فلش (شخصیت کمیک)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
شخصیت کمیک استریپ
فلش
Flash Pack.jpg
نام اصلی Flash
ناشر دی‌سی کامیکس
خالق گاردنر فاکس (نویسنده)
هری لمپرت (طراحی)
اولین حضور ژانویه ۱۹۴۰
شرکت‌های مربوطه دی‌سی کامیکس
وب‌سایت نامعلوم
وضعیت فعلی نامعلوم


فلش(به انگلیسی: Flash) به معنی صاعقه نامی است که به یک ابرقهرمان داستان‌های دی سی کامیکس است. اولین بار این شخصیت در ژانویه ۱۹۴۰ منتشر شد.[۱]

ویژگی بارز این شخصیت سرعت بسیار بالای وی است و حتی بعضی از قوانین فیزیک را می‌شکند. فلش یک دستیار دارد که آن را بچه فلش (Kid flash) می‌نامند.

انتشار[ویرایش]

Flash یا صاعقه شخصیت کمیک دنیای دی سی است که در سال ۱۹۴۰ رونمایی شد.

ازتوانایی‌های این شخصیت می‌توان به انجام حرکات با سرعت بسیار بالا، عکس العمل‌های ابر انسانی و نقض قوانین فیزیک اشاره کرد. اولین صاعقه جی گریک بوده است.

هم چنین در سال 1956 هم بری آلن به صاعقه تبدیل شد و توانست از نیروهای فرا انسانی استفاده کند. از دیگر کسانی که چنین قدرتی دارند می‌توان به والی وست و بارت آلن اشاره کرد که هردو به نام بچه صاعقه شناخته می‌شوند.[۲]

پیشینه شخصیت‌ها[ویرایش]

جی گریک

او که یک دانشجو در سال ۱۹۳۸ بود. در آزمایشگاه بر اثر استنشاق بخار آب سنگین به خواب می‌رود و هنگام بیدار شدن متوجه می‌شود که می‌تواند با سرعت زیاد بدود و به سرعت عکس العمل نشان دهد. او پس از یک دوره کوتاه در تیم فوتبال بودن، تصمیم گرفت به جنگ با جنایات برود. به همین دلیل لباسی قرمز با نقش صاعقه و یک کلاه فلزی پوشید و با چنین ظاهری کارش را ادامه داد. او بدون استفاده از هر گونه ماسکی خودش ناشناس می‌کرده است. هنگام عکس برداری‌ها و در جمع‌های عمومی با لرزش سریع صورت خود، باعث می‌شد که تمام عکس‌هایی که از او گرفته می‌شود، تار بیفتد.

بری آلن

بری آلن (صاعقه) پلیسی است که همه به حاطر سرعت کم و دیر رسیدن سر قرارهایش از او انتقاد می‌کنند. روزی درحال کار، صاعقه‌ای به شیشه مواد شیمیایی می‌خورد و مواد داخل آن روی او می‌ریزد و پس از آن همان قدرت‌های جی گریک را می‌گیرد. او لباس‌هایش را در حلقه‌ای مخصوص برای استفاده ساده‌تر فشرده می‌کند.

الن در سال ۱۹۸۵ خود را فدا می‌کند تا دنیا حفظ شود. به مدت ۲۰ سال مردم خیال می‌کردند که او مرده است اما در سال ۲۰۰۹ در Flash: Rebirth به دنیا برمیگردد و در جریان ماجراهای جدید قرار می‌گیرد.

والی وست

او برادر زاده آیریس همسر بری آلن است. او در ده سالگی شاهد تصادفی بوده که باعث تکرار اتفاقی که برای بری آلن در آزمایشگاهش افتاد می‌شود. پس از اینکه او به مواد شیمیایی الکتریسته دار آغشته می‌شود قدرت شوهرخاله اش را می‌گیرد. پس از آن به عنوان جنگنده با جنایات همراه بری کار می‌کند و به بچه صاعقه معروف می‌شود.

بارت آلن

بارت آلن نوه بری آلن و آیریس است و دارای مشکل رشد سریع بوده؛ لذا برای ایجاد رشد نرمال او را در ماشین واقعیت مجازی نگهداری می‌کردند. تا اینکه آیریس او را به زمان والی وست برده تا شاید او بتواند کمکش کند. با کمک والی، بارت به رشد عادی برگشته و به impulse (ضربت) معروف می‌شود. بعد از چند سال او هم لباس بچه را می‌پوشد.

بارت در Flash: Rebirth به گذشته برگشته و نقش بزرگی را بازی می‌کند.[۳]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]