هندی‌ها در سنگاپور

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
هندی‌ها در سنگاپور
یک زوج هندی همراه با فرزندشان در سنگاپور، حدود ۱۸۹۰ میلادی.
کل جمعیت
۵۰۷٬۴۲۰
۹٫۰٪ از جمعیت سنگاپور (۲۰۱۸)[۱]
مناطق با جمعیت چشمگیر
 سنگاپور
زبان‌ها
انگلیسی سنگاپوری (واسطه ارتباطی در مدارس و دولت), زبان تامیلی (رسمی)[۲] و دیگر زبان‌های هندی مانند مالایالم، پنجابی، تلوگو، سندی و هندی; Singlish (creole)
دین
Predominantly هندوئیسم
قومیت‌های وابسته

هندی‌ها در سنگاپور (انگلیسی: Indian Singaporeans) شامل افراد هندی که شهروند سنگاپور هستند و افراد با شهروندی سنگاپور که اصالت هندی دارند، می‌شوند. ۹٫۰٪ از شهروندان این کشور را تشکیل می‌دهند و آنها را به سومین گروه قومی بزرگ در سنگاپور تبدیل می‌کند. در حالی که تماس با هند باستان تأثیر عمیقی بر فرهنگ بومی مالایی سنگاپور گذاشت، استقرار انبوه هندی‌ها در این جزیره فقط با تأسیس سنگاپور مدرن توسط انگلیسی‌ها در سال ۱۸۱۹ آغاز شد. در ابتدا، جمعیت هندی گذرا بود، عمدتاً مردانی را تشکیل می‌داد به عنوان کارگر، سرباز و محکومان به سنگاپور آمدند. در اواسط قرن بیستم، جامعه ای مستقر با وجود جنسیت متعادل تر و شیوع بهتری در گروه‌های سنی پدید آمده‌است. جمعیت هند در سنگاپور به دلیل طبقه‌بندی طبقاتی خود، دارای گروه‌های بزرگی و نخبه ای با درآمد پایین است. این امر از دهه ۱۹۹۰ با هجوم مهاجران تحصیل کرده و بی سواد از هند روبرو شده‌است، که باعث ایجاد تضادهای جدید شده‌است. هندی‌های سنگاپور از نظر زبانی و مذهبی متنوع هستند و تامیلها و هندوها اکثریت را تشکیل می‌دهند. فرهنگ محلی هند تقریباً ۲۰۰ سال تحول یافته‌است. تا دهه ۱۹۹۰، این فرهنگ تا حدودی متمایز از فرهنگ‌های معاصر آسیای جنوبی رشد کرده بود، حتی وقتی عناصر هندی در یک فرهنگ گسترده‌تر سنگاپور پراکنده شدند. از آن زمان، مهاجران جدید میزان و پیچیدگی جمعیت محلی هند را افزایش داده‌اند. حامل‌های کم هزینه، تلویزیون کابلی و اینترنت اکنون جامعه محلی هند را با فرهنگ هند و دیاسپورای هند پیوند می‌دهند. چندین مطالعه عمیق در سالهای اخیر در مورد جوامع هند در سنگاپور انجام شده و منتشر شده‌است. اشخاص برجسته هندی مدت هاست که به عنوان رهبران زمینه‌های مختلف در سنگاپور زندگی کرده‌اند.

منابع[ویرایش]

  1. "Singapore in Figures 2018" (PDF). Singapore Government. ژانویه 2018. pp. 16–17. Retrieved 28 September 2018.
  2. "The language holding Malays, Tamils and Chinese together". The Economist. 28 January 2011. Retrieved 14 October 2016.