رومن رینز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
roman reigns
رومن رینز

زادروز ۲۵ مهٔ ۱۹۸۵(1985-05-25) ‏(۲۹ سال)[۱]
پنساکولا، فلوریدا
 ایالات متحده آمریکا
پیشه کشتی گیر
سال‌های فعالیت 2010[۱]- تاکنون
قد ۶ ft ۳ in (۱٫۹۱ m)[۲]
وزن ۲۶۵ lb (۱۲۰ kg)[۲]
لقب Joe Anoa'i[۱]
(Roman) Leakee[۱]
Roman Reigns[۱]


لیتی جوزف "جو" آنو'آی (به انگلیسی: Leati Joseph "Joe" Anoa'i) (متولد ۲۵ می ۱۹۸۵) کشتی گیر حرفه‌ای آمریکایی و دفاع سابق فوتبال آمریکایی در لیگ کانادا است. آنو'آی هم‌اکنون با دبلیودبلیوئی قرارداد دارد؛ جایی که او بعنوان عضوی از گروه سه نفره شیلد (سپر) فعالیت می‌کند. او قهرمان سابق تگ تیم دبلیودبلیوئی است. او عضوی از خانواده آنو'آی است؛ خاندانی ساموآیی-آمریکایی که در کشتی حرفه‌ای مشهور هستند.

فعالیت در فوتبال آمریکایی[ویرایش]

جو آنو'آی
تاریخ تولد: ۲۵ مهٔ ۱۹۸۵(1985-05-25) ‏(۲۹ سال)
مکان تولد: پنساکولا، فلوریدا
آمریکا
Career information
Status: بازنشسته
CFL status: Import
پست بازی: دفاع قدرتی
وزن: ۲۸۰ lb (۱۳۰ kg)
کالج: باشگاه لباس زردهای جورجیا تِک
Organizations
 به‌عنوان بازیکن:
2007
2007
2008
مینسوتا وایکینگز*
جکسونویل جگوارز*
اِدمانتون اِسکیمُز
*Offseason and/or practice squad member only
Career highlights and awards
Career stats
Tackles     ۹
Knockdowns     ۰
Sacks     ۰


آنو'آی بازیکن سابق تیم لباس زردهای جورجیا تِک (به انگلیسی: Georgia Tech Yellow Jackets) است و در سال آخر حضورش در آن، first-team All-ACC نام گرفت. او که در فصل نقل و انتقالات سال ۲۰۰۷ بدون تیم بود با باشگاه مینسوتا وایکینگز قراردادی امضا کرد. بعد از پایان یافتن قراردادش با وایکینگز، به باشگاه جکسونویل جگوارز پیوست تا خط دفاع آن را تقویت کند. در سال ۲۰۰۸، آنو'آی به تیم اِدمانتون اِسکیمُز ملحق شد و در تیم تمرینی آن باشگاه فعالیت کرد.[۱][۳]

دوران کشتی حرفه‌ای[ویرایش]

قلمروهای رو به رشد (۲۰۱۰-۲۰۱۲)[ویرایش]

در ژوئیه ۲۰۱۰، آنوآی یک قرارداد وسیع با دبلیو دبلیو ای بست و به اف سی دبلیو رفت. در ۹ سپتامبر ۲۰۱۰، با نام رومن لیکی کارش را شروع کرد و به ریچی اتسمبوت باخت. سپس به آیدل استیونز و وس بریسکو باخت. تا اینکه اولین بردش را در ۲۱ سپتامبر مقابل فهد رکمن بدست آورد. بقیه طول سال عمدتاً در مسابقات تیمی کشتی می‌گرفت. در ۲۰۱۱، در مسابقه‌ای ۳۰ نفره، شرکت کرد ولی حذف شد. بعداً با دونی مارلو متحد شد ولی برای قهرمانی تگ تیم مقابل بیگ ای لنگستون و کالوین رینز شکست خوردند.

در ۲۰۱۲، در مسابقه‌ای سه‌گانه در برابر دین امبروز و سث رولینز برنده شد و فرصت قهرمانی سنگین وزن اف سی دبلیو را گرفت. اما در برابر کروگر باخت. بعداً به همراه مایک دالتون قهرمان تگ تیم شد ولی آن را به سی جی پارکر و جیسون جوردن واگذار کردند.

در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۲، آنوآی با نام جدید رومن رینز وارد ان اکس تی شد و سی جی پارکر را شکست داد.

