میس ویندو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
میس ویندو
شخصیت جنگ ستارگان
ساموئل ال. جکسون در نقش میس ویندو
نخستین حضورتهدید شبح (۱۹۹۹)
پدیدآورجورج لوکاس
ایفاگرساموئل ال. جکسون
اطلاعاتِ درون‌داستانی
گونهانسان
جنسیتمذکر
عنوان
  • جدای (سابق)
  • شوالیه جدای (سابق)
  • استاد جدای
  • ژنرال جمهوری (در حین نبرد کلون‌ها)
پیشهجدای
وابستگی
محل تولدهارون کال

میس ویندو (به انگلیسی: Mace Windu)، یک شخصیت خیالی در مجموعه جنگ ستارگان است که ایفا گر نقش او، در سگانه پیش‌درآمد، ساموئل ال. جکسون بود.

ویندو یک استاد جدای و عضو شورای عالی جدای‌ها در واپسین سال‌های حکمرانی جمهوری کهکشانی بود و یک شمشیر نوری بنفش رنگ منحصر به فرد داشت. او که از توانمندترین استادان جدای بود،توسط آناکین اسکای‌واکر از هویت واقعی صدراعظم پالپاتین آگاه شد و به همراه کیت فیستو و دو جدای دیگر برای دستگیری او راهی دفتر صدراعظم شد. طی مکالماتی که صورت گرفت،پالپاتین هویت خودش را به عنوان یک سیث فاش کرد. درگیری صورت گرفت و بجز ویندو،سه جدای دیگر توسط پالپاتین کشته شدند. در انتهای دوئل،پالپاتین مغلوب ویندو شده و به عنوان آخرین راهکار از تکنیک صاعقهٔ خود استفاده میکند که با دفاع ویندو،دفع میشود. در واپسین لحظات آناکین از راه میرسد و تحت تأثیر وسوسه های صدراعظم،دست ویندو را قطع کرده و با همراهی پالپاتین موجب سقوط او از دفتر صدارت به پایین میشود.

رابطه استاد و شاگردی[ویرایش]

اولین حضور[ویرایش]

اولین حضور او مربوط به فیلم تهدید شبه میشود که در سال 1999 میلادی منتشر شد که جزوی از سه گانه پیش در آمد بود.بازیگر این نقش ساموئل ال. جکسون بود.

منابع[ویرایش]