اسید هاوس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

[۱]اسیدهاوس (به انگلیسی: Acid house) زیرشاخه‌ای از موسیقی هاوس است که روی قالب‌های تکرارشونده و هیپنوتیزمی ترنس‌مانند تاکید دارد، که معمولاً همراه با صدای نمونه برداری شده خواننده یا خط‌های محاوره مانند به جای استفاده مستقیم از خواننده و شعر است. هسته سرکوب‌کننده صدای سبک فوق توسط دی جی‌های اهل شیکاگو که استفاده از دستگاههای سینث سایزر-سیکوئنسر الکترونیک تی بی۳۰۳ را تجربه می‌کردند در اواسط سالهای ۱۹۸۰ میلادی توسعه پیدا کرد. اسید هاوس سپس به بریتانیا، استرالیا و قاره اروپا گسترش پیدا کرد به طوری که توسط دی جی‌های روزهای اوایل موسیقی رِیو تری نسبت به سبک پاپ یا موسیقی الکترو، برنامه‌ریزی شده بود. هردوی این عناصر در بیشترین قطعه‌هایی که به عنوان هسته اصلی صدای اسیدهاوس شناخته شده‌اند، دیده می‌شوند. دیگر صدای معروف شرکت رولند صدای درام ماشین تی آر ۸۰۸ بود که به صورت مشترک استفاده می‌شد. اسیدهاوس بر موسیقی رقص به صورت محسوسی با در نظرگرفتن تعدادی از قطعه‌های موسیقی الکترونیک که اسیدهاوس را به صورت مرجعی از استفاده از سبک‌های دیگر مانند ترنس - گواترنس - سای ترنس - برک بیت - تکنو - تریپ هاپ و موسیقی هاوس، تحت تأثیر قرار داده‌است.

سینث سایزر باس رولند تی بی ۳۰۳ صدای الکترونیک سرکوب کننده‌ای که غالباً در سبک موسیقی اسید هاوس به گوش می‌رسید را تهیه می‌کرد.

منابع[ویرایش]

  1. . نابا [مفنید کی تطمخبگ مفنید کی تطمخبگ] مقدار |نشانی= را بررسی کنید (کمک). تاریخ وارد شده در |تاریخ= را بررسی کنید (کمک); پارامتر |عنوان= یا |title= ناموجود یا خالی (کمک)