الیزابت سوآن

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
شخصیت دزدان دریایی کارائیب
الیزابت سوآن

ملیت انگلیسی
محل تولد نامعلوم
دارایی نامعلوم
کاپیتان شاه دزدان دریای جنوبی چین
نسبت فامیلی ودرو سوآن (پدر)
ویل ترنر (همسر)
اولین حضور دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه
آخرین حضور دزدان دریایی کارائیب: پایان جهان
مهارت‌ها نامعلوم
بازیگر کیرا نایتلی
وابستگی به نامعلوم
دشمن دیوی جونز
علاقه شدید نامعلوم

الیزابت سوآن (به انگلیسی: Elizabeth Swann) شخصیتی اصلی در سری فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب است که توسط کیرا نایتلی بازی شده‌است.

شخصیت‌پردازی[ویرایش]

الیزابت سوآن یک دختر خود محور و فرزند فرمانده ودرو سوآن است. معشوقه ویل ترنر (با بازی اورلاندو بلوم) در فیلم اول ربوده می‌شود. در فیلم دوم حالتی سرسخت به خود گرفته که خود با یک عشق وفادار به‌دنبال ویل می‌رود و در فیلم سوم حتی کاپیتان یک کشتی می‌شود.

فیلم اول[ویرایش]

الیزابت سوآن دختر فرماندار ودر سوآن است با مقامی اشرافی. در کودکی پسر بچه‌ای به نام ویل ترنر را پیدا می‌کند و پدرش مخارج ویل را تامین می‌کند او عاشق ویل می‌شود اما مجبور به ازدواج با فرمانده نرینتون می‌شود. طی اتفاقاتی با دزدان دریایی مدتی را می‌گذراند و وقتی به بندر پورت رویال بازمی‌گردد جواب نرینتون را رد کرده و با ویل ازدواج می‌کند.

فیلم دوم[ویرایش]

در فیلم دوم صندوق مرد مرده الیزابت و ویل با هم قرار است ازدواج کنند و درست روز مراسم لرد کاتلر بکت می‌آید و می‌گوید که آنها در ماجرای فرار جک اسپارو از قانون کمک کرده‌اند و آنها را بازداشت می‌کند و به ویل می‌گوید تنها راه آزادی آنها آوردن قطب نمای جک اسپارو برای اوست.ویل به‌دنبال جک می‌رود و الیزابت هم فرار کرده و با او می‌رود. در پایان فیلم الیزابت جک را به کشتی‌اش می‌بندد تا او و ویل از دست هیولایی که دنبال جک است نجات یابند.

فیلم سوم[ویرایش]

مجمع رسمی دزدان دریایی (مجمع برادران ولتز)در حال برگزاری است. الیزابت و سایر دزدان جک اسپارو را نجات می‌دهند. در ادامه الیزابت پیش کاپیتان سئوفنگ می‌رود و در لحظات آخر زندگی اش بعنوان جانشین سئوفنگ تعیین می‌شود و بعنوان یک ناخدا وارد مجمع می‌شود و در جنگ نهایی جناح دزدان دریایی علیه بکت و دیوی جونز شرکت می‌کند.

اما در پایان او و ویل از هم جدا می‌شوند. ویل کاپیتان کشتی هلندی سرگردان می‌شود و هر ۱۰ سال یکبار می‌تواند الیزابت را ببیند.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • نسخه اصلی فیلم
  • اندکی از ویکی‌پدیای انگلیسی