روابط جنسی در زندان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

روابط جنسی در زندان به بررسی روابط عاشقانه و جنسی میان زندانیان با یکدیگر یا زندانیان با کارکنان زندان می‌پردازد. از آنجا که زندانیان در بیش‌تر زندان‌ها تفکیک جنسیتی می‌شوند، بیش‌تر روابط جنسی آن‌ها با هم‌جنس خودشان صورت می‌گیرد. زندانیان، تنها زمانی می‌توانند با جنس مخالف خود رابطه جنسی یا عاشقانه داشته باشند که یا به آن‌ها اجازه داده شود که با شریک جنسیشان در هنگام ملاقات، رابطه داشته باشند (ملاقات زناشویی) یا با کارمندان زندان از جنس مخالف رابطه برقرار کنند.

روابط زندانی با زندانی[ویرایش]

تا سپتامبر ۲۰۱۳، در زندان‌های کشورهای کانادا، بیش‌تر کشورهای اروپا، استرالیا، برزیل، اندونزی، آفریقای جنوبی و ایالت ورمونت آمریکا، کاندم رایگان توزیع می‌شده‌است.[۱] به بیان روزنامه تلگراف، روابط جنسی زنان در زندان‌های انگلیس امری «بسیار رایج» است.[۲][۳]

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر به سال ۲۰۰۱، بردگی جنسی در زندان‌ها نیز اتفاق می‌افتد. همچنین برخی زندانیان در زندان مجبور به تجاوز جنسی برای دیگر زندانیان می‌شوند. برخی مطالعات نشانگر آنند که زندانیان سیاه‌پوست، زندانیان سفیدپوست را در زندان مورد تجاوز قرار می‌دهند.[۴]

گاهی زندانی برای ادای دین یا طلبش به زندانی دیگر تن به این‌گونه بردگی جنسی می‌دهد.[۵] در این صورت زندانی قربانی، خود را یک برده جنسی به حساب نمی‌آورد. حتی برخی زندانیان که در این‌گونه روابط مغفول هستند، به این باور می‌رسند که یک هم‌جنس‌گرا شده‌اند.[۶] موردی وجود دارد که نشانگر این نوع از بردگی است.[۷] گفته شده که در زندان، رضایت دادن فرد برای سکس امری واهی است و معنی ندارد.

روابط زندانی با دیگران[ویرایش]

زندان‌های گوناگونی در سراسر جهان به زندانیان اجازه داشتن ملاقات زناشویی با شریک جنسی یا همسرشان را می‌دهند. در این نوع ملاقات که در یک اتاق انفرادی داخل محوطه زندان صورت می‌گیرد، زندانی مجاز است با شریک جنسیش تنها باشد. اجازه این‌گونه ملاقات تنها به زندانیانی داده می‌شود که خوش‌رفتاری کرده باشند. در برخی کشورها، این‌گونه ملاقات تنها با همسر قانونی فرد، مجاز است و در برخی کشورها اجازه همخانگی قانونی نیز به زندانی داده می‌شود.

همچنین ممکن است زندانی با کارمندان زندان رابطه برقرار کند.[۸] کارمندان به مدت طولانی با زندانیان وقت می‌گذرانند و این تنها فرصتی است که زندانی می‌تواند شانس سکس با جنس مخالف خود را داشته باشد. از جمله کارمندان می‌توان به مأمورین امنیتی، مربیان، مشاوران و روانشناسان، پزشکان، روحانیان و کارکنان خدماتی و تأسیساتی اشاره کرد.

در تحقیقی که در انگلیس و ولز صورت گرفت، مشخص شد که زندانیان زن در ازای دریافت الکل و سیگار، حاضرند با کارمندان زندان روابط جنسی برقرار کنند.[۹]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. Holly Richmond (18 September 2013). "Everybody wants condom vending machines". Grist Magazine. Grist Magazine, Inc. Retrieved 19 September 2013.
  2. Ava Vidal (26 Feb 2014). "Women prisoners: Sex in prison is commonplace, the male inmates just hide it more than girls". The Telegraph.
  3. Kate Johns (6 May 2013). "Many prison inmates are 'gay for the stay'". Independent Voices (Opinion).
  4. "No Escape: Male Rape in US Prisons". Human Rights Watch. Human Rights Watch. 2001. Retrieved 19 September 2013.
  5. Goodmark, Leigh; Flores, Juanita; Goldscheid, Julie; Ritchie, Andrea; SpearIt (2015-07-09). "Plenary 2 -- Redefining Gender Violence -- Transcripts from Converge! Reimagining the Movement to End Gender Violence". Rochester, NY: Social Science Research Network.
  6. "Body And Soul: The Physical And Psychological Injury Of Prison Rape: Psychological Impact". No Escape: Male Rape in U.S. Prisons. Human Rights Watch. 2001.
  7. "Rape scenarios". No Escape: Male Rape in U.S. Prisons. Human Rights Watch. 2001.
  8. Holland, Megan (April 11, 2007). "Ex-Hiland Mountain prison guard charged with having sex with inmate". Anchorage Daily News. Archived from the original on 7 December 2008. Retrieved 19 April 2016.
  9. "Women prisoners 'coerced into sex with staff'". BBC. 25 Feb 2014.

مطالعه بیش‌تر[ویرایش]