پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «یونیورسال پیکچرز»

بدون خلاصه ویرایش
جز (پیوند دادن به دیگر مقاله های ویکی پدیا)
برچسب‌ها: ویرایش‌گر دیداری وظیفه تازه‌وارد
این روند استثنایی با فیلم‌های [[بازگشت به آینده]] (۱۹۸۵)، [[خارج از آفریقا (فیلم)|خارج از آفریقا]] (۱۹۸۵) [[سرزمین رؤیاها]] (۱۹۸۹) و [[بازگشت به آینده قسمت ۲]] (۱۹۸۹) ادامه پیدا کرد.
 
در خارج از سالن‌های سینما نیز یونیورسال در حال بزرگ شدن بود. در سال ۱۹۸۲ طرح توسعه کمپانی به پایان رسید و ۹۰۰ هزار متر مربع دیگر به مجموعه استودیوهای یونیورسال افزوده شد تا به اندازه امروزی آن – ۱٫۷ کیلومتر مربع - و عنوان بزرگترین استودیوی دنیا برسد. مجموعه جدید شامل ۳۶ استودیوی ضبط، لابراتوارهای فیلم، ساختمان‌های اداری و همچنین فضایی به ابعاد بیش ۱۸ هزار متر مربع جهت استقرار تهیه‌کنندگان مستقل بود. هنگامی که اسپیلبرگ کمپانی خود به نام Amblinامبلین Entertainmentاینترتینمنت را راه اندازی کرد، یونیورسال که پخش فیلم‌های او را بر عهده داشت او را در همین مجموعه مستقر کرد و تجهیزات [[تدوین فیلم|تدوین]]، سالن نمایش و امکانات غیر مرسوم دیگری در اختیارش قرار داد.
 
همچنین در سال ۱۹۸۸ یونیورسال مجموعه استودیوهای خود در [[اورلندو، فلوریدا|اورلندوی]] [[فلوریدا]] را نیز راه‌اندازی کرد. مجموعه‌ای که به‌طور خاص به ساخت محصولات تلویزیونی و تبلیغات اختصاص دارد. دو سال بعد تورهای بازدید عمومی نیز گشوده شد و یونیورسال با استفاده از شخصیت‌های محبوب و تم فیلم‌های پرفروش خود بازی و سرگرمی‌های بسیاری را در آنجا مستقر کرد.
 
=== قرن بیست ویکم؛ هزاره سرگرمی ===
هزاره جدید برای یونیورسال با امیدهای فراوان به اکران فیلم «[[چگونه گرینچ کریسمس را دزدید (فیلم)|چگونه گرینچ کریسمس را دزدیدزدید]]<nowiki/>د» (۲۰۰۰) با بازی جیم کری و «گلادیاتور» (۲۰۰۰) با بازی راسل کرو آغاز شد. امیدی که معلوم شد بی جا نبوده‌است. فیلم‌ها در گیشه موفق عمل کردند و تحسین منتقدان را هم برانگیختند و جایزه‌های اسکار را نیز سرازیر کردند.
 
اما در این سال‌ها یونیورسال در زمینه‌های دیگر هم موفق عمل کرد. سال ۱۹۹۹ عرضه فیلم مومیایی روی DVD رقم باورنکردنی یک میلیارد دلار فروش به همراه داشت. موفقیت خیره کننده‌ای که کمپانی را حتی برآن داشت تا بسیاری از محصولات قدیمی خود همچون مرد نامرئی (۱۹۳۳) یا سری فیلم‌های آلفرد هیچکاک فقید را نیز روی سیستم پخش خانگی توزیع کند.