جاکو (جنگ ستارگان)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
جاکو
Jakku-Starship Graveyard-The Force Awakens (2015).png
میلینیوم فالکون و جنگنده پولک بال در جاکو
موقعیت جنگ ستارگان
خالق
ژانرعلمی تخیلی
نوعسیاره کویری
اولین حضورجنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد ۲۰۱۵

جاکو (به انگلیسی: jakku) یک سیاره کویری، برای اولین بار در جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد ظاهر شد. جاکو یک سیاره دور افتاده و بدون قانون وضع شده‌است. این سیاره محل شخصیت اصلی فیلم یعنی ری (دیزی ریدلی) است.

صحنه‌های جاکو در ربع‌الخالی فیلم‌برداری شده‌است.[۱][۲]

نیرو برمی‌خیزد ۲۰۱۵[ویرایش]

جاکو یک سیاره در حومه کهکشان، برای اولین بار در جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد ظاهر شد. پو دامرون (اسکار آیزاک) یک خلبان جنگنده ضربدر بال مقاومت، برای یک مأموریت به جاکو می‌آید و توسط محفل یکم دستگیر می‌شود اما او اطلاعاتی که محفل یکم به دنبال آن می‌گردند را به بی‌بی-۸ می‌سپارد. خود او نیز با کمک فین با یک جنگنده پولک بال فرار می‌کند. در همین حال او ناپدید می شودو تصور بر این است که او مرده. سپس فین با ری که یک زباله گرد در جاکو است، بی‌بی-۸ را با میلینیوم فالکون که ۳۰ سال در آن سیاره مانده بود، از جاکو خارج می‌کنند.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. Ratcliffe, Amy (August 29, 2016). "8 Things You Might Not Know About the Creatures of The Force Awakens". StarWars.com.
  2. Oswald, Anjelica (January 6, 2016). "The exotic real-life locations where scenes in the new Star Wars were shot". Business Insider. Retrieved March 16, 2017.