ترایستار پیکچرز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
ترایستار پیکچرز
نوع زیرمجموعه
بنا نهاده ۱۹۸۲
دفتر مرکزی کولور سیتی، کالیفرنیا  ایالات متحده آمریکا
محدودهٔ فعالیت جهانی
افراد کلیدی استیو مک کوئین
رندی اسوالت
لایونل اسکات
محصولات فیلم
مالک سونی پیکچرز

ترایستار پیکچرز (Tri-Star تا ۱۹۹۱) یک استودیوی تولید و توزیعِ آمریکاییِ فیلم و شرکت تابعه از سرگرمی سونی پیکچرز، متعلق به شرکت سونی ژاپن است.

مفهوم ترای استار پیکچرز زاییدهٔ افکار ویکتور کافمن، یک مدیر ارشدِ کلمبیا پیکچرز (یک شرکت تابعه از کوکا کولا)[۱] بود.

در ۱۶ ماه مه سال ۱۹۸۳، نام ترای-استار پیکچرز (Tri-Star Pictures) داده شده بود. زمانی که شرکت جدید تشکیل شد هنوز نام رسمی نداشت و مطبوعات نام نوا(Nova) را برای آن استفاده می‌کردند اما نهایتاً نتوانستند این نام را برای خود به دست آورند چون این عنوان برای سریالهای علمی پی بی اس مورد استفاده قرار گرفته بود.[۲][۳]

این استودیو، نحستین استودیوی جدید در هالیوود، لس آنجلس پس از آر. ک. ئو بود که پنجاه سال پیشتر تأسیس شده بود.[۴]

نخستین فیلم تولید شدهٔ ترای استار در سال ۱۹۸۴ فیلم طبیعت با بازیِ رابرت ردفورد بود اما نخستین فیلم منتشر شده از انها پسران کجا هستند '۸۴ بود که بازسازی فیلمی از شرکت مترو گلدوین مایر و تولیدِ ۱۹۶۰ با نامِ پسران کجا هستند (فیلم) بود که به یک افتضاح تجاری تبدیل شد.[۵]

پانویس[ویرایش]

  1. [۱]
  2. . 
  3. Palmer, L. (1998) "How to write it, how to sell it: everything a screenwriter needs to know about Hollywood" (pp. 232–235). St. Martin's Press, New York. شابک: ‎۰-۳۱۲-۱۸۷۲۶-۲.
  4. Holt, J. (2011). Empires of Entertainment: Media Industries and the Politics of Deregulation, 1980–1996 (p. 46). Rutgers University Press, Piscataway, NJ, USA. ISBN: 978-0-8135-5052-7.
  5. London, Michael. "Tri-Star Bows With a Universal Castoff". Sarasota Herald-Tribune (February 18, 1984).

پیوند به بیرون[ویرایش]