دزدان دریایی کارائیب

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
دزدان دریایی کارائیب
PiratesDVDs.jpg
کلکسیون دی وی دی فیلم
کارگردان گور وربینسکی
(۱، ۲،۳)
راب مارشال
(۴)
تهیه‌کننده جری بروکهایمر
نویسنده تد الیوت
تری روسیو
بازیگران جانی دپ
اورلاندو بلوم
کیرا نایتلی
چو یون-فت
جفری راش
تام هالندر
جک داونپورت
موسیقی هانس زيمر
شرکت
تولید
تاریخ‌های انتشار
فیلم اول (۲۰۰۳)
فیلم دوم (۲۰۰۶)
فیلم سوم (۲۰۰۷)
فیلم چهارم (۲۰۱۱)
مدت زمان
۶۰۰ دقیقه (۱ تا ۴)
کشور ایالات متحده
زبان انگلیسی
هزینهٔ فیلم ۱ میلیارد دلار (۴ فیلم)
فروش گیشه ۳.۷ میلیارد دلار (۴ فیلم)

دزدان دریایی کارائیب (به انگلیسی: Pirates of the Caribbean) فیلمی پنج گانه، ساختهٔ گور وربینسکی و راب مارشال است که شامل فیلم‌های زیر می‌شود:

داستان فیلم[ویرایش]

داستان فیلم در دریای کاراییب رخ می‌دهد که ماجراهای عده‌ای دزد دریایی را روایت می‌کند. دزدی به نام جک اسپارو و الیزابت سوآن و ویل ترنر هستند که در فیلم اول با هم آشنا می‌شوندو در فیلم دوم جک اسپارو به کاپیتان سختگیری به نام دیوی جونز بدهکار است و با کمک ویل ترنر و الیزابت سوآن سعی به کنترل جونز می‌گیرد ولی در پایان فیلم در زندان جونز که یک جزیره گمشده‌است زندانی می‌شود. در فیلم سوم جک اسپارو به کمک دوست دیرینه‌اش باربوسا و الیزابت و ویل باز می‌گردد و با هم تلاش میکنند تا جلوی دشمنان دزدان دریایی بایستند.

شخصیت‌ها[ویرایش]

جانی دپ در نقش کاپیتان جک اسپارو و نقش اصلی فیلم یک دزد دریایی سرخوش است از خصوصیات او می‌توان به فرارهای به موقع و از دارایی‌های او می‌توان به قطب نمای جادویی او و از سمت‌های او می‌شود به ریاست دزدان دریایی و مجمع برادران ولتز اشاره کرد. او کاپیتان کشتی مروارید سیاه نیز است.

ویلیام ترنر نقش مکمل فیلم با بازی اورلاندو بلوم که در واقع آهنگری است که به‌دنبال معشوقه‌اش الیزابت سوآن و پدرش بیل ترنر پا به دریا گذاشته. از مهارت‌های او می‌توان به شمشیر بازی او اشاره کرد. او کاپیتان هلندی سرگردان نیز است.

الیزابت سوآن با بازی کیرا نایتلی بازیگر انگلیسی می‌باشد. او دختری خوش قلب است که به خاطر کارهای جک اسپارو دزد دریایی شد. از دارایی‌های او می‌توان به کشتی سئو فنگ اشاره کرد. او عضو مجمع برادران ولتز نیز است.

دیوی جونز با بازی بیل نایی شخصیت بدجنس داستان است. او طبق قوانین کشتی هلندی سرگردان فقط ۱۰ سال یکبار پا به خشکی بگذارد. از دارایی‌های او می‌توان به صندوق مرد مرده اشاره کرد. بعد از مرگ او ویل ترنر کاپیتان هلندی شد.

کاپیتان هکتور باربوسا با بازی جفری راش. او شخصیت منفی فیلم اول بود ولی در فیلم سوم درستکار می‌شود. او و جک اسپارو همیشه با هم در جدال هستند. از دارایی‌های او می‌توان به ۸۸۲ سکه نفرین شده کورتز و میمون آزتکی او اشاره کرد.

