رایبک

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
رایبک
رایبک
زادروز ۱۰ نوامبر۱۹۸۱
ملیت  ایالات متحده آمریکا
پیشه کشتی گیر حرفه‌ای
قد ۱۹۱ سانتی‌متر
وزن ۱۱۱ کیلوگرم

رایبک رایان ریوز (به انگلیسی: Ryback) (متولد نوامبر ۱۰، ۱۹۸۱) کشتی گیر حرفه‌ای آمریکایی است. وی در حال حاضر در دبلیو دبلیو ای فعالیت می‌کند. رایبک به سرعت از وقتی وارد کمپانی شد، از وقتی در ان ایکس تی وارد شد تا به برند حرفه‌ای آمد، رشد فوق العاده سریعی مانند شیمس داشت حتی بهتر از او رایبک در لاس وگاس متولد شد. از ۸ سالگی به تماشای کشتی مینشت و ۱۲ سالگی به وزنه برداری رفت و بدنی زیبا را برای خود به رقم آورد. رایبک مسابقات بیس بال و فوتبال نیز بازی میکرده است. رایبک در یکی از مسابقاتش در دانشگاه ایالت نوادا در یک بازی بسیار مهیج، با مشکل شکستگی پا روبرو شد. رایبک در دانشگاه لاس وگاس و نوادا حضور داشت و در رشته تناسب اندام به تحصیل پرداخت. او پس از تلاش بسیار به عنوان یکی از ۸ فینالیست ان ایکس تی وارد اسمکدان شد.

وی پس از فعالیت در کمپانی DSW در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ به Ohio Valley Wrestlin منتقل شد.

رایبک حریفان را دونه به دونه از پیش رو برمیداشت. در کمپانی WWE به دلیل عدم تست اعتیاد یک ماه به تعلیق افتاد.

او از یکی از مکمل‌های پرورش اندام استفاده می‌کرد که به طور ناخواسته باعث اختلال در خواند می‌شد. وی یگر از این مکمل استفاده نکرد و پس از دادن آزمایش دوم به کمپانی بازگشت.

رایبک پس از بازگشت به کمپانی با جان بولن(JOHN BOLEN)تگ تیم شد و با گروه‌های زیادی مسابقه دادند از جمله گروه LOCOS

مربی رایبک توسط ویلیام رگال در برند NXT تغیر کرد. او با دری سانگ و جاستین گابریل و دانیل براین و... مسابقه داده و همه را ناکام گذاشته است (در NXT)(سال ۲۰۱۰)

رایبک مجدداً مصدوم شد از ناحیه پا و به زیر تیغ جراحی رفت.

رایبک در حال حاضر با ریش و لباسی دو بنده با شعار FEED ME MORE و به عنوان یک چهره محبوب در اسمکدان حضور دارد. رایبک در اولین مسابقه رویال رامبل خود به عنوان نفر ۳۰ حضور یافت ولی توسط جان سینا حذف شد. او در رسلمنیا ۲۹ با مارک هنری مسابقه داد و شکست خورد همچنین او در اکستریم رولز و پی بک ۲۰۱۳ بر سر کمربند جهانی با جان سینا مسابقه داد ولی در هیچ یک موفق به کسب کمربند نشد. او پس از رسلمنیا زمانی که به جان سینا حمله کرد و تا به امروز به شخصئیتی منفور تبدیل شده است.او پس از شکست خوردن در مقابل جان سینا در گیری را با کریس جرکو اغاز کرد و در مانی این د بنک توانست جرکو را شکست دهد.او در ادامه با سی ام پانک درگیر شد و در حال حاضر این درگیری ادامه دارد. قبل از درگیری باسی ام پانک او یکی از شاگردان پاول هیمن شد. درگیری بین پانک و رایبک تا جایی پیش رفت که مسابقه ان ها در پی پی وی بتل گراند ثبت شد. رایبک باز هم نتوانست از پس یکی دیگر از بزرگان بربیاید.او از سی ام پانک باخت.رایبک که باخت خود را شانسی میپنداشت خواستار ریمچ خود در هل این د سل شد اما باز هم از پس پانک برنیامد.بسیاری از طرفداران کشتی کج منتظر جدال بین بیگ شو و رایبک بودتد.سرانجام این مسابقه صورت گرفت.این مسابقه که در راو برگزار شد مسابقه پرهیجانی بود. در اواخر این مسابقه رایبک قدرت خود را به رخ تماشاگران کشید و بیگ شو ۲۲۰ کیلویی را شلدشاک کرد اما بیگ شو تسلیم فینیشر رایبک نشد. رایبک که خود را برای دومین شلدشاک اماده میکرد با بدل بیگ شو همراه شد و با کی او پانج بیگ شو بازی را واگذار کرد تا باز هم مسابقه را به یکی دیگر واگذار کند.رایبک در سروایورسریز سال2014 طی مسابقه ای مقابل مارک هنری قرار گرفت و از هنری شکست خورد.درTLCتیم رایبکسل یعنی رایبک و کرتیس اکسل مقابل تیم ری میستریو و بیگ شو،کودی رودز و گلداست،جک سواگر و آنتونیوسزاروقرارگرفتند که در این مسابقه برادران ردز ازکمربندهای تگ تیم خود دفاع کردند.در رویال رامبل2014رایبک توسط باتیستاحذف شد.دررسلمنیا30رایبک و کرتیس اکسل مقابل تیم اوسو،لوس ماتادورز و آمریکایی های حقیقی یعنی جک اسواگر و سزاروقرارگرفتند که دراین مسابقه رایبکسل حذف شدند و مسابقه به نفع تیم اوسوهابه پایان رسیدرایبک در پاندی نایت راء27اکتبر بعد از دوماه مصدومیت به میادین بازگشت و بودالاس راشکست داد و دوباره به چهره ای محبوب تبدیل شد و شعارFeed Me Moreخود را رواج داد.همچنین در اسمکدان شب هالووین هیت اسلیتررامغلوب کرد.در راء3نوامبر توانست تاینوس اونیل راشکست بدهد و دراسمکدان همان هفته هم برسزاروغلبه کرد.درRAWمقابل جان سیناقرارگرفت که این مسابقه بادخالت اعضایAuthorityباDQبه نفع جان سینابه پایان رسید و رایبک باآن هادرگیرشد و دراسمکدان همان هفته مقابل کین پیروزشد. رایبک سر انجام به تیم سینا پیوست و در سروایور سریز 2014 مقابل اتوریتی قرار گرفت. البته رایبک در سروایور سریز عملکرد خوبی نداشت و به عنوان اولین نفر از مسابقه حذف شد توسط روسف.

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Ryback (wrestler)»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۱۰ مه ۲۰۱۳).

پیوند به بیرون[ویرایش]