خطوط هوایی صافی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Safi Airways
Safi Airways logo.svg
یاتا ایکائو شناسه
4Q SFW SAFI
تأسیس۲۰۰۶
پایگاه‌های عملیاتیمیدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی
قطب دومفرودگاه بین‌المللی دوبی
شهرهای کانونیکابل، دبی، جده، دهلی نو
برنامهٔ پروازSaffron Rewards
مقصدها۹
شعار شرکتThe International Airline of Afghanistan
شرکت مادرSafi Airways Ltd[۱]
دفتر مرکزیکابل، افغانستان
دبی، امارات متحده عربی
افراد کلیدیGhulam Hazrat Safi (رئیس هیئت مدیره)
Zaidan Khalifat (Deputy CEO)
Joshua G. Bustos (Chief Commercial Officer)
وب‌گاهwww.safiairways.com

خطوط هوایی صافی انگلیسی: Safi Airways Co. یک شرکت هواپیمایی بین‌المللی افغانی می‌باشد که در سال ۱۳۸۴ خورشیدی به دست آقای عبدالقدوس صافی، یک بازرگان افغان تأسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی خصوصی در شهر نو، کابل افغانستان، و دفتر اجرایی آن نیز در منطقه دیرا در شهر دبی امارات متحده عربی قرار دارد.

تاریخچه و ناوگان[ویرایش]

ناوگان خطوط هوایی صافی هم‌اکنون هواپیماهای ایرباس آ-۳۲۰، ایرباس آ-۳۴۰ و بوئینگ ۷۴۷-۲۰۰ER را در اختیار دارد. تیم اجرایی این خطوط هوایی از تیم‌های اجرایی ای از آلمان و بلژیک تشکیل شده‌است، همچنین کارکنان پروازی از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی در این شرکت هواپیمایی کار می‌کنند.

به عنوان نخستین شرکت هواپیمایی خصوصی در تاریخ هوانوردی افغانستان، خطوط هوایی صافی با قواعد سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ICAO) برای خطوط هواپیمایی دوباره برنامه‌ریزی شده‌است، در بازرسی انجام شده توسط بازرسان سازمان بین‌المللی غیرنظامی در تمام خطوط هوایی افغانستان، خطوط هوایی صافی به عنوان نخستین شرکت هوایی افغانستان مجوز عضویت در سازمان ایکائو را بدست آورد.

یک ایرباس آ-۳۴۰ خطوط هوایی صافی در حال فرود در فرودگاه فرانکفورت آلمان (۲۰۱۰).
سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی، ایکائو

پروازهای این شرکت به دبی، دو بار در روز زمان‌بندی شده‌است و دسترسی بیشتر مسافران اروپایی، آسیایی و آمریکای شمالی را به فرودگاه کابل فراهم آورده است، در ۱۵ ژوئن ۲۰۰۹ (۲۵ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی) خطوط هوایی صافی نخستین خط هوایی بدون ایست میان راهی را بین کابل و فرانکفورت آلمان باز نمود.خطای یادکرد: برچسب <ref> غیرمجاز؛ نام‌های غیرمجاز یا بیش از اندازه (). هر دوشنبه، چهارشنبه و جمعه خطوط هوایی صافی از هواپیمای بوئینگ ۷۴۷-۲۰۰ER برای پرواز مستقیم به فرانکفورت آلمان استفاده می‌کند، که در هنگام عصر آن روز برای انتقال بیشتر مسافران اروپایی این شرکت به فرودگاه فرانکفورت می‌رسد.

منابع[ویرایش]

  1. "{{جا:PAGENAME}}" (PDF). Safi Airways. Archived from the original (PDF) on 26 July 2011. Retrieved 2008-07-08.