هند غربی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
نقشه سیاسی هند غربی.

هند غربی یک منطقه از شمال اقیانوس اطلس در دریای کارائیب است که شامل تعدادی کشور جزیره‌ای و آبهای اطراف سه مجمع الجزایر است: آنتیل بزرگ، آنتیل کوچک و مجمع‌الجزایر لوکایی.[۱] این واژه نیز ممکن است مترادف با واژه حوزهٔ کارائیب باشد. منطقه هند غربی از فلوریدا به سمت غرب در امتداد ساحل خلیج و سپس جنوب در امتداد ساحل مکزیک در سراسر آمریکای مرکزی ادامه می‌یابد و سپس به سمت شرق در سراسر شمال شرقی آمریکای جنوبی پیش می‌رود. منطقه برمودا نیز در هند غربی قرار دارد.

پس از اولین سفرهای کریستف کلمب به آمریکا، اروپایی‌ها شروع به استفاده از اصطلاح هند غربی برای مشخص کردن این منطقه از منطقه هند شرقی در جنوب آسیا و آسیای جنوب شرقی کردند.

تاریخچه[ویرایش]

کشورهای حوضه کارائیب

در اواخر قرن شانزدهم میلادی، تاجران فرانسوی، انگلیسی و هلندی عملیات خود در دریای کارائیب را شروع کردند و به مناطق کشتیرانی و ساحلی متعلق به اسپانیا و پرتغال حمله کردند. آنها اغلب در مناطق دور از تسلط اسپانیایی‌ها، پناه می‌گرفتند و کشتی‌های خود را تجهیز می‌نمودند از جمله جزایر آنتیل کوچک، ساحل شمال آمریکای جنوبی شامل دهانه اورینوکو Orinoco و سواحل اقیانوس اطلس در آمریکای مرکزی. در آنتیل آنها موفق به ایجاد یک پایگاه استعماری با نام سنت کیتس در سال ۱۶۲۴ و باربادوس در ۱۶۲۶ کردند. زمان انقلاب قند در اواسط قرن هفدهم، هزاران نفر از بردگان آفریقایی به کار در مزارع و کارخانه‌ها مجبور شدند. این بردگان آفریقایی با بومیان منطقه آمیخته شدند.

هند غربی در رابطه با شمال و جنوب آمریکا

کشورها به تفکیک جزیره[ویرایش]

آنتیل بزرگ[ویرایش]

آنتیل[ویرایش]

مجمع الجزایر[ویرایش]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. Caldecott, Alfred (1898). The Church in the West Indies. London: Frank Cass and Co. p. 11. Retrieved 12 December 2013.

جستارهای وابسته[ویرایش]

  • کرامول جسی. «بیش از بردگان و شکر: اخیر تاریخ‌نگاری از Trans-imperial کارائیب و آن تار و پود جمعیت است.» تاریخچه قطب‌نما (2014) 12#10 pp ۷۷۰–۷۸۳.
  • Higman Barry W. A Concise History of the Caribbean. (2011)
  • مارتین تونی کارائیب تاریخچه: از قبل از استعمار ریشه به در حال حاضر (سال ۲۰۱۱)