مقاله‌های فدرالیست

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

Translation of The Federalist Papers to ترجمه این ۸۵ مقاله را میتوانید در کانال یوتیوب من راپیدا کنید. این مقالات قانون اساسی آمریکا و سیستم فدرالیسم در این کشور را شرح میدهند. ترجمه صوتی-تصویری من شرح مختصری از شرایط تاریخی آمریکا در دهه هزار و هفتصد و هشتاد را در بر میگیرد و تعداد زیادی از سخنرانی های اساتید نامدار امریکا را در این آلبوم ویدیویی/Playlist شامل میکند. Papers In Farsi 2016: http://www.youtube.com/playlist?list=PL52hIDqL98TRdlA2NjBnVTYu576vYSips

یک آگهی برای خواندن مقالات فدرالیست

فدرالیست مجموعه‌ای از ۸۵ مقاله است که در سال‌های ۱۷۸۷ و ۱۷۸۸ میلادی در دو نشریهٔ (The Independent Journal) و (New York Packet) شهر نیویورک برای تشویق مردم این ایالت به امضای قانون اساسی پیشنهادی برای ایالات متحده در کنوانسیون ۱۷۸۷ نوشته شدند.

این مقالات پیش از اتمام انتشار آن‌ها در اوت ۱۷۸۸ در دو مجلد به چاپ رسیدند. نویسندگان این مقالات که با نام مستعار پوبلیوس آن‌ها را به چاپ می‌رساندند، الکساندر همیلتون، جیمز مدیسون و جان جی سه سیاست‌مدار نامدار نیویورک بودند که علی‌رغم اختلافات نظری فراوان، در مورد تشکیل یک جمهوری قدرتمند با یکدگر هم‌نظر بودند. فدرالیست هم اکنون به عنوان یکی از آثار کلاسیک فلسفه سیاسی شمرده می‌شود.

نویسندگان[ویرایش]

«پوبلیوس» نام مستعار نویسندگان این مقالات بود که از نام پوبلیوس والریوس پوبلیکولا کنسول روم که او را ناجی جمهوری روم خوانده‌اند، الهام گرفته بود.

الکساندر همیلتون به عنوان بخشی از استراتژی خویش برای به تصویب رسیدن قانون اساسی و تأثیرگذاری بر مردم برای انتخاب نمایندگان خود در کنوانسیون قانون اساسی طرح نوشتن این مقالات را ریخت. او نخستین مقاله را در ۲۷ اکتبر ۱۷۸۷ نوشت[۱] و با جلب حمایت جان جی و جیمز مدیسون نوشتن را به طور گروهی پی‌گرفتند. در مورد هویت نویسنده تک تک مقالات از دیرباز اختلاف بوده است، اما نظر مشهور این است که ۵ مقاله (۲ تا ۵ و ۶۴) توسط جان جی، ۵۱ مقاله توسط همیلتون و ۲۹ مقاله از مدیسون بوده است.

پانویس[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • The Federalis, The Columbia Encyclopedia, Sixth Edition 2008
  • گروه نویسندگان. «فدرالیست». در نقد نظریهٔ دولت جدید. ترجمهٔ احمد تدین. ویراستاران: لئو اشتراوس و جوزف کراپسی. چاپ اول. تهران: انتشارات کویر، ۱۳۷۳. صص ۱۲۷ تا ۱۶۸. 

پیوند به بیرون[ویرایش]