سئو فنگ با بازی چو یون-فت عیاش کشتی سئو فنگ که اهل سنگاپور است و در حمام شهر آنجا می‌شود او را پیدا کرد. از دارایی‌های او می‌شود به نقشه نفیس دریاها اشاره کرد. او عضو مجمع برادران ولتز بود اما وقتی مرد سکه خود را به الیزابت بخشید.

ریش سیاه با بازی ایان مک شین کاپیتان کشتی انتقام ملک آن است و می خواهد به آب حیات دسترسی پیدا کند. ریش سیاه یک دزد دریایی واقعی در دنیای واقعی است

فیلمها[ویرایش]

نفرین مروارید سیاه[ویرایش]

الیزابت سوآن (کیرا نایتلی) و ویل ترنر (اورلاندا بلوم) دو جوان در سطح‌های خانوادگی متفاوت هستند که عاشق هم می‌شوند. در این میان پای جک اسپارو (جانی دپ) به میان باز می‌شود که همراه ویل به ماجرایی خطرناک می‌روند تا الیزابت را از دست یک کاپیتان نفرین شده کاپیتان هکتور باربوسا نجات دهند.

نوشتار اصلی را بخوانید:دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه

صندوق مرد مرده[ویرایش]

الیزابت سوآن و ویل ترنر قرار است با هم ازدواج کنند اما وزیری از سوی دولت آنها را محکوم به اعدام می‌کند چون آنها جک اسپارو را فراری داده‌اند. اما اگر ویل قطب نمای جادویی جک اسپارو را برای وزیر (کاتلر بکت) بیاورد آنها نجات می‌یابند. اما... از این قسمت از فیلم یک کتاب داستان مصور( کمیک) توسط تیم ترجمه فیلم باز!! ترجمه شده است. نوشتار اصلی:دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده

پایان جهان[ویرایش]

در سالهای تاریک حکومت کاتلر بکت و اعدام دزدان دریایی، دزدان دریایی دور هم جمع می‌شوند تا راه چاره‌ای پیدا کنند. الیزابت سوآن، ویل ترنر و کاپیتان هکتور باربوسا داوطلب نجات جک اسپارو هستند. تا جلوی دشمنانشان را بگیرند...

نوشتار اصلی:دزدان دریایی کارائیب: پایان جهان

سوار بر امواج ناشناخته[ویرایش]

کاپیتان جک اسپارو (جانی دپ) به همراه آنجلیکا (پنلوپه کروز) به دنبال چشمه آب حیات اند. جک نمی‌داند که آیا آنجلیکا به وی علاقه‌مند است یا فقط قصد دارد تا با استفاده از جک، چشمه آب حیات را بیابد و زمانی که آنجلیکا او را مجبور به سوار شدن به "ملکه آن" کشتی هولناک ریش سیاه (یام مک شین) می‌کند، جک در اندیشه این فرو که آیا ریش سیاه ترسناکتر است یا آنجلیکا...

نوشتار اصلی: دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته

بازیگران[ویرایش]

بازیگر نقش
جانی دپ کاپیتان جک اسپارو
اورلاندو بلوم ویل ترنر
کیرا نایتلی الیزابت سوآن
جفری راش کاپیتان هکتور باربوسا
بیل نای دیوی جونز
استلان اسکارشگورد بیل چکمه‌ای
تام هالندر کاتلر بکت
جک داونپورت جیمز نرینتون
لی ارنبرگ پینتل
مکنایز کروک راگتی

فروش جهانی[ویرایش]

عنوان فروش
نفرین مروارید سیاه ۶۵۴ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۱۵ دلار
صندوق مرد مرده ۱ میلیارد و ۶۶ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۷۲۴ دلار
پایان جهان ۹۶۰ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۱۸۱ دلار
سوار بر امواج ناشناخته ۱ میلیارد و ۴۱ میلیون و ۹۶۳ هزار و ۸۷۵ دلار

منابع[ویرایش]

نسخه اصلی فیلم

ویکی‌پدیای انگلیسی

مقاله‌های مرتبط[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]