برنهارد فن بولو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
برنهارد فن بولو
Bundesarchiv Bild 146-2004-0098, Bernhard Fürst von Bülow.jpg
فون بولو
چهارمین صدراعظم آلمان
مشغول به کار
۱۶ اکتبر ۱۹۰۰ – ۱۳ ژوئیه ۱۹۰۹
در زمانِ ویلهلم دوم
پس از شاهزاده هوهنلوهه
پیش از تئوبالد فن بتمان-هولوگ
۱۵مین نخست‌وزیر پروس
مشغول به کار
۱۷ اکتبر ۱۹۰۰ – ۱۳ ژوئیه ۱۹۰۹
پس از شاهزاده هوهنلوهه
پیش از تئوبالد فن بتمان-هولوگ
وزیر امور خارجه پروس
مشغول به کار
۱۸۹۷ – ۱۹۰۹
سفیر آلمان در ایتالیا
مشغول به کار
۱۹۱۴ – ۱۹۱۵
اطلاعات شخص
زاده برنهارد هاینریش کارل مارتین فُن بولو
۳ مهٔ ۱۸۴۹(۱۸۴۹-خطای عبارت: نویسه نقطه‌گذاری شناخته نشده «۵»-0۳)
Klein-Flottbeck، هولشتاین
درگذشت ۲۸ اکتبر ۱۹۲۹ میلادی (۸۰ سال)
رم،
ملیت  آلمان
محل
تحصیل
دانشگاه لوزان
دانشگاه هومبولت برلین
دانشگاه لایپزیگ
دانشگاه گرایفسوالد
شغل ، سیاستمدار
مذهب پروتستان
امضا

برنهارد هاینریش کارل مارتین فُن بولو(به آلمانی: Bernhard Heinrich Karl Martin von Bülow)(۳ مه ۱۸۴۹- مرگ ۲۸ اکتبر ۱۹۲۹) سیاست‌مدار، وزیر امور خارجه (از ۱۸۹۷ تا ۱۹۰۹) ، صدر اعظم امپراتوری آلمان (از ۱۹۰۰ تا ۱۹۰۹) بود. وی از ۱۹۰۵ میلادی ملقب به شاهزاده فون بولو(به آلمانی: Fürst von Bülow) گردیده‌بود.

زندگی و ویژگی‌ها[ویرایش]

وی را مردی توصیف کرده‌اند که همه چیز داشت جز عظمت. او سری گرد و چشمان آبی شوخ و سبیلی پیراسته داشت. او به چندین زبان چیرگی و روابط عمومی نیرومندی داشت. او در عین پشتکار بالا مغرور هم بود. او از خود زندگی‌نامه‌ای به جا گذاشت که پس از مرگش به چاپ رسید.

پدر او برنهارد ارنست فون بولو یک دولت‌مرد آلمانی-دانمارکی بود. در جنگ فرانسه و پروس او به عنوان داوطلب به جبهه رفت. در اتریش تا درجهٔ ستوانی پیشرفت‌کرد، ولی در ارتش نماند و در رشتهٔ قانون تحصیل کرد.

فون بولو ۱۸۷۶ کاردار سفارت آلمان در پاریس شد. در ۱۸۸۴ به سن‌پترزبورگ گسیل‌شد. در ۱۸۸۷ در روسیه از پاکسازی قومی لهستانی‌ها از مرزهای آلمان دفاع‌نمود. به زودی با ویلهلم دوم قیصر آلمان رابطهٔ خوبی برقرار نمود. در ۱۹۰۰ او به صدارت عظمی گزیده‌شد.

در ۱۹۰۹ وی آنگاه که نتوانست از افزایش مالیات مورد تقاضای ویلهلم دوم در رایشستاگ دفاع کند از صدر اعظمی کناره‌گیری نمود. فون بولو پس از صدارت عظمی میان سال‌های ۱۹۱۴ تا ۱۹۱۵ سفیر آلمان در ایتالیا بود.

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors, "Bernhard von Bülow," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Bernhard_von_Bülow&oldid=440613012 (accessed July 24, 2011).