هکتور باربوسا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
شخصیت دزدان دریایی کارائیب
كاپيتان هكتور باربوسا
کاپیتان هکتور باربوسا و میمونش

ملیت آمریکایی
محل تولد تورتوگا
دارایی ميمون فنا ناپذير-سكه مجمع برادران-شمشیر ریش سیاه-کشتی انتقام ملکه آن
کاپیتان کشتی انتقام ملکه آن
نسبت فامیلی نا معلوم
اولین حضور نفرين مرواريد سياه
آخرین حضور در امواج بیگانه
مهارت‌ها نامعلوم
بازیگر جفری راش
وابستگی به مجمع برادران ولتز
دشمن جک اسپارو و دیوی جونر و ریش سیاه
علاقه شدید آزادی


کاپیتان هکتور باربوسا یکی از شخصیت‌های دزدان دریایی کارائیب است.

ویژگی‌ها[ویرایش]

باربوسا یکی از دزدان دریایی پرخاشگر است. در فیلم‌ها از او بد دهانی‌های بسیاری میبینیم. البته دست خودش نیست. او از دست کارهای جک اسپارو و بی مسئولیتی او روانی می‌شود اما در سایر موارد خونسرد است. به قراردادها بسیار پایبند است. مثلاً در فیلم سوم با سئو فنگ بسیار آرام برخورد می‌کند. یا در مجمع برادران ولتز اهل جنگ نیست. هدف او فقط زنده ماندن خودش است. ریش نامنظمی دارد و علاقه اش خوردن سیب سبز است. میمون دست آموز او که هرچه بخواهد برایش می‌آورد امتیاز خوبی برایش به حساب می‌آید. نام میمون جک است.

باربوسا در فیلم اول[ویرایش]

در ابتدای فیلم اول که جک داستان زندگیش را بازگو می‌کند در می یابیم که او در گذشته کاپیتان کشتی مروارید سیاه بود ولی خدمه اش با نیرنگ باربوسا علیه او شورش کردند. و بعد میفهمیم باربوسا دچار نفرین مروارید سیاه شده‌است. این نفرین که معضلی برای او شده باعث شده او نمیرد و تا مدت‌ها آرزوی مرگ کند. او جک اسپارو و الیزابت سوآن را در جزیره‌ای دور افتاده رها می‌کند. او گول معاملهٔ جک اسپارو در آخر فیلم می‌خورد و با آرامش می‌میرد. آرامش او بدلیل آرزو مرگ او بود که سرانجام به آن رسید.

باربوسا در فیلم دوم[ویرایش]

وی در انتهای فیلم ظاهر میشود. تیا دالما وی را از دنیای مردگان برگرداند تا جک اسپارو را از گنجه دیوی جونز بیرون بیاورد.

باربوسا در فیلم سوم[ویرایش]

در فیلم سوم دوباره بدست جادو گری به نام تیادالما بر می‌گردد و چون میخواهد با وی بی حساب شود در مجمع برادران ولتز خواستار آزادی او می‌شود. علت اصلی برگشتن او کمک به سایر دوستان دزد دریایی اش جلوی لرد کاتلر بکت و دیوی جونز بایستد.در پایان هیجان انگیز فیلم با خدمه دیوی جونز می‌جنگد.در صحنه‌های پایانی فیلم میبینیم که با خدمه‌اش جک اسپارو را با کمال بدجنسی جا میگذارد ولی بعد جا میخورد. جک اسپارو نقشه او را(این نقشه راه رسیدن به دریاهای دوردست ،چشمه ی جوانی و حتی دنیای مردگان را بازگو می کند.) و حتی دنیلی مردگان را هم ربوده است! باز در پایان میبینیم که او به‌دنبال جزیره چشمه جوانی میگشته تا دوباره خود را جاودان کند.

منابع[ویرایش]

یادداشت‌های گور وربنیکسی

نسخه اصلی فیلم

جستارهای وابسته[ویرایش]