نازگول

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

نازگول یا نزگول (به انگلیسی : Nazgul) شخصیتی خیالی و خلق شده توسط جان رونالد روئل تالکین است. در سری کتابهای ارباب حلقه ها از آنها به عنوان برده های سائورون یاد شده است.

تاریخچه[ویرایش]

در دوران دوم سائورون به نه شاه از انسانها نه حلقه قدرت را هدیه داد که آنها را تا ابد جاودان نگاه میداشت ولی طمع شاهان باعث شد که آنها رفته رفته جاه و مقام خود را از دست بدهند غافل از اینکه سائورون حلقه ای قدرتمند تر از تمام حلقه ها برای خود در اعماق کوه هلاکت ساخته است. در نهایت کار به جایی رسید که هر نه پادشاه محکوم شدند تا ابد به عنوان برده های سائورون خدمت کنند. در طول هزاران سال آنها کم کم شکل انسانی خود را از دست دادند. آنها همواره شنلی سیاه میپوشند و صورتشان قابل دیدن نیست هرچند گاهی اوقات چشمهای قرمز رنگشان در تاریکی شب مشخص میشود. در کتاب دو برج از آنها به عنوان مالکان فل بیست به ((انگلیسی:fell beast)) یاد میشود.

فل بیست[ویرایش]

فل بیست یا شاهین جهنم موجودی اژدها مانند و سیاه رنگ است که بسیار قدرتمند و قدیمی است و در طول زندگی اش فقط از یک صاحب فرمان میبرد.

ویچ کینگ[ویرایش]

ویچ کینگ آنگمار به عنوان ارباب نازگولها شناخته می‌شد. او فوق العاده قدرتمند بود بطوریکه ادعا می‌شد هیچ مرد زنده‌ای نمی‌تواند اورا بکشد. او سرانجام در جنگ گندور به دست ائوین که یک زن بود کشته شد.

نازگول‌ها از روی جیغشان که کر کننده است شناخته می‌شوند.

منابع[ویرایش]

http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Nazgûl&oldid=461017021 http://lotr.wikia.com/wiki/Fell_beast