پیکسی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

پیکسی‌ها (به انگلیسی: pixie) موجوداتی از خانوادهٔ جن‌ها هستند که در فرهنگ‌های مختلف، پریزادی نامیده می‌شود که هر یک مسئول نظم و زیبایی در طبیعت اند. آنها هم مانند تمامی اجنه از آتش به وجود آمده‌اند. این دسته از موجودات نسبت به بقیه شرور تر اند و از گیج و سردرگم کردن انسان‌ها لذت می‌برند.

جزئیات شکلی پیکسی‌ها[ویرایش]

پیکسی‌ها موجوداتی بسیار کوچکند و به راحتی درون دست جا می‌شوند. پیکسی‌ها معمولاً دوبال دارند و می‌توانند به راحتی پرواز کنند اما گروهی هم هستند که بال ندارند. آنها موجوداتی بسیار باهوش اند و یکی از مهم ترین بخش های صنعت جن ها را بوجود آورده‌اند. آنها موجودات شروری اند و مانند یک بچه از شیطنت‌ها ی مردم آزارانه لذت می‌برند، البته پیکسی‌هایی هم هستند که مهربان باشند.

کارتونی به نام"Pop pixie"ساخته شده است که بچه پیکسی ها در آن هستند.شخصیت های اصلی،چهار دختر کوچولوی پیکسی به نام های لاکت(Lockette)،آمور(Amore)،چاتا(Chatta)، تون(Tune)،دیجت(Digit)و پیف(Piff)هستند. پیکسی ها موهای قشنگ و رنگارنگ دارند و بامزه اند. در کارتون"Pop pixie"پیکسی ها چشمانی بزرگ دارند و گاهی چشمان بعضی ها،رنگ های غیرطبیعی دارد؛مثل صورتی یا بنفش.

ترفندهای پیکسی‌ها[ویرایش]

این موجودات به آزار و اذیت کردن انسان‌ها می‌پردازند. برای مثال اگر به دنبال کسی یا جایی باشیم (معمولاً در جاهایی که همه چیز مشابه همدیگرند. مانند:جنگل، بیابان، دشت و...)آنها مارا گمراه کرده و سبب می‌شوند که در مسیری تکراری بی هدف بچرخیم. برای حل این مشکل باید لباسی را که پوشیده‌اید (جلیقه، بلوز، پیراهن و...)به صورت وارونه بپوشید. به طوری که قسمت پشتی لباس جلویتان باشد.

یکی از کلک‌های دیگرشان، این است که جلب توجه پیکسی‌های مونث، انسان‌های مذکر را به دنبال خود می کشاند و آنان را از هدف اصلی دور می‌کند.

هر پیکسی قدرت به خصوصی دارد.نظیر عشق، رویاهای شیرین،مکان یابی و...

جستارهای وابسته[ویرایش]

تینکربل

منابع[ویرایش]

برداشته شده از مقدمهٔ کتاب آرتمیس فاول