مقاله‌های فدرالیست

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
مقاله‌های فدرالیست
تیتر اولین مقاله فدرالیست (1788). This particular volume was a gift from الکساندر همیلتون's wife Elizabeth Schuyler Hamilton to her sister Angelica
نویسنده(ها)
عنوان اصلیفدرالیست
کشورایالات متحده
زبانانگلیسی
ناشر
تاریخ نشر
۲۷ اکتبر ۱۷۸۷ – ۲۸ مه ۱۷۸۸
گونه رسانه
  • روزنامه
  • کتاب
یک آگهی برای خواندن مقالات فدرالیست

فدرالیست مجموعه‌ای از ۸۵ مقاله است که در سال‌های ۱۷۸۷ و ۱۷۸۸ میلادی در دو نشریهٔ (The Independent Journal) و (New York Packet) شهر نیویورک برای تشویق مردم این ایالت به امضای قانون اساسی پیشنهادی برای ایالات متحده در کنوانسیون ۱۷۸۷ نوشته شدند.

این مقالات پیش از اتمام انتشار آن‌ها در اوت ۱۷۸۸ در دو مجلد به چاپ رسیدند.[۱] نویسندگان این مقالات که با نام مستعار پوبلیوس آن‌ها را به چاپ می‌رساندند، الکساندر همیلتون، جیمز مدیسون و جان جی سه سیاست‌مدار نامدار نیویورک بودند که علی‌رغم اختلافات نظری فراوان، در مورد تشکیل یک جمهوری قدرتمند با یکدگر هم‌نظر بودند. فدرالیست هم‌اکنون به عنوان یکی از آثار کلاسیک فلسفه سیاسی شمرده می‌شود.

نویسندگان[ویرایش]

پوبلیوس، نام مستعار نویسندگان این مقالات، ملهم از نام پوبلیوس والریوس پوبلیکولا بود، کنسولی که او را ناجی جمهوری روم خوانده‌اند.[۲]

الکساندر همیلتون به عنوان بخشی از استراتژی خویش برای به تصویب رسیدن قانون اساسی و تأثیرگذاری بر مردم برای انتخاب نمایندگان خود در کنوانسیون قانون اساسی طرح نوشتن این مقالات را ریخت. او نخستین مقاله را در ۲۷ اکتبر ۱۷۸۷ نوشت[۳] و با جلب حمایت جان جی و جیمز مدیسون نوشتن را به‌طور گروهی پی‌گرفتند. در مورد هویت نویسنده تک تک مقالات از دیرباز اختلاف بوده‌است، اما نظر مشهور این است که ۵ مقاله (۲ تا ۵ و ۶۴) توسط جان جی، ۵۱ مقاله توسط همیلتون و ۲۹ مقاله از مدیسون بوده‌است.

پانویس[ویرایش]

  1. Lloyd, Gordon. "Introduction to the Federalist". teachingamericanhistory.org. Archived from the original on 2018-06-18. Retrieved 2018-06-18.
  2. "Who Was Publius—The Real Guy?". federalism (به انگلیسی). Archived from the original on 21 July 2023. Retrieved 13 October 2023.
  3. «The Federalist Papers, From Revolution to Reconstruction». بایگانی‌شده از اصلی در ۵ اکتبر ۲۰۰۸. دریافت‌شده در ۹ اکتبر ۲۰۰۸.

منابع[ویرایش]

  • The Federalis, The Columbia Encyclopedia, Sixth Edition 2008
  • گروه نویسندگان (۱۳۷۳)، «فدرالیست»، نقد نظریهٔ دولت جدید، ترجمهٔ احمد تدین، به کوشش ویراستاران: لئو اشتراوس و جوزف کراپسی.، تهران: انتشارات کویر، ص. صص ۱۲۷ تا ۱۶۸

پیوند به بیرون[ویرایش]