کایلو رن

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
کایلو رن
بِن سولو
شخصیت جنگ ستارگان
Kylo Ren.png
نخستین حضورجنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد (۲۰۱۵)
خلق‌شده توسط
مجسم‌شده توسطآدام درایور
اطلاعاتِ درون‌داستانی
گونه‌هاانسان
جنسیتمذکر
حرفه
  • رهبر عالی
  • استاد
  • سابق: جدای

رهبر شوالیه‌های رن

وابستگی
  • محفل یکم
  • شوالیه رن
  • محفل نهایی
خانواده
خویشاوندها
سیارهچاندریلا

کایلو رِن (انگلیسی: Kylo Ren‎) یک شخصیت خیالی در جنگ ستارگان است. او فرزند هان سولو و لیا اورگانا است. رن توسط رهبر اعظم اسنوک با هدف اینکه او همانند پدر بزرگش دارث ویدر شود به طرف نیروی تاریک کشیده می‌شود. او استاد شوالیه‌های رن و همچنین یک فرمانده بود که پس از مدتی رهبر اعظم محفل یکم شد. او ابتدا در جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد (۲۰۱۵) ظاهر شد. او همچنین در فیلم جنگ ستارگان: آخرین جدای نیز بار دیگر دیده شد و در جنگ ستارگان: خیزش اسکای بعد از مرگ پرنسس لیا (مادرش) با خاطرات پدرش رو به رو می‌شود و به جبههٔ مقاومت می‌آید و با دادن نیروی خود به ری و زنده کردن، او می‌میرد و پروندهٔ کایلو رن نیز، بسته می‌شود. او مانند پدربزرگ خود، در لحظات آخر زندگی خود، به طرف روشن نیرو پیوست.

حضور[ویرایش]

نیرو برمی‌خیزد ۲۰۱۵[ویرایش]

کایلو رن ابتدا در جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد به عنوان یک فرمانده در محفل یکم، یک رژیم شرور که باقی مانده امپراتوری است، ظاهر می‌شود. او در مأموریتی برای پیدا کردن نقشه محل لوک اسکای‌واکر به جاکو می‌رود. رن خلبانی به نام پو دامرون را دستگیر می‌کند تا نقشه را توسط او به دست آورد اما بعد متوجه می‌شود که او نقشه را به بی‌بی-۸ سپرده‌است تا نقشه را از آنجا دور کند. پو دامرون نیز به کمک یک عضو گارد سرکش به نام فین فرار می‌کند.

رن به همراه سربازهایش به دنبال بی‌بی-۸ در سیاره جاکو می‌گردد. فین به همراه ری که یک زباله گرد در سیاره جاکو بود، بی‌بی-۸ را به کمک میلینیوم فالکون از آن سیاره خارج می‌کنند و سپس آنها با هان سولو و چوباکا که صاحبان اصلی سفینه اند، برمی‌خورند. بعدها آنها به تاکودانا (یک سیاره جنگلی و متعادل بین نیروهای مقاومت و محفل یکم) می‌روند. رن نیز برای تصرف قلعه مازکاناتا در تاکودانا، ری را با حدس اینکه او نقشه را مشاهده کرده به محفل یکم می‌برد و با استفاده از نیرو می‌خواهد اطلاعات ری را به دست بیاورد اما نمی‌تواند؛ چرا که طرف مقابلش یعنی ری دارای نیرو است. او برای درخواست کمک به اتاق اسنوک می‌رود و در همین فاصله زمانی ری فرار می‌کند.

رن با پدرش هان سولو رو به‌رو می‌شود. هان از او می‌خواهد برگردد اما رن نه تنها نمی‌پذیرد بلکه پدرش را نیز می‌کشد.

در لحظات پایانی فیلم ری و رن با هم روبه‌رو می‌شوند و به مبارزه با شمشیر نوری می‌پردازند ولی این دوئل با ترک خورن زمین و جدا شدن مبارزان از هم، پایان می‌یابد.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]