فضانوردان باستان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
یک نقاشی در وال کامونیکا، ایتالیا، مربوط به ۱۰٫۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح که گفته شده برای مجسم کردن موجودات فضایی و همچنین نمایش خدایان یا اساطیر در ادیان آن زمان مورد استفاده قرار گرفته‌است.

فضانوردان باستانی یک نظریه است که بر طبق آن در دوران‌های گذشته موجودات فرازمینی هوشمند (فضانوردان باستانی یا موجودات فضایی) از زمین دیدن کرده‌اند و نتیجه این تماس در فرهنگ، فناوری یا دین نقش داشته یا آن‌ها را به وجود آورده است. یک نظریه این دیدگاه این است که خدایان بیشتر ادیان و نه همه ادیان در واقع موجودات فرازمینی هستند و فناوری‌های پیشرفته آن‌ها باعث شده مردمان بدوی برای آن‌ها جایگاه الهی درنظر بگیرند. فضانوردان باستانی اصطلاحاً به موجودات فرازمینی هوشمند اطلاق می‌شود که در گذشته‌های بسیار دور از کره زمین دیدار کرده‌اند و در مدت حضور خود در زمین با اجداد ابتدایی ما برخورد داشته‌اند و نتیجه این تماس در فرهنگ، فناوری یا دین نقش داشته یا آن‌ها را به وجود آورده است و بنا به نظر برخی از طرفداران این نظریه این بیگانگان، گونه انسان هوشمند هوموساپینس را با تغییراتی که بر روی گونه هوموارکتوس ایجاد کردند به وجود آوردند. بنابر این نظریه، این موجودات بیگانه در ادوار گذشته حضور پررنگی در اقصی نقاط کره زمین داشته‌اند و پایه‌گذار تمدن‌های بزرگ دوران باستان بوده‌اند. البته این نظریه هنوز از طرف مقامات دانشگاهی مورد تأیید قرار نگرفته‌است و همچنان بحث بر سر درستی یا نادرستی آن ادامه دارد. هر ساله در اروپا و آمریکا سمینارهای زیادی در این مورد بر پا می‌شود و چندین کتاب جدید در تأیید این نظریه چاپ می‌شود ولی مقامات رسمی دولتی و دانشگاهی همچنان بر موضع مخالف خود پافشاری می‌کنند. البته پذیرش این نظریه بهای گزافی خواهد داشت و اگر روزی بالاخره این نظریه به تأیید نهایی برسد و به عنوان یک اصل مورد قبول مقامات رسمی قرار گیرد، تاریخ و فرهنگ جامعهٔ بشری دستخوش تغییرات اساسی می‌شود و باید کتاب‌های تاریخ، باستان‌شناسی، انسان‌شناسی و … همه باز نویسی شوند، بسیاری از معماهای حل نشده حل می‌شوند و بسیاری معماهای جدید به وجود می‌آید. چه بسا هرج و مرج و رعب و وحشت در جامعه به وجود آید و حتی ممکن است دنیا گرفتار جنگ‌هایی خانمان سوز شود؛ ولی به هر حال تاریخ نشان داده است که هیچ چیز در برابر علم نمی‌تواند مقاومت کند و حقیقت هرچه باشد بالاخره خود را نشان خواهد داد.[۱][۲]

جستارهای وابسته[ویرایش]

پانوس[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. Lieb, Michael (1998). Children of Ezekiel: Aliens, Ufos, the Crisis of Race, and the Advent of End Time. Duke University Press. p. 250. ISBN 0-8223-2268-4. 
  2. Cithara. St. Bonaventure University. 1961. p. 12. 
  • ویکی‌پدیای انگلیسی