گروه شیلد (۲۰۱۲-تاکنون)[ویرایش]

رینز در "سروایور سیریز" ۲۰۱۲ کارش را با دین امبروز و سث رولینز شروع کرد و در بین مسابقه سه‌گانه برای قهرمانی دبلیو دبلیو ای به رایبک حمله کردند. بعد از آن، این سه خود را "شیلد" نامیدند و عهد بستند علیه بی عدالتی بایستند. آنها کار برای پانک را نپذیرفتند ولی معمولاً به رقیبان پانک حمله می‌کردند. از جمله رایبک و تیم هل نو (دنیل برایان و کین). در نتیجه در "تی ال سی" مسابقه‌ای برای آنها برگزار شد و شیلد پیروز شدند. بعد از این سراغ پانک رفتند؛ در بین مسابقه پانک و رایبک برای قهرمانی، به رایبک حمله کردند و باعث شدند پانک قهرمان بماند. در رویال رامبل وقتی راک، پانک را برای قهرمانی به مبارزه طلبید؛ سیاه پوشان ظاهر شدند و در تاریکی به شیلد حمله کردند و باعث شدند پانک برنده شود. اما مسابقه دوباره شروع شد و این بار راک قهرمان شد. شب بعد فاش شد که پانک و مدیرش پاول هیمن، به شیلد و برد مدوکس پول داده‌اند تا برایشان کار کنند.

بعد از این شیلد کاملاً به همکاری با پانک پایان دادند و در مسابقه‌ای با سینا، رایبک و شیمس برنده شدند. در راء بعدی هم کریس جریکو، رایبک و شیمس را شکست دادند. سپس شیمس با رندی اورتون و بیگ شو متحد شد تا مقابل شیلد قرار گیرند. اما در رسلمینیای ۲۹ شیلد پیروز شدند. شب بعد، شیلد به آندرتیکر حمله کرد ولی تیم هل نو آنها را متوقف کردند. سپس در مسابقه‌ای شش نفره مقابل آندرتیکر، کین و برایان پیروز شدند. ۴ شب بعد، شیلد با صندلی به آندرتیکر حمله کردند و او را روی میز گزارشگران پرتاب کردند. در ۲۹ آوریل هم در برابر تیم هل نو و قهرمان دبلیو دبلیو ای، جان سینا پیروز شدند. نهایتاً در ۱۳ می، رشته پیروزی‌های شیلد شکسته شد و در برابر سینا، کین و برایان با دیسکالیفه باختند.

در ۱۹ می، بعد از اینکه امبروز قهرمان ایالات متحده شد؛ رولینز و رینز با شکست تیم هل نو قهرمان تگ تیم شدند. بعداً رینز و رولینز با شکست اورتون و برایان عنوانشان را حفظ کردند. سپس با رقیبشان برادران اوسو به دشمنی پرداختند و در ۱۴ ژوئیه برنده شدند.

در ۱۴ اکتبر، رینز و رولینز عنوانشان را به کودی رودز و گلداست باختند و بعد هم نتوانستند آن را پس بگیرند. در "سروایور سیریز" در مسابقه‌ای ۵ نفره رینز با حذف ۴ رقیبش تنها فرد مانده در رینگ شد و توانست رکورد آجا کونگ را بشکند. در "تی ال سی" در مسابقه سه در برابر یک، پانک در برابر شیلد پیروز شد. چون رینز اشتباهاً به امبروز فینیشر زد. در ۶ ژانویه ۲۰۱۴، رینز توانست پانک را به کمک امبروز شکست دهد و تنها عضوی از شیلد شد که توانست از پانک ببرد. در رویال رامبل رینز با شماره ۱۵ وارد شد و با حذف ۱۲ نفر رکورددار شد. او دین امبروز و سث رولینز را حذف کرد و نهایتاً خودش توسط باتیستا (برنده) حذف شد. شب بعد، شیلد در برابر برایان، سینا و شیمس قرار گرفتند که هر تیمی که برنده می‌شد می‌توانست در مسابقه "المینیشن چیمبر" برای عنوان قهرمانی سنگین وزن شرکت کند. شیلد با دخالت خانواده وایت دیسکالیفه شد و باخت. شیلد برای انتقام مقابل خانواده وایت قرار گرفت و باخت.

تغییر شخصیت (۲۰۱۴)[ویرایش]

در ۱۴ مارس رینز با امبروز و رولینز در پشت صحنه مقابل کین ایستادند و با این تغییر شخصیت دادند. بعداً هم در طول مسابقه کین با بیگ شو مزاحم شدند و باعث باختش شدند. کین سریعاً رولینز را به رینگ کشاند و خواست روی او حرکت "چوکسلم" را انجام دهد. ولی در آخرین لحظات رینز وارد شد و روی کین حرکت "اسپیر" را انجام داد. در طی چند هفته بعد شیلد هم چنان به حملات خود به کین ادامه داد. در نهایت کین و نیو ایج اوتلاوز در رسلمینیای ۳۰ مقابل شیلد قرار گرفتند که شیلد برنده شد. در ۷ آوریل در راء، کین فاش کرد که تریپل اچ مسئول هماهنگی حملات به شیلد بوده است. پس شیلد هم رسماً دشمنی به مرجع قدرت را آغاز کرد. در نتیجه آنها به کل مرجع قدرت حمله کردند و از دنیل براین حفاظت کردند. هفته بعد، تریپل اچ شیلد را در مسابقه ای مقابل ۱۱ نفر قرار داد. بعد از مسابقه گروه دوباره متحد شده تحول (Evolution)، به شیلد حمله کرد. شیلد پس از برد در اکستریم رولز مقابل اولوشن در شو راء به دلیل خیانت سث رولینر متلاشی شد سث با صندلی به رومن و دین امبروز حمله کرد به به هانتر پیوست

