کایلو رن

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
کایلو رن
شخصیت جنگ ستارگان
Star Wars The Force Awakens Kylo Ren.jpg
پوشاک کایلو رن به نمایش گذاشته شده توسط یک مانکن
اولین حضور جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد (۲۰۱۵)
ساخته شده توسط
ایفاگر نقش آدام درایور
اطلاعات
اسم کاملبن سولو
گونهانسان
جنسیتمرد
شغل
  • رهبر عالی
  • استاد
  • سابق: جدای
خانواده
خویشاوندان
سیاره چاندریلا

کایلو رن (انگلیسی: Kylo Ren) یک شخصیت خیالی در جنگ ستارگان است. او فرزند هان سولو و لیا اورگانا است. رن توسطرهبر اعظم اسنوک با هدف اینکه او همانند پدر بزرگش دارت ویدر شود به طرف نیروی تاریک کشیده می‌شود. او استاد شوالیه‌های رن و همچنین یک فرمانده بود که پس از مدتی رهبر اعظم محفل یکم شد. او ابتدا در جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد (۲۰۱۵) ظاهر شد. او همچنین در فیلم جنگ ستارگان: آخرین جدای نیز بار دیگر دیده شد و قرار است در جنگ ستارگان: اپیزود نهم نیز حضور پیدا کند.

حضور[ویرایش]

نیرو برمی‌خیزد ۲۰۱۵[ویرایش]

کایلو رن ابتدا در جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد به عنوان یک فرمانده در محفل یکم، یک رژیم شرور که باقی مانده امپراتوری است، ظاهر می‌شود. او در مأموریتی برای پیدا کردن نقشه محل لوک اسکای‌واکر به جاکو می‌رود. رن خلبانی به نام پو دامرون را دستگیر می‌کند تا نقشه را توسط او به دست آورد اما بعد متوجه می‌شود که او نقشه را به بی‌بی-۸ سپرده‌است تا نقشه را از آنجا دور کند. پو دامرون نیز به کمک یک عضو گارد سرکش به نام فین فرار می‌کند.

رن به همراه سربازهایش به دنبال بی‌بی-۸ در سیاره جاکو می‌گردد. فین به همراه ری که یک زباله گرد در سیاره جاکو بود، بی‌بی-۸ را به کمک میلینیوم فالکون از آن سیاره خارج می‌کنند و سپس آنها با هان سولو و چوباکا که صاحبان اصلی سفینه اند، برمی‌خورند. بعدها آنها به تاکودانا (یک سیاره جنگلی و متعادل بین نیروهای مقاومت و محفل یکم) می‌روند. رن نیز برای تصرف قلعه مازکاناتا در تاکودانا، ری را با حدس اینکه او نقشه را مشاهده کرده به محفل یکم می‌برد و با استفاده از نیرو می‌خواهد اطلاعات ری را به دست بیاورد اما نمی‌تواند؛ چرا که طرف مقابلش یعنی ری دارای نیرو است. او برای درخواست کمک به اتاق اسنوک می‌رود و در همین فاصله زمانی ری فرار می‌کند.

رن با پدرش هان سولو رو به‌رو می‌شود. هان از او می‌خواهد برگردد اما رن نه تنها نمی‌پذیرد بلکه پدرش را نیز می‌کشد.

در لحظات پایانی فیلم ری و رن با هم روبه‌رو می‌شوند و به مبارزه با شمشیر نوری می‌پردازند ولی این دوئل با ترک خورن زمین و جدا شدن مبارزان از هم، پایان می‌یابد.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]