دزدان دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده
Pirates2 poster.jpg
کارگردانگور وربینسکی
تهیه‌کنندهجری بروکهایمر
نویسندهشخصیت‌ها:
تد الیوت
تری روسیو
استوارت بیتی
جی ولپرت
نمایشنامه:
تد الیوت
تری روسیو
بازیگرانجانی دپ
اورلاندو بلوم
کیرا نایتلی
بیل نایی
استلان اسکاشگورد
نائومی هریس
کوین مک‌نالی
جاناتان پرایس
جک داونپورت
تام هالندر
جفری راش
سمی هنرتی
اندی بک‌ویت
جان باسوال
موسیقیهانس زیمر
فیلم‌بردارداریوش وولسکی
تدوین‌گراستفان ا. ریوکین
کریگ وود
توزیع‌کنندهوالت دیزنی پیکچرز
استودیو سینمایی والت دیزنی
تاریخ‌های انتشار
۷ ژوئیهٔ ۲۰۰۶
مدت زمان
۱۵۰ دقیقه.
کشور ایالات متحده آمریکا
زبانانگلیسی
هزینهٔ فیلم۲۲۵ میلیون دلار
فروش گیشه۱٫۰۶۶ میلیارد دلار

صندوق مرد مرده (به انگلیسی: Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest) دومین فیلم از سری دزدان دریایی کارائیب است. کارگردانی این فیلم بر عهده گور وربینسکی بوده و شرکت والت دیزنی از این فیلم تخیلی_ماجرایی پشتیبانی بسیار کرده؛ تا آنجا که بخشی از پارک دیزنی‌لند را به این فیلم اختصاص داده‌اند.

داستان فیلم[ویرایش]

فیلم‌نامه دزدان دریایی کارائیب (صندوق مرد مرده) توسط تری روسیو و تد الیوت نوشته شده‌است.

در خلاصه داستانی که از سوی تیم رسانه‌ای اثر یا توسط دیگر رسانه‌ها دربارهٔ داستان دزدان دریایی کارائیب (صندوق مرد مرده) منتشر شده‌است، می‌خوانیم: « «ویل ترنر» (بلوم) و «الیزابت سوان» (نایتلی) قرار است با هم ازدواج کنند. اما پس از آن که به فرار «ناخدا جک اسپارو» (دپ) کمک می‌کنند، هر دو را دستگیر می‌کنند. حالا اگر «ویل» بتواند مسئولیت‌ها را به دوش بگیرد و «جک» را تعقیب کند و همراه با قطب‌نمای جادویی اش به «بکت» (هالندر) ناخدای جدید «کشتی مروارید سیاه» تحویل دهد، «بکت» از مجازات آنان صرف نظر خواهد کرد…»

کارنامه فعالیت کارگردان و بازیگران[ویرایش]

براساس آمارها فیلم دزدان دریایی کارائیب (صندوق مرد مرده) به‌طور متوسط فعالیت ۱۴ام بازیگران این اثر است. براساس امتیاز مردم، فیلم دزدان دریایی کارائیب (صندوق مرد مرده) بهترین اثر استلان اسکارشگورد، تام هالندر و نائومی هریس در حرفه بازیگری محسوب می‌شود.

براساس امتیاز مردم ، این فیلم یکی از ۴ اثر شاخص گور وربینسکی در حرفه کارگردانی محسوب می‌شود.

فیلم دزدان دریایی کارائیب (صندوق مرد مرده) براساس امتیاز مردم به آثار یکی از ۴ اثر شاخص، تری روسیو در حرفه نویسندگی محسوب می‌شود.

همچنین گور وربینسکی کارگردان دزدان دریایی کارائیب (صندوق مرد مرده) اولین همکاری خود با بازیگرانی چون David Schofield را در این اثر تجربه کرده‌است. در میان بازیگران دزدان دریایی کارائیب (صندوق مرد مرده) نیز ۶۲ همکاریِ اول رخ داده، به‌عبارت دیگر در این فیلم میان هر یک از ۱۵ بازیگر با یکدیگر یک رابطه همکاری شکل گرفته که ۶۲ همکاری برای اولین مرتبه در دزدان دریایی کارائیب (صندوق مرد مرده) رخ داده‌است. مانند: جان کریستوفر دپ دوم و بیل نای، اورلاندو بلوم و استلان اسکارشگورد، کیرا نایتلی و تام هالندر، جک دونپورت و نائومی هریس، جاناتان پرایس و مارتین کلبا.

عوامل فیلم[ویرایش]

در مجموع بیش از ۱۸ نفر در تولید این فیلم نقش داشته‌اند و هر یک از آنها در منظوم یک صفحه اختصاصی دارند.

اطلاعات فیلم[ویرایش]

کاربران نیز در یک لیست از فیلم دزدان دریایی کارائیب (صندوق مرد مرده) یاد کرده‌اند. همچنین در بخش بررسی فیلم یک نفر از میان مردم به نقد و تحلیل خود از دزدان دریایی کارائیب (صندوق مرد مرده) پرداخته‌اند.

تاکنون در صفحه اختصاصی فیلم دزدان دریایی کارائیب (صندوق مرد مرده) در منظوم اطلاعات بسیاری توسط پژوهشگران و مردم ثبت شده‌است. در بخش گالری عکس و پوستر فیلم ۱۲۰ عدد، گردآوری و درج شده‌است. همچنین تاکنون در بخش‌های ویدئو و تیزر فیلم، حواشی فیلم، دیالوگ برتر فیلم)، سوتی فیلم و نقد فیلم هنوز موردی ثبت نشده‌است. فیلم «صندوق مرد مرده» تاکنون موفق‌ترین فیلم دزدان دریایی کاراییب بوده‌است. (رکورد: سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما[۱])

بازیگران[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • "دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده" (به انگلیسی). ویکی‌پدیای انگلیسی. Retrieved 20 November 2008.

پیوند به بیرون[ویرایش]