گابلین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
گابلین
Goya - Caprichos (49).jpg
گروهدیو
منطقهغرب اروپا و آمریکا
محل سکونتجنگل ها و غارها
گابلین

گابلین نام گونه ای از موجودات افسانه ای در فرهنگ غربی است که اغلب با جثه ای کوچک و چهره ای زشت ترسیم می شود. در تصورات مردم گابلین ها موجوداتی شرور هستند که همیشه در پی فریب انسان ها هستند. این موجودات دارای قدرت های فوق بشری بوده و میل شدیدی به جمع آوری طلا و جواهرات دارند.گابلین (Goblin) یک موجود افسانه ای است که فولکلور آن اغلب به اروپا و دوران قرون وسطا برمیگردد.در قوم های مختلف آن را به نوعی جن میشناسند.آن ها اغلب موجوداتی کوتوله و گاهی سبز رنگ با دماغی دراز،پوست چروکیده،ناخن و دندان های بلند و گوش های دراز هستند.جادوی آن ها مانند جادوی پری هاست و اغلب از آن برای پیاده کردن شوخی های فریبانه روی آدم ها استفاده می کنند.گابلین ها علاقه زیادی به طلا و جواهرات دارند و دزدی از انسان ها کار همیشگی آن هاست.برای دفاع از مال و دارایی خود هرکاری می کنند.معمولا گنجینه های خود را در اعماق زمین جای می دهند و تله های بسیاری برای آن می گذارند.


گابلین ها در فیلم ها،سریال ها و بیشتر در بازی های کامپیوتری دیده می شوند.

در بازی کلش اف کلنز گابلین ها موجوداتی کوتوله و سبز رنگ و عاشق منابع هستند و سرعت بیشتری نسبت به بقیه نیرو ها دارند.

در سریال مرلین گابلین یک جادوگر کوتوله و مکار بود که طلا و جواهر می دزدید و توانایی تسخیر انسان و رفتن در جلد آن را داشت.

در بازی World of Warcraft گابلین ها موجوداتی سبز رنگ و بد شکل و کوتوله هستند که در زمینه ساخت و ساز و مهندسی خیلی پیشرفت داشته اند.همچنین عاشق پول هستند.

در دنیای هری پاتر هم گابلین ها دیده شده اند.موجوداتی که میانه خوبی با انسان ها ندارند و اغلب به سود خودشان کار می کنند.آن ها بانکدار هستند و علاوه بر این ساخت و ساز های گابلین ها بسیار با کیفیت و گران قیمت است.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]