الکتریکی قدرتمند است که از آرمیچر، زغال و کلکتور، بالشتک، دنده استارت، اتوماتیک استارت (سلونوئید استارت) و بدنه تشکیل شده‌است.

مقدمه[ویرایش]

مدار استارت در خودروهای مختلف دارای تفاوت های جزئی می باشد اما بطور کل استارت دارای سه ترمینال است که هر سه بر روی اتوماتیک استارت واقع شده است. ترمینال B یا پیچ بالا. ترمینال M یا پیچ پایین و ترمینال S یا فیش تحریک. پیچ بالا مستقیماً به قطب مثبت باتری وصل می شود (در برخی خودروها این برق از یک فیوز جریان بالا عبور می کند مثلاً در خودروی مگان قطب مثبت باتری با عبور از یک فیوز ۳۵۰ آمپری به پیچ B می رسد).

پیچ پایین با یک کابل مسی به داخل موتور استارت (به ذغال مثبت) متصل می شود.

فیش S یا 50 که ترمینال تحریک اتوماتیک است به یکسر از سیم پیچ های کشنده و نگهدارنده متصل است.

سیم پیچ کشنده ضخیم است و تعداد دور آن کمتر از نگهدارنده است. وظیفه ی این سیم پیچ جذب پلانجر به داخل سیلندر اتوماتیک استارت است.

سیم پیچ نگهدارنده نازک است و تعداد دور آن بیشتر است. وظیفه ی این سیم پیچ نگهداشتن پلانجر درحالت جذب شده می باشد.

تشریح کلی مدار[ویرایش]

استارت بروی پوسته گیربکس سوار یا انتهای موتور وصل می‌شود و از طریق اتصال چرخ دنده خود استارت با چرخ دنده تعبیه شده روی فلایویل یا چرخ طیار موتور را می چرخاند. در هنگام استارت زدن سلنوئید یا همان اتوماتیک استارت دنده استارت را به سمت دنده فلایویل میراند، در داخل اتوماتیک استارت یک کنتاکتور ساده وجود دارد که هم‌زمان با حرکت دنده استارت ولتاژ باتری را به آرمیچر وصل می‌کند. بنابراین بلافاصله بعد از قرار گرفتن دنده استارت روی دنده فلایویل استارت میچرخد و موتور را می چرخاند پس از قطع شدن برق استارت توسط فشار فنر دنده به عقب آمده و ارتباط آن با دنده روی فلایویل قطع می‌شود.

مدار استارت[ویرایش]

وقتی که راننده سوییچ را در وضعیت START قرار می دهد،در برخی خودروها مانند خودروی پراید برق خروجی از سوییچ مستقیماً به فیش تحریک می رسد و در برخی خودروها مخصوصاً خودروهای گیربکس اتوماتیک برق سوییچ از طریق عناصر دیگری نظیر رله، فشنگی پدال کلاچ و سوییچ وضعیت گیربکس اتوماتیک به فیش تحریک می رسد.

منابع[ویرایش]

https://carsazz.com/عملکرد-استارت-خودرو/[ویرایش]