مسابقات تک نفره (۲۰۱۴- تاکنون)[ویرایش]

بعد از آن، رینز و امبروز کاملا از هم جدا شدند و رینز از موزیک جدیدی استفاده کرد. در ۱۶ ژوئن در راء، رینز از ویکی گررو خواست تا اجازه حضور در بتل رویال را به او بدهد تا بتواند فرصت حضور در مسابقه نردبان "پول در بانک"(MONEY IN THE BANK) را بدست آورد. در بتل رویال، او با حذف روسف برنده شد اما در "پول در بانک"(MONEY IN THE BANK) نتوانست قهرمان شود. در "رزمگاه" رینز در مسابقه چهار نفره شرکت کرد تا قهرمان سنگین وزن شود اما سینا برنده شد. شب بعد در راء، تریپل اچ تصمیم داشت تا رندی اورتون را به عنوان رقیب قهرمان سنگین وزنِ دبلیو دبلیوای (WWE WORLD HEAVY WEIGH) قرار دهد ولی رینز به اورتون حمله کرد و تریپل اچ اعتمادش به اورتون را از دست داد و کس دیگری را جایگزین او کرد. این قضیه باعث درگیری رینز و اورتون شد که با شکست اورتون در سامراسلم به اوج خود رسید.

در ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۴، رینز مجبور به انجام جراحی اضطراری فتق شد.

رینز در رویال رامبل سال ۲۰۱۵ برنده شد ولی برنده شدنش با اقبال مردم همراه نبود و وی توسط تماشاگران "هو" شد. این جنجال‌ها باعث شد تا در راو ۲ فوریه، تریپل اچ و استفنی مک‌ماهون رینز را وادار به برگزاری مسابقه‌ای در فَست لِین کنند؛ او با دنیل براین در فست لین مسابقه داد و به برتری رسید و توانست همچنان رقیب اصلی براک لزنر در رسلمانیا ۳۱ برای کمربند قهرمانی دبلیودبلیوئی سنگین‌وزن جهان باقی بماند.[۴]

زندگی شخصی[ویرایش]

آنوآی در بازدید از بیمارستان کودکان در سال ۲۰۱۳

آنوآی پسر سیکا (عضو گروه ساموئی‌های وحشی) و برادر مت "روزی" آنوای است که هر دو کشتی گیر حرفه‌ای بودند. به عنوان عضوی از خانواده آنوآی به کشتی گیران دیگری مثل آفا، اوسوها، راک، اوماگا، یوکوزونا و قهرمان سابق تگ تیم ریکیشی و سامو مرتبط است.

آنوآی با جالینا بکر نامزد است. آنها در دانشگاه جورجیا تک با هم آشنا شدند و یک دختر بنام جوئل یا "جوجو" دارند. [۵][۶][۷][۸]

حرکات زیبای رومن[ویرایش]

از حرکات زیبای رومن رینز می توان به دراپکیک(DROPKICK)سوپرمن پانچ(SUPER MAN PUNCH)واسپیر(SPEAR)اشاره کرد.در گروه شیلد حرکت تریپل پاور بمب (TRIPLE POWER BOMB) بسیار حرکت محبوبی بود.

منابع[ویرایش]

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ ۱٫۲ ۱٫۳ ۱٫۴ ۱٫۵ "Roman Reigns". Online World of Wrestling. Retrieved January 18, 2013. 
  2. ۲٫۰ ۲٫۱ "Roman Reigns". WWE. Retrieved December 8.  Check date values in: |accessdate= (help)
  3. O'Leary, Chris (May 27, 2013). "Former Eskimo finds new career in professional wrestling". Edmonton Journal/Calgary Herald. Retrieved 6 July 2013. 
  4. http://www.wrestleview.com/wwe-wrestling-results/wwe-raw-results/52871-wwe-raw-results-2-2-15-live-results-from-denver
  5. Barrosso, Justin (March 28, 2014). "WWE's Roman Reigns insists 'my time is now'". Boston Herald. Retrieved March 30, 2014
  6. "It's time to be a man and grow up and get over it-Joe Anoa'i speech",December 29, 2006. Retrieved April 27, 2014.
  7. "Jalina Becker Bio", Retrieved April 27 2014.
  8. Harris,Rachel "Lifestyle Shoot : Bruce Laurance Photography",October 5, 2011. Retrieved April 27, 2014.